» »

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Rusija vs. Ukrajina aka. "Putin - še sladkih 16 let na oblasti?"

Temo vidijo: vsi
««
714 / 723
»»

bbbbbb2015 ::

Sync je izjavil:

RedDrake je izjavil:

Bauc je izjavil:


Samo največji slovenski butli navijajo za razkosanje suverenih držav. Sam povem :D Zdaj so Ukrajinci celo Belorusi. Ni, da ni:))

To je zato, ker ne vedo, da je meja z Italijo pri Hoterdščici, z Avstrijo pa na Savi.
Sicer potem bi večini Slovenije šlo bolje, no, če jih nebi ravno ponemčevali in poitaljančili.
Pomurje so pa itak sami madžari, tisto sploh noben ne ve zakaj ni del Velike Madžarske.
Prvi državljan svobodnega sveta - Vladimir Vladimirovič - bo vse postavil na svoje mesto. In tako bo Marburg spet nemški, Capodistria pa italijanska. As it should be.


Kot zanimivost.. Avtoput Graz - Slo, na prvi tabli je še danes napisano samo Marburg. Malo jih še peče zgleda. ;)


Vem, pa ko greš iz tunela pri Grazu, sedaj piše SLO v krogcu na asfaltu. Na začetku so bili smerkazi Marburg, nič SLO, niti nič. Te SLOje so dodali kasneje. Je pa res, da še nismo imeli ISO oznake, folk je imel SL, to je bila Sierra Leone, tako da ja, začetki so bili pisani.

Jazon ::

nejcek74 je izjavil:

Jazon je izjavil:

Ne vem, če se upokojeni ameriški polkovnik Macgregor sklicuje na isti vir, ampak v prispevku na YT iz aprila letos, je omenil 600k mrtvih vojakov na ukrajinski strani.

Iz tvoje izjave se zdi da ne znaš ali nočeš ločiti med mrtvimi in skupnimi izgubami. Linkan članek je o izgubah (mrtvi in ranjeni) zraven pa dopisuješ kot da naj bi to pomenilo 600k mrtvih. Mogoče ne razumeš, mogoče pa gre za poskus zavajanja?


Moja napaka ja - če se upošteva izključno članek. Ne gre za zavajanje. Link do članka sem ponovno objavil, ker mi je ob kliku na prvoobjavljen link prikazovalo nek drug nepovezan članek. (https://frontnews.eu/en/news/details/72....

V članku iz januarja 2024 je navedenih 500k mrtvih in resno ranjenih.
Ameriški polkovnik Macgregor pa je v YT prispevku aprila 2024 izjavil oceno, da je v vojni umrlo 600k ukrajinskih vojakov.
(, 32 minuta)

damirj79 ::

Jazon je izjavil:

V tvojih zblojenih "dejstvih" se lahko najdeš zgolj ti.

Ja, z oceno žrtev (mrtvih in ranjenih) na ruski strani sem se strinjal.
Ukrajinskih žrtev takrat nisem izpostavljal ker so bili ameriški podatki za ukrajinsko stran stari, ZK pa jih ni ocenila.

še enkrat link: https://frontnews.eu/en/news/details/72...

Z omenjenim številom žrtev (600k mrtvih) na ukrajinski strani pa se nočem strinjati, ker je katastrofalno veliko. Ampak glede na to, da je vir pro ukrajinski, ga upoštevam.


Glede na to, da ukrajinci branijo sebe in svojo državo, je težko ocenit ali je za njih ta številka katastrofalno visoka. Lahko pa ni. Kaj pa ti veš, koliko so pripravljeni žrtvovati?

Po drugi strani pa je že 10 ruskih vojakov brezveznih žrtev za prazen nič, samo fotranje egota putina. Ni to ravno katastrofalno visoka številka, le brevezna je. Če jih je pa 50.000 je pa to katastrofalno visoka številka tudi za rusijo. Pa še brezvezna poleg tega.

FireSnake ::

Jazon je izjavil:


Z omenjenim številom žrtev (600k mrtvih) na ukrajinski strani pa se nočem strinjati, ker je katastrofalno veliko. Ampak glede na to, da je vir pro ukrajinski, ga upoštevam.



Jaz sem bil pred kratkim v stiku z ljudmi.
Oni pravijo po 500 000 na obeh straneh. Skupaj milijon.

Ja, mediji lažejo in to so tudi Ukrajinci skapirali. Zato me ne čudi, da se nekomu realna cifra zdi (pre)velika.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Jazon ::

FireSnake je izjavil:

Jazon je izjavil:


Z omenjenim številom žrtev (600k mrtvih) na ukrajinski strani pa se nočem strinjati, ker je katastrofalno veliko. Ampak glede na to, da je vir pro ukrajinski, ga upoštevam.


Jaz sem bil pred kratkim v stiku z ljudmi.
Oni pravijo po 500 000 na obeh straneh. Skupaj milijon.

Ja, mediji lažejo in to so tudi Ukrajinci skapirali. Zato me ne čudi, da se nekomu realna cifra zdi (pre)velika.


Sem prebral tvoj prispevek par strani nazaj. Katastrofalne številke.
Mediji se dobesedno futrajo s pro-vojno propagando.

V mojem okolišu smo v OŠ na začetku sprejeli nekaj begunskih ukrajinskih otrok. Mlajši otrok mi je razložil, da so praktično vsi ti otroci izgubili očeta, en iz razreda pa oba starša in je sedaj nazaj pri babici.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

WhiteAngel ::

FireSnake je izjavil:

Jazon je izjavil:


Z omenjenim številom žrtev (600k mrtvih) na ukrajinski strani pa se nočem strinjati, ker je katastrofalno veliko. Ampak glede na to, da je vir pro ukrajinski, ga upoštevam.



Jaz sem bil pred kratkim v stiku z ljudmi.
Oni pravijo po 500 000 na obeh straneh. Skupaj milijon.

Ja, mediji lažejo in to so tudi Ukrajinci skapirali. Zato me ne čudi, da se nekomu realna cifra zdi (pre)velika.


Po 500k na obeh straneh ne drži vode, ker ima napadalec vedno več žrtev. Glede na rusko taktiko lahko govorimo o 1:2 ali 1:3. Torej 300k fuč Ukrajincev in 700k Rusov (vključno s plačanci, Wagnarjevci in ostalimi). Mrtvih je verjetno tretjina, ostalo invalidi. Sam pa menim, da je 1mio premajhna skupna številka za 26 mesecev vojne. Če gledaš tista ravna polja in jarke ... to je meatgrinder. To si sitting duck. Prva svetovna vojna scena.

FireSnake ::

Jaz ti samo povem to, kar so ljudje povedali meni.

Še nedolgo nazaj so mediji poročali o 70 000 žrtvah na ukrajinski strani. Potem veš kakšne novice širijo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

WhiteAngel ::

FireSnake je izjavil:

Jaz ti samo povem to, kar so ljudje povedali meni.

Še nedolgo nazaj so mediji poročali o 70 000 žrtvah na ukrajinski strani. Potem veš kakšne novice širijo.


Iz tega sem izhajal. 300k odpisanih, od tega 100k mrtvih. 70k je verjetno potrjeno mrtvih, ostali so pogrešani.

Večji problem je, da folk ne dojame razsežnosti žrtev na ruski strani, kjer mora biti številka grozljiva za naše razmere. Čemu?!

damirj79 ::

WhiteAngel je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz ti samo povem to, kar so ljudje povedali meni.

Še nedolgo nazaj so mediji poročali o 70 000 žrtvah na ukrajinski strani. Potem veš kakšne novice širijo.


Iz tega sem izhajal. 300k odpisanih, od tega 100k mrtvih. 70k je verjetno potrjeno mrtvih, ostali so pogrešani.

Večji problem je, da folk ne dojame razsežnosti žrtev na ruski strani, kjer mora biti številka grozljiva za naše razmere. Čemu?!


Ampak ruskoti vztrajno trdijo, da na strani rusije ni toliko žrtev. Se pravi tu nekaj ne štima.

Pac-Man ::

Fotošop naciji:

https://www.stopfake.org/uk/fejk-u-lvov...

Fake: People wearing swastika t-shirts walk the streets of Lviv

The swastika in the shared photo was added with the help of photo editors. Public display of the symbols of totalitarian regimes is prohibited in Ukraine, and for its use criminal and administrative liability is provided

Users in social networks share a photo with a woman dressed in a red T-shirt with a large swastika. It is stated that the photo was allegedly taken in Lviv, and this once again testifies to the level of popularity of the ideology of Nazism among Ukrainians, as well as the fact that such symbols can be publicly displayed in Ukraine without any problems.

...

Later, users on the x.com social network discovered the original photo , to which a swastika was added. The original photo shows the natural folds on the T-shirt in the chest area, which are absent on the fake due to the insertion of the swastika.

https://twitter.com/hottaspotta/status/...

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Bauc ::

Jazon je izjavil:

nejcek74 je izjavil:

Jazon je izjavil:

Ne vem, če se upokojeni ameriški polkovnik Macgregor sklicuje na isti vir, ampak v prispevku na YT iz aprila letos, je omenil 600k mrtvih vojakov na ukrajinski strani.

Iz tvoje izjave se zdi da ne znaš ali nočeš ločiti med mrtvimi in skupnimi izgubami. Linkan članek je o izgubah (mrtvi in ranjeni) zraven pa dopisuješ kot da naj bi to pomenilo 600k mrtvih. Mogoče ne razumeš, mogoče pa gre za poskus zavajanja?


Moja napaka ja - če se upošteva izključno članek. Ne gre za zavajanje. Link do članka sem ponovno objavil, ker mi je ob kliku na prvoobjavljen link prikazovalo nek drug nepovezan članek. (https://frontnews.eu/en/news/details/72....

V članku iz januarja 2024 je navedenih 500k mrtvih in resno ranjenih.
Ameriški polkovnik Macgregor pa je v YT prispevku aprila 2024 izjavil oceno, da je v vojni umrlo 600k ukrajinskih vojakov.
(, 32 minuta)

600k mrtvih in posledično vsaj 2 milijona ranjenih. Takšne izgube si ne morejo privoščiti niti Rusi kaj šele Ukrajinci. Tako, da so to informacije dirket za v sekret.

Pac-Man ::

Najprej preglej njegove prejšnje izjave, preden se gre polagat težo na Macgregorjeve navedbe

Douglas Macgregor @ Wikipedia

Po njegovo bi morala bit SVO končana sredi marca 2022. To je spravil skupaj 3 dni po začetku, ko je bilo precej jasno, da stvari ne gredo po ruskem planu.



Očitno bo še nocoj glasovanje v senatu, nato se potrebuje samo predsednikov podpis

https://twitter.com/AndrewDesiderio/sta...

Newsy foreign aid update — Senate currently on track to pass the Ukraine-Israel-Taiwan package by late tonight, per senators & leadership aides.

GOP opponents of the bill are expected to use several hours of post-cloture debate time after the Senate votes to overcome a filibuster this afternoon.

Senators can only speak for up to 1 hour each, so this limits the opponents’ ability to drag it out much further.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Pac-Man ::

https://twitter.com/AS74LifeNumber2/sta...

By all indications, the preliminary movement of weapons and ammunition promised to Ukraine from Western Europe to Eastern Europe has begun, without waiting for a vote in the Senate - so that Ukraine will immediately receive everything agreed upon immediately after Biden signs the law.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Jazon ::

naslov na Siolu: Ukrajina ukinila konzularne storitve za moške, primerne za vpoklic
Andrij Sibiga, novopostavljeni namestnik zunanjega ministra je podpisal dokument, ki ukinja konzularne storitve za vse ukrajinske moške v tujini, stare od 18 do 60 let.
Predstavništva bodo moškim v tujini izdajala le dokumente, ki jim omogočajo vrnitev v Ukrajino.

Pac-Man ::

https://twitter.com/ColbyBadhwar/status...

CNN reports the Biden Admin has informed Congress that they will provide "long-range" ATACMS to Ukraine. This would likely include the M39A1, M48, & M57. Doubtful that the newest M57E1s would be sent.



Zbogom, Krimski most.
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Unilseptij ::

Ja, če res pride do tega, je to precej verjetno... po mojem bodo zato Rusi naredili vse, da Ukrajinci tega ne bodo mogli uporabiti... tudi, če bodo morali zato uničiti kakšno skladišče na Poljskem ali baltiških državah. Zdaj so spet izpolnjeni vsi pogoji za nadaljno eskalacijo in zelo verjetno do prišlo tudi do akcij na ozemlju držav NATA. Še vedno čakam, da bo kdo odprl temo 3. svetovna vojna :D, zdi se mi hecno, da se še kar delamo, da so vse, kar se dogaja, samo posamični konflikti in incidenti, ki se bodo kar nehali...

Zgodovina sprememb…

luli ::

Unilseptij je izjavil:

Ja, če res pride do tega, je to precej verjetno... po mojem bodo zato Rusi naredili vse, da Ukrajinci tega ne bodo mogli uporabiti... tudi, če bodo morali zato uničiti kakšno skladišče na Poljskem ali baltiških državah. Zdaj so spet izpolnjeni vsi pogoji za nadaljno eskalacijo in zelo verjetno do prišlo tudi do akcij na ozemlju držav NATA. Še vedno čakam, da bo kdo odprl temo 3. svetovna vojna :D, zdi se mi hecno, da se še kar delamo, da so vse, kar se dogaja, samo posamični konflikti in incidenti, ki se bodo kar nehali...

Ne skrbi. Most bo letos padel, Putin pa če se usrati u gaće.

dkegle ::

Pac-Man je izjavil:

https://twitter.com/ColbyBadhwar/status...

CNN reports the Biden Admin has informed Congress that they will provide "long-range" ATACMS to Ukraine. This would likely include the M39A1, M48, & M57. Doubtful that the newest M57E1s would be sent.



Zbogom, Krimski most.

Zakaj bi jih porabili za Krimski most? Saj vejo, da je to zadnja velika pošiljka na katero lahko računajo, potem bo pomoč upadla. Te rakete bi bile bolj koristne za kakšne druge tarče kot so skladišča orožja ali letala, kot pa most.

bbbbbb2015 ::

luli je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Ja, če res pride do tega, je to precej verjetno... po mojem bodo zato Rusi naredili vse, da Ukrajinci tega ne bodo mogli uporabiti... tudi, če bodo morali zato uničiti kakšno skladišče na Poljskem ali baltiških državah. Zdaj so spet izpolnjeni vsi pogoji za nadaljno eskalacijo in zelo verjetno do prišlo tudi do akcij na ozemlju držav NATA. Še vedno čakam, da bo kdo odprl temo 3. svetovna vojna :D, zdi se mi hecno, da se še kar delamo, da so vse, kar se dogaja, samo posamični konflikti in incidenti, ki se bodo kar nehali...

Ne skrbi. Most bo letos padel, Putin pa če se usrati u gaće.


Glede mosta imajo Rusi že plan B. Zgradili bodo železnico po kopnem do Donbasa:

https://www.railfreight.com/infrastruct...

Tak je vsaj plan. Zdaj, rečeno je bilo, da so že začeli graditi odseke lani. Za letos ni nič bolj določnega.

mailer ::

Če so ukropi pametni bodo pustili most pri miru. Glede na zadnji dve leti jim slabo kaže.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Comandante ::

mailer je izjavil:

Če so ukropi pametni bodo pustili most pri miru. Glede na zadnji dve leti jim slabo kaže.

Ukrajinci nimajo absolutno nobene uporabe za ta most. Normalno, da bodo reskirali 15 raket in ga sesuli. Ne bi me presenetilo, ce 9. maja, na njihov "dan zmage".

fikus_ ::

bbbbbb2015 je izjavil:

luli je izjavil:

Unilseptij je izjavil:

Ja, če res pride do tega, je to precej verjetno... po mojem bodo zato Rusi naredili vse, da Ukrajinci tega ne bodo mogli uporabiti... tudi, če bodo morali zato uničiti kakšno skladišče na Poljskem ali baltiških državah. Zdaj so spet izpolnjeni vsi pogoji za nadaljno eskalacijo in zelo verjetno do prišlo tudi do akcij na ozemlju držav NATA. Še vedno čakam, da bo kdo odprl temo 3. svetovna vojna :D, zdi se mi hecno, da se še kar delamo, da so vse, kar se dogaja, samo posamični konflikti in incidenti, ki se bodo kar nehali...

Ne skrbi. Most bo letos padel, Putin pa če se usrati u gaće.


Glede mosta imajo Rusi že plan B. Zgradili bodo železnico po kopnem do Donbasa:

https://www.railfreight.com/infrastruct...

Tak je vsaj plan. Zdaj, rečeno je bilo, da so že začeli graditi odseke lani. Za letos ni nič bolj določnega.


Zeleznica naj bi že bila zgrajena.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

luli ::

mailer je izjavil:

Če so ukropi pametni bodo pustili most pri miru. Glede na zadnji dve leti jim slabo kaže.

Zakaj? Rusi in Srbi so si podobni. Se spomniš, kako dolgo so Srbi razkazovali ruševine sredi Beograda? Tudi Rašisti rabijo svoj spomenik. Spomenik naciji, ki je živela v iluziji.

BorutO ::

Lahko bi rekli temu tako, da so dejansko rusi posredno in neposredno začeli 3. svetovno vojno. Začeli so jo netiti leta 2014, uradno so jo začeli z letom 2022, le, da jim ne uspeva tako, kot so mislili pred vojno. Posredno so se vmešali v vojne v Afriških državah, v vojno med izraelom in palestino, zdaj še v vojno med izraelom in iranom, potem so hoteli zakuhati vojno med azerbajžanom in armenijo ... Naj še mi kdo reče, da rusi nimajo pri vseh teh vojnah prste zraven.
Je lepo jasno že dokazano kako rusi vojaško pomagajo afriškim državam prevzeti oblasti, kako rusija podpira napad na izrael od irana in palestine ...

Ja ... mogoče je pa res čas za temo 3. svetovna vojna ...

mailer je izjavil:

Če so ukropi pametni bodo pustili most pri miru. Glede na zadnji dve leti jim slabo kaže.

Čakaj ... glede na zadnji dve leti, ravno rusom slabo kaže. Še vedno niso uspeli priti do Kijeva ... so še vedno zelo daleč. Rusi osvajajo vas za vasjo in zraven proslavljajo osvojeno vas, kot da so osvojili kakšno mesto s par sto tisoči prebivalci ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

Balandeque ::

Comandante je izjavil:

mailer je izjavil:

Če so ukropi pametni bodo pustili most pri miru. Glede na zadnji dve leti jim slabo kaže.

Ukrajinci nimajo absolutno nobene uporabe za ta most. Normalno, da bodo reskirali 15 raket in ga sesuli. Ne bi me presenetilo, ce 9. maja, na njihov "dan zmage".


Morda malo prebereš tisto knjižico od Sun cuja. Most se kvečjemu splača poškodovati. Ko bodo Ukrajinci nekoč napadli s severa, da bodo FSBjevci in drugi neavtohtoni prebivalci Krima imeli kam bežati. V nasprotnem primeru se bodo šli streljat.
Involvement and commitment is like an eggs-and-ham:
the chicken was involved - the pig was committed.

FireSnake ::

damirj79 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz ti samo povem to, kar so ljudje povedali meni.

Še nedolgo nazaj so mediji poročali o 70 000 žrtvah na ukrajinski strani. Potem veš kakšne novice širijo.


Iz tega sem izhajal. 300k odpisanih, od tega 100k mrtvih. 70k je verjetno potrjeno mrtvih, ostali so pogrešani.

Večji problem je, da folk ne dojame razsežnosti žrtev na ruski strani, kjer mora biti številka grozljiva za naše razmere. Čemu?!


Ampak ruskoti vztrajno trdijo, da na strani rusije ni toliko žrtev. Se pravi tu nekaj ne štima.


No, pa podaj par povezav iz slo-tech.
Ker jaz tega nisem zasledil.
Čakamo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jazon ::

Nemški general Carsten Breuer je predstavil podrobnosti nemške vojaške vaje "Quadriga 2024", tokrat na vzhodni fronti (Ostflanke) oziroma Grand South, Grand Center in Grand Quadriga.

Bundeswehr bo poslal 12.000 od svojega 181.000 aktivnega sestava in sicer 10.Panzer divizijo, ki je bila med drugim v Bosni, Albaniji, Kosovu in Afganistanu.
Glavni pomen vaje je transport vojaške opreme na vzhodno žarišče.



še funfact:
V prvem delu je Bundeswehr med 21.feb in 15.marcem 2024 zasedel Norveško. Nazadnje so to storili 9.4.1940 (operacija Weserübung), Dansko so tokrat preskočili.
V drugem delu Bundeswehr med 26.februarjem in 26.aprilem 2024 zaseda Poljsko in Litvo. Na Poljskem so bili nazadnje 1.9.1939.
V tretjem delu bo Bundeswehr med 26.aprilom in 18.majem 2024 zasedel Romunijo in Madžarsko. Madžarsko so nazadnje okupirali 12.3.1944 (operacija Margareta). Z Romuni imajo slabe izkušnje, ker so jih nategnili pri Stalingradu.
V četrtem delu bo Bundeswehr med 2.majem in 30.majem 2024 zasedel Litvo; Nazadnje so to storili med invazijo na SZ, 22.junija 1944.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jazon ()

damirj79 ::

FireSnake je izjavil:

damirj79 je izjavil:

WhiteAngel je izjavil:

FireSnake je izjavil:

Jaz ti samo povem to, kar so ljudje povedali meni.

Še nedolgo nazaj so mediji poročali o 70 000 žrtvah na ukrajinski strani. Potem veš kakšne novice širijo.


Iz tega sem izhajal. 300k odpisanih, od tega 100k mrtvih. 70k je verjetno potrjeno mrtvih, ostali so pogrešani.

Večji problem je, da folk ne dojame razsežnosti žrtev na ruski strani, kjer mora biti številka grozljiva za naše razmere. Čemu?!


Ampak ruskoti vztrajno trdijo, da na strani rusije ni toliko žrtev. Se pravi tu nekaj ne štima.


No, pa podaj par povezav iz slo-tech.
Ker jaz tega nisem zasledil.
Čakamo.


Zakaj bi morale biti povezave iz slo-techa?

Bauc ::

Jazon je izjavil:

Nemški general Carsten Breuer je predstavil podrobnosti nemške vojaške vaje "Quadriga 2024", tokrat na vzhodni fronti (Ostflanke) oziroma Grand South, Grand Center in Grand Quadriga.

Bundeswehr bo poslal 12.000 od svojega 181.000 aktivnega sestava in sicer 10.Panzer divizijo, ki je bila med drugim v Bosni, Albaniji, Kosovu in Afganistanu.
Glavni pomen vaje je transport vojaške opreme na vzhodno žarišče.



še funfact:
V prvem delu je Bundeswehr med 21.feb in 15.marcem 2024 zasedel Norveško. Nazadnje so to storili 9.4.1940 (operacija Weserübung), Dansko so tokrat preskočili.
V drugem delu Bundeswehr med 26.februarjem in 26.aprilem 2024 zaseda Poljsko in Litvo. Na Poljskem so bili nazadnje 1.9.1939.
V tretjem delu bo Bundeswehr med 26.aprilom in 18.majem 2024 zasedel Romunijo in Madžarsko. Madžarsko so nazadnje okupirali 12.3.1944 (operacija Margareta). Z Romuni imajo slabe izkušnje, ker so jih nategnili pri Stalingradu.
V četrtem delu bo Bundeswehr med 2.majem in 30.majem 2024 zasedel Litvo; Nazadnje so to storili med invazijo na SZ, 22.junija 1944.

Nemci bodo z 12k vojaki zasedli večji del vzhodne Evrope ter Skandinavije Rusi pa z 500k ne morejo zasesti ukrajine. Popolna nesposobnost :))

FireSnake ::

damirj79 je izjavil:


Zakaj bi morale biti povezave iz slo-techa?


Če s temi rusofili tu po slo-techu vseskozi opletate.
Potem bi moralo biti povezav prav tukaj kot listja in trave.

Zdaj se pa nehaj izmotavati in jih podaj vsaj ducat.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

dkegle je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

https://twitter.com/ColbyBadhwar/status...

CNN reports the Biden Admin has informed Congress that they will provide "long-range" ATACMS to Ukraine. This would likely include the M39A1, M48, & M57. Doubtful that the newest M57E1s would be sent.



Zbogom, Krimski most.

Zakaj bi jih porabili za Krimski most? Saj vejo, da je to zadnja velika pošiljka na katero lahko računajo, potem bo pomoč upadla. Te rakete bi bile bolj koristne za kakšne druge tarče kot so skladišča orožja ali letala, kot pa most.


Bi se strinjal.
Za vsako od teh raket bodo večkrat premislili preden jih bodo izstrelili. Da bodo za to "dobili" čim več.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Comandante ::

No, najvecja vrednost teh raket je, da bodo Rusi morali umakniti vsa letala in helikopterje vsaj 350km za fronto.

Sploh za helikopterje je to problem, ker polno nalozeni nimajo dosega, da bi lahko prisli do fronte in nazaj brez vmesnega polnenja goriva nekje blizje.

Jazon ::

Bauc je izjavil:


Nemci bodo z 12k vojaki zasedli večji del vzhodne Evrope ter Skandinavije Rusi pa z 500k ne morejo zasesti ukrajine. Popolna nesposobnost :))


Ja, v teh NATO državah so izgleda sami naciji, zato so Švabi tokrat dosegli cilj brez enega strela. Kakšna vojaška vaja je to, da se ne poka.

damirj79 ::

FireSnake je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Zakaj bi morale biti povezave iz slo-techa?


Če s temi rusofili tu po slo-techu vseskozi opletate.
Potem bi moralo biti povezav prav tukaj kot listja in trave.

Zdaj se pa nehaj izmotavati in jih podaj vsaj ducat.


Ja opletamo lahko, ampak kaj točno ima to veze s povezavami na slo-techu veš pa samo ti.

Bauc ::

Jazon je izjavil:

Bauc je izjavil:


Nemci bodo z 12k vojaki zasedli večji del vzhodne Evrope ter Skandinavije Rusi pa z 500k ne morejo zasesti ukrajine. Popolna nesposobnost :))


Ja, v teh NATO državah so izgleda sami naciji, zato so Švabi tokrat dosegli cilj brez enega strela. Kakšna vojaška vaja je to, da se ne poka.

Itak. Vse evropske države so polne samih nacijev. Razen Belorusije in Rusije kjer vladajo fašisti. Slabo propagando goniš. Kvaliteta je poden :))

damirj79 ::

FireSnake je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Zakaj bi morale biti povezave iz slo-techa?


Če s temi rusofili tu po slo-techu vseskozi opletate.
Potem bi moralo biti povezav prav tukaj kot listja in trave.

Zdaj se pa nehaj izmotavati in jih podaj vsaj ducat.


Ampak če že siliš... vseh teh vsaj ducat najdeš vsaj na rtvslo.si, lahko pa zdiverziraš izbor in vključiš še kakšen portal :)

Jazon ::

Bauc je izjavil:

Jazon je izjavil:

Bauc je izjavil:


Nemci bodo z 12k vojaki zasedli večji del vzhodne Evrope ter Skandinavije Rusi pa z 500k ne morejo zasesti ukrajine. Popolna nesposobnost :))


Ja, v teh NATO državah so izgleda sami naciji, zato so Švabi tokrat dosegli cilj brez enega strela. Kakšna vojaška vaja je to, da se ne poka.

Itak. Vse evropske države so polne samih nacijev. Razen Belorusije in Rusije kjer vladajo fašisti. Slabo propagando goniš. Kvaliteta je poden :))


To so tvoje blodnje.
Jaz sem - kot funfact - izpostavil te države, ker so imele vlogo v osi tretjega rajha.
Norveška (Vidkun Quisling), Poljska (Danzig), Litva (Adrian von Renteln), Madžarska (Dome Sztojay) in Romunija (Ion Antonescu).

Bauc ::

Jazon je izjavil:

Bauc je izjavil:

Jazon je izjavil:

Bauc je izjavil:


Nemci bodo z 12k vojaki zasedli večji del vzhodne Evrope ter Skandinavije Rusi pa z 500k ne morejo zasesti ukrajine. Popolna nesposobnost :))


Ja, v teh NATO državah so izgleda sami naciji, zato so Švabi tokrat dosegli cilj brez enega strela. Kakšna vojaška vaja je to, da se ne poka.

Itak. Vse evropske države so polne samih nacijev. Razen Belorusije in Rusije kjer vladajo fašisti. Slabo propagando goniš. Kvaliteta je poden :))


To so tvoje blodnje.
Jaz sem - kot funfact - izpostavil te države, ker so imele vlogo v osi tretjega rajha.
Norveška (Vidkun Quisling), Poljska (Danzig), Litva (Adrian von Renteln), Madžarska (Dome Sztojay) in Romunija (Ion Antonescu).

A to, da so Nemci dobrodošli v vzhodni Evropi in Skandinaviji, ker so tam na oblasti naciji je bil funfact? :)) Saj pravim zelo slaba propaganda :))

Pac-Man ::

Jazon je izjavil:

Kakšna vojaška vaja je to, da se ne poka.


Logistična

Dragoon Ride - US Army Sending Armored Convoy 1,100 Miles Through Europe
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

Jazon ::

Pac-Man je izjavil:

Jazon je izjavil:

Kakšna vojaška vaja je to, da se ne poka.


Logistična

Dragoon Ride - US Army Sending Armored Convoy 1,100 Miles Through Europe


Jazon je izjavil:


Glavni pomen vaje je transport vojaške opreme na vzhodno žarišče.

Sem napisal že v izvornem postu.

bbbbbb2015 ::

BorutO je izjavil:

Lahko bi rekli temu tako, da so dejansko rusi posredno in neposredno začeli 3. svetovno vojno. Začeli so jo netiti leta 2014, uradno so jo začeli z letom 2022, le, da jim ne uspeva tako, kot so mislili pred vojno. Posredno so se vmešali v vojne v Afriških državah, v vojno med izraelom in palestino, zdaj še v vojno med izraelom in iranom, potem so hoteli zakuhati vojno med azerbajžanom in armenijo ... Naj še mi kdo reče, da rusi nimajo pri vseh teh vojnah prste zraven.
Je lepo jasno že dokazano kako rusi vojaško pomagajo afriškim državam prevzeti oblasti, kako rusija podpira napad na izrael od irana in palestine ...

Ja ... mogoče je pa res čas za temo 3. svetovna vojna ...


Rusi poskušajo zanetiti če ne 3. sv. vojno, pa vsaj več regionlnih konfliktov. Računajo na več stvari, predvsem da bo pozornost na Ruso-Ukrajinsko vojno popustila. Zdaj, za kaj takega je potrebno imeti resurse.

Če jih Rusi imajo, se bo videlo. Hkrati se vpletajo v Afriko. Nikjer (doslej) niso dosegli nekega blagostanja.

Pac-Man ::

V Rusiji so aretirali skorumpiranega pomočnika obrambnega ministra, ki so ga več mesecev nazaj v enem od svojih video razkrili pri FBK

to

https://twitter.com/sumlenny/status/178...

Maria Pevchikh from Navalny‘s foundation is so happy because their investigation of corruption at Russia‘s ministry of defense led to arrest of a corrupt Deputy Minister Timur Ivanov. The Navalnists helped Putin again to optimize Russia‘s army and kill more Ukrainians.

Imagine: Oskar Schindler does not pull out all the stops of the SS corruption buying out Jews and creating a fake military factory (with zero production), but exposes corrupt commandant of the death camp Amon Göth, bringing Jews back into gas chambers. Anti-corruption über alles!

in to

https://twitter.com/fakemykola/status/1...

The Navalny team could have mobilized all their resources to investigate the way Russians bypass sanctions imposed by the West. They could have helped destroy the Russian military industrial complex. They could fundrise for this purpose among their Russian and intl. fans

But, hey, I forgot they are Russians themselves, and they aren't able to be just pro Ukrainian. You are fucking happy you helped the Russian Defence (War) Ministry to reveal a corruptionist stealing money off the Russian war budget?
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

avani12 ::

Tako je! Na koncu vaj bodo pa tanke porisali z Ö in Ü in marš denacificirat Evropo! Ma kaj samo Romunija in Norveška, vse do Lizbone se bodo zapeljali :)

In other news, če še kdo ni ujel, senat je odobril pomoč. Bomo videli kako hitro bo na fronti.

Sync ::

The Senate on Tuesday passed a long-delayed $95 billion package with wide bipartisan support after both sides of Capitol Hill have struggled for months to send aid to Ukraine, Israel and Taiwan.
The final vote was 79-18. Fifteen Republicans voted with three Democrats against the bill. Forty-eight Democrats and 31 Republicans voted for the bill.

Predvidoma bo še Biden danes podpisal. Torej danes gre konjenica in ostalo čez mejo.

Pa en del teksta od našega glasbenika.

Kdo je tebe, praslovan
Plavati učil

Da si preplaval tisto rusko reko
In se v mojih genih naselil?
Horde slovanske krvi
Preko reke skozi dni
Spredaj poglavarji in direktorji
Za njimi kurbe, mladci, upokojenci.

Brez pigmenta smo spočeti
Sodobna brozga iz betona
Se množimo križani, kastrirani, korakajoči
Da bomo vsi po vseh predpisih
Zajebali vse, kar se bo zajebat dalo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sync ()

Jazon ::

Bauc je izjavil:

Jazon je izjavil:

Bauc je izjavil:

Jazon je izjavil:

Bauc je izjavil:


Nemci bodo z 12k vojaki zasedli večji del vzhodne Evrope ter Skandinavije Rusi pa z 500k ne morejo zasesti ukrajine. Popolna nesposobnost :))


Ja, v teh NATO državah so izgleda sami naciji, zato so Švabi tokrat dosegli cilj brez enega strela. Kakšna vojaška vaja je to, da se ne poka.

Itak. Vse evropske države so polne samih nacijev. Razen Belorusije in Rusije kjer vladajo fašisti. Slabo propagando goniš. Kvaliteta je poden :))


To so tvoje blodnje.
Jaz sem - kot funfact - izpostavil te države, ker so imele vlogo v osi tretjega rajha.
Norveška (Vidkun Quisling), Poljska (Danzig), Litva (Adrian von Renteln), Madžarska (Dome Sztojay) in Romunija (Ion Antonescu).

A to, da so Nemci dobrodošli v vzhodni Evropi in Skandinaviji, ker so tam na oblasti naciji je bil funfact? :)) Saj pravim zelo slaba propaganda :))


Malo sarkazma: "It's funny 'cause its true". 2x, ker tebe izredno nervira in potem lajaš v prazno, naci propagandist. :))

FireSnake ::

damirj79 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Zakaj bi morale biti povezave iz slo-techa?


Če s temi rusofili tu po slo-techu vseskozi opletate.
Potem bi moralo biti povezav prav tukaj kot listja in trave.

Zdaj se pa nehaj izmotavati in jih podaj vsaj ducat.


Ja opletamo lahko, ampak kaj točno ima to veze s povezavami na slo-techu veš pa samo ti.


Ker trdite, da so tudi tukaj. To ne leti direktno nate ampak na splošno.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

fikus_ ::

Boris Johnston je nekaj govoril.
https://twitter.com/RothLindberg/status...
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Bauc ::

Jazon je izjavil:

Bauc je izjavil:

Jazon je izjavil:

Bauc je izjavil:

Jazon je izjavil:

Bauc je izjavil:


Nemci bodo z 12k vojaki zasedli večji del vzhodne Evrope ter Skandinavije Rusi pa z 500k ne morejo zasesti ukrajine. Popolna nesposobnost :))


Ja, v teh NATO državah so izgleda sami naciji, zato so Švabi tokrat dosegli cilj brez enega strela. Kakšna vojaška vaja je to, da se ne poka.

Itak. Vse evropske države so polne samih nacijev. Razen Belorusije in Rusije kjer vladajo fašisti. Slabo propagando goniš. Kvaliteta je poden :))


To so tvoje blodnje.
Jaz sem - kot funfact - izpostavil te države, ker so imele vlogo v osi tretjega rajha.
Norveška (Vidkun Quisling), Poljska (Danzig), Litva (Adrian von Renteln), Madžarska (Dome Sztojay) in Romunija (Ion Antonescu).

A to, da so Nemci dobrodošli v vzhodni Evropi in Skandinaviji, ker so tam na oblasti naciji je bil funfact? :)) Saj pravim zelo slaba propaganda :))


Malo sarkazma: "It's funny 'cause its true". 2x, ker tebe izredno nervira in potem lajaš v prazno, naci propagandist. :))

Spet bruhaš. Nisem jaz kriv, da nabijaš rusko naci propagando pol pa jokaš :))

damirj79 ::

FireSnake je izjavil:

damirj79 je izjavil:

FireSnake je izjavil:

damirj79 je izjavil:


Zakaj bi morale biti povezave iz slo-techa?


Če s temi rusofili tu po slo-techu vseskozi opletate.
Potem bi moralo biti povezav prav tukaj kot listja in trave.

Zdaj se pa nehaj izmotavati in jih podaj vsaj ducat.


Ja opletamo lahko, ampak kaj točno ima to veze s povezavami na slo-techu veš pa samo ti.


Ker trdite, da so tudi tukaj. To ne leti direktno nate ampak na splošno.


Vzeto na znanje. Saj verjetno so tudi tu, skoraj zagotovo.

mtosev ::

A se obetajo boljši časi za Ukrajino sedaj ko bodo dobili orožje? Upam, da da.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013
««
714 / 723
»»