» »

Beračenje pred trgovinami

Beračenje pred trgovinami

««
9 / 9
»
»»

Machete ::

Jaz nisem levičar, če name ciljaš. Samo nisem nestrpen paramecij, ki za svoje težave išče krivce v vseh drugih, razen sebi, in sovraži samo zato, ker ne zna živeti sam s sabo v miru z vsemi liki planeta.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Machete ::

Plus pozabil dodati, da bolj bizarnega vprašanja že dolgo nisem slišal. Verjetno se ni za čudit..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

poweroff ::

jocoj je izjavil:

Če ne vzameš revije, pa še podjebava z "dober dan" čeprav te je pozdravil pet minut nazaj, ko si vstopil v trgovino.

Potem te tudi trgovke podjebavajo, ko te prijazno pozdravijo... pa ko ti ponujajo popuste... to je tudi podjebavanje in ne prijaznost, ne?

jocoj je izjavil:

Na kito mi pa gre, ko mnogi kadijo pred vozički kot Turki in moram potem mimo tega smradu po voziček.

Meni gre pa na k*, ko BMWji smradijo s svojimi izpuhi in moram po tistem vozit do doma...
sudo poweroff

facepalm ::

Eni branite brezdomce, drugi po njih pljuvate. Skoraj vsi pa jih mecete v isti kos.
Niso vsi isti, tako kot si tudi ostali nismo isti.
Vsak ima pravico do lastnega mnenja. Dovolj je, da ga ne vsiljuje drugim, kar pa vi tukaj pocnete.

Ce nekdo pove negativno mnenje o beracih, je napaden s strani "levicarjev" (ceprav pisejo z desno roko, wtf?!).
Ce jih druga oseba zagovarja pa je oznacena za npr. naivneza.

Ni vse crno/belo.
Sam nimam nic proti beracem per se. Ce je vsiljiv me moti ravno toliko kot bi me motil povprecen, tecen drzavljan.
Oba bi tretiral enako, ce bi me vprasala za denar. Odvisno je od njegovega pristopa ter pojasnila zakaj rabi/zakaj nima.

Imamo "klosarja" v druzini. Brez dela zivi bolje, kot so ostali clani druzine v casu, ko so morali pobegniti od njega. S parimi leti delovne dobe zivi zastonj v obcinskem stanovanju (ker je bil "zgleden" klosar), se vedno ne dela in predvidevam da prejema vsaj socialno pomoc. Otroci pa nikoli videli centa prezivnine.
Takemu, da dam euro za kralje ulice? Komaj cakam.
Njegovi otroci sedaj ze placujejo davke in prispevke, da lahko on brezskrbno zivi.

proto ::

jocoj je izjavil:

poweroff je izjavil:

BuDi79 je izjavil:

Lej, če te kličejo iz telefonske prodaje obstaja zakonska možnost da te zbrišejo iz liste. Pri klošarju ne možnosti nimaš.

Napačna primerjava. Primerjaj oglasne panoje in brezdomce.

Če bi vzel tvojo primerjavo - ja, hočem, da se podrejo vsi oglasni panoji, ker me motijo in jih ne želim gledati.
Oglasni panoji ne težijo. Večina klošarjev pred trgovinami pa teži. Če ne vzameš revije, pa še podjebava z "dober dan" čeprav te je pozdravil pet minut nazaj, ko si vstopil v trgovino. Ampak to bi še preživel. Na kito mi pa gre, ko mnogi kadijo pred vozički kot Turki in moram potem mimo tega smradu po voziček.


Pa dobro, intelekt v ITju zelo ocitno pada, tule se je nabral ze prav lep "puslc" sociopatov. Kaj vam ni jasno? V sloveniji delodajalci ponujajo premalo denarja, za delo, ki naj bi ga opravljali. Te ljudje (naj kretenom, ki tega ne razumejo, povdarim, LJUDJE), nimajo nicesar in jim je alkohol/cigareti prakticno vse kar imajo od zivljenja.

Zdaj pa razmisli naslednje. Zaradi obnasanja takih kot si sam (egoizem), bo globalno segrevanje naredilo Afriko prakticno nemogoco za zivljenje, ko se bojo ti ljudje zvalili cez meje in jih ne bo vec nihce mogel ustaviti (in jih ne bo, zapomni si moje besede). Zaradi neenakosti v duzbi, bo kriminal porasel, razni taki brezimnezi, ki ne bojo hoteli klosarit, ti bojo izpraznili hiso, morda koga od bliznjih tudi fardirbali. Kaj bo potem? Se bos branil, ko bo polovici Slovenije/Afrike dovolj, da zaradi pescice egoistov ne morejo vec preziveti? Nd policija te ne bo branila, ker imajo tudi poln k* svoje pozicije v druzbi. Ali bo ukrepal in zacel zagovarjati sibkejse, se naprej iz cistega egoizma, da bos ti ali morda nekoc tvoji otrocu, prezivel?

Pa ce gremo na malo bolj mikro sfero (naredil bom startup prodaje giljotin, to bo v prihodnosti hud biznis), poznam "klosarja" (slucajno ga poznam od preden je postal brez doma), ki so ga dobesedno vsi nategnili, partner mu je pokradel vso delovno opremo, stranke mu niso placale, zena ga je obrala in spizdila, on je pa malo "mila jera", ni pizda ali kot se danes rece, "se ne znajde". Trudi se vreci skupaj denar, da izgubo strojev pokrije, da bo lahko delal naprej, spi na izpuhih ventilacij trgovin. In kadi. Katastrofa. Groza.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

Mato989 ::

Ce ma za cike pol mu gre se predobro...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

poweroff ::

Ti verjetno ne razumeš, da nekaterim psihološko v življenju ostane edina svetla točka nek mini užitek, ki je sicer škodljiv? Čiki, alko, droge... ker čisto nič drugega nimajo.
sudo poweroff

ejresnevem ::

poweroff je izjavil:

Ti verjetno ne razumeš, da nekaterim psihološko v življenju ostane edina svetla točka nek mini užitek, ki je sicer škodljiv? Čiki, alko, droge... ker čisto nič drugega nimajo.

Pustimo proto-a z njegovo filozofijo, zagotavljanjem in poslovnimi priožnostmi. Mato989a razumem, malo poudarja skalkuliranost, ker je v takšnem biznisu, malo provocira (ni edini, ampak samo Mato je, očitno, dovolj zanimiv, da vas pritegne), zagotovo pa je njegova sredica precej mehkejša kot daje vtis na forumu. Moram sicer reči, da osebno bolj ocenim neposrednost in iskrenost kot pa neko taktiziranje in , po možnosti, lažno sočutnost z namenom predstavljanja svoje bolj humane podobe. Torej, pri Mato989 (in Hipatiji) se nima ničesar bati, piše(ta) direktno... Medtem, ko na drugi strani...

Zgodovina sprememb…

codeMonkey ::

Dejstvo je, da mnogi raje delajo, kot da so klosarji, ker je to bistveno lazje. Olepsevanje ter prodajanje takega nacina zivljenja kot najlazjega je vsaj absurdno. Zanemarjanje faktorjev, ki cloveka privedejo do take odlocitve pa precej kratkovidno.

So pa klosarji za kratkovidne materialiste (tako kot priseljenci idr.) fino pojasnilo zakaj niso bogati. Ker po njihovi lastni logiki, bi bila druga resitev te enacbe, da so butasti. Kar pa je seveda tezje sprejeti.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Moram sicer reči, da osebno bolj ocenim neposrednost in iskrenost


Ljudje so lahko iskreno sočutni tudi, če ne morejo pomagati vsaki mravlji na zemlji. Lahko vsaj razumejo človeka, medtem ko nekateri ne pokažejo nobenega razumevanja. Morda je Mato rahločuten, ampak zakaj potem tega iskreno ne pove, če se ti zdi, da je bolje, da je človek iskren?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ejresnevem ::

nevone je izjavil:

...potem tega iskreno ne pove, če se ti zdi, da je bolje, da je človek iskren? o+ nevone

Mora biti jasno, da nisem Matojev odvetnik, zato ne morem odgovarjati v njegovem imenu, ga pa morda lahko razumem do neke mere, tudi sam sem bil precej preračunan nekoč, vse gledal skozi stroške, še posebej ob visokih ciljih, ki niso izvedljivi na kratek rok. Lažna sočutnost je samo to, maska, skrivanje, da nihče ne pljuva (po forumu) po nekom. Zakaj biti sočuten, če ne moreš pomagati - a ni to v bistvu potem še slabše - človeku dopoveduješ, da je res ubog, ker pač je in nemočgen, s čimer se ti boljše počutiš in ta oseba, mogoče tudi, problema pa prav nobenega ne reši?

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

klošarja vedno povprašam po narodnosti. če ni slovenec, ga zmerjam in podim od koder je prišel.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nevone ::

Lažna sočutnost je samo to, maska, skrivanje, da nihče ne pljuva (po forumu) po nekom.

To ni lažna sočutnost, če se ti zdi, da ni treba pljuvati po nekom.

Zakaj biti sočuten, če ne moreš pomagati -

Saj tudi pomagajo, dajo tistih ubogih nekaj fičnikov revežu. Če jih je več, je zanj življenje vsaj znosno, če že ne more biti kvalitetno. Pa ne samo to. Organizirajo kuhinje in prenočišča, da jim ni treba prespati pod milim nebom. Po drugi strani eni pravijo, da naj gredo delat, čeprav je povsem jasno, da imajo ti ljudje določene težave, ki jim to onemogočajo. Ti ljudje dejansko nimajo nobene moči, nekateri bi jim odvzeli še tistega nekaj veselja, ki ga lahko imajo.

a ni to v bistvu potem še slabše - človeku dopoveduješ, da je res ubog, ker pač je in nemočgen, s čimer se ti boljše počutiš in ta oseba, mogoče tudi,

Saj mu tudi pomagaš kolikor je v tvojih močeh. In ljudje, ki nimajo sočutja ne razumejo, da včasih vzpodbudna beseda lahko precej izboljša kvaliteto življenja, kot tlačenje v še večji brezup.

problema pa prav nobenega ne reši?

Kaj pa reši problem? Kaj je _zate_ rešitev problema. Da pljuvaš po njih, čeprav ne moreš ničesar rešiti?

In nenazadnje, če ti nekomu kažeš, da se ga hočeš znebiti, je jasno, da bo on težko gojil do tebe drugačna čustva, zato potem padamo v ekstreme, ki si jih pa nekateri narobe razlagate.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ejresnevem ::

nevone je izjavil:

To ni lažna sočutnost, če se ti zdi, da ni treba pljuvati po nekom.

Stvar je očitno slabše razumljena, če domnevaš, da Mato (saj tudi jaz ne vem), pljuva po revežu drugače kot na forumu.

nevone je izjavil:

Saj tudi pomagajo, dajo tistih ubogih nekaj fičnikov revežu. Če jih je več, je zanj življenje vsaj znosno, če že ne more biti kvalitetno. Pa ne samo to. Organizirajo kuhinje in prenočišča, da jim ni treba prespati pod milim nebom. Po drugi strani eni pravijo, da naj gredo delat, čeprav je povsem jasno, da imajo ti ljudje določene težave, ki jim to onemogočajo. Ti ljudje dejansko nimajo nobene moči, nekateri bi jim odvzeli še tistega nekaj veselja, ki ga lahko imajo.

Razumem, ne trdim da razmišljaš narobe, ampak razmišljaš po majhnih korakih, ki zadev ne rešujejo sistemsko, le skrivajo jih, da se lahko trepljamo po hrbtu.

zuzelka ::

nevone je izjavil:



Kaj pa reši problem? Kaj je _zate_ rešitev problema. Da pljuvaš po njih, čeprav ne moreš ničesar rešiti?


To da kdorkoli pljuva po klošarjih je samo tumor v glavah komunistov ki pljuvate po ljudjeh ki hočejo ukiniti suženjstvo.

Delat naj grejo, lahko pa bi država uvedla delovna mesta ki bi jih ti "reveži" opravljali za sendvič in pa posteljo v klošarskem centru. Pobirali smeti po gozdu, čistili reke, pomagali starim... samo si boste vsi skočili v luft kako to ni moralno. Da sem jaz prisiljen biti suženj za njih in jim podariti del mojega življenje je pa etično popolnoma OK.

nevone ::

Stvar je očitno slabše razumljena, če domnevaš, da Mato (saj tudi jaz ne vem), pljuva po revežu drugače kot na forumu.


Če je iskren, mora. Mislim, nočem več pritiskati nate, samo predočam ti stvari, kakor jih tudi ti meni predočaš.

Razumem, ne trdim da razmišljaš narobe, ampak razmišljaš po majhnih korakih, ki zadev ne rešujejo sistemsko, le skrivajo jih, da se lahko trepljamo po hrbtu.

Če bi bil ti v vlogi klošarja, bi reševalo tvoj problem pljuvanje po tebi, ali da ti nekateri posamezniki pomagajo, če ocenjujejo, da lahko. Saj ni treba vsakemu pomagati, le odnos do tega ni treba, da je tako negativen. Logika, če ne morem pomagati vsem, ne bom nikomur, in bom raje po vseh pljuval, je sfaljen.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

zuzelka ::

nevone je izjavil:


Če bi bil ti v vlogi klošarja


Klošar ne moreš biti če nisi posledica disgeničnih programov levica ki financira širjenje genov z nizkim intelektom in fizično šibkost.
Saj mislim da je vsem jasno kdo je najbolj zagret zagovornik socializma. Mamini sinčki, lastniki korporacij in pa klošarji sami.

nevone ::

bi država uvedla delovna mesta ki bi jih ti "reveži" opravljali za sendvič in pa posteljo v klošarskem centru.


Proti temu nimam ničesar.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

ejresnevem ::

nevone je izjavil:

Če je iskren, mora. Mislim, nočem več pritiskati nate, samo predočam ti stvari, kakor jih tudi ti meni predočaš.

Ja, če smo čisto iskreni, bi moral Mato989 iti do vsakega klošarja na cesti in ga popljuvati, če bi živeli v svetu ekstremov, jasno. Ker pa sem že napisal, da je Mato989 tak (verjetno) samo na forumu, ne vem, če sem pravi, da se mi kaj predoča :-)

nevone je izjavil:

Logika, če ne morem pomagati vsem, ne bom nikomur, in bom raje po vseh pljuval, je sfaljen. o+ nevone

Čemu domnevaš, da sta v življenju samo stanji 0 in 1? Oziroma, celo -1 in + 1? No, kakorkoli, opažam, da produktivnost najinemu pogovoru strmo upada, predlagam, da zaključiva, saj ne, da imam kakšno posebno delo, ampak tako se lahko loviva na detajlih ves dan. In še vedno ne bova našla nobene konkretne rešitve.

nevone ::

Čemu domnevaš, da sta v življenju samo stanji 0 in 1? Oziroma, celo -1 in + 1? No, kakorkoli, opažam, da produktivnost najinemu pogovoru strmo upada, predlagam, da zaključiva, saj ne, da imam kakšno posebno delo, ampak tako se lahko loviva na detajlih ves dan. In še vedno ne bova našla nobene konkretne rešitve.


Ne vem no, ti si rekel, da če ne moremo rešiti nič oziroma vsega, potem je vseeno, če ne rešimo ničesar oziroma nikogar. Razen, če to samo govoriš (tu na forumu) misliš pa drugače, tako kot Mato. Ampak sliši se tisto, kar govoriš, ne tisto, česar ne.

Če bi rad zaključil debato, nehaj odgovarjati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ejresnevem ::

nevone je izjavil:

Ne vem no, ti si rekel, da če ne moremo rešiti nič oziroma vsega, potem je vseeno, če ne rešimo ničesar oziroma nikogar.

Če boš z izročitvijo 1€ (ali pa 100€ ali pa 1000€) kaj konkretnega naredila, ti kar, imaš vso pravico, da gospodariš s svojimi sredstvi, kot meniš, da je prav. Kje se zaključi tvoja usmiljenost? In kako boš rekla naslednjemu, ki mu ne boš več mogla (ali želela) izročiti denarja? Aja, morda ne veš, recimo, v projektu Botrstvo (otrokom) lahko praktično neomejeno daruješ ubogim otrokom (ki imajo dejansko potem morda neko perspektivo, upajmo). Verjetno bi moje vprašanje dojela kot žalitev, če bi te vprašal, koliko trajnikov iz svojih zasebnih sredstev imaš tam odprtih...

Mato989 ::

Ko mi bo nevone razlozila zakaj vsak posamezen ne more jutri it delat v fabriko za stroj za minimalca namesto fehtarit bo bo sama razumela zakaj se mi ne smilijo...

Ljudje so delomrznezi, ne zelijo DELATI, zato se mi ne smilijo... Smili pa se mi zaposlen revez ki komaj gre skoz mesec ko oddela v fabriki 3 izmene... To pa ja, njemu bi raje dal ce bi stal pred hoferjem samo on nima casa ker DELA ane...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nevone ::

Če boš z izročitvijo 1€ (ali pa 100€ ali pa 1000€) kaj konkretnega naredila, ti kar, imaš vso pravico, da gospodariš s svojimi sredstvi, kot meniš, da je prav. Kje se zaključi tvoja usmiljenost? In kako boš rekla naslednjemu, ki mu ne boš več mogla (ali želela) izročiti denarja?

Da danes ne morem dati več kot sem.

Aja, morda ne veš, recimo, v projektu Botrstvo (otrokom) lahko praktično neomejeno daruješ ubogim otrokom (ki imajo dejansko potem morda neko perspektivo, upajmo). ..

Zakaj je bilo pa toliko gonje okoli pomoči Krisu? Zato, ker ne moremo rešiti vsakega? Smo spet pri 1 ali 0?

Verjetno bi moje vprašanje dojela kot žalitev, če bi te vprašal, koliko trajnikov iz svojih zasebnih sredstev imaš tam odprtih.

Ne, nobenega trajnika nimam odprtega in tudi užaljena nisem, je pa teh dobrodelnih organizacij veliko, in prav gotovo da ne moreš vsem dati vsega. Ampak ne razumem, čemu je zato potrebno, da bi zganjala gonjo proti temu.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

nevone ::

Ko mi bo nevone razlozila zakaj vsak posamezen ne more jutri it delat v fabriko za stroj za minimalca namesto fehtarit bo bo sama razumela zakaj se mi ne smilijo...


Saj to smo pa že imeli, pa nismo bili zadovoljni ravno tako ne.

Ljudje so delomrznezi, ne zelijo DELATI, zato se mi ne smilijo... Smili pa se mi zaposlen revez ki komaj gre skoz mesec ko oddela v fabriki 3 izmene...

A ni pri tistih pa tako, da bi lahko zaslužili več, pa niso sposobni? Naj gredo v šolo, pa naj se izobrazijo, če se ne bodo, so pa itak nesposobni. Približno toliko se ti smilijo.

To pa ja, njemu bi raje dal ce bi stal pred hoferjem samo on nima casa ker DELA ane...

Eni pa delajo, pa še pred "Hoferjem" stojijo. Kaj pa za te praviš?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ejresnevem ::

nevone je izjavil:

...gonjo proti temu. o+ nevone

Mato ima vsekakor svoj nacin diskutiranja (ni edini), ampak ne mislil, da lahko en Mato989 iz slo-tech.com/loza ustavi vse, recimo, clovekoljubne organizacije? Razumem, zato sem se tudi oglasil, Mato989 je pac strelovod v tem primeru, mogoce se malo uziva v pozornosti, zelo verjetno pa ni brezcuten. Nepozornemu in custvenemu bralcu se morda tako zdi, ja, ker Mato pac ni dovolj prefinjen v svojem izrazanju. Ampak domnevam (spomni me, ce bo priloznost, da se izkaze drugace), Mato989 ni glavni lokalni (kaj sele globalni) problem glede revscine ali usmiljenja, je pa prirocen, ja, za pljuvanje. Nimam nicesar proti, da ljudje po svoji vesti darujejo. Tudi jaz, ampak se ne slepim, da bom s tem kaj spremenil, ko pa dobis poln kaselc direktne imenske poste raznoraznih prosilcev in organizacij za pomoc (ceprav nisem nikdar bil z njimi prej v stiku), pa pac zacnes gledati na stvar malo bolj stvarno. Morda kdaj bos razumela, morda ne.

Gagatronix ::

gruntfürmich je izjavil:

klošarja vedno povprašam po narodnosti. če ni slovenec, ga zmerjam in podim od koder je prišel.


Razen ce si rojen po letu 1991 v tvojem rojstnem listu pise "Jugoslavija"

Lepo da vemo da si zadrt in zaplankan. Bomo sporocili CSD-ju da ne bos slucajno kdaj njih za karkoli prosil.

ejresnevem ::

nevone je izjavil:

Saj to smo pa že imeli, pa nismo bili zadovoljni ravno tako ne. o+ nevone

Huh, stvar ti tudi iz retrospektive ni najbolj jasna, izgleda.
Kaj smo imeli? Nic klosarjev? Ocitno to ni bil pravi recept, ce zdaj vec nimamo.
Eno je realnost primerjave, drugo je usvojitev propagande.

nevone ::

zelo verjetno pa ni brezcuten.

Saj tukaj obravnavamo posamezne aspekte človeka, ne človeka kot celoto. Človek ne more biti vedno sočuten do te mere, da lahko pomaga, ampak logike, da je zaradi tega bolje pomagati nikomur pa ne sprejmem. Seveda bi bila to za nekatere rešitev, ker bi potem lahko brez slabe vesti zavračali vse, kar _mislijo_, da je zanje škodljivo, čeprav v resnici ni do te mere kot oni to ocenjujejo.

ko pa dobis poln kaselc direktne imenske poste raznoraznih prosilcev in organizacij za pomoc (ceprav nisem nikdar bil z njimi prej v stiku), pa pac zacnes gledati na stvar malo bolj stvarno.

Če gledaš stvarno, potem veš, da ti ni treba nikomur nič dati, če nočeš. Davke pa moraš plačati in tudi takrat nekaj daš, če nisi v resnici le neto prejemnik. Si že kdaj izračunal ali razmišljal o tem, ali imaš res vse račune poravnane? Ker, recimo, ko ti nekaj kupiš po nizki ceni, pomeni, da je nekdo moral omogočiti, da je cena nizka. Si prepričan, da si plačal dovolj?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

nevone ::

Kaj smo imeli? Nic klosarjev? Ocitno to ni bil pravi recept, ce zdaj vec nimamo.

Noben recept ni nikoli čisto pravi, ker vsak recept so ljudje zmožni spremeniti. Če ti jaz dam recept za skuhat sladko kavo, ti pa skuhaš grenko, kaj je tu z receptom narobe?

No da se kar sama v nekem aspektu demantiram:
Če naredim recept za sladko kavo, sladkorja pa nimam, potem pa sladke kave ne morem skuhati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ejresnevem ::

nevone je izjavil:

Davke pa moraš plačati in tudi takrat nekaj daš, če nisi v resnici le neto prejemnik. Si že kdaj izračunal ali razmišljal o tem, ali imaš res vse račune poravnane? Ker, recimo, ko ti nekaj kupiš po nizki ceni, pomeni, da je nekdo moral omogočiti, da je cena nizka. Si prepričan, da si plačal dovolj? o+ nevone

Ah, ok, saj Mato989 v resnici ne potrebuje (mojega) zagovarjanja. Morda se mora sam naučiti paziti na svoje debate in da zadeve, vsaj navidez malo bolj omiljeno podaja. Če pa ne, pa tudi prav, kolikor vidim, je že PNG.

Davke seveda plačam, ampak točno toliko, koliko je potrebno po zakonu (menda bi lahko še manj, če bi vlagal več truda v to), niti centa več. Mene nizka cena prav nič ne moti, celo zavestno jo iščem po spletu (EU in Kitajski) in mi slovenski prodajalci nikakor niso referenčni, kot so morda tebi. Pa sicer menda ja ne pričakuješ, da dobavitelji postavljajo ceno s pozitivno ničlo?

Zaračunam sicer, kot rečeno, vsakih 5 minut svojega časa (tudi v tem trenutku), zaenkrat se mi ni potrebno pretirano pritoževati, sem pa bil prisiljen spremeniti nekatere odnose v preteklosti, ker partnerji niso bili zanesljivi, verjetno odraz regionalno pogojene kulture.

nevone je izjavil:

Kaj smo imeli? Nic klosarjev? Ocitno to ni bil pravi recept, ce zdaj vec nimamo.

Noben recept ni nikoli čisto pravi, ker vsak recept so ljudje zmožni spremeniti. Če ti jaz dam recept za skuhat sladko kavo, ti pa skuhaš grenko, kaj je tu z receptom narobe?

No da se kar sama v nekem aspektu demantiram:
Če naredim recept za sladko kavo, sladkorja pa nimam, potem pa sladke kave ne morem skuhati.

o+ nevone

Oprosti, slaba primerjava, če jaz skuham grenko kavo, jo ti lahko še vedno dosladkaš po svojem okusu. Obratno ne gre kar tako.

Zgodovina sprememb…

nevone ::

jo ti lahko še vedno dosladkaš po svojem okusu.


Ne morem, če ni sladkorja. Ampak to so prispodobe, ki vsaka velja v neki situaciji.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ejresnevem ::

nevone je izjavil:

Ne morem, če ni sladkorja. Ampak to so prispodobe, ki vsaka velja v neki situaciji. o+ nevone

Če že vpletamo cenen sladkor, ki ga trenutno pojemo nezdravo preveč, nesladkanost (kave, čaja) samo podaljšuje zdravo obdobje brez diabetesa.
Žal ne vem, katero konkretno situacijo si imela v mislih, niti, če je bila prispodoba posrečena.

gruntfürmich ::

Gagatronix je izjavil:

Razen ce si rojen po letu 1991 v tvojem rojstnem listu pise "Jugoslavija"
malo zelo mešaš nacionalnost z državo rojstva...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mehmed ::

Mato989 je izjavil:

Ko mi bo nevone razlozila zakaj vsak posamezen ne more jutri it delat v fabriko za stroj za minimalca namesto fehtarit bo bo sama razumela zakaj se mi ne smilijo...


Lahko je reci pejt delat, malce tezje je pokazati delodajalce, ki bodo potrpeli do prve place, ko bos lahko prisel dostojno oblecen pa stusiran v sluzbo.
Marsikateri od njih dejansko dela obcasna dela, ampak so taka na strehah recimo, ko te inspekcija ne more presenentiti pa nihce zavohati.
Nekateri med socialno pa nafehtanim zlahka presezejo minimalno placo, tako da niso ravno v skusnjavi.
Nekateri bi dejansko lahko delali, drugi imajo hude mentalne probleme, ki jih v par minutah pred hofrom se ne opazis.
Ne pravim da se ti rabijo smiliti vsi po vrsti, ne da se pa vsega zdreducirati na lenobo.

Aja pa ko nekateri omenjate fake kralje, videz vara. Vam se ne zdi verjetno, da bi kak agresiven ociten narkoman prodajal revije znotraj tega programa pa domnevate, da se zgolj izdaja za njih. No ne rabi se pretvarjati, prag imajo tako nizko postavljen pa pravila bolj za okras, tako da so tudi taki se kako vmes.

nevone ::

Ni mi bilo odgovorjeno, čemu je bila takšna gonja nekaterih proti zbiranju denarja za Krisa. Ker, da je lenuh tale Kris, bi težko rekli. No, Mato je bil iskren in je povedal kako in kaj v takem primeru.

Torej podporniki Matota, se strinjate z njim? Bi morala cela družba dvigniti roke pred to težavo samo zato, ker Mato pravi, da ga ne bi smeli reševati?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jocoj ::

Evo, danes sem klošarja pred Hoferjem vprašal, kaj rabiš pa ti kupim, denarja za revijo pa ti ne dam. In tip (nek južnak v solidnem stanju). Daj mi ene robčke kupi, tiste s mirisom, ko lepo dišijo. Pa sem mu jih z veseljem prinesel, ker je bil skromen in prijazen.:)

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Ni mi bilo odgovorjeno, čemu je bila takšna gonja nekaterih proti zbiranju denarja za Krisa. Ker, da je lenuh tale Kris, bi težko rekli. No, Mato je bil iskren in je povedal kako in kaj v takem primeru.

Torej podporniki Matota, se strinjate z njim? Bi morala cela družba dvigniti roke pred to težavo samo zato, ker Mato pravi, da ga ne bi smeli reševati?

o+ nevone


Ti bom jaz odgovoril... gonja je zato ker je to OGROOOMNO denarja za reševanje enega samega človeka, brez 100% garancij da bo dejansko imel 100% funkcionalno in neprizadeto otroštvo in lajf če bomo dali te milijone...

Ne, cela družba ne bi smela dvignit roke pred to težavo zato ker je nek Mato to rekel, ampak zato ker bi morala cela družba biti toliko ekonomsko podkovana da bi razumela da je 2 milijona toliko denarja da je to "preveč" zato da rešujemo samo 1 osebo, ki tega skorajda zagotovo (trdim z 99,99% verjetnostjo) ne bo mogla nikdar povrnit družbi! Tega ne zmore niti marsikateri zdrav človek, ki ne dobi takšne finančne injekcije!

Če pogledava tako, za 2 milijona lahko gresta dva 40 letnika v penzijo, ker to pomeni da imata do 90 leta, vsako leto na voljo cca. 20.000EUR BREZ obresti!
Ali pa za posadimo za 2 milijona EUR dreves po vseh SLO mestih?
Ali pa porabimo 2 milijona EUR za čiščenje rek

You pick it!

Enako je s klošarji, ampak oni niso na prvi strani portala 24kur in komunističnega RTVslo, kot tudi ni Kris EDINI otrok ki potrebuje pomoč in zato je to meni tako posiljeno trkanje na čustva ljudi, da je že skoraj nagravžno... Ne bi rekel da bi za čisto vse v SLO zbirali in zbrali denar in se VSEM ki potrebujejo kaj izvenserijskega pomaga, ampak samo 1 osebi? Ne hvala...

"Mi" smo se odločili da bomo vrgli 2 milijona EUR v osebo, brez 100% zagotovil o uspehu zdravila, ki v Evropi niti ni potrjeno/dovoljeno... No potem se pa čudimo da v SLO podjetjih ne uspevamo, seveda ne, če mečemo denar v nerentabilne zadeve kot je Kris.

Predstavljaj si za trenutek da bi bilo jutri 50 takih otročkov kot je Kris, bomo pomagali vsem? Kdo bo določal komu bomo pomagali? Kdo bo več plačal za medijsko kampanjo na 24kur in rtvslo?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Pika na i ::

Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Mehmed ::

nevone je izjavil:

Ni mi bilo odgovorjeno, čemu je bila takšna gonja nekaterih proti zbiranju denarja za Krisa.


Mene je pri krisu zmotilo prevec ocitno manipuliranje. Mediji so prodajali kako gre za zivljenje in bitko s casom. V resnici ni slo za zivljenje ampak kvaliteto zivljenja. In ni slo za bitko s casom, ker je eno zdravilo ze imel, ce bi zamudil drugo so pa se vedno delali na tretjem za starejse. Je bogi ampak je tudi molzna krava, katere futranje je pop prevalil na narod, molzli jo bodo pa sami se desetletje.
Kralji pa sicer naredijo ogromno dobrega kot organizacija ampak so se nekako usmerili v kvantiteto pred kvaliteto. Ce se oni ne sekirajo dovolj za svoj brand pa puscajo razne psihice not potem se tudi jaz ne bom pretirano.
V glavnem ne rabis imeti kaj proti ljudem samim, vcasih je pristop dovolj da te odvrne.

nevone ::

V glavnem ne rabis imeti kaj proti ljudem samim, vcasih je pristop dovolj da te odvrne.


Vedno lahko nekaj odvrne, če je to tisto kar zasleduješ, zaradi tega pa potem pomoči na prejme nihče.

A lahko poveš, kateri pristop bi bil pravi, da ne bi vsaj nekoga zmotil? Očitno je bil ta pristop učinkovit in mnogo ljudi ni zmotil, kar pomeni, da tistih 5 eur ni nihče, ki je prispeval pogrešal.

O ceni zdravljenja bi se pa verjetno dalo diskutirati, ampak očitno smo že družba tolikšnega izobilja, da je ta akcija lahko uspela, pred 100 leti je bilo to nedoumljivo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mehmed ::

Ta akcija je bila tako uspesna, ker se je poklopilo kar nekaj stvari. Mediji so prepoznali edinstvenost pa potencial in jo pograbili. Imeli so vsecne vpletene. Pa druge drzave so ze dale tako skozi, tako da hoces noces tekmujes z nekom. Malce izkrivili dejstva pa napihnili zadevo, ker so vedeli, da jih nihce ne bo postavljal na laz. Pa ustvarili bitko s casom. Tista iracionalnost, ki zadane folk ko slisijo razprodaja pa mislijo, da zadeve ne bo nikoli vec na voljo, ce je ne kupijo takoj je tukaj se toliko bolj prisla do izraza.
Z vidika medijev je bil zelo ucinkovit pristop, da ne recem mokre sanje. Z minimalnim vlozkom se zadeva sama napaja in vrti v nedogled. Vmes se pojavljajo sovrazniki od zavarovalnice do davkarije, ki bumpajo zadevo. Da bo se lepse jih ne rabis niti napadati, pocakas pet minut na zloben tvit pa povzames bes javnosti. Naslednji dan pa odziv institucij. Predvsem je pa zdej javna osebnost in ga lahko kadarkoli ne bodo imeli boljsega dela poklicejo pa naredijo prispevek.
Mene take manipulacije odvracajo, samo po drugi strani je dovolj ljudi, ki jih ne zmotijo tako da se izide pa tudi tok edinstven primer je da mu zlepa noben ne bo prisel blizu, tako da se nima smisla prevec ubadati z njim.

blackbfm ::


Če pogledava tako, za 2 milijona lahko gresta dva 40 letnika v penzijo, ker to pomeni da imata do 90 leta, vsako leto na voljo cca. 20.000EUR BREZ obresti!


a se ti ne zdi da bi genska terapija znala bit malenkost bolj družbeno koristna kot dva upokojenca ki sedita na denarju 50 let?


"Mi" smo se odločili da bomo vrgli 2 milijona EUR v osebo, brez 100% zagotovil o uspehu zdravila, ki v Evropi niti ni potrjeno/dovoljeno... No potem se pa čudimo da v SLO podjetjih ne uspevamo, seveda ne, če mečemo denar v nerentabilne zadeve kot je Kris.


Tu si res ustrelil mimo. Predvidevam da dal nisi nič, nisi testna ovčka, niti osebno vpleten.. Sadove teh raziskav pa boš mogoče sam lahko koristil čez desetletje, dve, tri.. Nimaš prav nobenega razloga za jamranje

jype ::

blackbfm je izjavil:

a se ti ne zdi da bi genska terapija znala bit malenkost bolj družbeno koristna kot dva upokojenca ki sedita na denarju 50 let?
Kris bo vse to vrnil, brez skrbi. Tudi če ne osebno, bodo sinergijski multiplikativni učinki izjemni.

blackbfm je izjavil:

Tu si res ustrelil mimo. Predvidevam da dal nisi nič, nisi testna ovčka, niti osebno vpleten.. Sadove teh raziskav pa boš mogoče sam lahko koristil čez desetletje, dve, tri.. Nimaš prav nobenega razloga za jamranje
Mato je. Vse okoli sebe bi utopil v žlici vode, če bi od tega imel profit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()
««
9 / 9
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Društvo, pri kateri banki račun

Oddelek: Loža
326264 (1718) Tsunamii
»

Fehtarji ali resnično ljudje v stiski ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12813303 (8556) gruntfürmich
»

Beračenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7512580 (9653) shotalick
»

Kako do donacij?

Oddelek: Loža
367607 (6459) Grumf
»

Prepoved beračenja?

Oddelek: Problemi človeštva
385138 (3903) Mipe

Več podobnih tem