» »

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Kaj je vzrok za tako rast in tak trenuten nivo cen nepremičnin v Sloveniji?

Temo vidijo: vsi
««
598 / 607
»»

Baja ::

verjetno misli dodatno ki je (z ukinitvijo) postalo obvezno.

Gregor P ::

Potem pride še dodatno za oskrbo itd. ampak gremo se vrniti nazaj na nepremičnine.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

zavajon ::

Baja je izjavil:

verjetno misli dodatno ki je (z ukinitvijo) postalo obvezno.

Ne verjamem, da je mislil na to, kajti to ga ne bi žulilo, ker ga je itak plačeval. Po mojem si enostavno zmišljuje.

ginekk ::

zavajon je izjavil:

ginekk je izjavil:

Tako da ne, delo imamo že zelo prekomerno obdavčeno in od letos je moja plača dodatno obremenjena zaradi novega prispevka za zdravstvo.

Katerega novega prispevka za zdravstvo?


Tisto, ki je bilo prej dopolnilno. In ne ne isto. Prej mi je firma - vsem zaposlenim - plačala dopolnilno za celo leto in sem plačal zgolj davek na boniteto. Pa še to si lahko izbiral, obstajajo ljudje, ki so malo tvegali in nikoli plačali za dopolnilno.

Zakaj bi se izmišljeval, da plačujem celo življenje ful davkov od plače in da je delo pri nas bolano neumno obdavčeno? Take ideje zrastejo samo v glavah nerazgledanih ljudi.

nejc_nejc ::

Vcasih sem še kaj napisal, pa mi 50% vzamejo.
Ni problem, naj, samo naj ne futrajo raznih nvo, lgtbzyx...in podobnih kretenov.
Enostavno se ne grem več, ko jih hebe.
Razvoj v naši kokoški je kaznovan.

feryz ::

ginekk je izjavil:

Tako da ne, delo imamo že zelo prekomerno obdavčeno in od letos je moja plača dodatno obremenjena zaradi novega prispevka za zdravstvo.
No vidiš. In tukaj prisotni navijajo, da ti poleg teh 50 posto davkov, nabijejo še nove za nepremičnino.
V kolikor ti je do nje uspelo priti. In si že plačal davke, ko si jo gradil.

Btw, lani sem imel manj dobička kot predlani in, vidi boga, letos plačam več davka na dobiček kot prej.
Še ena lepota te države.
Ampak, baje, tudi to ni dovolj, po mesečinsko naj bi še 10 jurjev vrgel v brezno. Kar tako, ker lahko napišejo tak zakon.

matobeli ::

Škoda da ni Ptuj svoja država, bi se lahk tja preselil k bi zih imel nižje davke.

LeQuack ::

Nekaj se pripravlja. Hitro prodajte stanovanja.

Idej, kako zagotoviti denar, je več. Od uvedbe nepremičninskega davka, ki je bil pretrd oreh že za marsikatero vlado, do ideje o dodatni obdavčitvi podjetij. Konkretno: da bi tista, ki letno presežejo milijon evrov prihodkov, za javna najemna stanovanja namenila 10.000 evrov.

A na koncu bo imel zadnjo besedo finančni minister Klemen Boštjančič. Toda to ni edino kislo jabolko, v katerega bo očitno morala zagrizti država. Ljubljanski župan Zoran Janković je pred dnevi, ob odprtju novega neprofitnega bloka v Ljubljani, napovedal izrazit padec cen stanovanj, ampak: "Treba je omejiti Airbnb na določen čas uporabe. Mislim, da je zakon v pripravi in bo prišel ven. Drugi pogoj je, da država končno omogoči večje število postelj za študente. Minister Papič ima zdaj na razpolago tri variante za 1700 postelj."


https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...
Quack !

Telbanc ::

No, sem rekel da bo popravek navzdol. Zaj je treba sam počakat. :D

EU volitve se bližajo no, vsaj 10 - 20% mora dol. Ste sliali, Zakon je v pripravi"....Nič več 2000 evrov na mesec celo leto.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

maticb492 ::

Kdo se hoče stavit da ne bo popravka niti 10%?
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Telbanc ::

Še Furs naj začne preverjat od kod tem modelom keš, da so navalili z gotovino...........

Pa gremo pol po toboganu dol.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Utk ::

Treba je omejiti Airbnb na določen čas uporabe.

Kakšen je točno razlog za kaj takega?

Konkretno: da bi tista, ki letno presežejo milijon evrov prihodkov, za javna najemna stanovanja namenila 10.000 evrov.

Sliši se zelo ustavno.

/s

Ampak resno, lahko dobi kdo še bolj komunajzersko idejo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Torrent ::

Utk je izjavil:

Treba je omejiti Airbnb na določen čas uporabe.

Kakšen je točno razlog za kaj takega?

Konkretno: da bi tista, ki letno presežejo milijon evrov prihodkov, za javna najemna stanovanja namenila 10.000 evrov.

Sliši se zelo ustavno.

/s

Ampak resno, lahko dobi kdo še bolj komunajzersko idejo?


Pa že vsi cvilijo ko prašiči med klanjem.

Če kapitalizem ne zmore, bo očitno treba po "komunistično". Eni bi sicer temu rekli socialno. Ideja z 10k prispevka za podjetja, ki imajo miljo prihodkov, je sicer butasta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

Utk ::

Se pravi, če je vlada nesposobna uvest normalno nek normalen davek, se lahko izmisli karkoli in je to ok?

Telbanc ::

Problem je, da pri takih cenah nepremičnin in najemnin, ne bomo dobili tujih delavcev in tle se pol ukrepa.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mato989 ::

Telbanc je izjavil:

Problem je, da pri takih cenah nepremičnin in najemnin, ne bomo dobili tujih delavcev in tle se pol ukrepa.


Saj jih ne rabimo plače naj dvignejo pa bo domačih v 90%+ dovolj...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

Utk je izjavil:

Treba je omejiti Airbnb na določen čas uporabe.

Kakšen je točno razlog za kaj takega?



Bedarija, sploh če se bo enako obravnavalo npr. stanovanje v centru LJ in hišo na obrobju Ljutomera.

Mato989 ::

Vlada ne ve več kje bi državljanom KRADLA denar, zato bodo probali se pizdarije, upam da vlada kmalu pade da se rešimo greznicei n izvolimo desničarje ki bodo dali davčne olajšave in skenslali RTVSLO in še kaj
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c3p0 ::

LeQuack je izjavil:

Konkretno: da bi tista, ki letno presežejo milijon evrov prihodkov, za javna najemna stanovanja namenila 10.000 evrov.


Bedarija, ki je lahko zrasla le na zeljniku bedaka. 1M prihodkov zlahka doseže vsak, ki se malce bolj resno ukvarja s trgovino, lahko je tudi edini zaposlen. Zdaj bi pa kar tako 10k dal za socialce. Morda edini profit.

Komu se še bi splačalo zajebavat? Socialkar pa vleče lepo 600, malo še dila po strani in dela na črno, 2-3k neto/mo easy.

LeQuack ::

Mato989 je izjavil:

Vlada ne ve več kje bi državljanom KRADLA denar, zato bodo probali se pizdarije, upam da vlada kmalu pade da se rešimo greznicei n izvolimo desničarje ki bodo dali davčne olajšave in skenslali RTVSLO in še kaj


Lahko pa samo prazna stanovanja nacionalizirajo, ker jih očitno lastnik ne potrebuje. Pa ne bo davkov potrebnih.

Število praznih stanovanj je “v nebo vpijoče”, država pa bi raje gradila
"Na trgu čim prej potrebujemo dodatna, dostopna stanovanja za bivanje. Pristojno ministrstvo obljublja gradnjo novih javnih najemnih stanovanj. Toda stroka opozarja, da bi bilo smiselno z različnimi ukrepi aktivirati vsaj del od na desettisoče praznih stanovanj. To bi bila hitrejša, cenejša in tudi bolj trajnostna rešitev."

https://www.dnevnik.si/1043048702/slove...
Quack !

redtech ::

Mato989 je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Problem je, da pri takih cenah nepremičnin in najemnin, ne bomo dobili tujih delavcev in tle se pol ukrepa.


Saj jih ne rabimo plače naj dvignejo pa bo domačih v 90%+ dovolj...


Potem bo garsonjera v LJ 500k...

Invictus ::

LeQuack je izjavil:


Število praznih stanovanj je “v nebo vpijoče”, država pa bi raje gradila
"Na trgu čim prej potrebujemo dodatna, dostopna stanovanja za bivanje. Pristojno ministrstvo obljublja gradnjo novih javnih najemnih stanovanj. Toda stroka opozarja, da bi bilo smiselno z različnimi ukrepi aktivirati vsaj del od na desettisoče praznih stanovanj. To bi bila hitrejša, cenejša in tudi bolj trajnostna rešitev."

https://www.dnevnik.si/1043048702/slove...

Spet plačan članek...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

maticb492 ::

LeQuack je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vlada ne ve več kje bi državljanom KRADLA denar, zato bodo probali se pizdarije, upam da vlada kmalu pade da se rešimo greznicei n izvolimo desničarje ki bodo dali davčne olajšave in skenslali RTVSLO in še kaj


Lahko pa samo prazna stanovanja nacionalizirajo, ker jih očitno lastnik ne potrebuje. Pa ne bo davkov potrebnih.

Število praznih stanovanj je “v nebo vpijoče”, država pa bi raje gradila
"Na trgu čim prej potrebujemo dodatna, dostopna stanovanja za bivanje. Pristojno ministrstvo obljublja gradnjo novih javnih najemnih stanovanj. Toda stroka opozarja, da bi bilo smiselno z različnimi ukrepi aktivirati vsaj del od na desettisoče praznih stanovanj. To bi bila hitrejša, cenejša in tudi bolj trajnostna rešitev."

https://www.dnevnik.si/1043048702/slove...



Zakaj bi se tam ustavili, jaz priporočam da še tvoje stanovanje nacionalizirajo, pa vse hiše, v katerih živi samo 1 upokojenec, mogoče se še kaj najde. Treba je migrante nekam vselit.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Torrent ::

Utk je izjavil:

Se pravi, če je vlada nesposobna uvest normalno nek normalen davek, se lahko izmisli karkoli in je to ok?


Jaz bi rekel, da ni ok. Če že, bi morali kvečjemu naredit procent od prihodkov (npr. 0,1%). Bi pa bilo bolje, da bi bil normalen davek, ki bi najbolj prizadel nepremičninske mešetarje, ker bi bil efekt večplasten.

Najbolj pa bode izjava Jankoviča, ki je najbolj odgovoren za trenutno stanje cen v LJ oz. posledično celo v celi Sloveniji (LJ cene potisnejo tud drugje cene gor).

maticb492 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vlada ne ve več kje bi državljanom KRADLA denar, zato bodo probali se pizdarije, upam da vlada kmalu pade da se rešimo greznicei n izvolimo desničarje ki bodo dali davčne olajšave in skenslali RTVSLO in še kaj


Lahko pa samo prazna stanovanja nacionalizirajo, ker jih očitno lastnik ne potrebuje. Pa ne bo davkov potrebnih.

Število praznih stanovanj je “v nebo vpijoče”, država pa bi raje gradila
"Na trgu čim prej potrebujemo dodatna, dostopna stanovanja za bivanje. Pristojno ministrstvo obljublja gradnjo novih javnih najemnih stanovanj. Toda stroka opozarja, da bi bilo smiselno z različnimi ukrepi aktivirati vsaj del od na desettisoče praznih stanovanj. To bi bila hitrejša, cenejša in tudi bolj trajnostna rešitev."

https://www.dnevnik.si/1043048702/slove...



Zakaj bi se tam ustavili, jaz priporočam da še tvoje stanovanje nacionalizirajo, pa vse hiše, v katerih živi samo 1 upokojenec, mogoče se še kaj najde. Treba je migrante nekam vselit.


Mislim, da je to bil sarkazem. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Torrent ()

nokken ::

Utk je izjavil:

Treba je omejiti Airbnb na določen čas uporabe.

Kakšen je točno razlog za kaj takega?

V Ljubljani je nekaj manj kot 1000 stanovanj/his, ki se oddajajo za kratkorocne najeme. Ce bodo po celi Sloveniji prepovedali (ker omejevanje ne 60dni/leto je tocno prepoved ne omejitev) taksno oddajanje, bo Ljubljana mogoce dobila 300 ekstra stanovanj (ostalih 700 se bo oddajalo na crno). In teh 300 stanovanj bo resilo vse probleme, ki jih ima nekdo z minimalcem, da si ne more privosciti 200m2 stanovanja v okolici Tromostovja. Stanovanja sredi Ljubljane bodo sla na 500eur/m2, najemnine sredi Ljubljane pa na 100eur za 100+m2 stanovanje.... kao :))
Resnica je pa verjetno "malce" drugacna... cene bodo ostale enake, oz. bodo se visje, ker bodo tistih,ki bodo nehali oddajati kratkorocno (ja vseh 1000 kar se bo full poznalo na trgu stanovanj) pac zeleli ta denar dobiti drugje, drzava pa bo pokasirala se manj davkov, ker bo precej vec slo na crno, upad prihodkov iz turizma bo pa tudi nek faktor. Tako da win win situacija za vse.
Jaz sem do sedaj igral posteno in placeval davke, ce slucajno zares uvedejo kaksne omejitve imam pa tudi ze resitev. In drzava bo samo od mene po taksni novi resitvi pokasirala kaksnih 7-8000eur/leto manj, meni bo pa ostalo nekaj vec. Pa najlepse pri vsem je, da bo se vedno vse legalno ;)

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Vlada ne ve več kje bi državljanom KRADLA denar, zato bodo probali se pizdarije, upam da vlada kmalu pade da se rešimo greznicei n izvolimo desničarje ki bodo dali davčne olajšave in skenslali RTVSLO in še kaj


Lahko pa samo prazna stanovanja nacionalizirajo, ker jih očitno lastnik ne potrebuje. Pa ne bo davkov potrebnih.

Število praznih stanovanj je “v nebo vpijoče”, država pa bi raje gradila
"Na trgu čim prej potrebujemo dodatna, dostopna stanovanja za bivanje. Pristojno ministrstvo obljublja gradnjo novih javnih najemnih stanovanj. Toda stroka opozarja, da bi bilo smiselno z različnimi ukrepi aktivirati vsaj del od na desettisoče praznih stanovanj. To bi bila hitrejša, cenejša in tudi bolj trajnostna rešitev."

https://www.dnevnik.si/1043048702/slove...


Ja, pa prazne avte, pa neuporabljene telefone, pa hrano v hladilniku ki je ne poješ do jutri itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

Mato989 je izjavil:

Ja, pa prazne avte, pa neuporabljene telefone, pa hrano v hladilniku ki je ne poješ do jutri itd...

Ko imaš ljudi na poziciji moči, ki kar tako malce povprek sanjajo o tem komu bi vzeli, kaj nacionalizirali ni najboljši znak za rajo. Bi kdo kaj dodatno delal - ne, ker mi bodo vzeli. Pa bi pri nas kam višek denarja investiral - ne ker mi ga bodo obdavčili. Bi štartal neek biznis - ne ker ga bodo prepovedali.

Kaj nam potem ostane? Nič 8h šiht, malce glumit glivo, živet iz rok v usta, ker če nič nimaš ti nič ne morejo vzet nihče pa ne bo opregel konja, ki noče vlečt.

LeQuack ::

Mato989 je izjavil:


Ja, pa prazne avte, pa neuporabljene telefone, pa hrano v hladilniku ki je ne poješ do jutri itd...


Za prazne neregistrirane avte se plačuje dejansko.
Quack !

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Ja, pa prazne avte, pa neuporabljene telefone, pa hrano v hladilniku ki je ne poješ do jutri itd...


Za prazne neregistrirane avte se plačuje dejansko.


Seveda se, saj se tudi za prazno nepremičnino plačuje... ampak ti si govoril o tem da bi ti nekaj vzeli ker ne uporabljaš, pol ti lahko pol stvari vzamejo ki jih zadnjih teden ali mesec nisi rabil... ker zagotovo jih nekdo rabi pa jih ne more kupit na Svetu
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

johnnyyy je izjavil:

Kaj nam potem ostane? Nič 8h šiht, malce glumit glivo, živet iz rok v usta, ker če nič nimaš ti nič ne morejo vzet nihče pa ne bo opregel konja, ki noče vlečt.
Ne samo, da ti nič ne bo vzeli.
Če boš dovolj glasen, ti bodo dali, kar so drugim vzeli.
Ok, del tega, kar so drugim vzeli. Manjši del.

LeQuack ::

Mato989 je izjavil:


Seveda se, saj se tudi za prazno nepremičnino plačuje... ampak ti si govoril o tem da bi ti nekaj vzeli ker ne uporabljaš, pol ti lahko pol stvari vzamejo ki jih zadnjih teden ali mesec nisi rabil... ker zagotovo jih nekdo rabi pa jih ne more kupit na Svetu


Ja če ne uporabljaš, drugi pa rabijo, se spodobi da odstopiš.
Quack !

Utk ::

Normalno. Ampak ne zastonj.

miha98 ::

c3p0 je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Konkretno: da bi tista, ki letno presežejo milijon evrov prihodkov, za javna najemna stanovanja namenila 10.000 evrov.


Bedarija, ki je lahko zrasla le na zeljniku bedaka. 1M prihodkov zlahka doseže vsak, ki se malce bolj resno ukvarja s trgovino, lahko je tudi edini zaposlen. Zdaj bi pa kar tako 10k dal za socialce. Morda edini profit.

Komu se še bi splačalo zajebavat? Socialkar pa vleče lepo 600, malo še dila po strani in dela na črno, 2-3k neto/mo easy.


Delovna doba mu ne teče ... kaj pa to? Sam pa ne morem plačevsti...

johnnyyy je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja, pa prazne avte, pa neuporabljene telefone, pa hrano v hladilniku ki je ne poješ do jutri itd...

Ko imaš ljudi na poziciji moči, ki kar tako malce povprek sanjajo o tem komu bi vzeli, kaj nacionalizirali ni najboljši znak za rajo. Bi kdo kaj dodatno delal - ne, ker mi bodo vzeli. Pa bi pri nas kam višek denarja investiral - ne ker mi ga bodo obdavčili. Bi štartal neek biznis - ne ker ga bodo prepovedali.

Kaj nam potem ostane? Nič 8h šiht, malce glumit glivo, živet iz rok v usta, ker če nič nimaš ti nič ne morejo vzet nihče pa ne bo opregel konja, ki noče vlečt.


Ja brez nič ni nič... če ne delaš ne moreš zaslužit potem... se vseeno splača delat pa čeprav malo ostane

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: miha98 ()

Mato989 ::

LeQuack je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Seveda se, saj se tudi za prazno nepremičnino plačuje... ampak ti si govoril o tem da bi ti nekaj vzeli ker ne uporabljaš, pol ti lahko pol stvari vzamejo ki jih zadnjih teden ali mesec nisi rabil... ker zagotovo jih nekdo rabi pa jih ne more kupit na Svetu


Ja če ne uporabljaš, drugi pa rabijo, se spodobi da odstopiš.


Saj odstopimo za primeren denar... a ti če danes ne porabiš vse hrane boš odstopil kar revežu v Afriki pa jutri kupil novo... doesnt work like that...

Po tvoji logiki bi vse kar danes ne rabiš ali ta teden lahko država pobrala in dala nekomu na Svetu če ne v SLO ker on to danes rabi... komunizem par excellence
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

ginekk je izjavil:

Zakaj bi se izmišljeval, da plačujem celo življenje ful davkov od plače in da je delo pri nas bolano neumno obdavčeno? Take ideje zrastejo samo v glavah nerazgledanih ljudi.

Pri nas je delo obdavčeno toliko kot v razvitih državah EU.
Res pa je, da je premoženje precej manj obdavčeno, najbolj bode v oči umanjkanje nepremičninskega davka.

nejc_nejc je izjavil:

Vcasih sem še kaj napisal, pa mi 50% vzamejo.
Ni problem, naj, samo naj ne futrajo raznih nvo, lgtbzyx...in podobnih kretenov.
Enostavno se ne grem več, ko jih hebe.
Razvoj v naši kokoški je kaznovan.

Glede na to, kar pišeš, prav nič ne kaže, da bi bil ti zelo razvit ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Mato989 ::

Pri nas je delo obdavčeno toliko kot v razvitih državah EU.


Ne ni... tale nateg pri primerjanju obdavčitve je itak večni nateg... primerjajmo absolutne cifre obdavčitve v SLO in tujini... koliko je davka na plačo 900 EUR neto v tujini (razvitih) in koliko pri nas... To je bolj merodajno, ker to pove koliko pri enakih zneskih plača SLO in koliko Bolgarija, Avstrija, Nemčija ipd...

Te primerjave povprečnih plač so brezveze, pogojno bi bile ok če bi primerjali ne povprečno ampak MEDIANO...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

Mato989 je izjavil:

Telbanc je izjavil:

Problem je, da pri takih cenah nepremičnin in najemnin, ne bomo dobili tujih delavcev in tle se pol ukrepa.


Saj jih ne rabimo plače naj dvignejo pa bo domačih v 90%+ dovolj...

Pa si že predlagal podjetnikom, naj dvignejo plače?

Mato989 je izjavil:

Pri nas je delo obdavčeno toliko kot v razvitih državah EU.


Ne ni... tale nateg pri primerjanju obdavčitve je itak večni nateg... primerjajmo absolutne cifre obdavčitve v SLO in tujini... koliko je davka na plačo 900 EUR neto v tujini (razvitih) in koliko pri nas... To je bolj merodajno, ker to pove koliko pri enakih zneskih plača SLO in koliko Bolgarija, Avstrija, Nemčija ipd...

Te primerjave povprečnih plač so brezveze, pogojno bi bile ok če bi primerjali ne povprečno ampak MEDIANO...

Ne, običajno se primerja višina obdavčitve kot delež BDP. Primerjava absolutnih številk je nesmiselna, ker je produktivnosti različna, torej posledično tudi plače.
Pa pričakovati enako obdavčitev v absolutnih številkah v Somaliji in Luksemburgu je milo rečeno smešno.
Če bi v Somaliji imeli enako lestvico, nihče ne bi plačeval davka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

ginekk ::

zavajon je izjavil:


Pri nas je delo obdavčeno toliko kot v razvitih državah EU.


Ne, ni res. Dohodniski razredi so drugačni, poleg tega poznajo tudi socialno kapico.

Pri nas lahko pri ogromni plači za osnovno zdravstveno zavarovanje plačuješ po 1, 5k, 10k, tudi 100k na mesec, pač zgornje omejitve ni.

Enako velja za pokojnino, pri nas lahko komot plačuješ 10k EUR za ZPIZ mesečno, če imaš zadostno plačo, zgornje omejitve ni, pri čemer pa bo vseeno tvoja izplačana penzija še vedno navzgor omejena z večkratnikom najnižje. Kar je absurd.

Mato989 ::

Ne, običajno se primerja višina obdavčitve kot delež BDP. Primerjava absolutnih številk je nesmiselna, ker je produktivnosti različna, torej posledično tudi plače.
Pa pričakovati enako obdavčitev v absolutnih številkah v Somaliji in Luksemburgu je milo rečeno smešno.
Če bi v Somaliji imeli enako lestvico, nihče ne bi plačeval davka.


Seveda je produktivnost različna, ampak kot pravim, nekdo ki ima nizke plače ga enak procent obdavčitve kotp ri visokih veliko bolj boli...

Če ti dobiš 1.500 in moraš dat državi 50% je veliko huje zate, kot če mora Avstrijec dat 50% pri 2,5k... to pa zato ker v povprečju nimata stroškov enak delež plače ampak je lahko celo kaj ceneje pri Avstrijcih (ali v našem primeru veliko zadev)

Jaz komot dam 50% od 1 mil plače zelo pa boli dajat 35%+ pri plačah 1.500 ali 1.800 ali 2.200 ali 4.000 itd...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

johnnyyy ::

miha98 je izjavil:

Ja brez nič ni nič... če ne delaš ne moreš zaslužit potem... se vseeno splača delat pa čeprav malo ostane

Saj nisem rekel, da ni potrebno delati nič, ampak, da delaš toliko, da preživiš.

zavajon ::

ginekk je izjavil:

zavajon je izjavil:


Pri nas je delo obdavčeno toliko kot v razvitih državah EU.


Ne, ni res. Dohodniski razredi so drugačni, poleg tega poznajo tudi socialno kapico.

Pri nas lahko pri ogromni plači za osnovno zdravstveno zavarovanje plačuješ po 1, 5k, 10k, tudi 100k na mesec, pač zgornje omejitve ni.

Enako velja za pokojnino, pri nas lahko komot plačuješ 10k EUR za ZPIZ mesečno, če imaš zadostno plačo, zgornje omejitve ni, pri čemer pa bo vseeno tvoja izplačana penzija še vedno navzgor omejena z večkratnikom najnižje. Kar je absurd.

Sem sicer tu že objavil link do primerjave deleža davkov in prispevkov v BDP, a naj ti bo še enkrat.

https://ec.europa.eu/eurostat/documents...

ginekk ::

zavajon je izjavil:


Sem sicer tu že objavil link do primerjave deleža davkov in prispevkov v BDP, a naj ti bo še enkrat.

https://ec.europa.eu/eurostat/documents...


In kaj ta graf pove o obdavčitvi plač? Ničesar. V te številke je všteto vse od DDV, dohodnine, do trošarin na gorivo.

Mato989 ::

zavajon je izjavil:

ginekk je izjavil:

zavajon je izjavil:


Pri nas je delo obdavčeno toliko kot v razvitih državah EU.


Ne, ni res. Dohodniski razredi so drugačni, poleg tega poznajo tudi socialno kapico.

Pri nas lahko pri ogromni plači za osnovno zdravstveno zavarovanje plačuješ po 1, 5k, 10k, tudi 100k na mesec, pač zgornje omejitve ni.

Enako velja za pokojnino, pri nas lahko komot plačuješ 10k EUR za ZPIZ mesečno, če imaš zadostno plačo, zgornje omejitve ni, pri čemer pa bo vseeno tvoja izplačana penzija še vedno navzgor omejena z večkratnikom najnižje. Kar je absurd.

Sem sicer tu že objavil link do primerjave deleža davkov in prispevkov v BDP, a naj ti bo še enkrat.

https://ec.europa.eu/eurostat/documents...



Brezvezen podatek... primer kako statistika nič ne pove.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

zavajon ::

Ja, vsak podatek ki ne pritrjuje tvoji tezi, da je pri nas obdavčitev blazno visoka, je brezvezen, statistika pa itak laže, to vendar vsi vemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

ginekk ::

zavajon je izjavil:

Ja, vsak podatek ki ne pritrjuje tvoji tezi, da je pri nas obdavčitev blazno visoka, je brezvezen, statistika pa itak laže, to vendar vsi vemo.


Komot iz tvojega podatka zaključiš da ima Slovenija tudi visoke davke na kapital (torej tudi na nepremičnine), ter da imamo zelo mali DDV.

Pač smešiš se.

zavajon ::

ginekk je izjavil:

zavajon je izjavil:


Sem sicer tu že objavil link do primerjave deleža davkov in prispevkov v BDP, a naj ti bo še enkrat.

https://ec.europa.eu/eurostat/documents...


In kaj ta graf pove o obdavčitvi plač? Ničesar. V te številke je všteto vse od DDV, dohodnine, do trošarin na gorivo.

Na, preberi si.
https://ec.europa.eu/eurostat/web/produ...

ginekk je izjavil:

zavajon je izjavil:

Ja, vsak podatek ki ne pritrjuje tvoji tezi, da je pri nas obdavčitev blazno visoka, je brezvezen, statistika pa itak laže, to vendar vsi vemo.


Komot iz tvojega podatka zaključiš da ima Slovenija tudi visoke davke na kapital (torej tudi na nepremičnine), ter da imamo zelo mali DDV.

Pač smešiš se.

Če želiš, lahko tudi to zaključiš, ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Kanban ::

zavajon je izjavil:

Pri nas je delo obdavčeno toliko kot v razvitih državah EU.

Zakaj si dal potem graf, ki ne prikazuje obdavčitve dela?

zavajon ::

A takega ne moreš sam poiskati?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zavajon ()

Kanban ::

zavajon je izjavil:

A ga ne moreš sam poiskati?

Za trditev, ki si jo sam postavil in potem poizkusil utemeljiti z grafom, ki ne prikazuje tega, kar praviš ampak nekaj povsem drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

zavajon ::

Sem še enkrat pogledal post, v katerem sem objavil tisti link, misleč da je prišlo do kakšnega nesporazuma. A v tistem postu nisem trdil, da je ta link dokaz za nizko obdavčitev dela pri nas, v debati sploh ni bilo govora o obdavčitvi dela, ampak o obdavčitvi.
««
598 / 607
»»