» »

Nepismeni, ki tudi štejejo bolj slabo.

Nepismeni, ki tudi štejejo bolj slabo.

Thomas ::

Novinarje stalno napadam, ker govorijo traparije. Večina vsaj. Večina so taki nevedneži kakor njihovi idoli - politiki.

Posebno interesantna se mi zdi tale zgodba o množičnem umiranju med vročino v Franciji, v kateri naj bi v 10 dneh (ali enem mesecu, glede tega si niso enotni) umrlo 13000 ljudi, zaradi posledic vročine, in zabasalo pogrebne zavode.

V Franciji živi 60 milijonov ljudi, ki živijo povprečno kakih slabih 80 let, ali slabih 30 tisoč dni.

Vsak dan torej v povprečju umre 2000 ljudi. V desetih dneh 20 tisoč, v enem mesecu 60 tisoč.

So bili tile 13 tisoč dodatni? Koliko jih je umrlo skupaj? 73 tisoč?

Všteti ali ne, so le malo prispevali k povečanju običajnega prometa pogrebnih podjetij.

Kdo, kateri histerik takele zgodbe brez repa in glave pošilja v javnost? Zdogočaseni novinar, ki je toliko cinika, da ve da številk ne bo nihče preverjal?

p.s.

V Franciji je 10 tisoč domov za ostarele. V vsakem takem domu je povprečno umrl malo več kot eden tega vročega avgusta in zdej cirkus?


Give me a break!

Highlag ::

Ja o nečem morajo pisat ane? :D

Čeprav so to same neumnosti. Glavno da so "velike" novice.
Dnevno informativnih oddaj sploh ne gledam več ;(

bosstjann ::

In to še ni vse, francozi zahtevajo odstop zravstvenega ministra, ker so bile vse bolnišnice polne ni niso mogli pomagati tistim 13,000 ostarelim ljudem.

Naši novinarji res poročajo zelo ...... in natačno >:D. Me pa zanima kje so dobili to številko samo je vprašanje, če so za zmedo krivi samo naši novinarji, ali so odgovornost nosijo tudi francoski (nič bolši nič slabši) novinarji.

cekr ::

Pravih novinarjev je pri nas zelo malo. Tisti, ki pa so si upali, kaj narediti, so bili pa odžagani. Sedaj pa naprej porivajo mlade (lepe) novinarke, ki imajo splošne izobrazbe bolj malo. Včasih se vprašam, ali novinarjev okoli 40, ki imajo vsaj malo prakse, ne premoremo več. No, večino jih je šla v kakšne druge poklice. O oddaji 24ur, pa je zelo malo dobrega za povedati. To so rumena poročila, ki samo iščejo senzacije, resnice in pravih novic pa zelo malo.

Moje mnenje; mlada novinarka, po možnosti s še ne dokončano šolo, s fest podprtimi joški, še ni dobra novinarka. So pa izjeme, ki pa se po boju z uredniki, raje umaknejo v kakšen drug poklic.

No, ne smemo pa pozabiti starih old-novinarjev; nekateri se sicer trudijo, veliko pa ja takšnih, da se ne bi prav nič čudil, če so na plačilnih listah strank naslednic zkju.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cekr ()

Highlag ::

Aja zjutraj sem bral novico, da so aretirali avtorja virusa Blaster , ki je razsajal kak teden nazaj.

24Ur pišejo da je imel M$ 10K$ škode, Yahoo news pa da je imel M$ 5-10M$ škode.

Komu verjeti? :D

Nico ::

To je novinarjem kruh. Človek mora jest, koga briga resnica!
Everybody banana on your head!

Vice ::

Se mi zdi da je medicina danes že toliko napredovala, da se da v večji meri ugotoviti vzrok smrti. Je pa bolj hecno to kar praviš, da jih iz tira vrže ta "dodatna količina", ki naj bi bila odstopanje od povprečja.
Mogoče pa je vlada toliko lajala, ker to predstavlja državi strošek. Vsaka država ima svojo lestvico o vrednosti človeškega življenja. Določajo jo razni indeksi: indeks starosti, indeks izobrazbe, muško - žensko, povprečna doba življenja, povprečni dohodek...
Glede na to pa da so zaradi vrčine umirali pretežno starejše osebe in če je življenje enega vrednoteno samo 1000 eur potem je to 13 mil eur stroškov in ker smo v dobi kjer sistemi delujejo vedno bolj po principu just in time zaradi česar domnevam da je zabasalo francoske hladilnike so se stroški še dodatno dvignili.

Thrivial ::

22% povisana smrtnost se ti ne zdi omembe vredna?

Da ne bos se ti zacel klatiti novinarskih rac, Thomas. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Samuel ::

mislim, da so lepo povedalil, da je umrlo v istem obdobju v primerjavi z lanskim letom 13.000 ljudi vec (dodatnih...). :\

Thomas ::

Fluktuacije smrtnosti 20% gor ali dol niso nič posebnega. Tudi če jim je umrlo dodatnih 20% ljudi - kdo bi vedu če res, saj celotne številke niso navedli, zato dvomim - to NI noben razlog za prelaganje porok na jesen, ker da so župniki prezaposleni in podobne fore.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Moj point je jasen. Novinarjem ne gre zaupati, niti politikom. Stvarnost je preveč zapletena za njihove glave. Edino kar dobro obvladajo je manipulacija z drugimi ljudmi.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki ::

Za dosti stvari je tako, da novinarji dobivajo informacije od drugih novinarjev.Zdaj pa v tem primeru je čisto možno, da se je kateremu našemu novinarju posvetilo za kaj se gre.Ampak, da bi raziskali malo zadevo, razkrili kaj se res dogaja in da drugi novinarji samo nabijajo? NI govora, vsi držijo skupaj in imajo skupno ideologijo, enkrat ti pomagaš meni enkrat jaz tebi. Potem pa že dobiš bolj jasno sliko kaj se dogaja...

Daedalus ::

>Moj point je jasen. Novinarjem ne gre zaupati, niti politikom. Stvarnost je preveč zapletena za njihove glave. Edino kar dobro obvladajo je manipulacija z drugimi ljudmi.

:D :D

Pod tole se podpišem:D


Pa dodam manjši edit: za nekatere (politike,novinarje) stvarnost ni preveč zapletena - samo ne smejo povedat, kako določene stvari v resnici stojijo. Jih ljudje ne bi marali preveč.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Brane2 ::


Moj point je jasen. Novinarjem ne gre zaupati, niti politikom. Stvarnost je preve? zapletena za njihove glave. Edino kar dobro obvladajo je manipulacija z drugimi ljudmi.


Hehe. To si sele zdaj dojel ?
To vidim dan za dnem na Siolovih straneh, pa tudi drugje. Neki se trudijo in hocejo skup spravit nek text z neko tehnicno osnovo pa jim ne rata. Ponavadi so teksti, ki pridejo do nasih novinarjev iztrgani iz konteksta. Nato jih prevede laik, ki polovico preostalega pomena izgubi v prevodu in tak tekst konca na nasih straneh.

Zanimivo je da se na ocitne idiotizme nihce ne pritozuje, saj si vsi mislijo da gre za tezko znanost, ker pac stvari niso dojeli. Fajn je tudi, da so clanki pogosto tako zblojeni, da bi avtor v pojasnilo delovanja lahko napisal skorajda dobesedno karkoli.

Vceraj sem denimo bral clacnek-novicko o nanobaterijah na Siolu, ki je zdruzeval vse omenjene lastnosti. Med drugim stvar pravi, da ustvarjene nanobaterije se ne ustrezajo povsem definiciji baterije, ker se jih baje ne da polniti. To mogoce velja za amere, pri nas pa locimo baterije od akumulatorjev. Polnijo se samo slednji. Baterije je celo prepovedano polniti ! Torej stvar ustreza definiciji baterije...

Da ne govorimo o tem, da avtor ne porabi niti besede o tem, zakaj je elektrolit v nanobateriji plasticen in zakaj zavraga in kako lahko nabiti "ioni potujejo k svoji elektrodi." -skozi plastiko, seveda.

Takih neumnosti je vsepolno. Slovnicnih napak niti ne bi omenjal. Saj so sprejemljive na ST, a v javnih medijih nekako niso. Razumem, da se pri nas vseh tekstov ne da lektorirati dobro a lepo bi bilo, ce bi ljudje obvladali vsaj pravopisne osnove.
Vecni problem strokovne literature- strokovnjaki ne znajo pisat, lektorji so pa tehnicni abervezniki, vsak zase in vsi skupaj. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

BigWhale ::

Meni se pa zdi, da se zaradi vsega tega prevec obremenjujete... ;) Jaz gledam porocila enkrat na mesec ali pa se to ne. Pa se takrat mi gre na smeh/jok ko vidim kako usekan je ta nas svet, vsaj vecina le tega. Saj bi rekel, k en kup ovc ampak bi zalil ovce ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Thomas ::

Ni vse kar se zgodi na svetu slabo. To veš, če ne gledaš samo Slovenskih poročil in političnih oddaj.

Mislim pa, da je tole afero zakuhal nek Francoski šef (kuhinje). Biznis je slab v Franciji zadnje čase. Ekonomija se jim krči in samo Nemci so v Evropi še bolj na kolenih. Potem pa en (več?) mrtev na dom ostarelih na pol meseca, zgleda kot nevemkaj.

Da bi pa lahko to vseeno preprečili? Ne verjamem. Dokler jih Galska nadutost nekoliko ne mine, nujnih reform v Franciji ne bo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thrivial ::

Fluktuacije smrtnosti 20% gor ali dol niso nič posebnega.


Res? Zanimivo... :)

Konec koncev pa tudi tukaj ne operiramo z merodajnimi stevilkami. Ni namrec podatka o stopnji mortalitete, ampak samo tvoj izracun, na katerega se lahko opremo priblizno tako sigurno kot na novinarske izcedke...

:)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

BigWhale ::

> Ni vse kar se zgodi na svetu slabo. To veš, če ne gledaš
> samo Slovenskih poročil in političnih oddaj.

To da je svet usekan se ne pomeni, da vse je vse kar se zgodi slabo. :)

Hm, ja, vcasih pogledam Sky News in vsake kvatre se HTV ampak to je zdaj pointless, ker tako govorijo ravno nasprotna kar povedo nasi. :P CNN sem pa nehal gledat takrat ko je njihov 'war report' ratal tak k trailer za najnovejsi film, kjer se velik strelja. :P

Brane2 ::

Se ena sveza z RGLa (mislim, ne da se mi preverjat, skor ziher jo bodo povzeli itak povsod).

Obstaja mjhna moznost, da nas bo leta 2014 zadel asteroid a spremerom 1km in maso 2.600 ton

Iz cesa pa je ta asteroid ? Iz zraka ?

Ce bi bil iz kamna, bi bila njegova masa v milijardah ton... :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

Brane,

In to zelo redkega. :D

thrivial,

Komur je v mojem računu kaj nejasnega - 60 milijonov Francozov, ki živijo povprečno nekaj manj kot 80 let, ergo ji okoli 2000 na dan umre .... ga nimam za nič boljšega od vseh Širakovih svetovalcev skupaj, ki mu tega ne vedo povedat. Baje. Ali pa novinarjev, ki to ponavljajo kot papige za kdo ve kom.

Za (kvečjemu) dodaten teden običajnega števila mrličev so dobili, zdaj pa vse Žabarsko na kolenih!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::


V Franciji je 10 tisoč domov za ostarele. V vsakem takem domu je povprečno umrl malo več kot eden tega vročega avgusta in zdej cirkus?



Fluktuacije smrtnosti 20% gor ali dol niso nič posebnega.


To na pamet govoris ali lahko kako podkrepis?

Thomas ::

Lahko podkrepim, seveda. Kaj pa bi rad da podkrepim? Število Francozov ali kakšno deljenje?

Je pa res, da govorim na pamet. V srce parajoči oddaji Utrip, al kaj že je, na RTVSLO, nekaj časa nazaj, so pa govorili kar na neumnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

Oba citata.

Thomas ::

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

BigWhale ::

Mogoce je pa votel asteroid ;)

PS: Idealen bi bil zato, da not zapeljemo eno atomsko bombo in ga razstrelimo...

BruceW takoj obleci spodnjo majico in gremo resevat svet... errrm.. wait a minute... space... ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

tigrr ::

Proizvajalci klimatske tehnike si ze manejo roke.. namesto reklame v stilu: "Klima vam bo podaljsala zivljenje" imajo podobno stvar kar po porocilih, pa se zastonj..

Drugace je pa avgust beden medijski mesec (za porocila), kar se splosno odraza v napihovanju butastih novic.

Thomas ::

No tale link...



... ti pa pove, da januarja lahko umre od %9 do 12% vseh umrlih tisto leto. Za ostale mesece (enajst jih je) torej lahko ostane le po 8% delež. To je 50% fluktuacija umrljivosti.


A sem dokazal svoje?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Gandalfar ::

Thomas: hvala :)

Thomas ::

Kar pa NE pomeni, da ne bi mogli (in morali!) Francozi od teh 13000 preprečiti več kot 90%. Mogoče 99%.

Nekaj "zaslug" za toliko smrti ima "antklimatska" politika Francoske vlade, ki ne mara uvajanja klim v bolnicah, domovih ostarelih in podobnih ustanovah. Preveč Ameriške, ali kaj.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

FRANCOSKI KOLONIALIZEM

Oddelek: Problemi človeštva
72488 (2328) zee
»

2018: črno leto za novinarstvo

Oddelek: Novice / NWO
355450 (4238) Poldi112
»

Napad Francije nad Mali - rtv prispevek

Oddelek: Loža
253126 (2358) Bananovec
»

Mediji in njihovo "natančno" poročanje

Oddelek: Problemi človeštva
151417 (1137) Thomas
»

Močnik o slovenskem mainstream novinarstvu

Oddelek: Problemi človeštva
72054 (1873) poweroff

Več podobnih tem