» »

Razstavljanje ohišja

Razstavljanje ohišja

frenk ::

Ohišje bi rad razstavu, pokromiral in nazaj sestavu...problem je ker morm prevrtat nete prevrtat...no ja to še ni tak problem...problem je to nazaj skup spravt...zdej me pa zanima kva bi blo bol...namest netov dat gor vijake, al dat nazaj nete:\

Lio ::

če ga misleš še kdaj razstavt(predvidevam) bi ti svetvom šramfe, ker so bol praktični, in ti ne bo treba skoz vrtat.

ali3n ::

Verjetno misliš na spodnjo in zgornjo stranico? Jaz sem pustil gor, pri barvanju pač zaščitiš (selotejp + cajtngi).
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

frenk ::

ne...hm....jest mislm tkole: uzameš kišto, daš stranici dol, daš še streho dol, poj daš še masko dol in v rokah ti ostane sam tist del ohišja ki ni barvan...in to bi jest kromiral...morm pa razstavt, ker morm spolirat da se bo poj loh kromiral:)

m.i.h.a. ::

Nete prevrtaj, daj kromirat, in nazaj zanetaj, ker tisti vijaki niso tako praktični, ohišja pa tudi ne boš kompletno razstavljal vsak teden. Klešče za nete niso tako drage, vrtanje pa tudi ni problem. Kam boš pa dal kromirat?

frenk ::

ja bom zgleda kr zanetal nazaj...kromiral bom pa tlele



te pride ful pocen, sam morš spolirat in barvo dol spravt
...al mogoče veš ke bi dobu pocen pištolo za netat, ker u baumaxu sm gledou pa je bla 7k sit

m.i.h.a. ::

Za 7k je najbrž električna, ročno (na žgance) dobiš za nekaj manj kot jurja, poleg nje si pa dobil še nekaj netov. Saj sploh ni komplicirano nete dat noter, v tiste klešče daš tisti žebelj (net), porineš v izvrtano luknjo in stisneš, klešče ti same odlomijo tisti "žebelj." Se ti ne splača za tistih par netov delat stroška za 7 k.

Luzdi ::

ja kr se tiče pleha ni panike se že da pobarvat, kromirat karkol že, sam kva pa čelna stan k je plastika.To je pa že mal smotan k morš met pravo barvo za plastiko(da jo ne razžere)-kromirat se pa pomoje sploh ne da.Mene zanima če kakšen ve ali lahko štrihnem pečko.Ker ni ravno lepo če maš celo kišto črno pol pa tisto sivo-belo pečko spredaj.Mogu bi vse lepo zaščiti sam ne vem če je to vseen varno početi?:\

m.i.h.a. ::

Jaz imam tudi cd pogone preštrihane, pač vzameš čelno ploščo pogona stran in poštrihaš. Ti ne priporočam barvanja brez snemanja čelne plošče, ker lahko pobarvaš še notranjost in s tem posledično še laser. Za kromiranje plastike še nisem slišal, se pa da krasno narediti s sprejem in lakom, saj mislim, da je rekel, da bo kromiral samo ogrodje.
Kakšne so pa kaj cene kromiranja?

frenk ::

luzdi: kromiranje abc plastike obstaja ampak jest ne vem kašna je to plastika

m.i.h.a.:men je babnca rekla da morm stvar ke prnest pa da bojo vidl kolk bi me pršlo, ampak to sam zarad tega ker morjo vidt kolk zajeban bo spolirat zadevo predn jo kromirajo...če pa ti to sam spoliraš, je pa rekla da 3k sit...ampak to je okvirno...dej mi povej kje bi dobu ročno pištolo za nete

zdej me pa zanima še nekj...kako bi lahko spravu tisto sivo barvo is ohišja s kšno kemikalijo, ker je preveč zakompliciran za polirat:\

smilyxx ::

A kdo ve če se da tut aluminij kromirat?

Lp
Save water.
drink beer.

Bevcan ::

Frenk najbrš misliš abs plastika. To se uporablja tudi v modelarstvu. Men se zdi da je to ena dost prožna plastika ki jo v kalupe nabrizgajo bod visokim pritiskom. Tako dobiš trdo a vseno malo prožno plastiko, ki je skoraj nelomljiva. No ja vprašaj modelarje o tej nelomljivosti. "Izkušen" modelar polomi vse.
Rošno pištolo za netat dobiš v kaki železnini. Če poznaš tisto trgovino, ki hodi po sloveniji in prodaja orodje po gasilskih domovih, tm jo majo.
Kromirat se da tudi aluminji. Kromirani so nekateri aluminjasti bicikli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bevcan ()

Dr.SmaSh ::

Kolk jaz vem se da kromirat skoraj vsaka (malo trsa) stvar, ki ti pride pod roke 8-)

Drugace pa hvala ker si pastal ono slikico...ko dobim novo ohisje jih bom rufnil, da mi povejo koliko bi me koshtalo poliranje in kromiranje enega kvadratnega metra (v resnici se manj...kr neki manj :P ).
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

frenk ::

Dr.SmaSh: ti raj doma spolirej ker te loh pride dost več kot pa 10k


a msilte da bi barvo loh dol z nitrotom spravu??...to je una barva v notranjosti ohišja

Dr.SmaSh ::

cuj...ne bi ti znal rect...ker se mi niti ne sanja kaj bi bil ta "Nitro"...se pa kr mocno slisi :D

vem pa da jo sigurno dol dobish z brusilnim papirjem 8-)

Aja...ko bosh ti nese to tja...daj ce se spomnis se tak informativno vprasaj kolk bi me on ostalo (z poliranjem in brez)

Pa dobish domace kexe™ ... ko se jih naucim delat 0:)
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

njok ::

Mislis tisto "barvo" na plehu? Ce mas tako ohisje kot je moje, razredcilo no way. Brute force pomaga, ce mas dremel bos verjetno se najbolj hitro opravil, drugace pride zelo prav tudi tisti nastavek za vrtalni stroj, kot neka kovinska krtača.


Kromiranje plastike.

zlobcek ::

Hi

Plastiko se brez problema kromira. Jest sm dal spegle od avta kromat BP.
Je pa res, da je mal drazi ker mazejo plastiko z eno svinjarijo, da se krom bolj prime.

frenk ::

Dr.SmaSh: tud če jih prašam ne bojo vedl ker morš ti to njim pokazat nest ker drgač ne morjo ocent kolk dela je to...je pa najbol če ti to sam nardiš...sej veš da moš sam nardit če hočš da je dobr:D

songoko prav da obstaja ena taka snov k barva sam dol pade...prav da se bo probal pozanimat:)

Dr.SmaSh ::

Da...mislim, da jo je en modle na bit-techu uporabil (na njihovem forumu) ko je "kromiral" svoje ohisje...

Je samo gor vrgel par kaplic in barva se je "dvignila" oz. "napihala"...samo mu ni lih najbolje slo :D

Br00tal force all the way! 8-)

//EDIT:

Nimam pojma, ki so te Radomlje...ampak nek obcutek mi govori, da so kr dalec od Ptuja in nekak nima volje, da se f00ram prek drzave, da bi pac dobil par informacij.

Tak, da...s5...ce se bosh spomnil jim povej, da bi jaz kromal enih 20*20cm aluminija (ravna plosca) in 4x 5.25" drive by in 2x 3.5" drive by pokrovcek (prav tako aluminij).

Pac...ce se slucajno spomnish...ce ne pa jih bom poklical...samo se nevem kak jim bom razlozil kaj zelim kromirat oz. "obliko" tega :D

A imajo tiel modeli kaxno stran...ali se bolje, email?

//EDIT 2nd:

Evo...nashel sme ti ono ---> *CLICK*
..:: LIVE 2 OVERCLOCK, OVERCLOCK 2 LIVE! ::..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dr.SmaSh ()

AlesZ ::

Ziv!

Najbolje, da vse zbrusiš z grobim brusnim papirjem do kovine, potem pa spoliraš. Če ne pa dobiš krom barvo in potem po možnosti še s primerjom pihneš.

Plastiko se pa, da kromirat tako, da nanjo nanesejo grafit in šele potem kromirajo ( saj zato pa je cena za eno ogledalo 10.000SIT )


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navodila Tomos 15 slc

Oddelek: Na cesti
156345 (5362) Deyannn
»

niklanje

Oddelek: Loža
11945 (598) ciklon
»

CD-rom v računalniku? ne ravno obratno :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
122148 (1605) bosmla
»

Kromiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
529801 (9067) frenk
»

S čim pofarbat ohišje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
263068 (2693) nikonezna

Več podobnih tem