» »

NV Cooling predstavlja R9500PRO vodni blok - 'Ultrachill R1'

NV Cooling predstavlja R9500PRO vodni blok - 'Ultrachill R1'

tiborrr ::

Tako,

Tukaj vam takoimenovana 'founding memberja' NV Coolinga, podjetja, ki proizvaja namenske hladilne resitve za racunalniske sisteme in ki obstaja le v najini glavi, predstavljama naslednji artikel, ki bo v izdelavo sel v ponedeljek, 15. septembra 2003 ob 15:00.

Ultrachill R1
Celovit vodni blok za graficno kartico ATi Radeon 9500PRO






Mer zaradi morebitnega plagiatorstva zaenkrat ne bova objavila.

LP, Vasja Kaukler a.k.a. VASkO in Niko Tivadar a.k.a. tiborrr
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
  • zavaroval slike: Predator ()

miroB ::

Zanima me ali imaš 9500ko s pcb od 9700, če je temu tako, me še zanima, če nameravata izdelat več takšnih blokov.
Jaz si namreč lastim R9700 in bi vsekakor bil prednaročnik te zadeve;)

VASkO ::

PCB je od 9500proja

je vidna tudi postavitev RAMov z bloka

tiborrr ::

Oprosti, najprej sem narobe zapisal ime teme in sem pozabil dodati oznako -PRO. Se opravicujem se enkrat, da sem te zavedel ;). PCB je seveda referencen ATijev dizajn modela 9500PRO (VASkO si lasti Sapphireovo verzijo, sam pa Herculesovo).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

miroB ::

Ja seveda 9700 nima 4 rame v eni vrsti. Samo me pa vseeno zanima koliko bi tole koštalo, tako ali tako najbrž ne bosta prodajala tega bloka, ker se bo pri izdelavi imo nabralo ogromno ur in bi cena bila ogromna?

tiborrr ::

Celoten blok bi stal kakih 8 do 10 tisocakov...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

Ha ha!

Če boš to naredil za 10.000 Sit si pa zares car. Pa tudi dobra dušica, saj boš delal napol zastonj.

Pa brez zamere! Si kaj predvidel koliko časa boš delal tak blok?

Tako sem se tudi jaz oštel, ker sem mislil da bom EK-3 bakren blok naredu v eni uri, pa sem ga potem delal 3 ure!

LP! Drugače pa odličen blok!
www.ekwaterblocks.com

tiborrr ::

Sva o ceni ze debatirala z Hudim Stromarjem na enem drugem forumu. Mislim, da bo kar 15 jurjev, ce bo v proizvodnji. Bodo pa danes zvecer objavljene se slike s spremenjenim kanalom in eno luknjo za srauf vec. Jutri pa ze proizvodnja, komaj cakam...

Pa, Eddy, hvala za hvalo ;)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tiborrr ()

Jackal ::

No da se malo oglasim - tist Hud štromar z drugega foruma sem drugače jaz.

Še vedno pa me moti tole, da uporabljata zelo debel baker (16mm)??? Tako da bo teža bloka precejšnja. Jaz sem na mojem uporabil 10mm debel baker, ampak sem ga na koncu stanjšal na 7mm pa res povsod kjer ni bilo potrebno sem odstranil material, pa še vedno se je kartica na koncu malo upognila. Drugače Bladerunner uporablja precej tanjši baker (okoli 5-8mm mi zgleda) in tudi odstrani materal, kjer ni potreben. Še posebej če poznaš zadnjo verzijo bloka za GFFX5900. Pa mogoče malenkost večjo površino nad GPUjem.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackal ()

tiborrr ::

Bladerunner ne uporablja nic kaj tankega bakra, poglej samo njegov GF3 blok na ramih (na GF3 so kondenzatorji polne, mislim, da 15mm visine), toliko o tem (vsaj, kolikor moj zamegljen vid nese). Res je, na delih okoli luknjic, torej tam, kjer se blok drzita skupaj, bom odstranil cimvec materiala, kolikor se bo le dalo, da ne bo upogibanja. Zdaj racunam, da bo teza okoli 800-900g, s kartico vred. Ce odstranim se malo materiala, prisparam se tam okoli 150g, kar bo zneslo okoli 650-750g, kar pa je ze sprejemljivo (tako tezo je imel Bladerunner na GF3).

Pravkar bom pognal SolidDesignerja in dorisal spremembe, skice pridejo kmalu. Aja, Bladerunner ne more uporabljati bakra, tanjsega od 14mm, ker ze smrekica, ki pride v bok, meri 12mm (pol ince). :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Smorny ::

Lepo8-O . V tako malem kraju je verjetno največji procent vodno hlajenih compov v slo.8-)
@Vasko: Se priporočam za ogled. Tv out si že usposobil?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

VASkO ::

nisem, danes sem dobo se enega PROja, da bo majster lahko primerjal...

blok pa se glih "skubi", zaradi teze

OwcA ::

Takole na pogled zgleda bolk kar precej omejujoč za pretok (ostri zavoji)?
Lahko bi bolj optimizirala stično površino.
Kaj pa turbolenca (dolgi ravni zidovi ustvarjajo lep, laminaren tok)?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

tiborrr ::

Evo, majhne revizije bloka, zaenkrat se ni vrisanega kanala, pa tudi luknjo sem vstran vzel. Ostalo pride jutri dopoldne... Dizajn je sicer enak prejsnjemu, le da je zelo oskubljen (zaradi problema prevelike teze in pritiska na kartico)

Ultrachill R1.1, torej...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

frenk ::

zakva more bit pa na mestu kjer je gpu in kjer os rami tolk debeline...raj nared ravno površino in na tistem mestu kjer je gpu malo poglobi

tiborrr ::

RAMi so nizji, vmes pa so SMD elementi, ne morem jih enostavno odrezati, kajne?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

aha tko torej...ti 4200 ma s tem manj problemov pa sm mislu da je pri r9500 isto:\

tiborrr ::

Tu je drek, so rami na 1.3 (na Infineonovi strani pise 1.5mm), smdji pa so tudi po 2.6mm (se pravi visje od procesorja, ki je na 2.2mm). Eh, ze to je cudez, da nama je ratalo...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Smorny ::

A so že kaki rezultati? Upam, da ni šlo kaj narobe;((
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

tiborrr ::

Ja, je slo, nisma dobla bakra, le neki 70% shit od mesanice je bil. Hvalabogu sva v tem casu izpopolnila dizajn (stanjsala za 5mm po priporocilih Hudega Stromarja) in pustila baker le tam, kjer je nujno potreben.

Tudi danes nisva dobila bakra iz Avstrije, zato bova poklicala v Kamnik v trgovino Al-Cu d.o.o. Damn, sovrazim, ko mi kaj ne gre po planu... ;((
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Jackal ::

Baker imajo v Metalki na Topniški ulici v Ljubljani (vsaj nazadnje sem ga jaz tam kupil)
Walking the way is something completely different than imagining the way.

tiborrr ::

Najlepsa hvala, Stromar :)) Drugace pa, blok bo narejen, kakor sva se menila danes na onem forumu.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

Evo, se enega bolj zadnjih dizajnov. Le malo se je treba porezkati ob luknjah za sraufe, pa bo:

Ultrachill R1.2
Teza bloka je po novem brez vode naslednja: Zgornji del: 308g, vmesni del cca 30g in zadnji del 120g...







Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Vesoljc ::

luštna zadevca...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

tiborrr ::

Hehe, as It should be. Se vedno cakam mnenje Eddyja in Morphlinga...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

mene pa zanima š čim boš to delal oz. kje

tiborrr ::

V nasem mestu je ena firma z veliko, racunalnisko CNC masino. Yee-haw, right? Sef pa je druzinski kolega. Samo dwg sliko mu moram prinesti in majstri jo prenesejo v cnc-jezik. Samo paziti je treba, da ne delas negativnega rezkanja... >:D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Vesoljc ::

vmesni del je v biti samo cev?
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

frenk ::

tiborr: negativnega rezkanja?...dej tega tipa mal praš kolk košta rezkanje

VASkO ::

aaaa, lepo si to skup naredo, si ze klical v kamnik? al bova kje drugje vzela?

tiborrr ::

Negativno rezkanje - bom razlozil, ko pridem domov :P. No, VASkO, baker bomo narocli iz Ljubljane, ker je v Kamniku drazji. Drugace pa pride v ponedeljek ali pa v torek.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Eddy ::

Zivjo!

Odličen koncept, samo da ti bo ratal vse to naredti.
Sicer sam vem kako bi naredil, samo če ti veš!

Misliš narediti komplet blok iz bakra ali boš kaj uporabljal pleksi?

LP!
www.ekwaterblocks.com

Dr.SmaSh ::

Plexi, plexi, plexi nekje mora biti! 8-)

Brez plexia je to le en kup bakra :P

Stvar izgleda bombasticno...zelim vama dosti srece in..da vam rata afkors :D

Porocajta cim prej

LP, SMASH
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

tiborrr ::

There is no plexi glass :P. Na vrhu pride 2mm debel pokrov, kateri bo s pasto zalotan (in v peci na 250°C specen) na blok, v njem bo luknja in pa se 90° adapter za smrekico. Saj, CNC masina zna vse sama, to je dalec najlepse, hihi :)).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dr.SmaSh ::

Ne bom kupil tega! ;(( ;(
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

frenk ::

Dr.SmaSh: sej ni za prodajo:D

Dr.SmaSh ::

Aaaa... :D

Se mi je zdejo, da sem nekje zasledil, da bosta to "masovno" izdelovala...

my bad :8)
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

tiborrr ::

Kdor ga hoce, naj se najavi. Izdelali jih bomo pac toliko, kolikor bo narocil...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

overman ::

tiborrr: prosim poglej zasebna sporocila:8)

Jackal ::

Em... kaj se kar naenkrat zdaj dogaja, da oba (tiborrr in Vasko) prodajata svoje radeone? Sta si premislila?
Walking the way is something completely different than imagining the way.

tiborrr ::

Hja, dobila sva fenomenalno ponudbo (doplacilo sest jurjev in ze imava R9800 128MB). Visine rama in gpuja itak imava, samo nacrt je treba predelati, ker ima ta pomnilnik v obliki crke L in ne vec v ravni vrsti...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Fury ::

se men to ponudbo.. pisi na PM 8-)

tiborrr ::

Ne, narobe razumete, malo sem zajebal, ni tak poceni, doplacati je treba se cca 28 in ne 6 jurjev, kar ze znese 80 jurjev. I guess somebody blew me! :P
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Fury ::

aha.. seprav bosta vseeno prodala? :)

tiborrr ::

Bova prodala. Sam sem svojega ze prodal, VASkO pa tudi, kolikor vem - vprasaj ga vseeno, da bos dobil tocno informacijo: vasja.kaukler@uni-mb.si ali 031/

To glede vodnega bloka - le pozicijo ram cipov bo treba spremeniti, pa bo blok spet uporaben za R9600(p/np),R9700(p/np) in R9800 128MB (p/np). Upam, da bodo spremembe narejene do konca naslednjega tedna, takrat pa bova ga dala na cnc masin :)). That will rule!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

Ahem, VASkOtov telefon je: 031/709-578 :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

overman ::

spet eno zasebno sporocilo >:D

Smorny ::

Sem mel Vaskotovo grafo na probi in seka. Pubeci, pa saj ne nucate take močne grafike. :\ demoti zgledajo lepo, v špilih je voda res voda....sem koga prepričal, da mi podari radeona 9xxx?:D
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DRAM vodni blok by tiborrr (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
765533 (3252) tiborrr
»

Doma narejeni vodni bloki in hladilna rebra.

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
3511511 (4995) sash
»

Tiborrr's ATi Radeon Cooler MK1

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311578 (1130) tiborrr
»

Visinska razlika RAMa in GPUja na R9500PRO?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141378 (1141) profii
»

Uuuuuuuaaaaaaaaaaaa!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472570 (1761) Boeing

Več podobnih tem