» »

Kolesarjenje na daljše razdalje

Kolesarjenje na daljše razdalje

1
2
»

avtek ::

Tudi meni ni najbolj prijetno po cestah. Zato se čedalje bolj privajam na MTB in kolesarjenje po neasfaltiranih cestah, navadno v hribovitejšoih delih. Ko pa je asfalt - cesta, pa čimprej v hrib - kjer je navadno manj prometa kot v dolinah.
Ja, kilometrov se res dela bistveno manj, saj imaš v 1h npr 500m višincev, ampak saj kolesarimo zase, ne za druge, da jim razlagamo koliko km smo prevozili :)

Invictus ::

Ne vem kje kolesarite, ampak na bolj kolesarsko obljudenih cestah šoferji malo bolj pazijo na kolesarje. Razen pač klasičnih kretenov...

Niso pa to ceste za dnevni commute v službo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Nisem tako preprican. Saj deset avtov morda obvozi kolikortoliko OK, ampak ca. vsak deseti kriticno, v nepreglednem ovinku itn. Ni pa treba, da poci vec kot enkrat, znancu kolesarju je prakticno utrgalo roko, ki so mu jo nekako ponovno namestili ampak je invalid.

Mi smo sli cez Pohorje in smo se morali spustiti skozi Lovrenc na regionalko. Je kar velik del brez kolesarske. Ce bi imel opcijo, da na hitro pride kombi, bi verjetno narocil. Meni je noro na cesti.

Invictus ::

Odvisno je tudi kako kolesriš. Sam zasedem polovico pasu, tako da je še vedno nekaj prostora, da se umaknem...

Sicer šoferji trobijo, ampak ko jih šljivi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

Pogumni ste. :) Meni je prerizicno.

Invictus ::

Na Štajerskem si tudi jaz ne bi upal kolesariti. Preveč lokalnih dirkačev, po možnosti pod "gasom"...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

dolenc ::

V hosti je manj teh problemov, sicer mi je enkrat tud avto prišel nasproti :D

martincek1 ::

PrimoZ_ je izjavil:

martincek1 je izjavil:

vzpon do Naceta pa izjemen

Še boljši je spust, kjer sta se dva preveč pogumna že ubila v zadnjih 10ih letih.
Za moj okus preveč hitrih (vinjenih) kolesarjev in kar precej avtomobilov + tovornjakov (dve žagi).


Verjamem. Verjetno oba zbil avto ali na zgornjem lepem asfaltu ali spodaj, ko sta sekala ovinke? Ker razen tega je cesta varna, pregledna. Tovornjaki in traktorji so glasni. Tudi na spustu z Jošta kolesarji redno preizkušajo svoje zmožnosti, recimo Kranjec vem da gre z glavo naprej.

mr_chai je izjavil:

Kdo priporoča kakšnega dobrega bike fitterja/fizioterapevta?


Ima kakšen bike-fitter pri nas sploh tisto nastavljivo kolo, kjer lahko na hitro zamenja dolžino gonilke, dolžino balance itd?


Invictus je izjavil:

Na Štajerskem si tudi jaz ne bi upal kolesariti. Preveč lokalnih dirkačev, po možnosti pod "gasom"...


Na Gorenjskem se počutim varno. Sploh od kar imam zadaj vedno prižgano rdečo utripajočo luč. Tudi trobljenja skoraj nisem slišal, mogoče trije v celi sezoni.

energetik ::

TheBlueOne je izjavil:

Kaj vam ni smotano po cesti s piciklom? Jaz sem vcasih dosti kolesaril, zadnja leta pa ni sans, da grem blizu ceste. Je moja bila lani pred mano in sem videl kako vozniki obvozijo piciklista. Ne bi bili na cesti, ampak nas je "okvara" prisilila , da smo se nekje na pol poti spustili v dolino. Potem sem nedolgo nazaj videl tipa, ki je prehiteval, ceprav je nasproti prisel piciklist itn.

Meni je picikl na cesti postal bolj adrenalinski kot Gardaland.

Jah, je lahko kar zoprno včasih. Sicer kolesarim po manj prometnih cestah, vedno imam vsaj zadnjo utriajočo luč, obvezno pa mi je tudi ogledalo na balanci. Tako že na daleč vidim, kaj se mi od zadaj bliža in po potrebi zavijem magari na njivo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nabava novega kolesa.

Oddelek: Šport
4714224 (10731) dolenc
»

S kolesom na morje

Oddelek: Loža
3917809 (14476) BrezCilja

Več podobnih tem