» »

priklop zunanjega diska

priklop zunanjega diska

mulc007 ::

Ali se pri zunanjih diskih, ki so napajani preko adapterja praviloma najprej vklopi adapter in šele potem USB? Ali je pravilen obratni vrstni red?
  • spremenil: mulc007 ()

Gagatronix ::

Ni relevantno.

mulc007 ::

Ko vklopim adapter sem mislil da na USB nastane nekaj napetosti in ko potem vtakneš USB bi prišlo do šibkega kratkega stika ki na dolgi rok ni zdrav za disk. Verjetno se motim.

Imam razdelilec za USB-ključe na meter dolgem kablu. USBji na njem lepo delajo, prenosni diski pa ne-jih sploh ne pokaže. Kako naj si to razlagam?

Gagatronix ::

Ne bluzi o kratkem stiku. Nima veze.

Da ti diski na USB hubu ne delajo je to samo zato, ker le-ta ni powered. Dobi si powered USB hub.

mulc007 ::

Je to zato ker ima kabel od prenosnega diska dolžino USB kabla, ki povzroči izgube in s tem prešibko napetost za delovanje?

Opazil sem da ima moj hub priklop za napajalni adapter. Ali ga nisem dobil zraven ali pa izgubil.

DeeCoy ::

mulc007 je izjavil:

Je to zato ker ima kabel od prenosnega diska dolžino USB kabla, ki povzroči izgube in s tem prešibko napetost za delovanje?

Opazil sem da ima moj hub priklop za napajalni adapter. Ali ga nisem dobil zraven ali pa izgubil.

Točno.
Glede prvega posta.. Najprej googlaj, kaj je kratek stik. Pri usbju ne more nastati (Razen, če ga vtakneš kontra). Tudi napetosti pomoje v kablu ni, za to mora poskrbet računalnik. Napajalnik od diska je namenjen za napajanje samega diska, ne pa za delovanje kontrolerja za usb na disku (tega zbudi napetost iz usb kabla, ki pride iz računalnika).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik ne zazna prenosnega diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
423661 (2683) Karen
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475480 (3056) Bevcan
»

Usb podaljšek

Oddelek: Kaj kupiti
224742 (4396) OttoParts
»

internet enkrat dela drugič ne...

Oddelek: Omrežja in internet
201579 (1271) Pyr0Beast
»

Usb nima dovolj toka

Oddelek: Strojna oprema
71262 (1139) scala

Več podobnih tem