» »

Na pol hekerski forum

Na pol hekerski forum

HotBurek ::

Pozdravljeni.


Zanima me, če bi bilo smiselno (oz. je interes) narediti nek "forum" (pač site, z register/login in nekaj opcijami vnosa podatkov), kjer bi prišli gor:

- Tisti (posamezniki, podjetja, startup-i), ki imajo dev projekt, in ga objavijo;
-- izdleava strani, trgovin, ...
-- migracija raznih "financ v excelu" v html/sql
-- razvoj api (http get, sql) itn.
- Ter hekerji (programerji, sysadmini, grafični oblikovalci ipd.), ki se povežejo z tistim, ki projekt objavi.


Skratka, da so na enem mestu projekti, potem pa hekerji, ki bi se lahko združili (sysadmin + programer + grafični oblikovalec) in tako ponudili celovito rešitev.
Ali pa recimo nek sys/dev heker, ki bi se povezal s prodajnikom (CTO + CEO), in bi skupaj delala na projektih.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

pegasus ::

Že obstaja na slacku.

Ahim ::

pegasus je izjavil:

Že obstaja na slacku.

Do tell?

OP: smiselno je v teoriji ze, v praksi je pa tako, da bodo gor od potencialnih narocnikov pristale samo sirote, ki si v resnici ne morejo privosciti developerjev (sicer bi se organizirali kot podjetje in ljudi privabili ali s placo ali z obljubami kdovecesa spektakularnega ko bo projekt dokoncan, torej lastniski delez ali kaj podobnega). Ker za take mutibarice prakticno nihce sposoben noce delati (kdo pri zdravi pameti pa bi?), bos izgubil tudi drugo polovico obcinstva in kar potem se ostane je ponavadi zelo zalostno ... predvsem mocvirje neizpolnjenih obljub.

Ce bi pa stvar funkcionirala, bi bila pa seveda super, ampak mora ponujati nekaj vsem prisotnim - tukaj vidim tezavo predvsem v tem kako privabiti (sploh na mini slovenskem trgu) tisti del populacije, ki naj bi izvajalce potreboval. Programerje hitro animiras, ce je vsebina dovolj kvalitetna (torej da presezes nek minimum sodelujocih in odstranis namerne trole), podjetij pa ne kar tako ...

jype ::

pegasus je izjavil:

Že obstaja na slacku.
Katerega natanko misliš?

HotBurek ::

Ali pa tako, da je v prvem koraku namenjeno kreiranju (manjših) skupin (programer + sysadmin + grafični oblikovalec), ki potem na tržišču lahko ponudijo rešitev za celoten projekt.

Tako ne bi več nastopal ko posameznik, ampak v sklopu skupine.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

kr?en ::

HotBurek je izjavil:

hekerji

Ne vem, ce ves kaj ta beseda pomeni.

Jakkob ::

Eh novodobni hipster slang. Vsak ki odpre Excel je danes hacker ali code ninja :D

link_up ::

resno pegasus? obstaja na slacku? ja mega, to je to! krneki...
In and Out

PrihajaNodi ::

Upwork
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Facebook dev ::

Damn. Sem upal po naslovu, da se odpira nek slovenski hacker forum, kjer bi se lahko malo ucil o vseh osnovnih in pa mlao bolj naprednih metodah vdiranja. Sem bil zelo zainteresiran. Skoda :(

kuall ::

Mene je v preteklosti kaka skupina (mailing lista nekega majhnega programskega jezika) ali oseba že večkrat motivirala in uspehi so bili zelo dobri, tako da razmišljaš v pravi smeri. Ampak nujno je, da so v tej skupini prijetni osebki, ne pa troli in vzvišeni bedaki.
Moške najbolj motivirajo ženske, tak da če lahko najdete kakšno žensko, s katero lahko debatirate o programiranju se je držite. Jaz jo neuspešno iščem.
Skupina te lahko zelo motivira, če ni v njej jypetov.
Ugotovitev zadnjih dni je, da lahko osamljenost najbolj pohabi človeka pri volji do življenja in dela. Gre pa tudi v drugo smer to: anti osamljenost (vrvež skupine) da človeku energije v višave. No resda pa lahko človek pride tudi v tako stanje, ko samotarstvo stimulira domišljijo. Komplicirano je to v bistvu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

link_up ::

to ne gre skupaj. Za to rabis mir. Ko skripto pozenes pa se zadaj lahko Prodigy dere.
In and Out

prowb ::

Facebook dev je izjavil:

Damn. Sem upal po naslovu, da se odpira nek slovenski hacker forum, kjer bi se lahko malo ucil o vseh osnovnih in pa mlao bolj naprednih metodah vdiranja. Sem bil zelo zainteresiran. Skoda :(

Za začetek bi lahko bil vsaj podforum na ST - samo ne vem kako se kaj to sklada za politiko slo-techa - bi rekel, da bolj ne, kot pa ja...

Cr00k ::

Facebook dev je izjavil:

Damn. Sem upal po naslovu, da se odpira nek slovenski hacker forum, kjer bi se lahko malo ucil o vseh osnovnih in pa mlao bolj naprednih metodah vdiranja. Sem bil zelo zainteresiran. Skoda :(


BSidesLjubljana je imel xmasCTF adventni izziv v decembru, bila tudi objava na ST, tako da je bila tudi tu možnost, da se skupaj spopademo s kakšnimi izzivi, kjer se lahko res veliko naučiš od drugih. So bile luštne naloge, pa žal ni bilo interesa... ST forum je nažalost vse manj Tech in vse bolj Trol forum, kjer so nenehno na tapeti vegani, trumpi, putini, levi, desni in tesle... škoda.

Tega izziva je sicer konec, je pa kar nekaj podobnih aktivnih npr. picoCTF imaš 2019 in 2018 izzive, OverTheWire, HTB, Vulnhub... za glavnino izzivov je na netu tudi mnogo opisov medot in načinov reševanja. Luštno za špilat namesto Fortnitea :)

Facebook dev ::

Hvala:) Lanski picoCTF sem že reševal. Je malo problem, ker če ne veš kaj moraš narest, boš zelo težko odkril kaj je rešitev. Imaš pa potem ponavadi rešitve, tako da si lahko pogledaš.

111111111111 ::

Vaja dela mojstra. Sej se ni noben pameten rodil. Več metod boš preizkusil, več zornih kotov boš lahko predelel pri določenem problemu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Googlova raziskava: oddaljene ekipe enako učinkovite in nagrajene

Oddelek: Novice / Ostalo
356516 (4739) Tear_DR0P
»

Ukradenih za pol milijona dolarjev enot ethereuma

Oddelek: Novice / Kriptovalute
156554 (4636) Horejšio
»

Oddaljeno delo

Oddelek: Loža
232543 (1524) user4683
»

Izšel Slackware 14

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
134306 (2822) noraguta
»

Sony še vedno na udaru (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
13127711 (25351) ABX

Več podobnih tem