» »

Zakaj v Linuxu (še) ni virusov

Zakaj v Linuxu (še) ni virusov

1
2
»

Tomay ::

Sem bil pred kratkim na predstavitvi f-secure, ki dekla portvirusen programe tudi za linux, pe je bilo rečeno, da je okoli 20 resnih virusov za linux, mislim da so tu vključeni tudi črvi.
Voodoo 4Ever

BigWhale ::

Okoli? A nimajo tocnega seznama? :)

cryptozaver ::

LUPPER

The worm blindly attacks web servers by sending malicious http requests on port 80. If the target server is running one of the vulnerable scripts at specific URLs and is configured to permit external shell commands and remote file download in the PHP/CGI environment, a copy of the worm could be downloaded and executed.

Skratka koda nevarna miskonfiguriranemu sistemu s slabimi php skriptami. Sam OS s tem nima nic.

Komaj bi temu sploh lahko rekel virus!

jlpktnst ::

Vse ste že povedali. Najbolj me razjezi pri linuxu ravno ta nestandardiziranost, ki pa pomaga proti virusom. Pa ni to samo glede različnih distribucij. Tudi sami programi so grozno nestandardizirani. Miljone različnih knjižnic, miljone različnih načinov, navzdrižne dependence ... Vse to je hkrati dobro in slabo.

Katera distribucija je najboljša? Linux From Scratch je :) www.linuxfromscratch.org (za tiste ki mislijo da so 1337 ko majo Debian stage1, naj dajo to gor, in ko bo delovalo so 1337 - hec - ampak je pa dobro za učenje, pa še absolutno kontrolo imaš).

zee ::

podobno imaš SKORAJ popolno kontrolo v Gentoo-ju
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Tomay ::

Jaz sem za "hard way" način učenja uporabil crux, kjer je tudi zelo malo skonfigurirano in skoraj nič ne deluje. Prejšnja verzija še ni imela preverjanja odvisnosti paketov.
Sem pa se zato naučil skompajlat jedro, ki mi ga je na koncu p1 133 32mb ram skompajlala v 15 minutah. :), pa tudi sistem se je zelo hitro naložil.
Voodoo 4Ever

64202 ::

> za tiste ki mislijo da so 1337 ko majo Debian stage1

Uhm, debian nima "stageov"? Sistem dvignes popolnoma trivialno z debootstrap, potem pa itak vse z apt-get lahko naredis...
I am NaN, I am a free man!

M.B. ::

Jaz sem opazil razliko med Gentoo in Ubuntu na Istem PC, Gentoo deluje dosti hitreje.

Npr zagon OpenOffice:
gentoo 8 sekund
Ubuntu 20 sekund.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows davek znaša 50$ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12111678 (8516) krneki0001
»

Nagrada za pisca virusa za Mac OS X

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
436052 (4307) MrStein
»

Črv Santy.A preko napake v phpBB briše spletne strani (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
737319 (7319) *******
»

Novell in Mandrakesoft odgovarjata Ballmerju (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
915430 (5430) SXR
»

Nova razpoka v jedru Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
565432 (5432) Vlady

Več podobnih tem