» »

Excel pomoč

Excel pomoč

PunkDude ::

Pozdravljeni, po dveh urah brskanja po internetu še kar ne najdem rešitve. Najverjetneje mora biti nekaj preprostega a nikakor ne najdem. Gre se za sledeče:


Torej tu kjer je obkroženo, stolpec G, bi rad imel namesto dveh vrstic, tri manjše, samo tukaj v tem stolpcu in nikjer drugje.
A ima kdo kakšno rešitev?
Hvala!

reeves ::

Moral boš dodati še eno vrstico in potem v stolpcih A, B, C, D, E in F združiti celice, v G pa pustiš vse 3.

PunkDude ::

Ampak bi rad obdržal isto višino kot je sedaj. Le vrstice bi zožal v stolpcu G, da dobim 3.

mirator ::

Ali bi v te vrstice vpisoval podatke ali bi bile formule? V obeh primerih je postopek sledeč:
Najprej določiš v vrstici prelom besedila, nato vpišeš enačaj, da excel ve, da gre za formulo, potem vpišeš prvi podatek ali formulo in zaključiš z znakom "end". Potem vtipkaš dvakrat narekovaj in med narekovajem ustrezno število presledkov. Nato nov podatek ali formula in ponovno znak "end" dva narekovaja s presledki in ponovno "end" ter zadnji podatek ali formula. Nato določiš višino fontov in širino stolpca:
npr.: 15end" "end35end" "100. V eni vrstici boš dobil sledeči zapis:
15
35
100

PunkDude ::

Vse bi bilo prazno. Samo, da imam vmes črtice.

ToniT ::

Kot je povedal reeves boš moral združiti celice v stolpcih A, B, C, D, E in F in potem zmanjšati višino vrste, da dobiš pravo višino...

PunkDude ::

Neverjetno, da je tako preprosta stvar, tako komplicirana?!

mirator ::

Če je tako preprosta, zakaj potem sprašuješ. Še enkrat ti predlagam moj predlog. Namesto številk, ki sem jih napisal, daj v narekovaj črtice. Meni se je lepo izšlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

HotBurek ::

Plan A je, da se izdela tabela na osnovi html + css. Narejeno v 24 minutah, potem pa še print stisneš in si fertik. :)
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

PunkDude ::

Če znaš, seveda :D

PunkDude ::

mirator je izjavil:

Če je tako preprosta, zakaj potem sprašuješ. Še enkrat ti predlagam moj predlog. Namesto številk, ki sem jih napisal, daj v narekovaj črtice. Meni se je lepo izšlo.

Sicer pa tekst že dobim v tri vrstice, brez problema. Rad bi le še ločilne črte vmes kar pa nikakor ne rata.

mirator ::

Ne boš verjel, ampak meni je tudi to ratalo. Sem pač uporabil slog podčrtano, potem pa pred in za znakom podčrtaj v narekovaju in jasno z uporabo end znakov.

PunkDude ::

Hvala, bom poskusil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel help

Oddelek: Pomoč in nasveti
152151 (1916) klemenSLO
»

Excel zamenjeva vsebin celic

Oddelek: Programska oprema
5915 (851) pero978
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
213923 (3567) rferrari
»

excel problem

Oddelek: Programska oprema
142008 (1847) ||_^_||
»

Primerjava stolpcev - Excell

Oddelek: Programska oprema
111027 (875) ToniT

Več podobnih tem