» »

Poslanski privilegiji

Poslanski privilegiji

1
2
»

Utk ::

Ja, če že, bi treba dvignit plače ministrom, da bi dobili dobre. Za poslance je vseeno. Itak glasujejo tako kot vodja reče.

Pika na i ::

TheBlueOne je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Za to kar delajo, so plačani absolutno preveč.
Je pa zanimivo, da pri poslancih tako opletate zgolj z njihovim bruto, drugje zelo radi vse možne dodatke zraven tlačite (doktorji, med. sestre itd) in je koj zeeeeeeeeelo visoka plača.


In zakaj po tvoje ni med poslanci sposobnih, ki bi bili vredni denarja?

Drugace vsaj pri meni ni tako, da bi vec priporocal samo za poslance. Jaz bi absolutno vec za zdravnike, potem pa se minimalna, tam bi spremenil tako, da ni za vse enaka ampak je minimalna x nek kvocient, ki je visji od 1 in definiran glede na delovno dobo, vrsto dela itn.

Recimo da imas delovne dobe 10 let, bi bil kvocient 1.2, ce imas odgovorno delovno mesto in lahko sam opravlas delo se recimo 1,5 itn. Pa bi bilo za takega 700*1,2*1,5. To bi bil moj predlog.

Saj nisem rekla, da ni sposobnih med njimi. Verjetno so, pa se jih ne sliši, ker jih prevpijejo vedno eni in isti osli.
In ne mislim, da bi plača 10.000 kaj bistveno pripomogla k temu, da bi se sposobni bolj angažirali oz. uspeli. Ker bi se za to plačo, tudi vedno eni in isti osli, grebli. In uspeli.
Itak pa vse tako zgleda, da ljudje ne želimo sprememb.
Še če kaj dobrega naredijo, se vedno najdejo, ki - zaradi tega ker niso naši - pljuvajo.

Namesto da se ukvarjajo z zdravstveno in pokojninsko, si višajo plače. Ker je to seveda lahko delo. Ej sori, za to ne rabijo nobenih hudih denarjev dobivat na svoj TRR.

Zlate ::

Če eni vpijejo, da je plača poslancev previsoka, drugi pa da je prenizka, je treba najti rešitev.

Npr.: Osnovna poslanska plača enaka povprečni + določeno plačilo ob posamičnih izpolnitvah predvolilnih obljub + dodatki ob večji uspešnosti - malusi ob neuspehih... or something.

Pa naj se loči zrnje od plevela, da bodo sposobni imeli priložnost priplavati na površje (beri h koritu)...
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

dronyx ::

otago je izjavil:

v povolitveni matematiki se najde precej strank, ki rabijo strokovne kadre. Strokovnim kadrom ni do buzeriranja lobijev, pranja mozganov nasi/vasi za par jurjev/mesec... ce si lahko profesor na univerzi+projekti za ministrstva. Sploh kandidati za ministre, kadri za mednarodne organizacije... Ne mores poslat ene sivilje v IMF ali EK. Bivsi profesor je bil tako na situ desus/nsi za polozaj ministra. Mislim, da bi cloveka zlomili. Pri 60tih je bil se vedno prevelik idealist.

OK, samo to je drug kader kot pa poslanci v DZ. Kot poslanec ni variante, da boš soliral ali delal drugače, kot želi stranka, sicer si hitro med neodvisnimi.

jype ::

Zlate je izjavil:

Če eni vpijejo, da je plača poslancev previsoka, drugi pa da je prenizka, je treba najti rešitev.
Desničarji se ne morejo zmenit med sabo, kaj bi moralo bit. OP je desničar, pa trdi, da je previsoka, potem nekdo okrivi Levico, da ne spoštuje lastnih obljub, potem se izkaže, da se je zlagal, potem se izkaže, da en drug desničar verjame, da bi morale biti plače poslancev višje, na koncu se bo pa izkazalo, da to verjame zato, ker ima politične apetite.

Zlate je izjavil:

Pa naj se loči zrnje od plevela, da bodo sposobni imeli priložnost priplavati na površje (beri h koritu)...
Ta problem lahko rešiš le tako, da ga rešiš za celotno družbo hkrati, ker v reprezentativni demokraciji poslanci predstavljajo družbo in ne morejo biti sposobni, če so tisti, ki jih izvolijo, nesposobni.

Smurf ::

Zlate je izjavil:


Npr.: Osnovna poslanska plača enaka povprečni + določeno plačilo ob posamičnih izpolnitvah predvolilnih obljub + dodatki ob večji uspešnosti - malusi ob neuspehih... or something.

Kdo bi pa ocenil ali je bila predvolilna obljuba izpolnjena? Ker naceloma imas lahko tukaj precej subjektivne interpretacije.

Smrekar1 ::

Zlate je izjavil:

Če eni vpijejo, da je plača poslancev previsoka, drugi pa da je prenizka, je treba najti rešitev.

Npr.: Osnovna poslanska plača enaka povprečni + določeno plačilo ob posamičnih izpolnitvah predvolilnih obljub + dodatki ob večji uspešnosti - malusi ob neuspehih... or something.


Kaj pa, če je neuspeh posledica obstrukcije, ki jo izvaja opozicija?
Referendumi v letih 2010-2011 bi bili tipičen primer.

TheBlueOne ::

Zlate je izjavil:

Če eni vpijejo, da je plača poslancev previsoka, drugi pa da je prenizka, je treba najti rešitev.

Npr.: Osnovna poslanska plača enaka povprečni + določeno plačilo ob posamičnih izpolnitvah predvolilnih obljub + dodatki ob večji uspešnosti - malusi ob neuspehih... or something.

Pa naj se loči zrnje od plevela, da bodo sposobni imeli priložnost priplavati na površje (beri h koritu)...


Bos imel politike, da kontrolirajo politike? Volitve naj bi bile test uspesnosti.

49106 ::

Volitve naj bi bile test uspešnosti, odgovornost je pa kakšna?

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:

Volitve naj bi bile test uspešnosti, odgovornost je pa kakšna?


Ce ljudje ne klicejo po odgovornosti oz. dokler je bolj vasi so se slabsi je zadeva pac problematicna. Osnovna tezava je, da levi in desni svojim opravicijo vse, drugi opciji pa tezijo naj nehajo volit svoje ker... Sej od nase generacije naprej bo tudi slo demokracija dorastla, ker starci iz meni neznanih razlogov versko stojijo za svojo opcijo.

Smurf ::

49106 je izjavil:

Volitve naj bi bile test uspešnosti, odgovornost je pa kakšna?

Izgubijo sluzbo, ce razocarajo volilce. Problem je v volilcih, ki padejo na populisticne izjave. Poslanci se samo prilagajo temu kar ljudje hocejo.

Glugy ::

Sam so pa tud taktično izbral tale čas ; ko se ve da se bo vse pozabil ko bodo naslednje volitve. Ukinjajo nekaj sociale z tem dodatkom ; nižajo davke za najbogatejše; vse to v tem zadnjem času. Zdele se čutijo najbolj nedotakljive s strani ljudstva. Mogl bi neki nardit; to ni normalno da si tkole prosto po prešernu višajo zarad tega ker se jim pač tko zazdi.

Aja še to: Vedno jamrajo za kaj se ne sme dat denarja češ da je treba prej naredit projekcijo in naročit strokovno mnenje. Čudno da niso naročil strokovnega mnenja kako se bo produktivnost poslancev povečala in korupcija zmanjšala zdej k bodo plače in dodatki večji?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

Smurf ::

Za naslednje leto proracun predivdeva rekordne socialne prispevke tako, da to ne drzi.
Katere davke so znizali za "najbogatejse"?

jype ::

Glugy je izjavil:

Sam so pa tud taktično izbral tale čas ; ko se ve da se bo vse pozabil ko bodo naslednje volitve. Ukinjajo nekaj sociale z tem dodatkom ; nižajo davke za najbogatejše; vse to v tem zadnjem času. Zdele se čutijo najbolj nedotakljive s strani ljudstva. Mogl bi neki nardit; to ni normalno da si tkole prosto po prešernu višajo zarad tega ker se jim pač tko zazdi.
Si volil Levico, ki je bila proti predlogu? Če ne, zakaj je ne boš prihodnjič?

Urbano#Desno ::

Si volil Levico, ki je bila proti predlogu? Če ne, zakaj je ne boš prihodnjič?

Levice me bomo volili ker ne zelimo da bomo po 3 letih njihove vladavine izbirali ali bo za vecerjo trava ali lubje.🤔

Samael ::

Urbano#Desno je izjavil:

Si volil Levico, ki je bila proti predlogu? Če ne, zakaj je ne boš prihodnjič?

Levice me bomo volili ker ne zelimo da bomo po 3 letih njihove vladavine izbirali ali bo za vecerjo trava ali lubje.🤔

Saj bo eko, jaz res ne vem kaj ti zdaj tu ni prav. Samo jamras in jamras.

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

Levice me bomo volili ker ne zelimo da bomo po 3 letih njihove vladavine izbirali ali bo za vecerjo trava ali lubje.?
Skratka, še naprej boste volili v skladu z interesi najbogatejših, sami pa tonili globlje v govno. Desničarski modus operandi že od sedemdesetih naprej, pa začuda še vedno ni nič bolje.

Urbano#Desno ::

jype je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Levice me bomo volili ker ne zelimo da bomo po 3 letih njihove vladavine izbirali ali bo za vecerjo trava ali lubje.?
Skratka, še naprej boste volili v skladu z interesi najbogatejših, sami pa tonili globlje v govno. Desničarski modus operandi že od sedemdesetih naprej, pa začuda še vedno ni nič bolje.

E pa jebi ga. Desno je pac lepo in kar se mene tice levica ne zagovarja mojih interesov, ampak interese skupine katero prisilno financiram preko prevelikih davkov.

Se pa strinjam da bi vladavina levice posredno izboljsala kvaliteto zraka v lj. in kondicijo prebivalstva. Vsi na kolo ker nafte vec ni.press🙃

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Urbano#Desno je izjavil:

Levice me bomo volili ker ne zelimo da bomo po 3 letih njihove vladavine izbirali ali bo za vecerjo trava ali lubje.?
Skratka, še naprej boste volili v skladu z interesi najbogatejših, sami pa tonili globlje v govno. Desničarski modus operandi že od sedemdesetih naprej, pa začuda še vedno ni nič bolje.
zelo slabo povzemaš zapisano. ali je to bralno nerazumevanje ali samo površnost?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

zelo slabo povzemaš zapisano. ali je to bralno nerazumevanje ali samo površnost?
Če vidim skozi ceneno propagando, to še ne pomeni, da ne razumem zapisanega, pomeni pa, da razumem, zakaj je zapisano bedasta laž. Bedasta zato, ker sta ti in desničar nad teboj v resnici oprana reveža, ki služita mojim interesom.

feryz ::

Kateri pa so tvoji interesi? Ti me spominjaš da moje sošolce, s katerimi smo desetletja nazaj kovali plane, kako uspešni bomo.
Danes jih opazujem, kako živijo v najetih stanovanjih ali starih zanikrnih bajtah in se vozijo z zmahanimi avti. Ali se jajcajo z bicikli naokrog.
Prav patetično jih je videti, kako jim v življenju nič ni ratalo. In za vse so drugi krivi. Lahko tudi desničarji ali nacisti. Kdorkoli le oni ne.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

zelo slabo povzemaš zapisano. ali je to bralno nerazumevanje ali samo površnost?
Če vidim skozi ceneno propagando, to še ne pomeni, da ne razumem zapisanega, pomeni pa, da razumem, zakaj je zapisano bedasta laž. Bedasta zato, ker sta ti in desničar nad teboj v resnici oprana reveža, ki služita mojim interesom.

ne da vidiš skozi ceneno propagando, ampak dejansko haluciniraš o stvareh katere ne obstajajo. in od te točke gre vse navzdol...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslanci - potrebni ali ne-? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12617150 (14592) Gozdni Joža
»

Nepovezani poslanci

Oddelek: Problemi človeštva
92138 (1853) sloxl8
»

Nov volilni sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5315786 (13781) BlaiseM

Več podobnih tem