» »

Prenosni dik WD Elements ne deluje

Prenosni dik WD Elements ne deluje

aljaz33 ::

Pozdravljeni.

Imam prenosni disk WD Elements, 1 TB. Težava je, da ko disk priklopim, ga računalnik sicer zazna (med napravami za varno odstranjevanje je), drugod ga pa ni. Kot sem iskal po spletu, bi mu moral določiti ime particije, a mi v tem primeru javi napako, da je na disku premalo prostora. Poizkusil sem ga tudi obnoviti s pomočjo partition magica, a žal neuspešno. Bi mi znal kdo pomagat? Hvala :D

Duhec ::

V Disk Managementu poglej, če je WD sploh viden in če ni offline.
http://blackbird.si/

aljaz33 ::

Duhec je izjavil:

V Disk Managementu poglej, če je WD sploh viden in če ni offline.

Je viden, a mu predpone (npr. E:) ne morem dodati, niti v MBR načinu kot tudi v GBR, javi napako. Tudi velikost diska ni vidna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljaz33 ()

MIHAc27 ::

Poglej kaj ti še javi Crystal disk Info, ampak verjetno bo disk samo še za zamenjat.

aljaz33 ::

MIHAc27 je izjavil:

Poglej kaj ti še javi Crystal disk Info, ampak verjetno bo disk samo še za zamenjat.


Crystal disk Info ga sploh ne zazna, tako da je najverjetneje šla elektronika. Bom probal jutri še z Linuxovim Fdiskom. Hvala za pomoč! :)

floyd1 ::

Če gre za mali (2.5) disk, ki se napaja preko usb, poskusi še s kakim drugim usb kablom. Čim krajši, tem bolje. Zraven mojih starih wd-jev je prišel en 25cm kabel, s katerim sta diska delala povsod (prenosnik, mini (itx) pc, nmt,...), z dolgim usb kablom pa je bila včasih loterija. 15 let nazaj sem zraven malega zunanjega ohišja celo dobil kabel, ki se je vtaknil v 2 usb porta na računalniku in potem na ext. ohišje.
Z dolgimi usb kabli in malo starejšo elektroniko v teh diskih je včasih napajanje že na meji.

Mesar ::

verjetno je tvoj dik adijo, nabavi novega, baje ma toshiba boljše
Your turn to burn!

aljaz33 ::

floyd1 je izjavil:

Če gre za mali (2.5) disk, ki se napaja preko usb, poskusi še s kakim drugim usb kablom. Čim krajši, tem bolje. Zraven mojih starih wd-jev je prišel en 25cm kabel, s katerim sta diska delala povsod (prenosnik, mini (itx) pc, nmt,...), z dolgim usb kablom pa je bila včasih loterija. 15 let nazaj sem zraven malega zunanjega ohišja celo dobil kabel, ki se je vtaknil v 2 usb porta na računalniku in potem na ext. ohišje.
Z dolgimi usb kabli in malo starejšo elektroniko v teh diskih je včasih napajanje že na meji.


Sem probal tudi z drugim kablom, a žal ne deluje.

sloxl8 ::

Mesar je izjavil:

verjetno je tvoj dik adijo, nabavi novega, baje ma toshiba boljše

Toshiba? A ni Toshiba diske kupila od Seagatea? A ni Seagate tisti, katerega diski so crkovali kot za stavo?

weasel ::

Meni ga ni prepoznalo, dokler nisem instaliral tistega WD programa, ki je za upravljanje z diskom.

aljaz33 ::

weasel je izjavil:

Meni ga ni prepoznalo, dokler nisem instaliral tistega WD programa, ki je za upravljanje z diskom.


Sem probal tudi z WD aplikacijo, a neuspešno. Zaenkrat mi ga je prepoznal AOMEI Partition Assistant, a ne deluje še čisto ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows ob zagonu dela zelo počasi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
587168 (6140) oo7
»

PO NEUSPEŠNI INŠTALACIJI WIN10 x64 IZGINIL DISK

Oddelek: Pomoč in nasveti
243111 (2474) abaximan
»

Zatikanje računalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
585340 (4166) BorutK-73
»

Problem trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383326 (2875) roccat
»

WD Passport

Oddelek: Strojna oprema
475476 (3052) Bevcan

Več podobnih tem