» »

Waterchiller za obstojece vodno hlajenje

Waterchiller za obstojece vodno hlajenje

tiborrr ::

Zdravo, malo sem po netu brskal za podobnimi stvarmi, pa nekako nisem zgooglal nic pametnega, do sedaj je edino to, kar hocem na Water Cooling-u. Nasel sem tudi to, ampak je to le za hlajenje s fazno spremembo, kar pa ne rabim. Rabim le ohlajevalnik vode za obstojece vodno hlajenje (VGA, CPU in NB), pa nikjer ne pise podrobno o izdelavi.

Morda je na STju bilo ze kaj govora o tem, toda pod opcijo iskanje nisem dobil pravih rezultatov...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

jest trenutno delam hlajenje s fazno spremembo za watercooling...sam košta:)...kolk si pa prpravlen vložit?:\

tiborrr ::

V bistvu, jaz ne bi rad imel hlajenje z ledenim plinom ampak le hlajenje vode (uporabljal bi namesto zdajsnjega radiatorja). Koliko pa stane, na oni strani (omenjeni v prvem postu, na water-coolingu) je tipo rekel, da je sestavil za 50$ (30$ je bila pumpa, ki jo je kupil). Vem, da je polnjenje z R14 ze 6 ali 7 jurjev, toda kompresor ze imam... Rad bi, da mi ti, frenk, nastejes vse sestavne dele. Lepo prosim. :))
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

najbol če ti dam kr tole:)

ampak pod 30-40k sit to ne bo šlo...pa še to je fuuull pocen

frenk ::

no ja je pa zlo odvisn kolk dobiš na odpadu:)

VASkO ::

na odpadu, oz. pripravljeno za odvoz na odpad, dobi lahko celo delujoco zmrzovalno skrinjo - edino moc kompresorja se moram pogledat...

frenk ::

če mislš delat pocen chiller poj to kr uzam...pa pazi da ti s kompresorja vn ole ne steče...torej plin počasi spuščej...filter je treba menat, kapilara bo verjetno prekratka(rabš 2-3m), evaporator je zanč, si ga boš mogu sam nardit al pa dat delat(kontaktirej songoko-ta), kondenzor boš tud mogu nek dobit(men ga je frend iz lth zrihtou)...to je pa že skor to...no ja pa posodo kamor boš dal evap. morš nardit(tm se voda ohlaja)...pa izolacija seveda

VASkO ::

tak sem tudi mislil, potem pa je ze kar drado to vse skupaj

frenk ::

če zelo šparaš lahko stane le 10k-20k...probejta:\...dej če se ti da na kompresorju poglej ker model je al pa vsaj ker plin ma not...verjetno r134a:\

tiborrr ::

Ma, plin bom dal strokovno napolniti, tistih 5 jurjev bom ze dal majstru, ker bom vecino delov itak dobil zastonj (sem happy, ker ma foter zveze pri vecini zezelarjev in kovinarjev :P)...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

frenk ::

ker nas je mal ki delamo fazno hlajenje je pomoje najbol še se razprava nadaljuje v stari temi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FAQ

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
129247 (6990) OwcA
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646354 (5091) LordWorm
»

Vakuumiranje! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
503491 (3022) Vesoljc
»

brnenje ali vodno hlajenje-alternativa

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111536 (1299) frenk
»

Aktualno v Forumu

Oddelek: Novice / Obvestila
72257 (2257) OmegaBlue

Več podobnih tem