» »

Kako dolgo imate telefon, preden ga zamenjate?

Kako dolgo imate telefon, preden ga zamenjate?

1
2
3

Gregor5816 ::

Pred pametnimi telefoni na vsaki 2 leti. Prejsnjega sem imel 3 leta, preden se je pokvaril. Trenutnega imam 2 leti in ga nameravam imet, dokler ga ne razbijem ali se ne pokvari.

__Devil__ ::

dokler ga ne uničim oz se pokvari. Ponavadi je vedno vzrok fizična poškodba zaradi pregrobega rokovanja. Žal, a če bi delal, bi še vedno imel iPhone 6S. Zdaj imam xiaomi redmi 5 plus in je odličen ter hiter. Upam, da bo delal :D

Glugy ::

blackbfm je izjavil:

Medion-ov telefon mi zdele lepo že 4 leta drži; stal je pa enih 80-90 evrov


"Lepo drzi":)) moje izkušnje s tem letnikom in budgetom mi pravijo da ko pozenes random update ali podobno stvar ti vzame najmanj 30minut casa + lih en tolk baterije, predno prides do konca te ze 3x mine volja do življenja. Normalen telefon naredi isto delo v minutki.


To je stvar lagodja in ne stvar uporabnosti. Pač na konc dneva poženeš posodobitve namest sred dneva. Če pa kakšna aplikacija sili v posodobitev je pa pač do konca dneva ne uporabljaš. Sej ni taka sila da ne bi mogu bit brez bilokere aplikacije za en dan. No vsaj pri men ni tako. Jz ne uporabljam vele aplikacij kot so tiste za igranje igrc pa tega ; zato mogoče ne občutim tega da pač ni najhitrejši telefon. Za učenje jezikov; sudoku; osnovn internet; ipd mi čist ok deluje. Za kaj več pa tak ne rabm. Nevem pa kaj ti recimo kej uporabljaš kakšne aplikacije pa to. Za mene ni problem pol urce potrpet. Konc koncev imam tud PC k ima sam 4GB rama in recimo traja 10min da prižge Killing Floor 2 ; pa kaj. Počakam in igram na najnižjih nastavitvah na integrirani grafični in ni perfektno je pa še vedno užitek. Sam mal je treba bit potrpežljiv. Nič ni hudga če se morš mal potrpežljivosti priučit. Vmes si greš čaj naredit; mal na sobn kolo al pa greš delat počepe/ greš par krogov teka naredit. Mislim sej ni treba da dobiš instantno na pladnju vse takoj. Vedno je še kej druzga za naredit; pa tisto narediš medtem ko se posodablja al pa bilokaj. Za to pa res ni treba 300+ evrov več dnarja zapravt. Če si organiziraš čas nč ne izgubiš na času samo zato ker dlje časa traja da se posodobi. Če kej zase narediš medtem ko čakaš; za svoje telo je to sam dodatn +.

XLapse ::

1 leto. Danes sm ravno šel prednaročit s10+
alien technology

Steinkauz ::

Nokia 3310
Sony Ericsson T610
Sony Ericsson K610i
Nokia 5800 XpressMusic
HTC Wildfire
Google Nexus 5
Huawei Honor 7

7 telefonov od 2002 naprej.

V povprečju torej na 2.5 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Steinkauz ()

ziga1990 ::

Jaz sem ponavadi menjal vsake 2 leti ampak nikoli ne prodam prejšnega ga imam za razervo in trenutni razervni(S7) služi kot zaslon za dron med tem ko pa S9+ je moj primarni telefon
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Skylord ::

Menjam od pol leta do 1 leto. Pač, če se prej naveličam oziroma mi kaj ni všeč prej.
Vedno furam top end telefone best of the best, best of 3, brend ni pomemben.

Tilen ::

starfotr je izjavil:

Tilen je izjavil:

Vsakih 18 mesecev.

Ej, kako to? Garancija in vezava je navadno 24 mesecev?

Gre za ugodnost za zaposlene in po določenem obdobju 12-18 mesecev, lahko telefon zamenjaš.

Novembra bom prodajal iPhone8, če te zanima. :P
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

xardas ::

Nexus 4. Nekaj več kot 6 let, trenutno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xardas ()

MasterTade ::

letos bo 7. leto
Mors omnia aequat

barocco ::

5 let
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

Meiniken ::

Prejšnega drgnil 7 let (nokia 5130 express music), potem kupil OPO (one plus one) kateremu trenutno bije peto leto. Kupljen 2014 v decembru če se prav spomnim (je še do invajta blo potrebn pridt:D ). Če bi po vsaki uporabi izklapljal wifi in še kako drugo zadevo bi eno polnjenje mogoče še zdržalo 3 dni.

In kdaj ga bom menjal? Ko se razbije oz. ko bo samo delovanje telefona počasno.

SaXsIm ::

2 - 3 leta, odvisno od stanja telefona. Ponavadi po tem obdobju moj telefon nasledi kdo v družini, sem pa v zadnjih 6 letih zamenjal 3 Samsung Note (3, 5, 8). Trenutni bo v uporabi še kakšni dve leti.
SaXsIm

gendale2018 ::

2-4 leta odvisno od stanja telefona, denarnice in če novi modeli prinašajo kako bistveno novost
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

marS ::

Imel Asus zenfone laser2 kaka tri leta. Zame čist dovolj za vse. Pa je začel dobesedno razpadat. Steklo se je odlepilo, enkrat padel pa pol še neka plastika počila.Par dni nazaj nabavil LG G7 ThinQ. Kaj pa vem. Bom videl. V bistvu je cel FO menjat telefon...še bolj grozno kot comp... :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

gendale2018 ::

kaj pa je tak problem menjat telefon? (oziroma komp če smo že pri tem)?
ja sam mali poštar, kurac mi je oštar
čuvajte se žene, bit ćete jebene

Yossarian ::

OnePlus One - štiri leta in pol
OnePlus Twvo - tri leta in pol,

pa še hudič noben noče crknit.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

SG_101 ::

5 let imam nexus 5,se vedno deluje ok. Upam da bo še deloval leto ali dve :)

krucymucy ::

Master_Yoda je izjavil:

Kaj obstajajo psihopati, ki imajo GPS vedno vklopljen :O?

Jaz imam vse prizgano. Vedno. V cem je problem?

Redorange ::

Bolj ko sem star več časa imam isti telefon :)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

zobnik ::

mam telefon na tipke za 0 evrov, 15 evrov sem dal pred 2leti za pogovore.
Lahek žepni telefon, tistag velikega mam doma v predalu

NonPlusUltra ::

Sedanjega imam nekaj več kot 9 let. Na tipke.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

jype ::



Še vedno deluje.

NonPlusUltra ::

jype je izjavil:



Še vedno deluje.

Nekje v kleti mora biti tudi 3310, a v predalu imam v rezervi perfektno delujočo 6301, ko bo tale trenutna 9-letnica crknila.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Egidij88 ::

Kako pa selfie daš na instagram? :))

FTad ::

Jaz imam svojo Xperio XZ od novembra 2016. Potem ko sem flashal androida pred kratkim, spet dela BP. Ogledujem si sicer novejse modele, ampak mi ni noben vsec, tako da ga bom do nadalnjega se imel.

V osnovi imam aparat vsaj do konca poteka 2 letne pogodbe pri operaterju. Ko kupujem, kupujem flagshipe, ker je mobi poleg laptopa najpogosteje uporabljena naprava in ne zelim delati kompromisov v kvaliteti. Nisem pa zelo zagret za menjavo, saj so mi vecina le-teh postali malce preveliki (sem pristas sony-jev) i.e. ne mores jih vec normalno dati v hlacni zep. Tako da bom pac pocakal na model, ki mi bo vsec.

TheBlueOne ::

ca. 3 leta, razen Appla sem imel eno leto, ampak sem ga prodal, ne zavrgel. :)

Trenutno imam Xperia XZ1C ca. eno leto.

jakan123 ::

Zdaj ko ga kupi firma se menja na dve leti. Ko sem kupoval sam je bilo včasih tudi prej :)

FireSnake ::

Zdaj je tendenca, da ga imam čim dlje (samo, mi do sedaj še ni ratalo).
Sony Z3 compact sem prodal, ker ni imel več posodobitev. Imel sem ga kako leto in pol. Presedlal na Z5 compact.
Potem sem imel Xiaomi: to je nedokončan telefon (problemi s podatkovno povezavo pri prehodu čez meje, in podobno) in sem se ga po parih mesecih znebil.

Zdaj imam Google Pixel 2 128GB. Ta ima posodobitve, deluje, kot mora in se bom potrudil, da bi ga imel čim dlje.
Ampak: zdaj so ponudili telefone z ekranom do roba, in me to zelo vleče .... upam, da zdržim čim dlje, preden menjam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

feryz ::

Vsako leto nov Galaxy S, S+. Prej pa, kdo se spomni. Ogromno tega.

energetik ::

Ne razumem točno, zakaj menjate, če začne "počasi delovat". Ponovnega nalaganja sistema še niste vzeli? Potem dela ko nov.
Jaz menjam praktično samo takrat, ko začne pešati baterija. Razbil nisem še nobenega, en na tipke mi pa crknil, popolnoma, tema.

Je pa zadnjih 10 let itak služben, menjamo lahko na 2 leti, če je kakšen vzrok.
Trenutno sem na Galaxy A5, mislim ga imeti dokler bo baterija folgala.

m0LN4r ::

Jaz bi ga tudi imel vec let, sem naceloma proti hitremu menjavanju telefonoc, seveda je problem pri bateriji, ce ga vsak dan spraznis.
Starega kitajca sem pa menjal iz sledecih razlogov, bil je na popravilu pri slovenskem servisu od takrat naprej sem imel kr neke tezave in prve verzije androida so cez cas postale nestabilne, tudi po reinstalu so nekateri appi kr zataknili in zapirali.
Potem pa je zastaral hardwer, ki vec ni shajal z novimi aplikacijami, premalo rama, prostora, slab GPS, pocasn wifi, marsikatere funkcije ni imel se takrat, prestara verzija androida, konec supporta in posodobitev.

Sem trenutno tudi na A5 ze vec kot eno leto, ga tudi ze opral nekajkrat in zaenkrat kaze super, ampak ker je to entry roba bo verjetno po 3 letih prislo spet do tega, da bo iz nekega razloga zastaral. Dobil sem ga takrat na amazonu za dobrih 250 evrov, tako da mi za menjavo ni zal, ce zdrzi tri leta. Imam potem rajsi spet nov telefon za isti budget, kot pa dati 500-600 evrov, za en telefon naenkrat.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Kenpachi ::

Dokler ne crkne™
Zaraki Kenpachi.

shadeX ::

jype je izjavil:



Še vedno deluje.


Ob tem lahko še dodaš, da to ni tvoj ampak hčerkin telefon.

P.S +1 za vzgojo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

MihaK3 ::

Jaz bi za privat telefon dejansko še vedno imel 3310, če ne bi držala samo 10 sms-ov naenkrat. To je edini deal-breaker. Ga pa ima še vedno mama, ki se na karkoli novejšega ni uspela navadit.

Bye ::

Dokler ne začne štekati.

Gagatronix ::

Dokler krute smrti ne stori.

KTr1sk ::

Imam Xiaomi Note 3, letos bo 3 leto..kmalu po nakupu sem ga odklenil in naložil custom rom...telefon deluje še vedno brez zatikanja.
Bom pa menjal na Redmi Note 7 Global ko bo zunaj,..na Note3 je težava da ga polnim vsak dan (včasih komaj zdrži cel dan) in na telefonu je že slab micro-usb konektor,ker rad ven pade ko se polni :P.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

gaspert ::

CCa dve do tri leta, potem začne štekat.:) :)

Nikonja ::

Jaz ga menjam kot neham dobijat security update, včasih se to neha po 2eh letih, včasih zdrži tudi 3, trenutni Samsusng S7 jih še vedno redno dobija.

BorutO ::

Dokler ne crkne. Če telefon zdrži 4 leta, ga imam štiri leta, če je pod garancijo, ga probam še popraviti - brezplačno, če ne raje drugega kupim.

Egidij88 ::

Že veliko ljudi je pomrlo, ker je telefon nehal dobivat security updejte ja. Itak pa tudi pri novih telefonih večina OEM-jev kar lepo zaostaja s tem.

Stari maček ::

KTr1sk je izjavil:

Imam Xiaomi Note 3, letos bo 3 leto..kmalu po nakupu sem ga odklenil in naložil custom rom...telefon deluje še vedno brez zatikanja.
Bom pa menjal na Redmi Note 7 Global ko bo zunaj,..na Note3 je težava da ga polnim vsak dan (včasih komaj zdrži cel dan) in na telefonu je že slab micro-usb konektor,ker rad ven pade ko se polni :P.

To je bil prvi super kitajc, ki res še danes dela BP. Menjaj port, pride en evro...€ 0,77 6%OFF | For Xiaomi Redmi Note 3/Redmi Note 3 Pro Prime Microphone Module+USB Charging Port Board Flex Cable Connector Parts
https://s.click.aliexpress.com/e/ceZxTv...
Baterija pa tudi stane samo par evrov.

hojnikb ::

obicajno na 2 leti, ampak ocitno bo to rundo zdrzalo dalj casa *knocks on wood*. Trenutni daily iphone 7 (baterija na 90%) se vedno kicka po dobrih 2 letih uporabe, sluzbena 6ka je pa ravnokar dobila novo baterijo po 4.5 letih (kupljen rabljen) pa je spet good as new.

Stari maček je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Imam Xiaomi Note 3, letos bo 3 leto..kmalu po nakupu sem ga odklenil in naložil custom rom...telefon deluje še vedno brez zatikanja.
Bom pa menjal na Redmi Note 7 Global ko bo zunaj,..na Note3 je težava da ga polnim vsak dan (včasih komaj zdrži cel dan) in na telefonu je že slab micro-usb konektor,ker rad ven pade ko se polni :P.

To je bil prvi super kitajc, ki res še danes dela BP. Menjaj port, pride en evro...EUR 0,77 6%OFF | For Xiaomi Redmi Note 3/Redmi Note 3 Pro Prime Microphone Module+USB Charging Port Board Flex Cable Connector Parts
https://s.click.aliexpress.com/e/ceZxTv...
Baterija pa tudi stane samo par evrov.

for the love of all holy, ne kupujte cingcung baterij za par EUR.

preverjen original ali pa nic. cingcung baterija je velikokrat slabsa od originalne, ki je na zadnjih izdihljajih.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

louser ::

Egidij88 je izjavil:

Že veliko ljudi je pomrlo, ker je telefon nehal dobivat security updejte ja. Itak pa tudi pri novih telefonih večina OEM-jev kar lepo zaostaja s tem.

Xiaomi in Huawei(Honor) se kar trudijo..
Pa Samsung tudi - A3

hojnikb je izjavil:

obicajno na 2 leti, ampak ocitno bo to rundo zdrzalo dalj casa *knocks on wood*. Trenutni daily iphone 7 (baterija na 90%) se vedno kicka po dobrih 2 letih uporabe, sluzbena 6ka je pa ravnokar dobila novo baterijo po 4.5 letih (kupljen rabljen) pa je spet good as new.

Stari maček je izjavil:

KTr1sk je izjavil:

Imam Xiaomi Note 3, letos bo 3 leto..kmalu po nakupu sem ga odklenil in naložil custom rom...telefon deluje še vedno brez zatikanja.
Bom pa menjal na Redmi Note 7 Global ko bo zunaj,..na Note3 je težava da ga polnim vsak dan (včasih komaj zdrži cel dan) in na telefonu je že slab micro-usb konektor,ker rad ven pade ko se polni :P.

To je bil prvi super kitajc, ki res še danes dela BP. Menjaj port, pride en evro...EUR 0,77 6%OFF | For Xiaomi Redmi Note 3/Redmi Note 3 Pro Prime Microphone Module+USB Charging Port Board Flex Cable Connector Parts
https://s.click.aliexpress.com/e/ceZxTv...
Baterija pa tudi stane samo par evrov.

for the love of all holy, ne kupujte cingcung baterij za par EUR.

preverjen original ali pa nic. cingcung baterija je velikokrat slabsa od originalne, ki je na zadnjih izdihljajih.

Original baterijce so poceni.

Če imaš občutljive podatke, je varnost kar na visoki prioriteti.
Essential istotako še redno posodablja.
Pa HMD se trudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

Avenger ::

jype je izjavil:



Še vedno deluje.


Prednost tega je med drugim, da nihče ne vohuni za tabo. Razen mogoče državnih ustanov.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

shadeX ::

Ja sam ne moreš skoz ostat v letu 2003. Sej če nimaš kaj skrivat, ni panike če "vohunijo" za tabo.

HotBurek ::

Telefon imam toliko časa, dokler ne crkne ali postane neuporaben. Predzadnji telefon sem imel iPhone 4 in bil super zadovljen, dokler aplikacije niso zahtevale nadgradnjo, katero pa na 4ki no bilo mogoče naredit zaradi starejšega iOS OS-a. Za piko na i je crknilo še stikalo za on/off zvoka.

Zdej sem nazaj na Nokia 6030, katero imam že nekje od leta 2006 (takratni Mobi Čebelar paket).
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

pirx ::

Likalnik je izjavil:

pirx je izjavil:

Jaz bom s Samsung Galaxy Note 3 (N9005) poskusil zdržati 5 let. :) (še samo pol leta)

Telefon imam za profesionalno rabo (aplikacije za Google Ads, Bing Ads, analitika, Facebook pages, CRM, emaili, ...), prosti čas (novice, igre, TV spored,...) in finance (appi za borzne račune, novice, spremljanje trgov).

Sicer se počasi že opaža, da telefon ne zmore tako gladko opravljati vsega, kot je nekoč, ampak še vedno je vzdržno. Baterija je še prva, drži pa komot cel dan.



Ne zastopim kako ti baterija zdrži cel dan ob vsem tem kar delaš na njem...imam Note 8 pa mi drži sicer cel dan ampak komaj...pa delam manj stvari gor kot si jih pa ti naštel..ok 2 sim kartice...službena/privat.....imam pa vse prižgano...ne vem, če je še kateri heroj, ki sproti ugaša prenos podatkov,GPS,BT..itd


Verjameš ali ne, verjetno sem svetovni rekorder z baterijami. :) Še iz časov Sony Ericsson T28 naprej. Prijatelji in znanci so vedno prej morali menjati baterije, kot jaz. Pri meni je življenjska doba baterije približno enkrat daljša. Mogoče zato, ker telefon vedno polnim samo z originalnim polnilcem, začnem ga polniti pri 25% in neprekinjeno do 100%, baterija ni izpostavljena nekim ekstremnim razmeram in še mogoče kaj bi se našlo. Aja, pa battery saver opcije nikoli ne uporabljam, niti 3rd party optimizatorjev.

Slika stanja baterije: https://drive.google.com/file/d/1k4yGbW...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

energetik ::

Drgač za Li-ion ni glih dobro, da filaš do 100%. Sploh te telefonske baterije, ki so navite do 4,3V.
25-80% bi bilo bolj idealno.
Sicer pa so imeli takrat stari Ericssoni še NiMH baterije, tisto pa je druga pesem.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4372 373 374 375 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
187073239626 (2294) radmansdorf
»

Telefon do max. 250 EUR (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5813562 (10235) toro69
»

Ne vem kateri telefon:) (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6316098 (14322) boris82
»

Kaj kupiti za okrog 200€

Oddelek: Mobilne tehnologije
264559 (3168) jusv
»

Samsung predstavil Galaxy Note8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9824482 (20474) Ishmael

Več podobnih tem