» »

Speech-to-text (govor v tekst) program za slovenščino

Speech-to-text (govor v tekst) program za slovenščino

Pretorijanec ::

Pozdravljeni!

Pri delu sem začel uporabljati diktafon in me zanima, če kdo pozna kolikor-tolikor zanesljiv program, ki bi zvočni posnetek (.wma format) spremenil v besedilo (.doc format?). Googlanje ni prineslo nobenih rešitev, edini program, ki je pogojno dosegljiv je za pametni telefon, ne pa PC.

Hvala za pomoč in nasvet(e).

Wakiii ::

Pozdravljeni kolegi, Praetorijanec,
zadeva je dokaj preprosta. Pri nas sicer poznamo veliko različnih jezikov, ki se jih poslužujemo stoletja, med drugim tudi slovenski jezik, ki ga uporabljamo na dnevni bazi. Tako komunikacija poteka med ljudmi nemoteno.
Dolgo že uporabljamo text-to-speech recognition v angleškem jeziku. Že kar nekaj časa pa je na voljo tudi v slovenščini.
V praksi - kar vas verjetno najbolj zanima - zadeva sicer deluje, vendar še ni povsem izpopolnjena.
Tako bi vas napotil, da obiščete Google Docs, ustvarite nov dokument, tam pa pod menijem "Orodja" izberete "Glasovno tipkanje". Žal kakšnih kolegov, ki momljajo, zadeva ne bo razumela.
 se pelamo

se pelamo


Prijazen pozdrav,
^(w)^

ASDF

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Wakiii ()

Wakiii ::

Pozdravljeni kolegi, Praetorijanec,
zadeva je dokaj preprosta. Pri nas sicer poznamo veliko različnih jezikov, ki se jih poslužujemo stoletja, med drugim tudi slovenski jezik, ki ga uporabljamo na dnevni bazi. Tako komunikacija poteka med ljudmi nemoteno.
Dolgo že uporabljamo text-to-speech recognition v angleškem jeziku. Že kar nekaj časa pa je na voljo tudi v slovenščini.
V praksi - kar vas verjetno najbolj zanima - zadeva sicer deluje, vendar še ni povsem izpopolnjena.
Tako bi vas napotil, da obiščete Google Docs, ustvarite nov dokument, tam pa pod menijem "Orodja" izberete "Glasovno tipkanje". Žal kakšnih kolegov, ki momljajo, zadeva ne bo razumela.
 se pelamo

se pelamo


Prijazen pozdrav,
^(w)^

Pretorijanec ::

Wakii: se vidi, da sem pri spremljanju razvoja ostal nekje deset let zadaj. Hvala za napotek. Vendar zgleda, da želi google docs, da mu glasovno narekujem besedilo... (opcije glasovnega tipkanja mi niti ne ponudi, ker nimam vključenega mikrofona). Mislil sem, če je to možno, da bi že posneto datoteko (ki sem jo med delom posnel na diktafon), pretvoril v tekst. Seveda se bova tako stroj, kot tudi jaz, učila kako govoriti, da me bo stroj razumel... Ampak ravno mobilnost delanja "notic" in naknadne pretvorbe v tekst je tisto, kar iščem. Ko sem za računalnikom, mi ni odveč razgibavati prstov po tipkovnici.

Ali pa jaz ne znam česa "vklopiti"? No, hvala za prijaznosti in idejo!

Wakiii ::

Morš iz chroma

simba89 ::

https://app.speechmatics.com/register

Tukaj se registrirašin imaš 60 minut zastonj.
Naložiš datoteko, izbreš pretvorbo v želeni jezik (podprta tudi slovenščina) in program
ti govor pretvori v tekst zelo natančno. Samo ne sme biti zvokov ozadja ali pa kakšna glasba v ozdaju.

Jure14 ::

Po naših bolnicah kar veliko uporabljajo eGovor (eni tipi iz Komende).
Cena? Malenkost.

100€/mesec/delovno mesto


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba govora v tekst

Oddelek: Programska oprema
388578 (3458) Laki_ laik
»

Glasovno upravljanje telefona v slovenščini - android

Oddelek: Mobilne tehnologije
175514 (4921) dunda
»

Prepoznavanje govora

Oddelek: Programska oprema
357116 (4741) Blop
»

Ali je to možno

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
102004 (1725) LordTado
»

Prepoznavanje zvoka in predvajanje MP3 v C++ ali Delphiju

Oddelek: Programiranje
282847 (2559) Thomas

Več podobnih tem