» »

Abit NF7-s in "sirena"

Abit NF7-s in "sirena"

kihc ::

Torej, zamenjal sem osnovno ploščo, procesor (barton 2500) in ram (512 Corsair).
Prižgem računalnik - juhuhu vse dela. Malo šarim po nastavitvah v Biosu (boot sekvence, warning in shutdown temerature) itd... kar nankrat se računalnik zapre in začne tuliti "sirena"8-O (zvok, ki ga ne bil nikakor mogel opisati bolje kot - sirena).

- Prvo kar sem pomislil je bila prevelika temperatura procesorja vendar mi bios kaže 40°C (za hlajenje uporabljam SK-7 + TT Smart Fan2

- Potem sem mislil da sem kaj posral z Shutdown T. in preprosto obnovim provzete nastavitve.

- No stvar je kar nekaj časa zdržala hočem namestiti windowse, ko mi najde particije (da bi sformatiral prejšnje) spet. Shutdown in sirena. Wh00t??? ;(

- Poskusim še enkrat spet se stvar ponovi že v biosu. Grrrrrrrr ;((

- Poskusim ŠE enkrat (vmes sem vgradil še cdrw, malo premetal kable itd..) in nato uspešno inštaliram windowse naložim nekaj programov, pustim kišto odprto in grem večerjat itd... vse ok.

- Nato poizkusim folding@home obdelam kakšen procent - ok sedaj dela (zaprem folding) in grem malo na irc. *BUM* spet viiiiiuuuuuuvvvviiiiiiiiuuuuuvvvvviiiiii :O



Tako to je to, res se mi ne sanja kaj bi to lahko bilo. Temperaturo sedaj gledam v winsih z speed fanom in kaže 44 stopinj (odprta kišta), sicer je vseeno nekam visoka (bom enkrat ko se mi bo dalo ponovno namestil hladilnik, najbrž sem ga posral kje z termalno pasto, vendar mislim da to pač ni to. Morda je kriv napajalnik vendar bi se po mojem mnenju računalnik preprosto resetiral brez kakršnekoli sirene.

Torej je imel kdo podobne probleme oz. se mu sanja kaj bi lahko bilo?
Lepoooo prosim POMAGAJTE:(

sash ::

za začetek daj biosna defold (ali ga pa kr resetiraj) pa pol javi če se ti bodo še pojavljalo piskanje, ker ko sem se tud sam enkrat pred davnimi časi neke špilal z nastavitvami v biosu mi je tud še sam piskalo, pol pa sem resetiral in začel od nova nastavljat lepo počasi in je blo vse ok, očitno sem pred tem po pomoti prestavo neke česar nebi smel :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

mihhec ::

Ej kihc a smo mi mogoc enkrat et igral jest mam nick mihec16

kihc ::

@sash, sicer sem to že poizkusil, vendar bom še enkrat da se zasiguram.

- Nekdo mi je rekel da je morda vzrok to da imam vent. prikljopljen na molex, in ima potem plata, nekakšno zaščito proti "Too Low" obratom (jaz imam na tem priključku zalamana z uporom), vendar sem to poizkusil in še vedno je**.
- Rekel je še naj zamenjam verzijo biosa - bom tudi poizkusil in potem poročam.

Aja, katere verzije biosa imate vi naložene? Najnovejše ali je kakšna starejša različica boljša?


@mihhec: Najbrž smo se kje videli, ker sem zadnje dva meseca igral samo ET:D, vedno na SLO serverjih. Sicer pa poglej tule najbrž si videl še koga drugega :D

ganzi ::

Mogoče tole??Če ni nej me kdo popravi!

A maš 2003/5/14 bios?
Naloži vsaj bios 2003/7/2

Ki med drugim popravi tudi tole:

Fixed the intermittent sirens when getting into Windows 2000 or XP with both "Shutdown when CPUFAN Fail" and "CPU Shutdown Temperature "enabled in PC Health Status.3. Calibrated readings of "CPU Over Temp. Protect" option in SoftMenu™ III.

Men se je isto zgodil s tem da men pol sploh ni več hotl v winse pa sm mogu format c narest:D

Aja še prej si pa nared backup tega biosa..


LP

kihc ::

No pa sem spit na slo-tech linuxu (alfa verzija, druge se nisem imel casa downloadati)

amm... no stvar je taka...ne se smejat:D :D :D

Torej sem se lotil zamenjevanja biosa. Pac mi pri fleshanju ni prijel obicajen nacin sem moral uporabit /f (force) kljuc. Stvar se lepo nalozi, resetira, zaprem racunalnik in resetiram bios se z jumperjem (tako tam pi?e) in pri?gem stvar....TEMA :D :8) ;((
Na motirju lepo utripa lucka (da ni slike), ne prime nic (niti power off), sem moral uporabiti stikalo na napajalniku.

Torej kar je je, sedaj bo najbolje da nesem kisto pokazat na servis, da vidimo ce se kaj da narediti, cene bo potreben ReFlash. Do takrat pa bomo ircali in surfali na linuxu :))

frudi ::

kihc, ugibal bi, da si flashnil bios za napačno verzijo plate; 1.x in 2.0 namreč uporabljata različen bios! na abitovi strani moraš posebej izbrati bios za NF7-S 2.0, tisti brez 2.0 je za 1.x verzije plošč.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

GUFY ::

->kihc, ugibal bi, da si flashnil bios za napačno verzijo plate; 1.x in 2.0 namreč uporabljata različen bios! na abitovi strani moraš posebej izbrati bios za NF7-S 2.0, tisti brez 2.0 je za 1.x verzije plošč.

frudi: Mislim, da nimaš prav, saj sem danes sam skoraj naredil napako in Fleshal z napačnim BIOS-om, pa me je program za fleshanje opozoril, da nimam prave različice BIOS-a, tako da mislim da je narobe kaj drugega.

Sam imam isto plato NF7-S verzija 2.0 in sem ful razočaran nad njo, saj niti do kolen ne seže moji stari NF7 Rev 1.2 na kateri sem z lahkoto poganjal Tbred-a na 2500 MHz, sedaj pa komaj 2200MHz spravim skupaj. Tale verzija NF7-S Rev 2.0 plat je čist u k***u.;(( ;(( ;((

kihc ::

@frudi: dol sem dal verzijo NF7-S zato ker na moji plati nic ne pise da je verzija 2.0.
Morda sem spregledal vendar skoraj ne verjamem. Je pa res da je na zacetku pisalo da ta bios ni pravi za mojo plato in sem moral dati /f (isto je bilo pri stari plati, vendar za razliko da je potem delalo:D)

Aja saj z napacnim fleshom ne mores fizicno uniciti plate? Pac ti zamenjajo tisti cipek en je?

Matek ::

Tut zamenjat ga ni treba. Sam flashajo pravi bios v programatorju al pa v kaki drugi plošči.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

frudi ::

GUFY, sej kihc je napisal, da je moral forcat flash, ker drugače ni mogel, zato sem tudi takoj sklepal na napačno verzijo biosa.
kihc, če je plata nova, je skoraj 100% verzija 2.0, ker so že par mescev samo te v prodaji.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

kihc ::

ok, maybe da je res 2.0 (mora bit ker kaj sem potem sploh lahko zajbav pri biosu?) samo prekolnem vse abitovce ce res nemorja napisat nekam na skatlo ali pa vsaj na kaksen listek da je 2.0 verzija ker sem 100% da na ?katli ne pise kera verzija je, pa sem pregledal vse stranice (6 ce se ne motim:D)

Skratka stvar bom nesel k enmu tipu na servis, ki je kolkortolk faca pa bo on kaj potuhtal (sem bral tisti dve temi na forumu o zje**** biosu, vendar pa se mi ne da formatirati diska in nalagati sistema na novo (na linuxu se teh potrebnih fajlov ne da extrtactat in spravit na disketo - vsaj meni ni uspelo), po drugi strani pa me je plata ze od zacetka nekaj zafrkavala tako da najbollje ce se vse naenkrat pogleda.

Itaq bo sola in se bo treba ucit tako da ne bo casa za racunalnik :D (to ni mislejno povsem resno)

sash ::

Tud sam imam to plato v verziji 2 in tako na plati (pri PCI režah) in na škatli (na rdeči nalepki nalepljeni v zeleni kvadratku piše da je rev 2.0, tako da ali nimaš revizije 2 ali pa hitro k optiku ;)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

kihc ::

Nope, nikjer ne pise.

Sedaj pa res nevem kaj bi lahko bilo. Sem tak bedak da sem faliv link oz. so mi v skatlo podtaknili drugo plato :D .
Sicer to nemore biti ker tudi na nalepki na samo plosci ne pise, tako da... kapitulacija:(

sash ::

pred PCI režami je tal bel "tisk" in tam not mora nekje pisat da je revizija 2

no pa sem le našo slike, in zgleda takole


in če še malo povečamo :D


zraven tega pa je tudi plata bolj rdeča (v2.0) kot oranžna (1.x) in ker slika pove več kot tisoč besed >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

kihc ::

@sash: ni treba, jaz sem zajbal:D :D :D

Ok tamle pa res pise v2.0 skatlo pa sem se enkrat pogledav in ne pise nic;(.

Jah kaj cmo, posral smo ga :8)

Zheegec ::

Zdaj pa hitro na servis, ali pa če imaš frenda, ki ima isto plato (NF7-S -- V2.0:D ), pa naredite hotswap.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

kihc ::

aja se to,

@GUFY: Potem pravis da ta plata sux? Jah kaj hocmo, tja do 2200 MHz bo ze slo:D


/edit

@sash ql slikica :D

@alien3001 problem je ker tukaj v blizini nima nihce take plate, se bom kar servisa drzal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

frudi ::

sash, na tejle tvoji slikici se izmenjujeta 2.0 in 1.1/1.0. 1.2 je po videzu namreč praktično identična 2.0, barva in layout (recimo luknje okoli socketa). da ločiš 1.2 in 2.0 moraš točno pogledati na nalepko na plošči.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

sash ::

me veseli da sem pomagal rešit dvom o obstoju >:D
--------------------
Think different...
TOROiD Group


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slovenski paket za OS X

Oddelek: Programska oprema
51081 (991) matopolopato
»

kako prepoznaš ABIT NF7-S 2.0?

Oddelek: Strojna oprema
5873 (791) sash
»

3.5" USB ohisje za HDD

Oddelek: Kaj kupiti
161150 (987) M&M
»

Winamp Slo-tech skin?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81248 (1013) boom-bar
»

ABIT NF7-S rev 2.0

Oddelek: Strojna oprema
272097 (1372) MALJUTKA

Več podobnih tem