» »

Sestava računalnika

Sestava računalnika

refosk ::

Katero trgovino na področju Ljubljane in bližnje okolice naj izberem za sestavo dveh tower računalnikov I9 + RTX2060?

D3m ::

Funtech, Mlacom
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

vzame se amd, ne i9
#brezpodpisa

refosk ::

približno enako, zato sem raje na Intelu.
https://cpu.userbenchmark.com/Compare/I...

D3m ::

Nope. Daleč od enakosti.

Userbenchmark je spremenil testiranje zato ne velja.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Horas ()

Xserces ::

Lol... linkal je userbenchmark
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

HappyPills ::

Amd je the way to go

DarwiN ::

Userbenchmark ne zajema cene, porabe, temperatur, ranljivosti, kjer je povsod v prednosti Ryzen, in pa ok, tudi zanesljivosti delovanja sistema (tule je v rahli prednosti Intel).
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Bwaze6 ::

Userbenchmark je spremenil metodologijo testiranja in primerjanja, da Intel še vedno izpade hitrejši. Povdarek je skoraj izključno na single core hitrosti. Primerjaj npr. 9900K in 9600K - 1% razlike! In tudi 9400 ni blazno zadaj. Zakaj bi potem dajal 500+ EUR za 9900K?

refosk ::

DarwiN ::

lol ja, PROS za Intel:
- Two more cores than previous top Coffee Lake CPU.
- A flamethrower for multi-threaded applications.

Zakaj pa potem pri 3900X ne piše, da ima celo 4 jedra več od predhodnika in je še večji flamethrower za MT? :) Odgovor je jasen.. Pri Intelu so zapisane neke "prednosti", ker sicer bi bil seznam prazen, oziroma skoraj prazen. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

solatko ::

Celo zgodovino so Intel CPU-ji zaneslivejši in manj kvarljivi od konkurenta AMD. Res pa je, da so cenovno ugodnejši. Tudi same matične plošče so imele manj problemov za Intel (bios, delovanje priključenih naprav, zvok, internet, grafika).
Delo krepa človeka

hojnikb ::

kdaj se ti se kaksen procesor pokvaru?

glede zanesljivosti pa tut tko... danes kupit intla je skor strel v glavo, ko je vsak teden nov meltdown
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Intelov še noben, Amd-jev crknjenih sem dal pa kar nekaj skoz. Smo nekaj krat menjali plato, pa se je izkazalo da je šel CPU.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

D3m ::

Katri model pa? Bartoni?

Oz. Socket A
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

hojnikb ::

solatko je izjavil:

hojnikb - Intelov še noben, Amd-jev crknjenih sem dal pa kar nekaj skoz. Smo nekaj krat menjali plato, pa se je izkazalo da je šel CPU.

mogoce 20+ let nazaj, ko niso mel thermal shutdowna. sicer pa zelo tezko.
#brezpodpisa

Tilen88 ::

Kdo bi sploh še hotel Intel. Pa sem ga do letošnjega leta imel stalno.

Glugy ::

Intel kupujejo samo še tisti ki jim je vsak še tako piškav dodaten fps pomemben; tisti ki prodajajo sestavljene računalnike ker zato dobijo nore popuste na intel robo ki jih običajen kupec ne dobi; in pa tisti ki nimajo pojma in samo vedo da je Intel zaupanja vredna znamka iz preteklosti; o sedanjosti pa nimajo pojma. Niti ne znajo točno povedat zakaj bi v sedanjosti naj bil Intel bolj zanesljiv kot AMD, sklicujejo se samo na preteklost ki nima veze z današnjo generacijo AMD-jevih procesorjev. Ga ni dobrega razloga kupovat Intel procesorjev zdele razen pri nišnih primerih.

Pri AMD procesorjih dobiš več in ceneje. Pa še nimajo toliko varnostnih lukenj kot Intelovi procesorji. Jz ne razumem tega da se eni zapičijo v eno znamko in pol to prodajajo kot sveto resnico do konca svojih dni ker da se ne spreminja in je statična za vedno. Mislm sej če pogledaš par youtube revizorjev boš vidu o čem govorim. Angelčkov pri korporacijah ni. Če te pa zanimajo konkretni testi pa poglej GamersNexus-ove teste procesorjev pa boš vidu da vsaj zdele ni nekega hudega razloga za Intelove procesorje če nimaš kakšnih posebnih zelo specifičnih nišnih zahtev ki jih 90% ljudi nima.

Mislm sj kokr hočš tvoj denar ane; če boš lažje spal ker bo drug ime ok. Sam se zavedaj da ekstra plačaš za ime in ne za karkol drugega. Vsaj pri tej generaciji ne. Se pa marsikej lahko spremeni zato pa se ne smeš kr zapičt v eno znamko če hočš največ za svoj denar dobit.

Leprechaun ::

Pri Kitajcih dobiš i9 9900k ES za 320EUR - imam sam. To težko presežejo tudi AMD-jevi procesorji.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

refosk ::

Čisto ste zašli iz teme! Hvala D3m za konkreten odgovor.

floyd1 ::

Leprechaun je izjavil:

Pri Kitajcih dobiš i9 9900k ES za 320EUR - imam sam. To težko presežejo tudi AMD-jevi procesorji.

V Wuhanu so zdaj posebne akcije, sploh če se osebno oglasiš. :|

Torej - lahko kak zanesljiv link, da so današnji Inteli bolj stabilni on Ryzen procesorjev? Ker se ravno spravljam k nakupu...

Imel sem nekaj AMD-jev, pa za kolege sem kdaj pa kdaj kakega sestavil. Skurjenega procesorja nisem nikoli videl. Verjetno tudi malo sreče. Edino pri Bartonih se spomnim, da je bilo nekaj čudnih bluescreenov ali resetov, sicer pa so takratne mašine delale nekje tam-tam. V času Athlona 64 X2 smo imeli skoraj vsi poznani te strojčke in zadeva je delovala brez problemov.

solatko ::

Ja, Athloni so bili prima, če nisi imel vžigalnika, si komot čik na njem prižgal. Zelo redko sem se srečal z AMD delovno postajo, prenosniki z AMD pa so bili čisti šrot. Lukenj imajo glih toliko, kot Intel, samo objavljajo tega ne. Vsak SW, ki se nahaja v procesorju ima luknje.
Delo krepa človeka

floyd1 ::

Moj Athlon X2 (3800) je bil pasivno hlajen in hladen. Službeni P4 pa je imel "kilogram bakra" na sebi in "turbine" za zrak skozi potiskat. In to se je non-stop vrtelo. Delovala sta sicer oba ok, stabilno. (Win 2000). P4 je bil gotovo bolj vroč od athlona. Govorim o desktop mašinah, prenosnike smo imeli seveda intele. Pa to je itak zgodovina, bolj me zdaj zanima za Ryzne, ker bom te dni enkrat naročal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: floyd1 ()

hojnikb ::

Leprechaun je izjavil:

Pri Kitajcih dobiš i9 9900k ES za 320EUR - imam sam. To težko presežejo tudi AMD-jevi procesorji.

kakšen engineering sample mogoč, pa tukaj verjetno pozabljaš še carino in davek.
#brezpodpisa

Leprechaun ::

Jup, govorimo o ES, gre skozi komot brez carine in davka (procesor je v majhni kartonasti škatlici - brez napisov). Sem enega pred časom nabavil iz firbca (za 5GHz je na mojem primerku potrebna malenkost višja voltaža kot potrošniškem 9900k). Navadni 9900, ki boosta do 4,2GHz all cores je celo zgolj 250EUR. Delujeta pa brez namestitve kakšnih posebnih BIOSov. Plug&Play. Prvotno sem se tega lotil zgolj zato, ker imam doma kup "zastarelih" 1150 premijskih plošč (ne da se mi jih metati na ebay). V vseh preostalih primerjih je trenutno AMD edina (p/p) smiselna izbira.

Pri nas niti ne glej 9900k (razen če najdeš pod 400EUR), ks in podobnega, ker je cena absolutno previsoka + obvezno je potrebno dokupiti vsaj 40-50EUR hladilnik. Če EUR niso omejitev pa lahko konec koncev nabaviš kjerkoli. Mimovrste, Eigre, Funtech, Mlacom...
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

ES je malo loterija, ker poleg tega, da je ukraden (vsi ES primerki so last intla) vprasanje tudi, kaksne nedokumentirane buge ima taksen procesor. Stvar je z razlogom ES in ne retail.

za nekje isto ceno se najde 3700X, ki pride z kulerjom in je retail, torej nobenih potencialnih tezav.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Leprechaun ::

Niti ni, 9. generacijo načeloma nima nobenih težav, drugače je z 6,7 in 8 generacijo, kjer je bil občasno potreben flash biosa+ nekatere ostale zadeve kot nedelujoči pci 3.0 krmilnik ipd..

Saj pravim, dal sem skozi teste in zadeva se odreže popolnoma enako kot tržni 9900k (na ruskih forumih je ogromno informacij). Intel pa lastništvo pa drži, gre za procesorje, ki bi morali biti uničeni, ampak so se iz tega ali onega razloga znašli na trgu.
Par dni nazaj sem na naši sceni tudi bral nek test enega izmed ES procesorjev, ampak se ne spomnim kje.
*************************************************************

Zgodovina sprememb…

klinker ::

solatko je izjavil:

Ja, Athloni so bili prima, če nisi imel vžigalnika, si komot čik na njem prižgal. Zelo redko sem se srečal z AMD delovno postajo, prenosniki z AMD pa so bili čisti šrot. Lukenj imajo glih toliko, kot Intel, samo objavljajo tega ne. Vsak SW, ki se nahaja v procesorju ima luknje.


Ti si v lajfu vidu AMDjev lih nic ;((

bigbada ::

Priporočam ChipTehniko iz MB, piši jim za cene komponent oz. ponudbo. Meni so dali veliko boljše cene kot Mlacom/Funtech, pa še sestava je gratis.

TOP ::

solatko je izjavil:

hojnikb - Intelov še noben, Amd-jev crknjenih sem dal pa kar nekaj skoz. Smo nekaj krat menjali plato, pa se je izkazalo da je šel CPU.

Ti nisi sploh imel AMD procov nič v roki.Da so plate crknile ja to se tudi pri Intelu zgodi in to veliko,ampak da so proci crknili si se pa zmislu.

klinker ::

Verjetno se doba procov brez IHSja, pa so se jim roke tresle od straha in so jedro okrusli pri montazi coolerja. To se je res dogajalo nerodnim takrat >:D

Ahim ::

klinker je izjavil:

Verjetno se doba procov brez IHSja, pa so se jim roke tresle od straha in so jedro okrusli pri montazi coolerja. To se je res dogajalo nerodnim takrat >:D

Prve generacije Athlonov niso imele termicnega shutdowna (= "idiot-proofing") izvedenega tako kot novejsi AMDjevi procesorji (zadnjih ~15 let) in so se dejansko znali cisto lepo uniciti brez ustreznega hlajenja. Ker je bilo takrat neumnih wannabe system builderjev skoraj toliko, kot danes, se je pac kar nekaj procesorjev skurilo, a debilizem uporabnikov je pac bolj tezko krivda proizvajalca.

Tisti video o cvrtju jajc (kot hladilno telo je bila ponev) je najbrz se vedno kje na Youtubu, je pa res da si pred tem ravno tako fino lahko pekel jajca na prvih (5V) Pentiumih, ki so pac iz plavega tabora :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ranljivost Amd in Intel procesorjev

Oddelek: Strojna oprema
403701 (3042) FireSnake
»

i7-9700k ali i9-9900k ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
637202 (5580) TheKingZiga
»

a lahko dva i9 9900k povežeš v en sistem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
303752 (1846) dottor

Več podobnih tem