» »

Busted! (Anti Piracy Organization Cought Me)

Busted! (Anti Piracy Organization Cought Me)

1
2
3

Damjan Jagar ::

Mr.B: Meni ISP ni nikoli grozil z izklopom. Zdelo se jim je pošteno da me obvestijo in to so tudi storili. Tukaj moj ISP sploh ni problem.
http://jagar.si

vasquez ::

Pač rečeš, da si film prenesel v dobri veri, da je to povsem nekaj drugega (posnetki rojstnodnevne zabave tvojega kolega). Šele ko si dobil mail si z grozo ugotovil kako si ze zmotil in boš film nemudoma pobrisal.

Kako sploh lahko ugotoviš iz datoteke, da ga avtor ni mogoče dal v brezplačno uporabo????

l-note ::

Ja pa Cyb3r, a maš ti slučajno angleškega ISP-ja??? Ker če imaš slovenskega pol ne vem zakaj se sekiraš zarad takih mejlov, ker SiOL, Arnes, Telemach... itak NE bi pošiljali kr enih angleških zadev, ker itak ne vejo al znaš ti kej angleščine al ne. Kar se pa tiče mule pa itak obstaja slo dodatek (kao če ne znaš angklešk), tko da ne bo kdo govoru kako jo je sploh lahko uporablu brez znanja tega jezika.

ABX ::

Matri[X]: Če ti kdo podtakne v avto kilo koke, si ti kriv?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ganzi ::

ja ti si kriv k jo bojo nasl pr teb ne pa pr unmu k ti jo je podatknu..
Noben ti nav na lepo besedo verjev da so ti podtaknl..

ti boš njim mal težko pojasnu da ti je en to podtaknu.. te bojo mel še mal neumnga če jih boš hotu kej tazga prepričat.. :)

:D :D

Damjan Jagar ::

@vasquez: si morda pomislil da bi jaz film shereal in ne DLjal?
http://jagar.si

vasquez ::

Saj pri emuli ga shearas s tem ko ga DL, tako da je to težko ločiti. Zna pa biti neprijetno če ugotovijo, da si bil izvor filma.

Soprano ::

Hja, če jaz prav razumem, zahtevajo v tem primeru lastniki avtorskih pravic (npr. filma) od ISP-ja, da ti onemogoči nadaljnje razpečevanje njihove lastnine.

ISP se pa mora odločiti, kaj bo naredil. Zadevo ignoriral (kar verjetno ni pametno, če se jutri pojavijo na njihovih vratih s sodnimi nalogi), uporabnika obvestil o problemu (bi bilo po moje najboljše) ali pa ga kar izključil (odvisno od pogojev uporabe storitev).

Idealno bi bilo, da ISP pošlje obvestilo, uporabnik pa se sam odloči kako naprej in morebitne posledice za svoja nadaljnja dejanja nosi sam. V tem primeru sami poskusimo srečo (ali pa ne) in ne ISP v našem imenu =)

Soprano

PS: Jaz bi v takem primeru pač izključil shareanje fajlov drugim, kar pomeni da nisem več izvor datotek. V tem primeru pa res velja podobno kot z mamili - uživanje ni kaznivo, dilanje pa je...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Soprano ()

speed machine ::

Jz se zarad takega maila sploh ne bi sekiru, dal bi ga v spam posto, in po moznosti se blokado na izvor emaila. Iz amerike ti pa noben ne bo prsu tezit. Ce pa ze, bi ga slovenski sodni mlini lepo upocasnili, v tem cajtu pa lahk ti ze bogve kaj naredis z diskom v racunalniku. Potem pa ti nej kdo dokaze, da si res posedoval kaksno rozico. Z drugimi besedami, si premajhna riba, da bi se te splacalo lovit.

samoj ::

Glejte, kaj mi je filtriral IPFilter v Emuli:

13.9.2003 Filtriran IP: 212.18.43.65 ( netblock of bsa.si (nslookup www.bsa.si))

A na BSA-ju uporabljajo emule, al pa mal čekirajo...
Ima kdo kakšno idejo?

chuck ::

Preveril sem IP: 212.18.43.65
In kaže na Medinet d.o.o. Od kod ti info, da je to bsa.si?

Damjan Jagar ::

Jap.. Medinet d.o.o. je.
http://jagar.si

BigWhale ::

Kje je IP na katerem je hosted server bsa.si je pa popolnima irrelevant... In kateri ISP z njim upravlja.

chuck ::

www.bsa.si je hostan na 212.18.32.20
Vendar Medinet d.o.o. ima v lasti IPje: 212.18.32.0 - 212.18.43.255.
Katere od teh uporablja Bsa? Se da ugotoviti brez da vse skeniraš?
Drugače pa večina teh IPjev pripada Amis dial-upu, tako da verjetno gre za lažni alarm.

fRiK0 ::

No katere tocno pa uporablja bsa.si?

Kaj pa ce nastimas v fw da dropne vse od dolocenega IP recimo od bsa.si ali podobnih, sej pol ne morajo sprejemat od tebe. ker mula sploh ne dobi zahteve...
Hvala

LP Tadej

Mr.B ::

Ha HA HA, jako dobro, kao da bo bsa toliko najivna, da bo iz svojega dodeljenega IP-ja preverjala kaj kdo dela ????
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

OChack ::

hehe si jim sumliv zarad filma How HIgh, ma ti sam posl nazaj mail
Im so high that i can kiss the sky,
im so sick that u can suck my dick..
boli te kurac
k da bodo prsli posebi zate iz zda, itq nimajo nobene pravice ti v zda sodt, nasa kriminalisticna policija pa tud tko tko dela.....
itq smo skregani z americani ker nismo podpisal tistga sranja o njihovi nedotakljivosti.
Int€l inside, IDIOT Outside

McHregec ::

host 212.18.43.65
65.43.18.212.in-addr.arpa domain name pointer rbe-lj1-065.adsl.amis.net.

host 212.18.32.20
20.32.18.212.in-addr.arpa domain name pointer raquel.amis.net.
Destroyer Of The Worlds.

nsignific ::

Tocno to sm govoru da se bo zacel dogajat, pa so se vsi sam smejal. BTW, ISP ti MIMOGREDE zarad tega izklop net, brez da tebe kej vprasa. Cist odvisn od volje admina tist dan. Tko da se ni za zajebavat.

NOVIH FILMOV NE DOWNLOADAT IZ P2P.

That should keep you safe for a while.

Bakunin ::

O tem kaj ti LAHKO in kaj SME ISP narediti si lahko preberes tudi tukaj.

V praksi je ponavadi tako da najprej dobis opozorilo in nato sledi odklop.

krneki ::

V siolovih splošnih pogojih 22. člen piše:
Naročnik se strinja, da bo v tistem delu, ko je mogoče pošiljati ali objavljati informacije v omrežju SiOL-a, upošteval pravila in predpise, predvsem v zvezi z avtorskim varstvom Naročnik zagotavlja, da bodo vse informacije in druge storitve, ki jih bo objavljal na omrežju SiOL-a, proste avtorskopravnega varstva oziroma dane v uporabo vsem, torej v javno dobro, razen tistih, za katere avtor izrecno zahteva drugače. V omrežje SiOL-a prav tako ni dovoljeno neavtorizirano shranjevati avtorsko zaščitenih komercialnih programov.


Tko da če njim paše te lahko izklopjo, potem pa se lahko greš bost z njimi prek sodiščaj da ti ne morejo tega ali onega dokazati. Ko bo pa to rešeno pa ne boš potreboval več ADSL-a hehehe.

Bakunin ::

O krsenje avtorskih pravic je zapisano verjetno tudi nekje v nasih drzavnih zakonih....

Republiski zakoni veljajo nad tistimi, ki jim ima ISP, ker sicer isp d.o.o. sploh ne bi smel opravljati komunikacijskih storitev.

Tako da pozabi na sodisce....:D

BaRtMaN ::

Akcija ISPja, da bi ujel svoje uporabnike, ki izrabljajo svojo povezavo za nelegalnina bi bila IMO samomorilska za podjetje. VELIKA večina broadbandovcev dela namreč ravno to, saj če bi rabil net samo za surfanje, bi bil dovolj že dial up z neomejeno povezavo. Res bi šli razni trailerji filmov malo počasneje, zato pa mamo Jokerjevo natlačenko. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Bakunin ::

"dialup" je "pain in the ass" - zasedena linija, impulzi ipd...

ni vedno razlog za nakup catv/adsl dostopa hitrost prenosa!

Podjetja imajo problem ko jim kaksen zaposlen zapolni celotno "pipo" z p2p prometom.
Panicno klicejo na ISP zakaj internet ne dela.....in jim razlozis da dela....in celo zelo dobro, ampak so si zal zapolnili lastno pipo. >:D

Stvar podjetja kako imajo urejeno interno politiko glede uporabe Interneta ali racunalnikov.....vecina teh pravil nima.... :(

Damjan Jagar ::

@krneki

Nikjer nisem omenil da je moj ISP ravno SiOL.
http://jagar.si

BaRtMaN ::

@j

firme so povsem nekaj drugegaa, ker strežniki pač rabijo ogromno bandwidtha, da zadovoljijo 'surfaše'. Ampak domači uporabniki bi imeli dial-up hitrosti povsem dovolj, če ne bi poznali p2p izmenjevanj.

sidney ::

joj kwa pa pol k mam jest doma precej divx -ow ? a grem u jail ? sej jih mam sam zase, pa tut dinarja nisem zasluzu na njih, nasprotno kostalo me je kar precej denarja ???
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

krneki ::

Cyb3r:

Nikjer nisem rekel da je. Samo povedal sem kaj ima SiOL v splošnih pogojih. Zelo verjetno pa je da ima tvoj ISP enako.

Damjan Jagar ::

OK. :))
Tko da če njim paše te lahko izklopjo, potem pa se lahko greš bost z njimi prek sodiščaj da ti ne morejo tega ali onega dokazati. Ko bo pa to rešeno pa ne boš potreboval več ADSL-a hehehe.
Sem mislil da si to meni pisal. Vendar si ti nasplošno mislil, kajne?
http://jagar.si

Mr.B ::

Pošli inšpekcijo na BSA.si, pa naj pokažejo, kaj že oni dol vlečejo za dokazne materiale na serverjih!
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Balandeque ::

Odvetnig iz pisarne, (primernih let, da ve, da ne gre za klasično piratstvo) ki se bavi z avtorskim pravom, mi je v odgovor majlal tole:

Če bi bil Universal in bi se lotil pravnega preganjanja krsiteljev avtorksih pravic, bi verjetn sledilo naslednje:

A: KAZENSKO PRAVO

1. podal bi kazensko ovadbo.

2. Ugotovil bi da DT ne bodo preveč dejavni na tem področju, zato bi glede na zbrano dokazno gradivo sam
vlozil obtozni predlog kot t. i. zasebni tozilec.

3. Ugotovil bi da je najhujsa posledica, ki grozi domnevnemu storilcu dva meseca pogojno na pol leta in
bi si rekel da je to popolnoma brezveze.

B: CIVILNO PRAVO

tozba + predloga za izdajo začasen odredbe

Podalg bi predlog za izdajo začasne odredb, ki jo je po ZASP daleč najlaze doseči. (trebaje izkazati zgolj,
da je tvoja pravica krsena in ne tudi, da obstoji nevarnost, da kasneje terjatve ne bos mogel izvrsiti)

Tak zahetvek bi bil na zaprtje kakega serverja ali podobno.

V tozbi bi pa zahteval: prepoved delovanja (pirata, serverja), uničenje primerkov, objavo sodbe odskodnino
(ki bi bla verjetno urnebesna), civilno kazen.

taksne pravde sicer se nisem srečal, ni pa sodni sistem na tem področju invaliden. Zadeve z intelektualno lastnino so prednostne in od vlozitve predloga za začasno odredbo in tozbe po nekaj mesecih dobis sklep o
ZO. Pritozba zoper slednjo pa ne zadrzi izvrsbe, glavna obravanava pa se konča povprečno v recino letu in pol.

Vseeno menim da gre za bolj mahanje s praznim in mehkim kurcem, saj do dandanes v Slo po mojem vedenju
se niso sprozili nobenega takega postopka, kar pa seveda ne pomeni,da ga se ne bodo. v morebitnem
posoptku bi bil velika neznanka tudi mednarodni element (pristojnost sodišč, katero pravo velja,
vročanje...)
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

Tody ::

BSA se je spravla na firem ki z tem služijo (pač Corel uporablajo za izdelova njihovih izdelkov ampak niso plačal korla)Če mi policaji potrkajo na vrata rečem matki da jih zadrži za 3 minute medtem pa meni ponesreči pade disk iz roke O JOJ PREJOJ nej zaplenjo kišto in z tožbo o nepravičnem nadleogovanju in hudih duševnih mukah in moja boga mati bolna na srcu se je ustrašla policajev dobim tko miljonček ali dva od policije. In tako se ne upajo trkat na vrata domačih hiš ker bodo našli en kurac v večini primerov.

Grey ::

A mogoče kdo ve kako bi se zvedl čigav je IP 193.77.87.146? Ker mi tale moj Firewall zadnje čase čeprov imam router nekaj preveč javlja NetBIOS Browsing ali pa Traceroute.

Stripy ::

Sicer ne vem, s katerimi računalniškimi strokovnjaki policija sodeluje, ampak tudi iz uničenega, izbrisanega, formatiranega... diska se da prebrati še marsikaj. Tako da raje kupi nov disk in zamenjaj starega z novim. Ali pa če imaš že tako dva, potem piratske stvari imej le na enem in tega potem odstrani in ga skrij v hlače. ;)

iskra ::

Tody ma prow! Ni šanse da kej zvejo! Še najboljš (za primer da te ni doma) da daš NTFS in kake enkripcije in to pa so gotovi.

Če bi jst dobil kej takega se ne bi sekiral - mam rač u Lj na kablu in mi pobria filme dol 24/7. Po moje bi bol mogli težit unim junakom k dilajo DivX filme preko lastnih spletnih strani (http://www.slodivx.com) in Bolha.com kjer folk na veliko prodaja CD-je.

sej ne morš verjet ... 8-O

ali3n ::

zdaj svinjajo že prek eMule...

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

poweroff ::

Tele maile je ljubljanska Univerza pošiljala. Zanimivo, kako so na Univerzi pravičniški... Poznam pa tudi primer, ko je to podjetje kontaktiralo Arnes in so jim lepo odgovorili, da so oni pač ISP in ne policaj, da če mislijo, da je prišlo do kršitve zakonov naj kontaktirajo našo policijo in da bodo oni ukrepali samo na podlagi sodnega naloga.

In jim dam popolnoma prav! ISP naj se ukvarja z internetom, s pregonom kriminala in piratstva pa policija in sodišče.

THor71 ::

A PeerGuardian-a ste kaj preiskusili? Blokira nekaj najbolj znanih IPjev od MPAA, RIA,... vsega skupaj nekaj cez 7mio IPjev.

Slabost je ta, da kuri precej CPUja. V njegovem logu, je bsa.si precej frekventna.

BaRtMaN ::

Sem si ga downloadal ( link). I feel safer already! :D

Desk-Star ::

Mene pa zanima če so komu že izklopil internet al so to sm prazne grožnje???????:\

Predator ::

"najtežji" primer od meni poznanih do sedaj je bil nekdo, ki je moral it k arnesu na zagovor ( sicer mu kabla nato niso vzeli ), samo je pa res da arnes je privilegij in ma veliko bolj stroga pravila kot ostali isp-ji

Brane2 ::


In jim dam popolnoma prav! ISP naj se ukvarja z internetom, s pregonom kriminala in piratstva pa policija in sodišče.


Torej veliko raje vidiš na vratih inšpektorje in policijo kot opozorilce ISPja po mailu ? :\

CaqKa ::

pozna kdo še kakšen tak primer iz slo? torej da je isp izklopil uporabnika ali pa mu grozil z izklopom?
jaz poznam enga ki je delal preveč prometa in se pač naj pazi (kratek povzetek imajla ki ga je dobil od ispja).
vendar nič kaj več.

Damjan Jagar ::

pozna kdo še kakšen tak primer iz slo? torej da je isp izklopil uporabnika ali pa mu grozil z izklopom?
Upam da s tem ne misliš mene. Kot sem že napisal meni ISP ni niti izklopil niti mi ni grozil z izklopom. Bil sem samo opozorjen kdo me je "zasačil".
http://jagar.si

simbad ::

BaRtMaN: ta povezava ne dela |O . Kje ga hako DL?

Predator ::

prvi link v googlu ko sem napisal peerguardian noter :\

BaRtMaN ::

Aja, tudi sam sem opazil da PeerGuardian požre OGROMNO procesorskega časa, poleg tega se pa vsake toliko zadeva obesi. Bi moglo bit ime 1.99a, ne pa 1.99b! :D

AtaStrumf ::

He, he prav zanimivo je brat kako ste vsi pametni, pogumni, neustrašni in na sploh polni idej kako se izmazati in kako jih še bolj okrasti. Počutite se kot neki Robin Hood-i, ko kradete bogatim in dajete revnim (sebi ). Sam ne pozabit tega lepega reka:

WHEN MONEY TALKS, BULLSHIT WALKS!!!

Hux ::

Lol Emula je 24 ur na dan prizgana. Pa se nikol kaj takega hehe. I'm just a little fish in this big sea.

Hux ::

Proti vogljacem na emulsi se rpaviloma uporablja Peer Guardian. http://homepage.ntlworld.com/tim.leonar...

Pusti ga eno noc bote vidli koto blokiranih IPjev se bo poskusalo povezat. Pri enem celo pise "Hacker from Slovenia" ki se dostikrat konekta. Prav smesno lol
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PeerGuardian

Oddelek: Programska oprema
332746 (1729) Tilen
»

BitTorrent možna tarča odvetnikov filmskih hiš (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
837323 (7244) wolftrix

PeerGuardian in BSA.si

Oddelek: Omrežja in internet
91969 (1826) CaqKa
»

Paramount picture pise mojemu ponudniku.....kaj storiti?

Oddelek: Omrežja in internet
402555 (1454) krneki
»

Dostopanje do racunalnika

Oddelek: Omrežja in internet
10905 (766) THor71

Več podobnih tem