» »

Berlusconi: Mussolini boljši od Huseina

Berlusconi: Mussolini boljši od Huseina

1
2
3 4

Thomas ::

Sem pa dokaj impresioniran nad nizkim številom žrtev, ki jih je Musolini povzročil doma. Sicer JE sokrivec za vojne, ki so ubile milijone - ampak doma je bil pa RES prijaznejši do nasprotnikov, kot kakšen Tito. Bistveno. Mogoče je pa Berlusconi hotel povedati kaj takega, dokler niso horde začele vpiti nanj. Tudi dopuščam.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

MadMicka ::

Thomas bi Musoliniju celo podelil kako medaljo za človečnost? Če to želi en Thomas, nič takega. Seveda pa je hudo narobe pa je, če to omeni kak EU politik oz. če daje izjave v takem stilu.

Nadalje Thomas meni, da vsakdo, ki je izvoljen na določeno funkcijo, je primeren, kar je seveda totalno zgrešena logika. Običajno se šele po izvolitvi izkaže, da nekdo ni primeren za opravljanje zaupane mu funkcije in tedaj se ga bodisi predčasno odpokliče, bodisi v drugo ne izvoli. Če bi namreč že pred izvolitvijo bilo jasno, da nekdo ni primeren za določeno funkcijo, se ga verjetno sploh ne bi izvolilo!

Mislm res Thomas, kako lahko pri takih osnovnih stavreh tako fališ? Da ne nadaljujem s tem, kako se lahko motiš šele pri nekoliko bolj zapletenih zadevah, pa tega niti ne dojameš.... toliko o primernosti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Daedalus ::

In kaj zaboga bi imel Berlusconi od tega, da folku pove, da je bil Mussolini sicer fašist, ampak v primerjavi z nekaterimi ostalimi prava ovčka?? Al se pa hoče z svojimi izjavami v zgodovinskem smislu "dvigniti" nad npr. Nemce (in njihove stražarje v taboriščih, ups, poslance v evropskem parlamentu)??

Daj Thomas, lepo te prosim. Berlusconijevo gobezdanje (in nekaterih članov njegove vlade) je popolnoma neprimerno in neumno. Tip ma očitno neke komplekse glede zgodovine Italije, pol pa naklada neumnosti. Kdaj pa kdaj me spominja na Rupla, he, he. >:D

Zgodovinska dejstva so znana, z njih razlago in predstavljanjem se pa naj ukvarjajo za to izobraženi strokovnjaki. Razni politiki s takimi izjavami samo povzročajo škodo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

"Stroka" je imela čas povedati to, da je bil Musolini notranjepolitično relativno benigen - pa ni. Imela je čas povedati, da je pod Musolinijem v miru umrlo manj Slovencev, kot v miru pod Titom. Pa ni.

Demonizacija Musolinija je šla tja, kjer je bla upravičena - recimo na sprožanje vojn, sodelovanje s Hitlerjem - pa tja, kamor ni bilo upravičeno.

Tako da je mogoče čas, da pa kakšen politik to pove, če večina ljudi tega ne ve. Ali pa kdorkoli drug.

Če je bil Hitler zločinec številka dve (ali tri) v zgodovini, tudi ni nobenega razloga, da bi govorili, kako zanič slikar je bil. Navsezadnje je bil dizajnar folksvagna hrošča. Ljudem je bil všeč.

A bi že lahko presojali stvari z jasno glavo?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

>A bi že lahko presojali stvari z jasno glavo?

Se mi zdi, da jih kr uspešno presojam. Ampak še vseeno mi niso jasni Berlusconijevi motivi. Kaj ima od tega, da pove, da je bil Mussolini kao precej prijazen? Sicer se mi zdi povsem v skladu s trenutno situacijo v Italiji, ko zaradi globalizacije postaja Mussolini spet popularen (je baje veliko naredil za Italijo). Ampak to meče slabo luč na Italijo. Ker zgodovina nas uči, da ni bil preveč dober (zakaj ni raje Berlusconi povedal, koliko ljudi so pa "zgolj" mučili Mussolinijevi policisti in tajni agenti)? Vsi vemo, kakšne posledice je trpela Evropa zaradi fašistov in nacistov. Tako da vsega po mojem ne moreš zrelativizirati in nekatere stvari bi se morale pustiti na miru. Ker obdobje fašistov in nacistov je še preveč boleče zapisano v kolektivni spomin. In tu hladno presojanje dejstev pri večini odpove.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Thomas ::

Smemo mi po drugi strani zabrusiti Italijanom, da je bila njihova manjšina pod komunizmom nacionalno bolje zaščitena, kot so Slovenci v EU Italiji? Ali pa povedati svojim Koroškim bratom Slovencem,da so rahlo zaostali v primeri z matično Slovenijo, kar se tiče odnosa med spoloma, pa še marsičesa?

Seveda, da smemo. Kar je res, je pač res. Bi smel to reči recimo Tone Rop, ki je politik? Ne vidim nobenega problema glede tega.

Od silne politične korektnosti, ki jo pridigajo razne Micke, bomo samo bruhali. Slabo nam bo pa še naprej.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

> Ker obdobje fašistov in nacistov je še preveč boleče zapisano v kolektivni spomin.

Boleče je zapisano tudi obdobje komunizma - pa kaj. Nobenemu Domobrancu na ljubo ne bom rekel, da "Hitler se po dobljeni vojni sigurno ne bi spravil na Slovane z isto ihto, kot se je prej na Žide." Pa nobenemu Partizanu, da Nemške izgube niso bile zanemarljive. To sta dve resnici, ki bi jih ena ali druga stran težko slišala.

> In tu hladno presojanje dejstev pri večini odpove.

Seveda, ker imajo od "pravovernosti" že čisto zatohlo pamet. Treba mau zluftat možgane!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

tovj tako osovrazeni komunizem je cloveka iz srednjega veka v 40 letih izsterlil v vesolje.Dvignil splosno izobrazenost ljudi v drzavah etc. a vsi zanjo samo pljuvat po njem. jasno to se da opraviti tudi s suzenjstvom katerag je tako zal ameriski kapitalezem podpiral se do pred 40imi leti.

Kvasis bedarije sinko tomas.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Tarzan ::

Swašta na rem svetu >:D

Thomas ::

Potem ko je pobil desetine milijonov ljudi, se je nekaj kozmonavtov popeljalo v Vesolje. Komunizem ima pri astronavtiki mekako toliko kot Nacizem. Nekaj pionirjev je bilo (prisiljeno) delati pod njim.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

priblizno toliko so jih americani uvozili iz afrike. usoda je bila podobna.
ne bluzi v nedogled.

nihce ne ustvari nicar novega zaradi prisile, temvec teznje po raziskovanju neodkritega. Srednjeveska rusija je v 60 letih naredila velikanski korak in tega ne more nihce zanikati. Zrtev pa tudi ne. samo da si "demokraticni" zahod zatiska oci pred zrtvami ki jih je sproduciral sam.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thomas ::

Heheh .. tele izjave "Sovjetska zveza je dosegla več, kot je dosegel kapitalizem." in "Hitler je dokazal, da Nacizem je najučinkovitejši sistem." so na srečo zdaj smešne. Obe ideologiji sta živi samo še v glavah nostalgikov. In obe sta si podobni, kot ideologiji dveh navijaških moštev. To da se stepejo, ni dokaz kako različni so si - pač pa kako enaki so v svojih blodnjah.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

"Sovjetska zveza je dosegla več, kot je dosegel kapitalizem." (nevem od kje ti ta stavek)
ce nisi sposoben sodelovati v debati brez podtikanj se je pac ne udelezuj.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thomas ::

Najprej reče, da je v 40 letih Sovjetska zveza prišla iz Srednjega veka v Vesolje. Potem se pa začne sramovati vsake izjave tipa: "Sovjetska zveza je dosegla največ". To, da le mu jest grdo podtikam.

Hiter napredek zanj - moram reči. Tisto podtikanje, da mu podtikam - je zanemarljivo. :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

vrjemi, da znajo tudi ostali brati.

tvojih izjav bi se pa sramoval , to pa ...
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Thomas ::

hm ... a to je en noraguta ki piše o dosežkih Sovjetske zveze, pa en noraguta ki piše, da tega ni nikoli rekel?

Mora biti nekaj takega! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

noraguta ::

ne nek noraguta ki ne uporabla preseznikov in absolutnih stalisc.

Obstaja pa nekdo ki hoce Ideologijo naprtit drugim , ki zapisejo samo dejstva.
Kdo je ze to ?

Akviziterske prijeme prihrani za kaksne druge situacije.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()

Thomas ::

Ki pravi: "komunizem je cloveka iz srednjega veka v 40 letih izsterlil v vesolje" ? Tisti noraguta?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Kter je že tisti, ki misli da so fašistoidne in hegemonistične ideje edina prava pot človeštva, pridobljena z evolucijo :\


Aaaaa, že vem :)) .

To je un k je tko načitan, da se na use spozna. >:D

Prebrau je že vse knige ki so ble kdaj napisane (tud une k še niso objavljene) pa čist usako stvar kuj najde, še prej ko sploh drugi pomislijo, da je to lohk kje že ktir zapisal.

Jaaa, ziher je to on. JJaaa, pa še tko je pamtn, da vse kar ne diši po fašizmu in hegemonizmu, pa globalizmu kuj spluva.
Še dobr, da je najbol pametn od useh.
Sej če neb bil tolk pametn pa razgledan ko je, sploh neb rabo podtikat, pa nakladat ka ki piše, pa če tud ni druga ko platnic od knige prebral.

Tip je tko brihtn pa načitan, pa razgledan, pa oh in sploh, da bi usi prsotni morali nujno razmislt kako bi se mu zahvali za njegov globokobluzn prispevk k človeški nadpameti.
Za začetek bi blo dobro predlagat da se pr priči ukine podeljevanje Nobelovih nagrad, ker tam nagrade tak al tak dobijo sam taki butci, ki jih ta naš genij neb niti skoz Osnovno šlo spustu.
No pol ko bi usi, tud oni butlni, ki se majo za akademike, pa nobelovce pa tak naprej končno končali na setišču genijalnosti onga našga člana, bi blo pa fajn, če bi njegovi RI&O§&Ki in ostali p***uni predlagali vseobsegajočo nagrado poimenovanu po edinem geniju T****

Barakuda

p.s.

Sm čisto resno mislo. Fantu je potrebno izkazat vso čast in slavo. tak genij se rodi enkrat na 100000000000000000 (pa še par nul od zad) let
8-O :\ Uuff, sm že mislo, da sem prkuplan na kak AI PROTOKOL proti moji volji, pol sm pa ugotovo, da je sam svizec čokolado zavijal.
Ampak simpatizerji fašizma, hegemonizma in kar je še takšnega pa so žal še kar naprej realnost:(

Thomas ::

Kaj je tvoja bolečina barakuda? Da nekaznovano zabavljam čez komunizem? Da ne najdeš odgovora na vprašanje, kako je mogel biti Marx tako butast, da je silil s tisto svojo, da "le človeško delo ustvarja novo vrednost"? No, kako je potem že s tem? :\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Zakaj ne bi nekdo imel v dobri luči komunizem, če pa je takrat živel bolje?
Everybody banana on your head!

Nico ::

Kar bi danes Marx izjavu bi bilo najbrž nekako tako; le inteligenca ustvarja novo vrednost. Kdo je takrat računal o kaki drugi inteligenci?
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Takrat Marx ni mogel vedeti - se strinjam. Zato naj se pa že pozabi njegove modrosti iz nekih drugih časov! Ki še takrat niso bili nevemkaj.

Sem postavil izziv. Povej nekaj, kar je Marxovo in NI neumnost. Tega še nismo videli.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Nico ::

Razumevanje nečesa kar nekdo pove je stvar interpretacije.
Tudi svobodo, demokracijo....si vsak razlaga po svoje.
Npr.: Če bi jaz sedaj zmagal na loteriji 5000M SIT, bi mi kar naenkrat vsi rahlo levičarski pogledi s katerimi se nekoliko strinjam, postali neumnosti.
Pač tako smo ljudje narejeni.
Everybody banana on your head!

Thomas ::

Ta faktor deluje. Sicer so tudi milijarderski levičarji in reveži desničarji - ampak korelacija najbolj verjetno le je. Marx bi rekel, da "družbena bit določa tvojo ideologijo". :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Nico :)

Da smo kdaj imeli komunizem ne vem. To ve samo Thomas.
Da sem živel tudi v obdobju socializma (prepričan sem da tudi Thomas ;) ) to pa sem.
Da bi mi bilo takrat bolje kot danes :\ Niti pod razno.
Je imel prejšnji sistem tudi dobre strani? Imel.
Je imel slabe. Tudi.
Katerih je bilo več? Po mojem globokem prepričanju in osebnem na lastni koži preizkušenem je bilo napak mnogo, mnogo več kot onih dobrih stvari.
To kar ločuje mene od nekaterih kritikantov, ki se samo dovajo in delajo pametne je to, da sem sposoben reči stvar je bila preslaba, da bi jo gojili naprej. Da bi lahko danes tudi takšni kot nek megagenijalec trobezljali traparije sem tudi nekaj storil za to.
Ni pa bilo v socializmu (vsaj ne v YU) vse za kritiko, ker je bilo tudi marsikaj dobrega.
Da me pa tle en tip, ki ve o Marxu samo to, da je živel, o njegovem delu "Kapital" ne ve pa nič ali skoraj nič; vsekakor pa nič več kot so ga napumpali njegovi ideologi se mi pa zdi trapasto.
Zadeva me spominja na nekega relativno visokega partijskega funkcionarja, ko mi je v prejšnjem sistemu bluzo nekaj o Marxu, pa o Marxsovem kapitalu. No ko sem mu citiral nekaj odlomkov iz "Kapitala", me je pa tip nesrmano obdolžil Reganomanizma in prokaptalistično usmerjenga dekadenta.
Verjeli ali ne. danes je ta komunistični kreten eden izmed visokofoteljiranih članov ene od pomladnih strank.
To kar je še bolj smešno je pa to, da me stil tistega kretena neverjetno spominja na nekega supergenija na tem forumu.
Ta naš genij tud pojma nima ne o ekonomije, ne o sociologiji, ne o pravu in še čem, pa kljub temu hoče vsem demagoško solit pamet.
Od Marxovega kapitala pa je očitno prebral samo platnice, moj komentar na to temo pa sploh ne. Če bi ga, bi videl, da je Marxsova trditev, kako je delo edino, ki ustvarja novo vrednost veljala samo za točno določen segment produkcije (kar sem posebaj zapisal).
No, temu novokomponiranemu "geniju" je seveda lažje podtikati, tako kot tistemu komunističnemu veljaku, ko mu je zmanjkalo argumentov in znanja.

Sicer sem pa že dolgo prepričan, da med fašisti, komunisti hegemonosti in nacisti ni ravno posebnih ideoloških razlik. Pa še eno značilnost imajo. neverjetno hitro se "preoblečejo".
To je namreč lažje kot pa se poglobiti v probleme, jih razumeti in morda celo reševati.

Barakuda

p.s.

Thomas :)

buc-buc, a si dons že prebral na Googlu naslove novih knjig, da se boš lohk spet hvalo kako si jih "prebral">:D

Thomas ::

Če odvzamem vse okraske, zdaj ne trdiš več po Marxu, da "le človek ustvarja novo vrednost", pač pa da to velja le za nek segment produkcije, ki se skriva nekje v globokoumnem Kapitalu. Kateri segment produkcije je to?
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Thomas

Nikol tega nisem niti trdil. To si mi to v tvojem neznanju podtikal. Če te pa zanima, si pejd pa Kapital prebrat. Če ga ne boš razumu, pa če se boš začel mal lepše obnašat, ti bom pa tud pojasno.

Če ti bo nerodno na javno (ker boš zgubo malce svojega lažnega sija "genijalnosti", lahko tud na privat;)

Barakuda1 ::

Thomas :)

sam firbc me daje.

Pa ne da sem zadel, da si res tist trapast bivši občinski partijski sekretar, ki je 91-2 "migriral" k pomladnikom >:D

Če sem zadel, ti sporočam, da sem ti že zdavnaj odpusto tvoje bedarije, tko kot ti bom tud te, ki jih zdaj počneš. :)

Barakuda

Thomas ::

To neumnost JE trdil Marx. Če se je ti (zdaj) odrekaš, ni pomembno.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Kapitala in Bhagavad Gite - pa še naprej ne mislim prebirat. O obeh rečem da sta bluz bukli - že na osnovi tega, kar o njunih vsebinah doslej vem.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Daj ti men raj odgovor al si tist cepec partijski al nisi :\

Kakšne neumnosti je pa kdo trdo, pa lohk nakladaš šele pol, ko boš tud v resnici kaj prebral (pa, da boš pol tud kaj razumo, ne sam prebral)
Partijski šnelkursi iz Kumrovca ne štejejo.

Barakuda1 ::

Kapitala in Bhagavad Gite - pa še naprej ne mislim prebirat. O obeh rečem da sta bluz bukli - že na osnovi tega, kar o njunih vsebinah doslej vem.


:\

:D :D :D

Kooonnčččnooo, je ta "super genij" priznal da je običn blefer.

Zadevo res pozna sam po naslovu, pa tolk pametnga se je dela :D :D

Eeeejj, a bi nam zaupal kolk drugih zadev, o katerih se tud delaš tko pametnga si sploh v resnici prebral >:D

Miško, mal bo treba kdaj tud prebrat, ne se sam duvat >:D

Thomas ::

Seveda, tvoj partijski sekretar sem! Lepo, da še nisi zapustil svetlega izročila Kominterne, ki nam višjim partijcem ni bila v resnici mar! >:D (Nikoli me ni bilo v Partiji - ne budali barakuda.)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Referenca O Marxističnem čtivu. Link!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Marx’s magnum opus, "Capital," added bulk and substance to the theses of the Communist Manifesto. It contributed the theory of surplus value, which professed to explain the actual mechanism of capitalist exploitation. This doctrine is very complicated and is scarcely tenable as a contribution to pure theory. It is rather to be viewed as a translation into abstract terms of the hatred with which Marx regarded the system that coins wealth out of human lives, and it is in this spirit, rather than in that of disinterested analysis, that it has been read by its admirers
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Thomas

Povej mi vsaj en resn razlog, zakaj naj bi ti pa po vseh dosedanjih blefiranjih, verjel da res nisi bivši partijc.

Če budališ okol drugih zadev, bi ti blo čist podobno da tud okol tega.

Barakuda

p.s.

Mimgrede, un partijc ni bil moj sekretar, pač pa partijski. Jez sm mel z njim sam tolk, da me je s pozicije oblasti j***al, ker sem kazal (javno) na napake sistema.

Thomas ::

Page after page and chapter after chapter of facts of this nature, each brought up to illustrate some fatalistic theory which Marx professes to have proved by exact reasoning, cannot but stir into fury any passionate working-class reader, and into unbearable shame any possessor of capital in whom generosity and justice are not wholly extinct.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

Thomas

Ja pa kaj hočeš zdaj s tem linkom.

ta link v ničemer ne spremeni dejstva glede tega, da TI o zadevi pojma nimaš. Še manj spremeni dejstvo, da TI zadeve tudi pod razno nisi ne prebral, ša manj pa razumo.
Si pa dokazal, da vsa tvoja "genijalnost" bazira na kratkih rezimejih bolj ali manj naklonjenih ali nenaklonjenih drugih avtorjev.
Že v srednji šoli poznajo "referate". Ti kaj več kot da plonkaš svojo "razgledanost" iz takšnih referatov do zdaj nisi pokazal.
Drugače povedano. Diskusija s tabo (resna) je čista zguba časa.
Za zabavo si pa čist primern in o.k. ;)

No pa tud za to, da človk vidi tehniko podtikanja pr tipih ki sicer lastnega znanja nimajo, pa se tko (s podtikanji) vsaj navidez delajo pametne.
Sicer je pa to enkrat eden tle točno zate(ne spomnim se kter) že ugotovil.

Barakuda

p.s.

buc-buc. Tko zdej bod pa pridn, za dons si že dost ****** pa pejd lepo spat. Sej se boš lohk jutr spet mal duval ;)

Double_J ::

Barakuda, jaz sem bil v centralnem komiteju komunistične partije

Če bi takrat vedel, kaj boš danes zganjal, bi ti bila kot sovražniku bratstva in enotstva, odvzeta prostost.

Pomojem bi bilo koristno. Bi ti bil današnji svet posledično precej bolj všeč, kot ti je trenutno. In tako zdajle - nebi guncal afen. Bi raje drugim govoril, to kar jaz tebi. In jih streznjeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

DavidJ ::

Barakuda1, nisi ti enkrat omenil, da še študiraš?
"Do, or do not. There is no 'try'. "
- Yoda ('The Empire Strikes Back')

Barakuda1 ::

Double :)

Jaa, jjaa, saj že vsi vemo kter so tist k enmo (ve se komu)nekam lezejo. >:D

Men je pravzaprav vseen as tud ti bil partijski funkcionar al ne. Z njimi sem imel težave v preteklosti, (ampak ne nepremostljive ;) ) ki pa sem jih že zdavnaj uspešno saniral. Za razliko od mnogih izmed njih sem jaz tud kaj prebral in razumu in ne samo nakladal in podtikal.
Današnji čas je tako nekatere stvari postavil tja kamor morajo biti, tako kot bo prej ko slej tudi anomalije, ki se pojavljajo danes ;)

Vem sam, da so bli (nekteri, ne vsi) zoprni ko driske in so vsem pamet solili in se delali pametne, tko kot dons vaš "guru" tle gor.

Njih skupna značilnost (takrat in danes) pa je bla, da kaj več od podtikanj na intelektualnem nivoju niso dosegli, ker za kaj več tud znanja niso imeli.

Da so folku nakladali kolk in kaj so prebrali, dokler se niso znašli pred problemom da to tud argumentirano dokažejo pa je tud značilno za nakladače iz tistih časov kot tudi tipa T&D&companij.

En osebek (tle v "debati") je vsaj premogo tolk jajc, da je vsaj po "dogih in napornih" podtikanjih končno le priznal, da diskutira o zadevah, ki jih ni nikol ne prebral, ne razumu in jih tud nikol nima namena. Samo po sebi to ne bi bilo nič posebnega. če se ne bi ves čas "debate" doval da je kao najmanj doktoriral ravno iz tega področja, ki ga ni nikoli niti bral.

Kaj ti torej zdaj ni jasno.
Vpraš svojga "guruja", ti bo ponudo link za "šnel-kurs", pa boš srečn. >:D

Prej ko slej se je potrebno soočit z realnostjo. Samo "šnel-kursi", pa četud na googlu, so premalo za pridobivanje znanja, še manj pa za razumevanje problema.
Nekateri so preleni, drugi pa preveč "genijalni" da bi to kapirali. Kam torej spadaš dragi Double:\ >:D



Barakuda

p.s.

Da ne bo pomot.

Med diskutanti je nekaj res briljantnih umov, ki imajo tudi izjemen nivo znanja s svojega področja, (imensko /po nickih/ jih ne bom našteval) Za nekatere od njih sem prepričan da bomo o njih še veliko slišali. Vprašanje je le, a bomo vedeli pod katerim nikom so se "skrivali".

Njihovi prispevki so, za razliko od nekaterih bleferjev, podprti z železno logiko stroke kateri pripadajo.
Kljub dobro vidnemu znanju in razumevanju problema, pa so pripravljeni in sposobni sprejemati argumente drugih. Ampak argumente, ne pa "nabjanja."

IN zgolj BTW, "kolegica" Rutan (še bolj pa free) v neki drugi temi, dasiravno se z njima nisem strinjal niti pibližno, sta na nivoju teme pokazala izjemen nivo znanja, pa tudi razumevanja problematik.
Kot sogovornika sem ju takrat in zdaj tudi cenil in spoštoval za razliko od nekaterih bleferjev, ki se duvajo s sojo "genijalnostjo", podkrepijo pa jo lahko le z komercialnimi linki na googlu ali v najboljšem primeru z linki na katerih se nahajajo referati (občasno tudi kakšnega gimnazijca iz prvega letnika), največkrat pa z "bluzenji" ideoloških nasprotnikov.

Barakuda1 ::

Barakuda1, nisi ti enkrat omenil, da še študiraš?


:\

Ne, nisem. Vsaj ne v smislu rednga študija.

Mislim sicer, da sem enkrat omenil nadljevanje študija (podiplomski), ampak res samo bolj mimogrede, pa še to nisem siguren a sem to omenil tle al v nekem povsem specializiranem forumu.

Barakuda :)

Luka Percic ::

Barakuda: četudi je vse res kar praviš o Tomasu, se obnašaš podlo.
Namesto da bi spodbival njegove izjave, napadaš njega osebno- če resnično pojma nima o čem se pogovarjata (kot ti trdiš), potem njegovih izjav nebi bilo težko razsut- očitno pa ti ne uspeva- zato poskušaš diskreditirat njega samega.

Kar se tiče Marx-a: njegovih knjig nisem prebral- vendar če so to svete knjige komunizma, potem vem kaj je s svojim pisanjem povzročil.

To mi je zadosti. Nočem se navzet idej ki so se izkazale za blef.

OwcA ::

Če se ideja (ideologija) v praksi slabo oreže, to še ne pomeni, da je nujno slaba. Lahko je le zlorabljena, ali le napačno razumljena.
Iz razmišljanja nekaterih tu sledi, da je tudi evolucija "hudobna" teorija (idjeja) saj je Hitler z njo opravičeval svoja etnična čiščenja in načrtno "vzrejanje" ljudi.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Daedalus ::

Barakuda in Thomas: dajta si prosim odpret svojo temo z naslovom "Thomas vs. Barakuda" al pa kaj podobnega, pa ne več smetit tele tukaj.

Pa še eno za moderatorje: ko vsake tolko IceMan napiše kaj "nesprejemljivega", takoj zbrišete, tule pa dopuščate osebno obračunavanje dveh uporabnikov foruma. Razmislite malo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Barakuda1 ::

Luka

:)

Namesto da bi spodbival njegove izjave, napadaš njega osebno- če resnično pojma nima o čem se pogovarjata (kot ti trdiš), potem njegovih izjav nebi bilo težko razsut- očitno pa ti ne uspeva- zato poskušaš diskreditirat njega samega.


:\

"Razsuvanje" njegovih izjav je brezpredmetno, ker jih sploh nima, če še nisi opazil. tko da njega niti ni potrebno diskreditirat. Diskreditira se sam s tem, ko končno prizna, da zadev sploh nikol ni niti prebral, pa se vseen "duva", kot da jih je on napisal, če pa ne to, pa da je na točno to temo nardil vsaj doktorat (ker se pač več ne da) :) .

V tem pa je fora. Vse kar v nemoči neznanja počne, je podtikanje.
Dolgo je bilo sploh potrebno, da je končno vendarle priznal, da zadeve sploh ni prebral, pa je vendarle o njej hoto "suvereno" vsem solit pamet. V tem je štos, kapiš :) .

Kar se tiče Marx-a: njegovih knjig nisem prebral- vendar če so to svete knjige komunizma, potem vem kaj je s svojim pisanjem povzročil.

Kar se tiče Marx-a: njegovih knjig nisem prebral- vendar če so to svete knjige komunizma, potem vem kaj je s svojim pisanjem povzročil.


:\

Zlo na kratko.
To je najboljša pot v neznanje, predvsem pa s tem odpiraš drugim možnost da s tabo manipulirajo.

In zgolj BTW, Marxov Kapital je čisto in samo in nič več kot neka ekonomska analiza.
Skratka, gre za knjigo v kateri je ekonomija "glavna igralka in prva primadona".
Kaj so nekateri naredili na ideološki platformi iz tega, je pa druga zgodba.

Po tvojem razumevanju stvari pa izpoade kot "bog ne daj da bi kdo bral Nicheja".
Če je njega imel Dolfi za podlago nacizma se pa ja ne sme brat tko trapaste filozofije (avtorjev), da se ne bi navzel idej, ki so blef.
Ne boš verjel, še ne tako dolgo nazaj, so to celo potihem točno tko razglašali. Niche je v tistih časih zlo, zlo težko zašel na knižne police. Izjema je bil njgov Antikrist, ker je bil pa v tistem delu oblasti všečn. Čudno a ne; isti avtor pa tko različni pogledi >:D

A zdaj razumeš, da lahko odgovore iščeš le pri izviru (tam kjer so zapisani) in ne tam, kjer bi ideologi (takšni in drugačni radi)


Daedalus

:)

S tabo se pa v principu strinjam. Res ni najbolj primerno, da se jaz in Thomas obdelujeva na javno.
Kar se mene tiče lohk preneham takoj in tudi bom. Nenazadnje, naj si vsak ustvari svoje mnenje sam.
Kar se pa IceMan-a tiče, pa imam tudi jaz občutek, da so včasih z njim prestrogi.

Barakuda

p.s.

Bi pa rad nekaj posebaj poudaril.
Thomas je (vsaj po tistem kar sem bral v nekaterih drugih temah) očitno strokovnjak predvsem na področju fizike in matematike (ali pa se sam men zdi, ker se na to ne spoznam dost)
Njegovi prispevki so tam verjetno zlo dobrodošli in mi zaradi preslabega poznavanja tematike niti na kraj pameti ne pade, da bi mu tam korkoli (dokler je navznoter teh gabaritov) "razsuval".
V tem, da se na nekatere zadeve spoznam zelo slabo ali sploh nič, ni nič narobe in me to sploh ne moti. Če ima pa Thomas sam s sabo problem, ker misli, da mora bit najbolj pameten povsod in v vsem je pa to njegov problem (in njegovih oboževalcev)

Luka Percic ::

Oprosti barakuda, meni se je pa zdelo da je Tomas dosedaj vseeno nekaj izjavljal- če ni- kako se ti je lahko tako zameril?:D

Polek tega praviš da Tomas o tem nima pojma- torej bi mogel (z svojim znanjem) iziti kot absolutni zmagovalec te debate ti.
Zakaj to ni očitno?;)

Ps: knjigo bom pa mogoče kdaj prebral. Bom vedu eno več.

MadMicka ::

Ko smo že pri branju, izpade kot da lahko kar vsakdo prebere Marxov Kapital in bo zadevo razumu. Ni to leposlovje :)

Double_J ::

Barakuda, da me ne boš še resno vzel...:D

Drugače pa mislim, da politična korektnost in neke navidezno plemenite ideje, pomenijo bolj malo, če nimajo logičnega ozadja.
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Karl Marx = Leonardo Da Vinci

Oddelek: Problemi človeštva
284607 (3520) donfilipo
»

The Soviet Story (2008) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24314719 (8692) Evil mind
»

To sem čakal! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738188 (6364) donfilipo
»

Žal vsi krvavi diktatorji ne doživijo sojenja. (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6724380 (23118) jype
»

Marksizem in Komunizem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
639236 (8494) TESKAn

Več podobnih tem