» »

Plexi ohišje načrt!!

Plexi ohišje načrt!!

tony ::

OK rabim nacrt za plexi ohišje ce ga kdo ima.

nikonezna ::

žal nimam nobenega, ti pa priporočam da si vzameš eno ohišje, ga lepo raztaviš, vzemeš ravnilo pa listek pa zapišeš vse mere:\
boš vidu da ne bo tako težko...sam malček časa ti bo vzelo:D
brez podpisa

sverde21 ::

Dle sm brsku po najdi.si in najdu tole upam de ti bo v pomoč

TribesMan ::

sverde21: ta link ki si ga ti objavil je projekt, ki sva ga lansko poletje delala jaz in moj kolega (misty).

Blo je že veliko junakov, ki so spraševali kako bi naredili pleksi ohišje in kje bi dobili načrt, ker folk je preveč len da bi se spravil v AutoCAD in neki narisal, seveda se je večina projektov, za katere vem, tu tudi končala.
Pač zadeva je taka pleksi je drag, razrez je še dvakrat dražji. Za eno kišto pride razrezan material preko 40kSIT, pol pa še lim pa šraufi pa velik dela. Za eno kišto, če jo greš delat porabiš okoli 200 ur dela (načrtovanje vzame nekje tretjino). Da ne omenjam vseh komplikacij, ki so z limanjem... Me kr glava boli k se spomnim.
Tako da če si hočeš narediti pleksi ohišje se najprej odloči za kaj boš rabil ohišje, potem nariši eno pametno skico, najdi na netu vse standarde in zriši zadevo v AutoCADu, pošlju skice lokalnemu distributerju pleksija, pa ti bo povedal koliko pride razrez, pol pa moreš najdt ustrezen lim, pa vse šraufe da boš pritrdil komponente, kupiti moraš še stikala, ledice ventilatorje... Če ti uspe mail me. Pa veliko uspehov!

Sicer načrte jest mam sam jih, zaradi ful vloženega dela ne mislim kar talat po netu. Pač tko je, life sucks!

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

tony ::

TribesMan verjamem ,da noces dajat kar tat kar tako okoli nacrte.Samo jast mere imam ampak res ne vem risat v AvtoCADu in se nekaj problemov imam(kartice).Sicer mislim da si bom kupu že narejeno ohišje.Po moje je bolj poceni.

TribesMan ::

Ja kartice so velik problem.

Če kupuješ imam eno pleksi ohišje na zalogi, ravno takšno, kot je na tisti strani >:D .

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

smilyxx ::

TribesMan: A mogoče poznaš cene pleksi stekel? Ker sm jst tut dobu idejo za takle ohišje. Pa sm si ga tut že skoraj dokonca zrisal. S tem da bo moj čist custom in home made.

Lp
Save water.
drink beer.

TribesMan ::

Pleksi je kar drag, problem pa je, ker cena z debelino eksponentno narašča. Dober 10mm pleksi je okoli 100€ / m^2 . Pol ga je treba pa še rezat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

smilyxx ::

A si ti slučajn napisu da je 10mm pleksi 20k?

Lp
Save water.
drink beer.

scenic ::

Verjetno ne spada čisto v to temo ampak vseeno pri E-misiji v Kamniku so razstavili komplet računalnik v plexi ohišju z Titanovim vodnim hlajenjem in tremi osvetljenimi ventilatorji, osvetljen z ledicami je tudi vodni blok.
Mislim, da je cena samega ohišja nekje okoli 40.000,00 sit z ventilatorji.
V celem je računalnik vreden pogleda.

Lp

Scenic

CaqKa ::

plexi ohišje se more menda dat naredit ceneje.. pa zakaj bi uporabljali 10mm plexi? meni se zdi 4 mm čisto dovolj.
mene zanima kak se naj luftanje zrihta?
načrta pa se pomojem ne rabi ker ko gre nekdo sam delat ohišje si ga je že delno zamislil... potrebuješ samo rešitve kako določene stvari izvest.
recimo odpiranje stranic.. pa rezanje zadnje strani kjer pridejo razširitvene reže ven.

plexi ohišje je v mediamarktu v seiersbergu pri gradcu razstavljeno.
imate pa plexi ohišje v shuttle velikosti v metroju v grazi.. osebno mi je tale plexi shuttle favorit.. ima tudi držalo za okoli nosit.

frenk ::

jap 4mm je čist dost...jest bom tud delal mogoče ampak najprej so na vrsti druge stvari...pač ni in ni dnarja;(


p.s.: (5131351 04 Primožic Marko)...tale je največja faca...men je dal plexi(za na stranico od bigtowerja) zaston...ampak pomoje tud če bi računal nebi preveč...je pa nekje med šk.loko in medvodami:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Kleto ::

V Bauhaus-u mate brezplačen razrez!

OZZY ::

Bucho - Ja sam tan ni tok natančno kot pti kakem mojstru. Tu pa gre za malenskoti. Sej sicer lahko sam mal pol porusiš samo ni isto.
Go with the flow.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena plexi-ja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
306953 (6364) CaqKa
»

kje bi lahko dobil 20mm debel pleksi

Oddelek: Loža
171701 (1403) TribesMan
»

Plexi (Akrilno) ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71205 (1072) e-jay
»

Pleksi ohišje: FAQ :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
162625 (2333) TribesMan
»

Kje lasersko razrežejo pleksi?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
134498 (4103) Misty

Več podobnih tem