» »

OpenOffice in MS Office

OpenOffice in MS Office

Jst ::

Ali kdo na tem forumu uporablja openoffice?

Zanima me, če obstaja združljivost med njimi? In sicer, ali ima openoffice kaj podobnega kot je excel in če so excelove table iz ms office združljive z openoffice-ovimi? Seveda me zanima tudi, kako je z Ms Word in openoffice.

lp
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DMouse ::

V OpenOffice lahko odpiraš in shranjuješ .doc, .xls, in .pps, ima pa tudi svoje formate in končnice. Zakodiranih .doc datotek v OO ne moreš odpreti, to pa je zaenkrat tudi edina pomankljivost, ki sem jo opazil. Drugo dela bp.

Sci-Fi ::

No čist vse glih ne. Jst sem hotel v OO odpirat word dokumente z enačbami, pa mi jih nekako ni hotlo prikaza. Mogoče je to v ta novi verziji že popravljeno ne vem pa če je res.
Sci-Fi is the best way to dream

sash ::

ko sem sam to poskušal sem večkrat naletel na obratne težave da zadeve ki sem jih shranil v OO nisem več odpr v M$ Officu (XP)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

DMouse ::

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Sci-Fi ::

Mišek:
Kje pa si napisal ta fajl v MS Offiecu al v OO?
Sci-Fi is the best way to dream

DMouse ::

Če boš pogledal letnico zgoraj levo boš vedel :P

Sci-Fi ::

Ok. Pol pa zgleda da so iz OO 1.0 odpravli težavo.
Tak problem je recimo v Slo-Tech Linuxu, kjer je OO 1.0. (Sem pravkar preveril)

Še en plus torej za OO. V Linux-u ga pa tako ali tako ni čez OO. Tam ga uporabljam tudi jaz.
Sicer pa Office (katerkoli) uporabljam zelo poredko, saj je zame zakon Notepad v Winsih in cat v Linuxu
:)
Sci-Fi is the best way to dream

norvalk ::

predlagam uporabo openoffice.org 1.1 in sicer vsaj rc4 (trenutno aktualna in najbolj sveza razlicica) - kakor kaze odpravlja vecino omenjenih tezav in pomankljivosti. sam zbirko uporabljam na dnevni bazi bp.

slovenska oo.o stran

neposredna povezava k win razlicici na arnesovem strezniku

arnesov ftp oo.o streznik

lp

Jst ::

To me zanima predvsem zato, ker me je mati vprašala, če se ji splača kupiti novejši paket office za firmo. In iz davčne uprave dobiš Excelovo preglednico, v katero vpišeš obračun davka. (notri so neke formule, za preverjanje pravilnosti podatkov, nekaj makrojev...)
To potem (meni se zdi da je tako) sprintaš in z disketo odneseš na DURS.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Gandalfar ::

Jst: bi bilo za probat

Druga stvar pa je, da gnumeric menda zna dobro delat z vsemi cudnimi formulami. Jaz sem ze odpiral neke take .xls fajle in nisem imel tezav. Grem pa se z OOo probat.

OOo 1.1, ki je v Debianu nima nobenih tezav. :)

Zgodovina sprememb…

Aspirinix ::

Edini velik problem je, da M$ ne da na prosto svojih specifikacij za shranjevanje dokumentov. Zato se morajo fantje in dekleta potruditi in shekati algoritme za shranjevanje podatkov. Šele tako napreduje večanje kompatibilnosti. Drugače pa OOo 1.1RC3 več konretno ne dela problemov. Še pošminkali so ga taq, da je že čist podpben M$ officeu. Se mi kar dopade. Edina slabost, da še ni slo verzije za Windows(za Linux je).

ToniT ::

@Jst: Tisti fajl iz davčne v OpenOfficu žal ne dela - preverjeno!

krjul ::

Makroji iz M$ Office v OOo (in obratno) ne delajo. Drugi programski jezik pač. Drugih funkcionalnih napak pa v Calcu še nisem srečal (OK, pustimo oblikovanje).
Writer se (pri preprostih dokumentih) še najbolj približa 100%, ga pa zna zezati kakšno številčenje ali označevanje (bullets). Ko pa se pojavi kakšno slika z oblivanjem ali pa formule, je pa smrt :-) V 1.1 se obljublja veliko izboljšav, bo treba preveriti.
Impress (aka PowerPoint) ima podobne težave s prenosom grafike.
Jah, če bi M$ uporabljal odprt format zapisa, bi bilo vse veliko lepše.
O M$ XML podpori pa ne bi zgubljal besed :-)

Aspirinix ::

NA žalost, ja.
1.1 je konkretno boljša od 1.0.x verzij. Žal še ni zbildana za Windowse (ki jih uporablja konkretno dosti ljudi). Za Linux je pa tako že kar nekaj časa slo verzija 1.1 rc3(ga uporabljam in me še ni razočaral). Edino slabost vidim še v počasnejšem delovanju na slabših pcjih. Npr. Office97 dela konkretno hitreje (po moje verjetno najboljši MS Office-nepožrešen in dela dobro, novejši samo še naraščajo).
OOo se mi posebej doapde še zaradi dejstva, da poleg dobiš praktično CorelDraw-junior seveda. Pri M$ tega ni.

DMouse ::

> Npr. Office97 dela konkretno hitreje (po moje verjetno najboljši MS Office-nepožrešen in dela dobro, novejši samo še naraščajo).

Mislim da, kar se hitrosti tiče, ni pošteno OO primerjati s pet let starim programom. :\
Takrat so bile razmere drugačne, programiralo se je drugače in tako naprej. Če bi danes MS naredil funkcionalno popolnoma enak program kot leta 97, bi delal bistveno počasneje.

Aspirinix ::

Kaj moreš, veliko ljudi ima še vedno stare mašine in jim hitrost pomeni zelo veliko. Zato sploh ni tako "nefer". Res pa je, da se je od takrat do danes marsikaj spremenilo.
Mogoče bi bilo pametno probati narediti kako optimizacijo za starejše sisteme in programe nekoliko oklestiti novitet(raznih dlljev in podobno). Na starih pcjih lahko še vedno ljudje shajajo brez najnovejših gonilnikov...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

openoffice shranjevanje v .doc še vedno ni 100%

Oddelek: Programska oprema
171960 (1380) celebro
»

Mnenje: Kolikšna je cena prehoda iz Microsoft Office na OpenOffice.org (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
23127691 (18068) darkolord
»

OpenOffice 2.0 Beta 2

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
415320 (3742) kriko1
»

OpenOffice 2.0 je na poti

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
455051 (3655) Marjan
»

OpenOffice 1.1 izšel!

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
122694 (2694) moj_nick

Več podobnih tem