» »

A je to DOSEZEK???

A je to DOSEZEK???

1 2
3
»

morphling1 ::

Evo me
TB mi je delal na 1650 (150x11) na 2.46V, če sem še dvigal voltažo nisem mogel dobit stabilnih 1661 (151).
Rezultati sandra:
cpu alu: 4637, fpu :2237
mmx int: 8976, 3dnow: 11305
memory: alu: 633, fpu: 708
q3 fastest no sound
demo1: 208 fps
demo2: 210 fps
nv15: 59.8

Če primerjate za prejšnim testom se vidi da je rezultat memory testa v sandri zelo primerljiv z rezultati v q3 , ki je zelo odvisen od hitrosti spomina.

Na 160x10 pride v windowse vendar štekne v memory testih (cas3, fast, bolj pa že nočem bremzati spomina).
Rabim hitrejši ram. ;((
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

msmiha ::

In zakaj bi sandra lagala? Sandra že prav kaže. Aja kak procesor ži maš. Se spomnim, da si to tam pod drugo temo omenjal "A JE TO DOSEŽEK"
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

msmiha ::

Upss! Napačna tema:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

birdy ::

jest mam pa eno novico
moj ram je stvar k so mi jo v mlacomu prodal koker micron cas3 pc 133

u resnic je XEROX cas2 pc100/cas3 pc133

in mi dela na cas2 do 145
vec nisem probu

tko da men to nc jasn.....
lp
birdy

birdy ::

pa se neki ce je kdo ki bere ta topic in si zeli moje plate menjam za nemodificirano oz novo(mam v mislih mal drgacn mod-ce bo delal BP dobite shemo)

tko da KT7 A modificirana pa saj vsi veste
lp
birdy

eraserr ::

birdy: kakšen mod pa maš v mislih? a kej z napetostjo, a kej čist druzga?

Morphling1: 1650, lepo ni kaj :) v bistvu je res ful pomeben fsb in ram, končna frekvenca že ne tolk, ta je bl za kazat
:D, za samo delo je pa najbrž bolj ram važen.

morphling1 ::

Točno tako, zato pa jaz vedno probam najti kako kombinacijo da mi ram dela na min 150mhz cas2 proc. pa blizu meje. Btw zdaj enkrat bodo pri nas odvažali kosovni odpad in upam da bom našel kak kompresor od zmrzovalnika za testirat in če se bi izkazalo za dobro varianto bi verjetno kupil enega novega, ki so zdaj že zelo majhni in tihi.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Birdy, ne vem kako si imel do zdaj narejeno modifikacijo, ampak meni se zdi najbolj elegantna rešitev z dvema potenciometroma 0-100 k ohm , ki katerim lahko spreminjam voltažo tudi med delovanjem.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Ja nekaj sem pozabil napisat. Za navijanje TB pri takih voltažah rabiš dobr napajalnik,
jaz sem imel Macase 300W pa sem doživljal random shutdowne ko sem imel voltažo okoli 2.25 ter ko sem šel na internet (no joke) , potem sem pa zamenjal z enim kolegom ki je imel 300W Suny-ja in zdaj mi vse krasno dela. Pa tudi z Duronom sem imel podobne težave.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

birdy ::

ja tak mod sam v bolj dodelani veziji
pa se nekaj piskotkov ki dokler jih ne preizkusim ce sploh delajo ne dam v javnost
(so moja pogruntavscina in nocem da bi kdo kaj skuru zarad tega)
lp
birdy

birdy ::

to sem pozabu do sedaj sem su do 2.3V
uporabljam pa
wintech electronich coorporation
win 235PE
235W

nkol se ni pocepnu

not ma pa termalne senzorje s katerimi da ventu zadi samo potrebne vrtlaje in se izklopi po potrebi(men se se ni):)
lp
birdy

morphling1 ::

PSU je pri Duronu počepnil pri 2,6V in od 1150 gor se pravi pri moči okoli 140W
TB pa tud tam okoli le da tu pri 2,2V in okoli 1600mhz.
Macase 300W ima peak output power 145W, ta drug napajalnik pa ima 160W in tu je zgleda ta razlika.
Torej Birdy če si imel TB na 1100 in 2,3V je njegova max moč 111W, zato ti pa napajalnik še ne počepne, seveda so važne še ostale stvari, ki so priklopljene gor.
Jaz imam 30Gb 7200 disk ter CDR in CD ,ampak te ne porabijo veliko razen ob zagonu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DrSergioDJ ::

aamm, birdy, a si ti dobu moj email glede plate?? k sm ti že ene 2 al pa 3 maile poslal
...

Huey P ::

Naj mi en pove kolko bi bila povprečno voltaža pri Duronu 600@950 MHz. Vsaj približno... A bi moral kaj modificirati plato, če bi hotel da gre čez GHz, ali pa bi bilo 1.85V pri GHz dovolj???


..::DOOM III: The Legacy::..

DrSergioDJ ::

hmm, men je d600@1000 delal prov lepo na 1.85, mogoce bi tud na 1.825 slo, sam nism probavu :D drgač sm mel pa pr 900 že vedno kr na 1.85, ker se mi ni dal spreminjat :D
...

eraserr ::

Ja na 950 bi ti najbrž delal z 1,85V, kolk star pa je(Duron)?

asPeteR ::

Folk ma kdo izkušnje z navijanjem starejših procov celeron 433 lahk ga navijem na 541MHz. Potem sem probal ga dat na 100 zunanje vodilo, zvišal voltažo na 2,9V. Zbudi se na 650 kaj več pa ne,...
Ve kdo, če je še morda kakšna ''caka''?
P.S. celeronček je že pobrušen!>:D

VASkO ::

zvisaj na 3.5 pol pa vstran vrzi, ce ga skuris, itak dobis d600 ze za 700 silingov pa kako rabljeno plato dobis za ceno od prodaje tvoje

morphling1 ::

Jaz sem imel pred Duronom C366a in mi je z vodnim hlajenjem in 80W TEC-om delal na 5.5x117 =643mhz voltažo pa sem imel, če se še dobro spomnim na okoli 3V temp med 100% okoli 5 stopinj , idle -15 stopinj. Seveda pa je bil spoliran in pa arctic silver termalna pasta, plata pa hudo dobra Msi BXmaster ter Abit Slotket III
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DrSergioDJ ::

birdy, javi se :D
...

birdy ::

evo me nazaj
bil sem na lanu to je edin razlog za mojo odsotnost....

drgac dr... moj e mail sem spremenu ker un ne dela nc ne dobim
novi je
_birdy@email.si

saj sem ga ze vpisu v bazo podatkov

ej morphling1 kak ti izmeris porabo

jest mam gor se:
cd rom 40x
WD caviar 4.3
Viper II 2000
mrezna
SB pci 128
pa 8!!! ventilatorjev

lp
birdy

morphling1 ::

Tudi mene ni blo tri dni ker smo bli s kolegi v mreži.
Drugače pa porabo proc zračunam z programčkom TEC calculator, s katerim računaš glede na dano porabo proc. temp na procesorju z ali brez TEC-a (peltierja). V bazi procesorjev so pa amd K6, duron, athlon ter celeron 2
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

birdy ::

aaa
poznam sam ga se nisem nabavu oz mam doma 3x5W

jaja poznam progy....

ql zadeva....
lp
birdy

birdy ::

sam neki a kdo ve kok stanejo SMD uporcki ker se mi ne da it do staacune pogledat
lp
birdy

msmiha ::

Pri Conradu jih majo od 32 SIT pa do 150 SIT
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

KT7a-mod:-rezultat

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91112 (843) AvAkI
»

Morgan na Abit KT7E??

Oddelek: Pomoč in nasveti
191251 (1066) jamiroq
»

Ventilator vreden TB 1200?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231477 (1192) DeLonghi
»

Kt7A + TB900 OC :(

Oddelek: Navijanje
271268 (1045) AtaStrumf
»

OC-anje ABIT KT-7A (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
704581 (3903) AtaStrumf

Več podobnih tem