» »

Izpust vode iz ogrevalnega sistea

Izpust vode iz ogrevalnega sistea

tiltech ::

Se opravičujem, če mogoče že obstaja kakšna tema na moje vprašanje. Če obstaja, mi lahko prilepite poveavo, ker jaz jo nisem našel Prosil bi, če mi odpišete vsi, ki ste to že počeli ali veste točno kako.
Lotil bi se menjave termostatskih ventilov, ker so stari več kot 30let in pri nekaterih tudi igle ne delujejo. Skrbi me pa me, glede izpusta vode in nato ponovno polnjenje. Peč je plinska in imam 11 radiatorjev. Menjal bi polovico,ker ostali so še ok. Je potreben izpust vode iz celotenga sistema ali lahko samo za polovico radiatorjev?
Pa kakšen je potem postopek za ponovno polnjenje ,ko menjam ventile. Je dovolj da samo priklopim gibljivocev iz vodovodnegao omrežja na peč in čakam, da pride do določenega ritiska in nato odzračevanje ali še kaj drugega, ki mora opraviti kvalificirana oseba*
Sem v hiši, tako da lahko spuščam vodo ali kar koli.
Hvala

borut_p ::

tiltech je izjavil:

Se opravičujem, če mogoče že obstaja kakšna tema na moje vprašanje. Če obstaja, mi lahko prilepite poveavo, ker jaz jo nisem našel Prosil bi, če mi odpišete vsi, ki ste to že počeli ali veste točno kako.
Lotil bi se menjave termostatskih ventilov, ker so stari več kot 30let in pri nekaterih tudi igle ne delujejo. Skrbi me pa me, glede izpusta vode in nato ponovno polnjenje. Peč je plinska in imam 11 radiatorjev. Menjal bi polovico,ker ostali so še ok. Je potreben izpust vode iz celotenga sistema ali lahko samo za polovico radiatorjev?
Pa kakšen je potem postopek za ponovno polnjenje ,ko menjam ventile. Je dovolj da samo priklopim gibljivocev iz vodovodnegao omrežja na peč in čakam, da pride do določenega ritiska in nato odzračevanje ali še kaj drugega, ki mora opraviti kvalificirana oseba*
Sem v hiši, tako da lahko spuščam vodo ali kar koli.
Hvala


Naceloma ima vsak radiator ventil za zaprtje cirkulacije. Tako da zapri cirkulcijo, izpusti iz radiatorja liter vode (recimo) in zamenjaj ventil. Ponovi vajo. Na koncu odpri vse radiatorje. Jaz dotakam vodo v sistem preko peci.

Bizkit45 ::

OP, pritisk ustvarja toplota (peč) ali za to namenjena pumpa - mogoče je še kakšen način, ne vem. Izklopi pumpo ali peč (če mogoče grejete z njo sanitarno vodo ta čas) in potem odviješ ventil. Seveda bo steklo nekaj vode ven, ne se ustrašit ;). Mogoče prej odviješ ventil za zračenje da še malo sprostiš pritisk predno odviješ termostat.
Termostat je na dokaj najvišji točki in če ne ustvarjaš dodatnega pritiska, bi tako moralo to iti čez z najmanj izlite vode. Ne vidim potrebe, da izpustiš celotno vodo ven iz sistema, drugače pa tudi to ni slab način in tudi kdaj potrebno - predvidevam ;)

Utk ::

borut_p je izjavil:

tiltech je izjavil:

Se opravičujem, če mogoče že obstaja kakšna tema na moje vprašanje. Če obstaja, mi lahko prilepite poveavo, ker jaz jo nisem našel Prosil bi, če mi odpišete vsi, ki ste to že počeli ali veste točno kako.
Lotil bi se menjave termostatskih ventilov, ker so stari več kot 30let in pri nekaterih tudi igle ne delujejo. Skrbi me pa me, glede izpusta vode in nato ponovno polnjenje. Peč je plinska in imam 11 radiatorjev. Menjal bi polovico,ker ostali so še ok. Je potreben izpust vode iz celotenga sistema ali lahko samo za polovico radiatorjev?
Pa kakšen je potem postopek za ponovno polnjenje ,ko menjam ventile. Je dovolj da samo priklopim gibljivocev iz vodovodnegao omrežja na peč in čakam, da pride do določenega ritiska in nato odzračevanje ali še kaj drugega, ki mora opraviti kvalificirana oseba*
Sem v hiši, tako da lahko spuščam vodo ali kar koli.
Hvala


Naceloma ima vsak radiator ventil za zaprtje cirkulacije. Tako da zapri cirkulcijo, izpusti iz radiatorja liter vode (recimo) in zamenjaj ventil. Ponovi vajo. Na koncu odpri vse radiatorje. Jaz dotakam vodo v sistem preko peci.

Pa je to res bolj enostavno delat na 11ih radiatorjih kot pa enkrat izpustit vn 100 litrov in natankat nazaj? Pa se 11 radiatorjev je sigirno v dveh stukih, ne bi pri ventilu udarla voda iz drugih?

BlaY0 ::

Ne udari, če ni cev ravno 1". Predvidevam da gre za dvocevni sistem in železne cevi. Maš en štoflc ki ga v cev porineš ko odšraufaš glavo, potem naviješ teflon ali prejo, namažeš, štoflc ven in novo glavo hitro gor. Če so na vseh radiatorjih vsi ventili zaprti (zgoraj in spodaj) ne bo niti par deci steklo ven. Lahko pa jasno vse ven spustiš.

V blokih kjer pa ne morejo garantirat, da bo vse zaprto pa to delajo tako da cev pred ventilom, ki ga je treba zamenjat, zamrznejo...

darkolord ::

Če imajo radiatorji ventile zgoraj in spodaj, potem bo steklo ven samo, kar je v ceveh.

Če jih nimajo, potem je pa verjetno najlažje stankati ven vso vodo.

BlaY0 ::

darkolord je izjavil:

Če imajo radiatorji ventile zgoraj in spodaj, potem bo steklo ven samo, kar je v ceveh.

Niti to ne, zaradi zračnega podtlaka. Razen pri večjih premerih cevi (cola in več... ajd mogoče 3/4).

darkolord ::

Ja, verjetno res. Jaz sem to sicer počel na odprtem sistemu, tam steče ven ...

borut_p ::

darkolord je izjavil:

Ja, verjetno res. Jaz sem to sicer počel na odprtem sistemu, tam steče ven ...


Zato pa zapres ventil radiatorja na prikljucku. Je pa res vprasanje kolk je star sistem. Na novejsih radiatorjih imas na dotoku/cirkulaciji ventil, ki ga enostavno zapres in ne cedis celega sistema ven

BlaY0 ::

Ja to je enocevni... 30 let... ja no, je že bil...

tiltech ::

Radiaorji imajo zgoraj in spodaj ventil Zgornji je termostatski, spodaj pa za izpust vode iz radiatroja. V pritličju jih je 7 in zgoraj 4. Tudi sam sem mislil isto narediti, da bi prvo vse zapru in nato odvil termostatski ventil
Je dovolj, če samo zarem glavo na 0?
Bi moral spodnji odvodni ventilček tudi menjati, ko se ventil menja?

Cevi so pol cole.

BlaY0 ::

tiltech je izjavil:


Bi moral spodnji odvodni ventilček tudi menjati, ko se ventil menja?

Ne, zakaj? Razen če ti spušča recimo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

tiltech ::

Pozabil sem omeniti:
Za sanitarno voo se uporablja el. bojler, ki je kombiniran kot pretočni z povezavo preko peči. Sedaj , ko ni grelna sezona, se preklopi na elekriko in zapre dovod.
Radiatorji so vsi še litoželezni
Spodnji radiatorji so vezani na talno ogrevanje, ki se nadaljuje v zgornjo etažo. Talno ogrevanje ima svoj ventil, ki ga tudi zaprem. Talno ogrevanje je samo v enem prostoru in zgoraj samo v kopalnici.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radiatorska avt. termostatska glava (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21266074 (5882) zpza
»

Radiator ropota

Oddelek: Loža
397346 (6035) lucky13
»

nakup radiatorjev

Oddelek: Loža
3111386 (10554) Anney
»

Radiator ne greje kot bi moral

Oddelek: Loža
2613790 (13126) Spajky
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821349 (13194) vinetu

Več podobnih tem