» »

Kaj narediti s kmetijsko parcelo?

Kaj narediti s kmetijsko parcelo?

1
2
3

LuiIII ::

Ne vem kakšne orehe imate sicer vi, ampak pod sosedovim raste trava a ni ravno bujna. Še japonski dresnik je po ene treh letih obupal. Po mojem oreh rabi nekaj let da "zastrupi" s svojimi listi in koreninami zemljo pod njim.

Okapi ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj ti ni jasno?


Tebi marsikaj ni. Jaz vem, kako je in trava raste povsod enako, pa ce je senca ali ne. V senci je dejansko trava se lepsa, ker je ne unici močno sonce.

Sosed ima oreh pri orehu(plazovitost), pa mu trava raste normalno. Parcela praktično ves cas v senci.

Še en, ki nima pojma, ampak ga to ne ovira, da se ne bi delal pametnega. ;((
Verjetno niti ne ločiš trave od različnih drugih podobnih rastlin.

Pod velikimi drevesi se pogosto pojavi gola površina na kateri trava ne uspeva. Razloga sta dva. Pod krošnjo dreves je premalo svetlobe za uspevanje rastlin in korenine so preblizu zemeljske površine, da bi lahko uspevale tudi druge rastline


Trava redko raste dobro pod drevesi zaradi sence. Večina vrst trave ima raje sončno svetlobo, ki jo prepreči senca, ki jo vržejo s krošnje dreves. Ko drevesa rastejo, se količina sence povečuje in sčasoma trava pod njimi začne odmirati

Zimonem ::

Res bi rad videl slike teh orehov brez trave spodaj. Goolam gledam doma , pa jih ni.

To je samo v omišliji blokarjev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

IL_DIAVOLO ::

Okapi je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj ti ni jasno?


Tebi marsikaj ni. Jaz vem, kako je in trava raste povsod enako, pa ce je senca ali ne. V senci je dejansko trava se lepsa, ker je ne unici močno sonce.

Sosed ima oreh pri orehu(plazovitost), pa mu trava raste normalno. Parcela praktično ves cas v senci.

Še en, ki nima pojma, ampak ga to ne ovira, da se ne bi delal pametnega. ;((
Verjetno niti ne ločiš trave od različnih drugih podobnih rastlin.

Pod velikimi drevesi se pogosto pojavi gola površina na kateri trava ne uspeva. Razloga sta dva. Pod krošnjo dreves je premalo svetlobe za uspevanje rastlin in korenine so preblizu zemeljske površine, da bi lahko uspevale tudi druge rastline


Trava redko raste dobro pod drevesi zaradi sence. Večina vrst trave ima raje sončno svetlobo, ki jo prepreči senca, ki jo vržejo s krošnje dreves. Ko drevesa rastejo, se količina sence povečuje in sčasoma trava pod njimi začne odmirati


Jaz sem samo povedal, kaj vidim, ti si tisti, ki mi pametuje da trava ni trava, ko ti je nekdo povedal, kako je v neokrnjeni naravi izven mesta, kjer je okoli dreves beton in okrasno lubje.

Invictus ::

A ti ne ločiš med travo in drevesom ?!?!?!

Če se vrnemo na temo, z 2000m2 zemlje nimaš kaj početi, če ni ravno 15 minut stran s biciklom. Pa še na hribu je. Neuporabno.

Načeloma si gor lahko narediš kako lopo, skupaj z malo terase, pa malo obdeluješ, če tvoja to hoče početi. Drugače ta velikost ni ne miš, ne tič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zimonem ::

Invictus je izjavil:

A ti ne ločiš med travo in drevesom ?!?!?!

Če se vrnemo na temo, z 2000m2 zemlje nimaš kaj početi, če ni ravno 15 minut stran s biciklom. Pa še na hribu je. Neuporabno.

Načeloma si gor lahko narediš kako lopo, skupaj z malo terase, pa malo obdeluješ, če tvoja to hoče početi. Drugače ta velikost ni ne miš, ne tič...


Spet pameten garsonjera boy.

Machete ::

Zakaj ne zasadiš sanega drevja? Dela nimaš veliko, eno popoldne na leto, da vse obrežeš, eno da pospraviš vejce. Jeseni pobereš kar pač bi imel v parih popolnedvih. Sadje lahko zmrzneš, sušiš (osnovni krhlji, razne energetske ploščice ali bonboni/sadne salame, kompot iz suhega sadja je tudi super), delaš marmelade, stiskaš sokove, vložiš kot kompot itd.. Vse je v bistvu precej zabavno, na koncu imaš korist. Zaslužka ni, ampak vsaka nekupljena hrana je v dobra investicija v lastno (nepredelano, nezastrupljeno) prehrano in tudi nek prihranek. Razne domače zadeve iz sadja znajo biti lepo simbolično darilo za razne rdje in novo leto npr.
Delo je pa z vsako lastnino - naravno površino, tu ne boš zmagal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

Machete ::

Aja pa še glede orehov in trave spodaj, to so nebuloze. Imam 5 orehov različnih starosti, povsod spodaj je normalna trava, čisto ista in gosta, kot povsod drugje. Ps: letos jih je izjemno veliko, sem jih nabral 3 vreče za krompir, pa še so gor.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kuall ::

Furbo je izjavil:

kuall je izjavil:

smreka. fotr je zasadil eno dolino s smrekami 25 let nazaj, ker smo jo nehali kositi, zdej so že tako velike.

Genialno, zadevo je spremenil v gozd in izgubil na vrednosti več, kot so vredne vse smreke, ki jih zdaj itak ne sme posekati.

Gre se za pol hektara zelo strme doline, ki se je ne da obdelovat s stroji. Prav je naredil. A me boš prisilil, da bom kosil al kaj?
In zakaj ne bi smel posekati smrek? Če bomo rabili les za kakšno streho imamo zdej material, oziroma naši otroci. Veliko več vredno kot tista ničvredna mrva, ki je tam itak nič ne zraste.
Imamo še 1 ha take površine v gozdu, ki se bo tudi zarasla najbrž, ker meni se ne da zgubljat časa s košnjo. No letos je prenetljivo površino pokosil en sosed, me zanima, če se mu bo dalo tudi drugo leto. :D

Ales ::

Kaj je tle presenetljivega? Kaj če bi ga povabil na pivo, rekel hvala in se kar zmenil, da pokosi?

...čez 30 let pa "saj smo mislili, da je naše, ves čas že obdelujemo pa nobnega nikjer ni blo"... :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

kuall ::

Presenetljivo je to, da nas ni nič vprašal. Ampak je mau čudak. No mene nič ne jezi, le naj kosi, mi bomo pa subvencijo kasiral.

korenje3 ::

Jaz bi naredil tople grede in sadil kakšno dražje sadje in zelenjavo, ki bi jo nato prodajal.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Okapi ::

kuall je izjavil:

A me boš prisilil, da bom kosil al kaj?
Točno tako. Če se v zadnjem času ni kaj spremenilo...
Kazen za neobdelavo in zaraščanje kmetijskih zemljišč za fizične osebe je med 500 in 5000 evri.

kuall ::

če je to res je to še en idiotizem od komunističnih birokratov, ki bodo diktirali meni, kaj bom delal na svoji zemlji. ok če se gre za jasno kršitev, da kaj na veliko onesnažuješ potem že naj poseže država vmes. če pa je gozd ali trava pa nima država kaj diktirat.

Furbo ::

Če ne rabiš kmetijskega zemljišča, ga pač prodaj, pa ti noben ne bo nič mogel.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kuall ::

saj nisem idiot, da bom prodajal, raje še kaj kupil, zemlja je dragocena naložba.

w0mbat ::

kuall je izjavil:

saj nisem idiot, da bom prodajal, raje še kaj kupil, zemlja je dragocena naložba.

kaj ti bo nek gozd neuporaben glej op, ne hvala

IL_DIAVOLO ::

kuall je izjavil:

saj nisem idiot, da bom prodajal, raje še kaj kupil, zemlja je dragocena naložba.


Kot da bi moje stare poslušal, ki se za vsaki grabn grebejo. Pa prodaj nicvredne brege, jebela cesta.

Zemlja je izguba casa, energije in denarja.

kuall ::

Slo tech geniji mi dajejo nasvete. :D Ni potrebe po prodaji. Lahko me prime in bom še kmetoval, gozd je pa itak uporaben za drva. Una parcela, ki se bo zarasla pa stoji zraven asfaltirane ceste in je kar posrečena lokacija. Saj najbrž se ne bo zarasla, če nehaš kosit se kar ne zaraste na veliko začuda, traja zelo dolgo, da rata gozd, razen če posadiš drevesa.

tikitoki ::

Okapi je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Okapi je izjavil:

Kaj ti ni jasno?


Tebi marsikaj ni. Jaz vem, kako je in trava raste povsod enako, pa ce je senca ali ne. V senci je dejansko trava se lepsa, ker je ne unici močno sonce.

Sosed ima oreh pri orehu(plazovitost), pa mu trava raste normalno. Parcela praktično ves cas v senci.

Še en, ki nima pojma, ampak ga to ne ovira, da se ne bi delal pametnega. ;((
Verjetno niti ne ločiš trave od različnih drugih podobnih rastlin.

Pod velikimi drevesi se pogosto pojavi gola površina na kateri trava ne uspeva. Razloga sta dva. Pod krošnjo dreves je premalo svetlobe za uspevanje rastlin in korenine so preblizu zemeljske površine, da bi lahko uspevale tudi druge rastline


Trava redko raste dobro pod drevesi zaradi sence. Večina vrst trave ima raje sončno svetlobo, ki jo prepreči senca, ki jo vržejo s krošnje dreves. Ko drevesa rastejo, se količina sence povečuje in sčasoma trava pod njimi začne odmirati


Si nepismen. Pravkar si prilepil tekst, ki te daje na laz.

Pa se tvoja prejsnja izjava:

Kaj raste pod drevesom ni odvisno od korenin, ampak od krošnje. Če je dovolj velika in gosta, spodaj ni dovolj svetlobe za travo.

BTW. To, da ne odebelis teksta, ki ti ni po godu, ne pomaga.

Pa se en link, ki obrazlosi se en dodaten morebitni razlog.
https://www.thespruce.com/what-is-allel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

Okapi ::

Odvisno je predvsem od krošnje. Trava rabi dosti svetlobe. Tisto od korenin je postranska zadeva, in velja predvsem za druge rastline, ne za travo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

m0LN4r ::

Blinder je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Blinder, ali boš to imel za biomaso/sekance? Topola resda hitro raste, vendar je lahka in bolj slabo gori. Če boš delal drva za kamin, potem mogoče breza. Za kole akacija ali robinja. Za biomaso nek beli javor ali črna jelsa.

Za nasad za biomaso mislim da lahko dobiš subvencijo, zemljišče je še vedno kmetijsko.

Za hitro rast mora biti dobra zemlja in dovolj vlage.


Jaz bi les uporabil za drva za kurjavo. Paulownijo (hibrid) imam, ampak rad bi posadil tudi nekaj 100% legalnega.
Pri katerih letih pa racunas na to, da bos sekal? Kok bos takrat star, kaj bos delal do takrat, razen da te mogoce kap pa bos pol nekomu placeval, da ti jih seka, zaga, vozi domov? Se v tem casovnem obdobju ne bos preselil, si se ze ustalil?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

oemdzi ::

Doma sem kot otrok pod 3 orehi pobiral odpadle orehe v travi, nisem vedel, da je le ta bila umetna in tam samo zato, da mi je bilo težje. ;(
*Črna grafična kartica z rumeno lučko in varčnim hladilnikom*
Neslišen intel procesor iz lepe modre škatle* 2 enakomerno ploščata rama*
*overclockan napajalnik in varno ohišje z modro lučko* Hofer gamer copate*

m0LN4r ::

kuall je izjavil:

Slo tech geniji mi dajejo nasvete. :D Ni potrebe po prodaji. Lahko me prime in bom še kmetoval, gozd je pa itak uporaben za drva. Una parcela, ki se bo zarasla pa stoji zraven asfaltirane ceste in je kar posrečena lokacija. Saj najbrž se ne bo zarasla, če nehaš kosit se kar ne zaraste na veliko začuda, traja zelo dolgo, da rata gozd, razen če posadiš drevesa.
Pred gozdom ti parcela zaraste, ce nimas srece dokaj hitro lahko zaraste z jebenim grmicevjem, raznim trnom, visoko travo, pol se bos pa jebal. Nasi so morali najeti mulcer od gozdarstva, ki zmleje tut kaksno mlajse drevo ce treba, da smo spucali eno tako parcelo, samo korenine se vedno ostanejo.

Jaz bi pasel koze al ovce, raje koze ker vse pozrejo ce treba.

oemdzi je izjavil:

Doma sem kot otrok pod 3 orehi pobiral odpadle orehe v travi, nisem vedel, da je le ta bila umetna in tam samo zato, da mi je bilo težje. ;(
Been there done that, nekega dne mi je prekipelo pa sem z kosilnico pobiral te orehe.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

IL_DIAVOLO ::

oemdzi je izjavil:

Doma sem kot otrok pod 3 orehi pobiral odpadle orehe v travi, nisem vedel, da je le ta bila umetna in tam samo zato, da mi je bilo težje. ;(


That is just rude!

Blinder ::

m0LN4r je izjavil:

Blinder je izjavil:


Jaz bi les uporabil za drva za kurjavo. Paulownijo (hibrid) imam, ampak rad bi posadil tudi nekaj 100% legalnega.
Pri katerih letih pa racunas na to, da bos sekal? Kok bos takrat star, kaj bos delal do takrat, razen da te mogoce kap pa bos pol nekomu placeval, da ti jih seka, zaga, vozi domov? Se v tem casovnem obdobju ne bos preselil, si se ze ustalil?


Gre se mi bolj za hobi :). Za paulownije pravijo, da je idealni cas za sekanje, ko so stare osem let. Takrat bom cca. 45 star. Lani sem pustil rasti eno akacijo in enega hrasta, to z zanimanjem spremljam, kako raste. Btw, idealni cas za sekanje hrastov je ko so stari 80-90 let :)
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

w0mbat ::

Blinder je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Blinder je izjavil:


Jaz bi les uporabil za drva za kurjavo. Paulownijo (hibrid) imam, ampak rad bi posadil tudi nekaj 100% legalnega.
Pri katerih letih pa racunas na to, da bos sekal? Kok bos takrat star, kaj bos delal do takrat, razen da te mogoce kap pa bos pol nekomu placeval, da ti jih seka, zaga, vozi domov? Se v tem casovnem obdobju ne bos preselil, si se ze ustalil?


Gre se mi bolj za hobi :). Za paulownije pravijo, da je idealni cas za sekanje, ko so stare osem let. Takrat bom cca. 45 star. Lani sem pustil rasti eno akacijo in enega hrasta, to z zanimanjem spremljam, kako raste. Btw, idealni cas za sekanje hrastov je ko so stari 80-90 let :)

zelo lepo

qwertyy ::

Zanimiva tema, podobno sem se spraševal tudi sam pred nekaj časa. Sicer gre pri meni za malo večjo parcelo (cca 1 hektar), sem se pa na koncu odločil za česen. Letos ga bom za poskusno serijo posadil cca 50kg semenskega, iz tega pa pričakujem cca 300 kg pridelka. Zakaj česen? Ker je drag, z njim je malo dela in ne zahteva kaj dosti mehanizacije. Poleg tega nima praktično nobenega naravnega sovražnika, razen kakšna muha, plesen ipd. Posadiš ga na jesen in imaš do spomladi mir. Za prodati tudi mislim, da ne bo problem, ker se česen rabi povsod (restavracije, trgovine, šole in cel kup predelovalnic od Argete do salam itd. itd.). Znanec ga prodaja Leku za izvlečke za zdravila. V glavem letos eno manjšo njivo za probo, naslednje leto pa pojačam.

fikus_ ::

Paulownija rabi dobro zemljo in precej vlage, da res hitro raste, nekateri jo tudi pognojijo. Občutljiva je na mraz in vrhi radi pomrznejo zato se razraste v grm.

Blinder, nisi se napisal kakšna zemlja je, koliko je vlažno, sončna/senčna lega?

Najprej boš imel drva, če boš sadil brezo, raste tudi na bolj siromašnih tleh, lahko bolj suho. Podreš spomladi, drva obvezno precepiti, zložit na sončno lego in pokrit, v jeseni že kuriš.

Okapi ::

qwertyy je izjavil:

Zakaj česen? Ker je drag, z njim je malo dela in ne zahteva kaj dosti mehanizacije.

Pa si ti že kdaj videl česen v živo?:))

Cena za česen še vedno "mizerno nizka"
...
S česnom je dela precej, povedo pridelovalci: "Za en kilogram česna je potrebnega res veliko ročnega dela. Vsako glavico česna moraš tolikokrat imeti v roki – moraš ga dati v zemljo, ga prekopati, pobrati, očistiti, odrezati, spakirati … Zato je tudi višja cena. In seveda zato, ker je domače. Vemo, kaj jemo."


Pridelava česna je zahtevna, tudi seme je drago, še pravi. "Česen sadiš ročno, nekaj smo ga poskusili tudi strojno, ampak ročno je čisto nekaj drugega posajeno. Je treba pobirat češnjev cvet, "pske", kot jim pravimo. Če ga ne pobereš, je česen manjši, se tudi to pozna."
...
Cene niso najboljše, zdaj je odkupna cena okrog 4 evre svežega česna, tam, kjer je strojno delo. Govorimo o česnu, kjer je ročna pridelava, kot delajo v zaledju Istre, jaz mislim, da tam izpod 6 evrov govoriti o kakšni proizvodni ceni je pač nemogoče."


Veliko sreče pri prodaji.

kuall ::

Ročna pridelava za masovno prodajo je neumnost. To moraš strojno vse obdelat. Itak pa niso niso največji sovražniki rastlinam živali ampak plevel.

qwertyy ::

Hja parkrat na leto bi moral bit ruker, za sajenje, pletje in pobiranje. Seveda gre ob pomoči družine in kolegov lažje. Je pa veliko ročnega dela, se strinjam. Ko pride čas si lahko cel teden od jutra do večera v česnu. 4 do 6e odkupna cena pa sploh ni malo, povej mi s katero zelenjavo imaš manj dela in da ke dražja? Kila česna je v trgovini tam po 8e..

dope1337 ::

fikus_ je izjavil:

Paulownija rabi dobro zemljo in precej vlage, da res hitro raste, nekateri jo tudi pognojijo. Občutljiva je na mraz in vrhi radi pomrznejo zato se razraste v grm.

Blinder, nisi se napisal kakšna zemlja je, koliko je vlažno, sončna/senčna lega?

Najprej boš imel drva, če boš sadil brezo, raste tudi na bolj siromašnih tleh, lahko bolj suho. Podreš spomladi, drva obvezno precepiti, zložit na sončno lego in pokrit, v jeseni že kuriš.


Jz jo mam za hiso staro cca 8 let, pa nismo za njo nic kaj skrbeli. Vec ali manj je bil eksperiment, da ugotovimo ali trditve drzijo. Na oko je kamot za 1 kubik lesa. Najbolj me zanima, ce bo iz stora res zacelo poganjati novo drevo, kot trdijo. Posekamo jo najbrz cez leto ali 2.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Blinder ::

fikus_ je izjavil:

Paulownija rabi dobro zemljo in precej vlage, da res hitro raste, nekateri jo tudi pognojijo. Občutljiva je na mraz in vrhi radi pomrznejo zato se razraste v grm.

Blinder, nisi se napisal kakšna zemlja je, koliko je vlažno, sončna/senčna lega?

Najprej boš imel drva, če boš sadil brezo, raste tudi na bolj siromašnih tleh, lahko bolj suho. Podreš spomladi, drva obvezno precepiti, zložit na sončno lego in pokrit, v jeseni že kuriš.


Bom ti pisal private message, da ne smetimo teme.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

fikus_ ::

Kar tukaj piši, mogoče bo še za koga zanimivo.

Blinder ::

parcela je na slovenski obali. Nahaja se v dolinci, kjer ni prepiha/vetra, zaradi tega je neprimerna za oljke. Pridelke bi pa itak pojedli divji prasici. Tako da na robu tistih praznih njiv lahko lepo sadim drevesa.

Glede kategorije vlaznosti nimam pojma kam spada. Lega na oko bi rekel da je tako-tako, je dolinca ampak ni ravno obdana s hribi.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zimonem ::

Ma so sosedom se zmeni, če tam kosi. Za take površine se ponavadi niti ne daje z najemom.

Blinder ::

Parcela je zaradi lege, prasicev in slabe dostopnosti abandoned. Lastnik vem kdo je ampak ga ni blizu, tako da skrbim jaz da ne zaraste.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zimonem ::

Vseeno je ne smeš pogozdit, če je vpisana kot obdelovalna zemlja. Lahko se ne bo nihče spuščal v to ampak nikoli ne veš.

Blinder ::

Ma to sadim sicer na parceli ampak izven njive. Ali pa na robu njive, kjer se zacne gozd.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zimonem ::

Blinder je izjavil:

Ma to sadim sicer na parceli ampak izven njive. Ali pa na robu njive, kjer se zacne gozd.

Pazi da ne fašeš kakšne kazni. Iirc se klasificira kot invazivna sorta.

Blinder ::

Vem to ja. Imam hibrida, ki se ne more sirit, tako da to je uredu. Glede kazni pa pac sem pripravljen riskirat.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dexterboy ::

še zdej ne vemo kje je ta parcela....?
pa kdo je ponujal orehe in česen?
kar na plano s ponudbo; ni hudič, da ne ustvarimo trgovinski odnos ;)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Zimonem ::

Blinder je izjavil:

Vem to ja. Imam hibrida, ki se ne more sirit, tako da to je uredu. Glede kazni pa pac sem pripravljen riskirat.

Mah dejstvo je da tudi mešanci ne veš kako se obnaša v naravi. Tudi za gumo sojo so rekli, da se vam ne prenaša. Kar naenkrat je bila pa vsa soja "roundup ready".

Blinder ::

Mah sej zato iscem alternativo paulowniji.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zimonem ::

Akacija ne raste? Oz Robinja.

korenje3 ::

kuall je izjavil:

če je to res je to še en idiotizem od komunističnih birokratov, ki bodo diktirali meni, kaj bom delal na svoji zemlji. ok če se gre za jasno kršitev, da kaj na veliko onesnažuješ potem že naj poseže država vmes. če pa je gozd ali trava pa nima država kaj diktirat.


Zemlja ni tvoja. Je samo v najemnini katera stane 0€.
Imaš pravico samo razpolagati z zemljo. Zemlja je pa v resnici od države.

To je ena izmed stvari katero ljudje ne razumejo prav dobro.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Zimonem ()

kuall ::

To je komunistični pogled na svet. Glede na to da smo imeli 50 let komunizem ni čudno, da so ti tako oprali možgane.
Normalen pogled na svet pa je, da je zemlja od posameznikov, država pa je potrebna samo zato, da regulira razne kriminalce, podobno kot je policija potrebna.

Blinder ::

Zimonem je izjavil:

Akacija ne raste? Oz Robinja.


Veliko je akacij, orehov. Po tleh pa raste graja, ce je ne redno unicujes.
Tu je nekaj abandoned njiv, na katerih je zdej 2m visoka graja. Samo divji prasic lahko skozi njo.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Shields ::

Meni je zelo zanimivo da so kmetijska zemljišča precej dražja od gozdnih zemljišč. Gledam ponudbo in me ne čudi da se Slovenci ne zanimajo za nakup kmetijskih zemljišč
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vinogradništvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7612672 (5234) misticnimrk
»

Pogozditev kmetijskega zemljišča (travnika)

Oddelek: Loža
173112 (2649) __Devil__
»

Zanemarjeno sosednje zemljišče in njega urejanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
508979 (6889) Okapi
»

Nakup kmetije za samooskrbo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
14824600 (18838) otago
»

Nakup odraslih dreves

Oddelek: Loža
296858 (5639) Okapi

Več podobnih tem