» »

Vprašanje za lastnike hittachi/ibm 120gb 8mb in wd 120gb 8mb

Vprašanje za lastnike hittachi/ibm 120gb 8mb in wd 120gb 8mb

WhiteWolf ::

Ok, vsi so govorili, kako je ibm tisji od wd-ja in zato sem kupil ibma! Ampak glej hudiča!
Pri tem disku se sliši "škrtanje", kar mi je zelo tečno. Sicer ni preveč glasno, ampak vseeno!

Pri kolegu, ki ima wd-ja 80gb 8mb pa ni nobenega škrtanja. Sedaj me zanima, ce ima kdo slucajno wd120gb 8mb in lahko potrdi, da se ne sliši nobenga škrtanja? Ker ce se pri wdju 120gb 8mb ni nobenega škrtanja, imam moznost mojega ibm 120gb 8mb (starega en dan) zamenjati za novega wd-ja 120gb 8mb!

Sprašujem se, če je slučajno možno, da so tihi samo diski s kapaciteto 8mb?

Lahko kdo potrdi, da pri wdju 120gb 8mb ni slišiti nobenega škrtanja?

[by moderator:za naslednjič te prosim,da ne pišeš z velikimi črkami naslove tem,ker velike črke pomenijo KRIČANJE]
  • spremenil: boštjan ()

Payk ::

Jest na WD 120JB ne slišim nobenega škrtanja. Ti raje nesi disk zamenjat, da ni z njim kej narobe. :\

Han ::

Hitro se znebi tega diska. Če ti hitrost ni pomembna, razmisli o Seagate Barracudi.

WhiteWolf ::

Ne ne, z diskom ni nič narobe! Ko napišem škrtanje ne mislim, da je kaj narobe, samo se pac cuje ko disk kaj dela! Torej se mi splača menjat?
Pravte, da se na WD120GB 8MB nič ne sliši, ko disk kaj dela?

||_^_|| ::

jst mam tut wd120jb pa se nič ne sliši ko dela.

bobby ::

no jst mam 80gb različico 8Mb in diska sploh ne slišim, moram kar na lučko pogledat da vidm,če zadeva dela. jst bi menu za WD-je če bi bil ti.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

WhiteWolf ::

OK, zgleda da bom res zamenjal disk, ce pravte da se nic ne sliši ko disk kaj dejansko dela!

Samo še eno prošnjo imam: A se da komu stestirat z SisoftSandro(MAX3) kolk pik mu vrze WD 120GB 8MB?

Moj IBM jih vrze nekaj cez 35700. ME zanima, kaksna je razlika v hitrosti, ker naj bi bil IBM hitrejsi.

bobby ::

s sandro 2002 sem dobu rezultat cca38100 (dve particiji; C=5Gb, D=ostalo, benchmark je bil narejen na C:)
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Buggy ::

Tusi jaz imam WD1200JB, sicer je tisti "star" z tremi ploscami po 40GB a vseeno. Sedaj ko sem nekako "obrzdal" ventilatorja ki se sedaj vrtita z cca. 2000 obrati je postal zelo motec element disk. To sem pogruntal sele potem ko sem sistem bootal iz mojega starega "prenosnega" diska v Racku WD-ja pa izklopil iz stroma. Ne slisi se sicer skrtanje med delom (glave) ampak se slisi nekako nenavaden kovinsko piskajoc zvok motorja (spin), ki na trenutke postane zelo motec (saj v bistvo se ga ne slisi, le ce se osredotocis nanj postane motec). Morda je to kaka hiba "starih" diskov z tremi platami in imajo novi z dvema to stvar postimano. Lahko pa je samo kaj narobe z mojim diskom.

Srecno z nakupom

CaqKa ::

jaz mam hitači 120 gb 8mb (serija 180gxp) z hitači sajta si dol potegneš en programček.. mislim da se reče drive fitness tool in z njim nastaviš glasnost pri 'seek-anju' ,
jaz jo imam malenkost pod sredino ker od tam dalje se sikanja glave več ne sliši.
in hitačija sem kupil ravno zaradi tišine in zaradi fluid bearingov.

freserovski ::

jaz mam ta disk in ga sploh ne slišim...
edino, ko ugasnem računalnik se sliši premik bralne glave al kaj bi to lahko blo, med delom pa je tih (tu in tam, če se berejo podatki iz začetka in dajejo na konec diska, se sliši kak klik)
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

falotXP ::

No, jaz imam pa sicer WD 180 GB 8MB, in je tih kot miš, nobenega škrtanja, niti, ko dela, niti, ko je v idle načinu. Še enkrat hvala boštjanu, ki mi ga je priporočil!

Odpadnik ::

Vsak disk ima svoje značilno "škrtanje". Osebno mi je škrtanje IBMa od prejšnjega Maxtorja bolj pri srcu. Je pa tale IBM/Hitachi 120G 8MB tišji od Maxtorja 40G.
P.S.: Tudi Maxtorja sem hvalil, pol mi je pa po letu in pol uporabe odletel :\
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

WhiteWolf ::

Hm, vsi pravite, da se ne sliši škrtanja WD 120GB 8MB. Bom jutri kar šel zamenjat. Poročam jutri. Hvala vsem (pazite se, ce se jutri sliši kakšno škrtanje)!

CaqKa ::

ja ti se tudi pazi! ker sem ti povedal kak se hitačija utiša!

WhiteWolf ::

Ahem, to "utisanje" pomeni tudi zmanjsevanje hitrosti. Tko, da to ni najboljsa opcija! Enostavno ne vem, ce naj disk sploh menjam, ker je drugace hudicevo hiter in vse dela 1A! Pri WDju mi je res fajn to, da se nic ne sliši "škrtanja" ko je disk obremenjen!

Odpadnik ::

Pol pa vzemi WDja. Preprosto ko pasulj. Če ti je primarni cilj tihost, menda ne boš gledal na $$$. In tudi nima smisla da tukajle "groziš". Odločil se boš na podlagi lastne presoje. Drugače pa je na WEBU precej materiala. ;) Pa brez zamere.0:)
Slike povedo več kot 1.000 besed - zatorej živeli FPSji :) [Amd|Abit|ATi]
AMD Barton 2500+@2200 (11x200)|Abit NF7-S R2.0|Radeon 9800|2x512 Twinmos/Winbond

TribesMan ::

Čist tko off topic koliko od vas ki tle pišete da je WD med delom ful tišji od Hitachija vas je že dejansko slišalo ta dva pogona med delovanjem, po možnosti skupaj? Najbrž ne prav veliko ker nima veliko ljudi Hitachija. Jest vam sam to povem, da je to škrtanje Hitachija (seek noise se to drgač imenuje) povsem na nivoju WDja. Da ne omenjam ene stvari ki bi vas znala pri WDju precej bolj motit, namreč zadeva ima precej glasen idle noise! Zaradi tega, ker nima Fluid ležajev. In ta je precej bolj zoprn kot seek noise. Drgač pa je veliko odvisno od tega v kakšni kišti imaš disk in kje je privit v kišto. Če te moti seek noise, napelji čez 5,25" prostor za CDje elastiko, pol pa v njo zamotaj disk da bo stal na nji. Boš videl da se diska ne splača menjat, ker je potem popolnoma neslišen, lahko ga za probo postaviš na podlogo za miško ali kako drugo peno, ker seek noise diska se full ojača prek kište, drugače je z idle noiseom ki je bolj trdovraten.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

freserovski ::

hja, res pa je tudi, da mam jaz tega hitachija vpetega v predalcku antec sonata ohisja, ki ma tak specialn način - so neki gumjasti distančniki na vijakih...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

CaqKa ::

ja jaz vem da sem ibma kupil samo zaradi fluidov... v isti kišti sem ga primerjal z ibm dtla, dpta ter fujitsuji... 180gxp z fluidi ima najtišji idle noise... seek noise pa ne verjamem da ima sploh kateri disk (zlo) tih. seek noise namreč more bit, da veš da disk dela (kopira, išče). poleg tega lahko pri ibmu naštelaš seek noise preko programa... za druge diske nevem če se da to štelat... kakorkoli, ko je seek noise naštelan na minimum je performans res malo manjši (zakaj pa nucaš tak performans? jaz mimogrede grebam dv material na tem disku... grebanje dvja pa je zahtevno glede hitrosti diska!), vendar je disk potem skupaj vzeto le malo glasnejši kot v idle.
lahko pa gremo v skrajnost in ti rečemo da si nabavi ramdisk>:D

morphling1 ::

Eni res malo bluzite glede glasnosti, sploh pa odločat se o tem na osnovi individualnega mnenja nekega osebka tudi ni čisto resno, poglej raje kak test na storagereview.com kjer diskom dejansko zmerijo glasnost in jih lahko potem primerjajo. Hitachi je tišji od WDja in to je dejsto, WDji nikol niso bili znani po tihosti. Če pa že iščeš tihost potem vzami Seagate Baracudo ta je še vedno razred zase.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

CaqKa ::

primerjava iz storage review
tnx morphlingu.. tukaj sem izbrskal primerjavo... lahko si jo tudi sam nastaviš kak hočeš.

v primerjavo sem vrgel barakudo (popuši vsepovsod razn pri tišini in toploti), ibma180gxp (dober performans, drugi najtišji), maxtor plus9, WD raptor (zelo dobri desktop/workstation performansi), ter ibm120gxp.
pri tem za prve tri zagotavljam da imajo fluid bearing za ostala dva pa nevem.

Hair_Y ::

Jaz mam ibma120gxp, pa vam povem, da je zelo tih, da sem moral dati glavo zraven,
da sem ga sploh slišal (ker drugače se sliši ventilator procesorja). Imam
pa odprto kišto, če pa bi jo zaprl, pa ga itak ne bi slišal.
Tak kot je morphling1 dejal, da se res prvo prepričajte na lastne uhe,
pol pa le govorte, ne pa iz tega, katero firmo diska si lastite, pol vse druge oblatit.
Nikoli nisem imel WD-ja, pa ga ne bom šimfal, ker preprosto ne vem česa je sposoben.
In to je dejstvo in ne govorice prijateljev in znancev...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hair_Y ()

WhiteWolf ::

Danes dobim WD 120GB 8MB, potem bom pa tocno povedal, kateri disk je glasnejsi (iz prve roke, ne iz nekih testov). Za kolega, ki ima WD 80GB 8MB, lahko z gotovostjo trdim, da je tisji od IBM 120GB 8MB!

Porocam popoldan enkrat ali zvecer.

CaqKa ::

ti lahko v nedogled govoriš o ibmu 120 gb... pozabljaš pa da ibm ima serijo 120gxp ter 160 gxp ki pa se bistveno razlikujeta.
jaz imam 160 gxp/120 gb/ 8 mb

WhiteWolf ::

IBM in WDja imam oba najnovejso serijo!
WD 120GB 8MB je glasnejsi od IBMa 120GB 8MB!

JE pa hec v tem, da sem zamenjal IBM-a 120 GB 8MB za WD-ja 120GB 8MB, ker ima kolega WD 80GB 8Mb, ki je cisto tih in sem pac mislil, da bo enako z 120GB! Matr mi je zal. Pa se malo pocasnejsi je tale WD, kot je bil IBM!

Aja, pohvalit moram mariborski Megahit (E-misija)! Servis je tam brzinsko hiter, pa se fanta dejansko marsikaj vesta in se "spoznata" na moderno racunalnistvo!

prismo ::

Jaz mojega WD80 8MB šlišim kak šrota!!

CaqKa ::

Whitewolf:
:>
:P

pa poleg tega se da ibma še softversko stišat :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575796 (3948) Grimlord
»

maxtor vs wd

Oddelek: Kaj kupiti
361754 (1256) boštjan
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310063 (7248) Keyser Soze
»

Maxtor vs. WD

Oddelek: Kaj kupiti
181467 (1219) DSmidgy
»

IBM 120GXP da/ne?, Fluid bearing?

Oddelek: Kaj kupiti
231522 (1149) Jok3r

Več podobnih tem