» »

Skrivanje cen tečajev, storitev, prodajnih artiklov

Skrivanje cen tečajev, storitev, prodajnih artiklov

xardas ::

Že večkrat sem na spletnih straneh naletel na artikle, storitve, ponudbe za izvedbo razno raznih tečajev, brez navedenih cen. V nekaterih primerih je potrebno za ceno poslati elektronsko sporočilo, v drugih pa še to ne zadostuje in je potrebno vzeti v roke telefon.

Zanimajo me razlogi za takšno skrivanje? Na pamet mi prideta samo skrivanje teh podatkov pred konkurenco (da nekdo ne proda nekaj preveč poceni) in dinamično prilagajanje cene za stranko (zviševanje cene ob ugodnih pogojih). V prvem primeru se lahko nekdo od konkurence izdaja za stranko, da pride do tega podatka, v drugem pa stranke lahko pošljejo več povpraševanj.

EDIT: Tretji razlog, ki sem se ga pravkar spomnil je, da nekdo, ki preprodaja določen produkt, še ne ve, koliko stroškov bo imel z vsem skupaj, če se cena pri originalnem prodajalcu nenehno spreminja.
  • spremenilo: xardas ()

Cruz ::

Četrti razlog je ta, da imaš možnost prepričanja stranke, ki jo ne bi imel drugače. Če bo stranka poklicala, jo lahko s primernim pristopom hitro prepričaš. Tudi po mailu "se da dogovoriti za kakšno ugodnost". :) Veliko fitnesev te povabi, da ti predstavi fitnes. Seveda je ponavadi to privlačno dekle, ki ti za ceno pove komaj na koncu(pri tem delajo napako!!! cena se na hitro predstavi na sredini pogovora, nikoli ne smeš zaključiti s ceno, bog ne daj da bi še postavil kakšno vprašanje za tem, razen če si 100% da bo stranka vzela).

Jure14 ::

Saj ti tudi mizar ne reče "kuhinjo ti naredim za 2485EUR".
Saj ne ve, koliko metrov, kaki materiali, elementi, oprema.

Da bi pa na cenik pisal
"tekoči meter spodnji elementi, iverka: 90EUR"
"tekoči meter spodnji elementi, furnir iverka: 100EUR"
"tekoči meter spodnji elementi, polni les: 120EUR"
"pult 3cm : 50EUR"
"pult 3,5cm: 80EUR"
"pult kerock : 120EUR"
...
...

ima še manj smisla. Ker nihče ne bo šel tega računat.

Tudi pri ostalih stritvah je enako. Odvisno, kaj naročnik hoče. Eni so bolj zahtevni, eni manj.

Enako pri kakih bolj individualnih strojih. Ta dodatek, ona prilagoditev, ...

Malo grdo je pa na cenik napisat "cena od 2.500EUR do 15.000EUR"
Ker potem se bo stranka počutila nategnjeno, ker bo cena 10.000EUR, čeprav je še x dodatkov zraven dobila, pa prilagoditve, pa montažo, pa uvajanje extra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova kuhinja, odprava napak (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
789287 (7350) Unknown_001
»

Kuhinje lesnina

Oddelek: Loža
4513443 (11813) luka222
»

Poslovna idejca-mnenje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19427752 (20915) Utk
»

Računalniška miza do nekje 1000 eur (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6227400 (24889) root987
»

SVEA skriva cenik

Oddelek: Loža
2413476 (12695) Kaufmann

Več podobnih tem