» »

Sprememba hitrosti interneta

Sprememba hitrosti interneta

s4vitar ::

Pozdravljeni,

preselil sem se v novo stanovanje in imam fiksne storitve pri Telemachu.
Ker še pred kratkim nisem imel zvezanega utp kabla ki je speljan po tlaku, sem potegnil kabel čez stanovanje direktno do modema. Na speed testu sem stestiral linijo in je potrdila linijo ki je v paketu 250/10.
Nato je prišel električar in mi zvezal utp kabel ki je speljan po tlaku. Stestiral sem, in je delovalo.
Nato sem danes še enkrat zagnal speed test in je hitrost interneta padla na 90/10.
Kaj bi lahko bil vzrok? A je mogoče kriv utp?

Hvala in Lp

Anney ::

Verjetno je kriv kabel, ne vem kaj si dal not.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Fsegula62 ::

Imaš morda vezano na vtičnico in je kabel razpolovil na dva dela in imas na vsakem priključku 100mbps ali je pa morda samo napačno sestavil korektor?
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fsegula62 ()

dc10 ::

Najprej še enkrat naredi test, obvezno pa izberi server Telemach Ljubljana ! Lahko si imel kak drug server izbran za test ali pa je ravno takrat "bila gužva" na kablu...

lp

s4vitar ::

Najprej hvala za odgovore.
@Anney - nič nisem jaz dal not. Električar mi je zvezal kable.
@Fsegula62 - vezavo imam po tlakih na vtičnico ja, vendar imam za vsako vtičnico speljan svoj kabel. Tak da nič ni razpolovljeno. Je pa morda ta opcija da je napačno sestavil korektor. Bom povprašal.
@dc10 - evo ponovil test, server Ljubljana in je rezultat enak. 93/10 in 15 pinga.

Hvala za vse odgovore. Bom pa še enkrat probal direktno na modem čez stanovanje povezat, pa da vidim kakšen bo potem rezultat.

Evo sedaj sem povezal s kablom direkt na modem čez stanovanje. Rezultat je 230/10.
Torej je najverjetneje kabel ki je speljan po tlaku do vtičnice narobe zvezan. Ali obstaja še kakšna druga razlaga?

Hvala
Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s4vitar ()

ToniT ::

Električarji so vajeni vezati kable 1:1 in ne gledajo na barve. To je moja izkušnja.
Preveri, če je kabel zvezan po standardu.

s4vitar ::

Bom.

hvala še enkrat vsem

Lp

hojnikb ::

verjetno ti dela v 100Mbit načinu (sam 4 uporabne žile) zato taka hitrost.
#brezpodpisa

Baja ::

če imaš na vtičnici dva upt-ja in oba povezana na en kabel, dela max 100Mb.

dc10 ::

Kateri modem imaš, "vse v enem", torej modem z ruterjem in wifi-jem? Ali imaš modem povezan še na drugi ruter pa potem na PC?
Če imaš direktno na PC povezan, poglej pod nastavitve omrežja, kakšna je hitrost povezave, 100 ali 1000 mb oz. 1gb? Poglej še, ko z drugim kablom povežeš, kakšna je hitrost povezave in če je v tem primeru 1gb, potem je sigurno nekaj s kablom, samo zanimivo je, da je bilo v štartu OK, torej bi lahko bil kakšen "slab" kontakt na konektorju kabla....še enkrat lan krimp klešče in stisniti, če je konektor oz. če je vtičnica pogledati, če se je kakšen kabel snel iz kontakta...

Če imaš vmes ruter, poglej v ruterju, s kakšno hitrostjo sta modem in ruter povezana?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

povezava RJ11 vtičnice - pomoč prosim

Oddelek: Omrežja in internet
2813224 (3441) wexor
»

Težava s priklopom televizije v omrežje

Oddelek: Omrežja in internet
114097 (3742) broken/link
»

Skoraj nemogoče. Utp kabel dela samo na enem rač.

Oddelek: Omrežja in internet
242682 (1887) MadMax

Hitrost povezave 200 Mbps (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
525222 (3936) Tilen
»

internet - padec hitrosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
544518 (3967) hojnikb

Več podobnih tem