» »

Android box [Poceni, brez Android TV]

Android box [Poceni, brez Android TV]

Temo vidijo: vsi
««
2 / 17
»»

Daniel ::

Če Android nima gonilnikov za ta box bo bolj težka.

Invictus ::

bbobst je izjavil:

Ali je že kdo priklapljal USB WiFi anteno na TV-box? Dotično A95xF2.
Na tem boxu mi v Coreelecu preko USB antene pokaže omrežje in dela OK,
medtem ko v androidu pokaže samo omrežje preko vgrajenega WiFi-ja.
Kako ga nahecat (mogoče kakšen apk) da bo zaznal tudi omrežje preko USB antene?

Kaj je narobe s coreelecom?

Meni dela super, sam sem šel nazaj na Android, ker se mi ne da ukvarjati s KODIjem...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbobst ::

Invictus je izjavil:

bbobst je izjavil:

Ali je že kdo priklapljal USB WiFi anteno na TV-box? Dotično A95xF2.
Na tem boxu mi v Coreelecu preko USB antene pokaže omrežje in dela OK,
medtem ko v androidu pokaže samo omrežje preko vgrajenega WiFi-ja.
Kako ga nahecat (mogoče kakšen apk) da bo zaznal tudi omrežje preko USB antene?

Kaj je narobe s coreelecom?

Meni dela super, sam sem šel nazaj na Android, ker se mi ne da ukvarjati s KODIjem...

Nič ni narobe saj vse laufam preko Coreeleca.
Rad bi samo usposobil WiFi v androidu, ker original sprejemnik dela za en k..., ga meče ven.
A kdo ve ,kako bi v Coreelecu testiral WiFi hitrost ?

Invictus ::

"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbobst ::

Hvala.

polde66 ::

Če koga zanima kaj je recimo ok box v teh časih. Na Banggod sem vzel tole pred kake pol meseca: https://www.banggood.com/TOX1-Amlogic-S...
Cena je bila 39 eur +6 poštnine, kar se mi je zdelo solidno.
Na kratko plusi:
- ima se mi zdi ugoosov frimware z ogromno ogromno možnosti nastavljanja, zelo podobno kot ugoos ali enako. Samba server...
- ima 2 launcherja, seveda je možnost inštalacije svojega
- ima uporabno zgornjo in spodnjo orodno vrstico
- vse deluje brez problemov in gretje gre do kakih 70˙c redko kdaj čez ampak kmalu pade nazaj, Reže za zrak so tako pod aparatom kot na vrhu, kar je logično, da topel zrak lahko kam gre.
- benchmark gre na 74000 točk kar je zelo solidno
- ima 1gb mrežni vhod, zunanjo anteno in zelo zelo soloden wifi ( 2.4 ghz leti na 100mbm 5.8 ghz je pa odličen) zelo zelo soliden domet
- tudi posodobitvi zanj sta bili preko ota
Minusi:
- tako kot na ugoosu ne dela novejša aplikacija EON-a, deluje pa EON-1.8.250
- pomanjkanje AV ali optičnega izhoda (seveda se da to nadometiti z usb zvočno kartico za 2-3 eur ampak vseeno)

Malce sem brskal po netu in gledal mnenja in teste te naprave in sem naletel na: https://www.evolutiontv-vs.com/uncatego...

Naložil sem torej V1.5 (TV) ATV verzijo nanj in zaenkrat nimam pripomb. Se pravi lahko je na njem navaden ali pa android tv firmware.
Daljinec je pač IR tak kot v glavnem vsi na pol uporabni pa sem ga nadomestil z: https://www.aliexpress.com/item/3295379...
Tako sedaj uporabljam izključno tega.

Cena aparata je malce zrasla za 5-6 eur vendar je konec koncev zelo soliden box, vprašanje pa je kje se ga da še dobiti.
polde

MaticKregar ::

Zdravo. V kleti imam en dumb tv in bi rad kakšno solidno napravo, kjer bi se gledalo Netflix, neo apk, youtube in twitch. Je kaj ugodnega, kjer bi vse to dobro delalo?

Yossarian ::

Lahko ti priporočam Chromecast 4 Google TV. Gori imam EON, Netflix, Youtube, Kodi, Plex, Mezzmo, Serviio... vse dela v nulo. Na igabiba.si stane 80 EUR in ga dobiš v dveh dneh. Preverjeno.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

MaticKregar ::

Chromecast 3ka je 44 eur, a dela ta kaj slabše? Za klet mi je kar škoda 80 eur...

Yossarian ::

Nisem se mogel povezat s 5 GHz omrežjem, temveč samo z 2,44 GHz + 3 omogoča samo screenmirroring.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

mrData ::

MaticKregar je izjavil:

Chromecast 3ka je 44 eur, a dela ta kaj slabše? Za klet mi je kar škoda 80 eur...


Xiaomi TV Stick

https://www.mishop.si/xiaomi-mi-tv-stic...

Imam na starem tv, napajanje preko service usb vhoda in skrito za tv, je Android TV, dela vse kar si nastel.

NejcSSD ::

MaticKregar je izjavil:

Chromecast 3ka je 44 eur, a dela ta kaj slabše? Za klet mi je kar škoda 80 eur...


To je za streamanje s telefona. Chromecast with Google TV je samostojna naprava z Android TV in daljincem.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

MaticKregar ::

Tale xiaomi zgleda ok, skrbi me edino 1 GB rama. Pa a se da normalno naložit gor aplikacije, ki niso iz play store? ?

bbobst ::

Zdravo.
Naj mi nekdo prosim razloži,kako na računalniku ustvarim novo network lokacijo, tako da bom iz računalnika dostopal do zunanjega diska ,ki je priklopljen na usb na TV boxu.
Računalnik in box sta žično povezana na ruter ,tako da sta v istem omrežju. 100x sem probal po vodičih pa ne vem več kaj naj. Ali moram v androidu na boxu sherati zunanji disk in če, kako.
Ko hočem na računalniku ustvariti novo network lokacijo, kaj vpišem takoj v prvem koraku ,kjer mora biti IP od boxa, kakšen format, ali mora biti tudi naveden "disk"? Skratka prosim za pomoč, ker resnično nimam pojma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

strel ::

Jaz prenašam preko ftp, ki je vgrajen v file Explorer. Lahko bi pa verjetno preko sambe. Mogoče zna kdo torrent client nastavit pravice da bo lahko na tak zunanji disk pisal.

MaticKregar ::

Kupil sem ta xiaomi, vse povežem in Netflix imam samo zvok??? Kako to rešim?

bbobst ::

Pozdrav .
Rabim predloge, da vidim, ali mi je kakšen model boxa ušel izpred oči.
Torej mora imeti :
- S905x2 ali x3 čip zaradi Coreelec podpore
- Gigabit ethernet
- HDR10+ podpora

Vanadium ::

Huh hdr10+ podporo na teh še nisem zasledil vsaj delujočo tko kot more bit, pomoje da boš moral pogledat prot 922 chipsetu kot npr ODROID-N2+, malo poglej tu na tem linku, če ti pa android ne smrdi je pa ta novi chromecast tudi dobra izbira...

https://forum.kodi.tv/showthread.php?ti...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vanadium ()

joze67 ::

-JM- je izjavil:

Če kdo rabi EON mobilno (AOSP) mod. verzijo, ki dela na Android TV (ATV) platformi:
https://drive.google.com/file/d/169WmvQ...

Hvala za tole.

bbobst ::

polde66 je izjavil:


- pomanjkanje AV ali optičnega izhoda (seveda se da to nadometiti z usb zvočno kartico za 2-3 eur ampak vseeno)

Polde ali lahko podaš link do kakšne take kartice??

bbobst je izjavil:

Zdravo.
Naj mi nekdo prosim razloži,kako na računalniku ustvarim novo network lokacijo, tako da bom iz računalnika dostopal do zunanjega diska ,ki je priklopljen na usb na TV boxu.
Računalnik in box sta žično povezana na ruter ,tako da sta v istem omrežju. 100x sem probal po vodičih pa ne vem več kaj naj. Ali moram v androidu na boxu sherati zunanji disk in če, kako.
Ko hočem na računalniku ustvariti novo network lokacijo, kaj vpišem takoj v prvem koraku ,kjer mora biti IP od boxa, kakšen format, ali mora biti tudi naveden "disk"? Skratka prosim za pomoč, ker resnično nimam pojma.

Hvala vsem za pomoč, sem zrihtal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

strel ::

A je že kdo nameščal firmware iz te strani https://slimboxtv.ru.

Imam x99 max plus, sicer zadovoljen z njim ...

https://slimboxtv.ru/glavnaya/x88-pro-x...

polde66 ::

polde

polde66 ::

Če bi pa hotel optiko naprej je pa recimo nekaj takega: https://www.aliexpress.com/item/1857358...
polde

Bwaze6 ::

Kaj je zdaj kaj in, ter dobabljivo v Sloveniji? Google Chromecast?

So kakšne težave pri popularnejših android boxih s predvajanji datotek s podnapisi?

Kiwix ::

Je za cca 100€ še vedno top box GT King ali priporočate kaj drugega? :) Trenutna imam Tanix TX3 Max, če koga zanima ga prodam za 20€.

Yossarian ::

Google TV sem nabavil pred nekaj tedni. Od takrat dalje se sprašujem samo še, zakaj ga nisem že prej nabavil. Za 80 EUR je to to.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

bbobst ::

polde66 je izjavil:

Če bi pa hotel optiko naprej je pa recimo nekaj takega: https://www.aliexpress.com/item/1857358...

To imam in dela OK.

scipascapa ::

Yossarian je izjavil:

Google TV sem nabavil pred nekaj tedni. Od takrat dalje se sprašujem samo še, zakaj ga nisem že prej nabavil. Za 80 EUR je to to.


Zakaj? Kaj je drugače od ostalih zadevic, oz. če imaš že KODI preko ANDROID TV, kot ima SONY XH90 ipd.

Yossarian ::

Pred tem sem imel Tanix TX3 mini. Na začetku je npr. EON delal v redu, z zadnjo posodobitvijo pa ne več. Hkrati je vse občutno, ampak res občutno hitreje. ScreenMirrorring dela odlično, pri Tanixu pa ni. Tanix dela samo na 24, GHZ, Google TV pa na 5 GHz. Te stvari mi naprej padejo na pamet.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

scipascapa ::

igabiba ne? pa še neka koda je....cca 80€...v zda pa 50€ :P

Yossarian ::

Jaz sem kar pri nas naročil, na igabiba, brez kode 80 EUR; dobil sem v dveh dneh. 50 EUR je v ZDA s poštnino in davkom ali brez? Če je brez, je to ful dobra cena.
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

polde66 ::

polde

scipascapa ::

ojoj 2gb/8gb :)

polde66 ::

@scipascapa??? V primerjavi s čim? Mi boxom? Google chomecastom?
Ima ddr4 2 gb ram čisto zadosti.2 gb placa gre za silo skozi ampak je razširljiv z micro sd kartico, če bi že rabil)
Danes sem stestiral Mecool KM6 classic z 2 gb rama in 16 gb prostora. Benchmark pokaže preko 85000 točk s tem x4 novim procesorjem, kar je huh veliko. V primerjavi z zelo dobrimi x3 ki dosežejo okoli 70000 točk. To da vse teče kot treba ni treba niti razlagati.
Če je box namenjen gledanju tv in filmov je to čisto ok. Tale mecool KM2 pa ima x2-b procesor, kar vsaj upam da deluje zelo hladno. Testov še ni zunaj. Bomo pa videli. Ima pa popolni L1 certifikat z netflixom in prime v 4k. Če primerjaš po ceni mi boxa s tem bi bil tale dražji za ajde 15 eur. Ampak procesor, usb, mrežna kartica in ostali hardver pa bistveno boljši. Res pa je da se ta ne bo posodabljal ampak nikoli ne veš. Za določene modele je mecool izdal novejše firmvarje z androidom 10. Tako da ...
polde

Ales ::

scipascapa je izjavil:

ojoj 2gb/8gb :)

Ojoj, Google TV:

Amlogic S905X3
2GB of RAM
4.4GB (8GB total)
802.11ac
Bluetooth 4.1

Folk vidi fuknjene telefone z 17218 GB RAM in misli, da se to dejansko rabi... ;((

polde66 ::

@Ales točno tako.
Kar sem pri mecoolu pogrešal je bil optični izhod. Bistvo je da je v škatli soliden procesor, ki se ne greje preveč pa še vedno zmore premleti precej audio video kodekov. In X2 procesor je zelo dobra izbira. Za ta denar dobiš vse vhode, izhode, soliden procesor, googlov android, netfliksov certifikat...Haloo kaj češ lepšga. Žal ima mecool toplotni senzor pri svojih novejših aparatih z androidom 10 izklopljen. Tako da žal toplote ni moč spremljati.
Jaz sem ga za foro naročil. Upam da ne bo hodil 3 mesece kot hodijo izdelki iz Aliexpressa.
polde

scipascapa ::

potem je ok :P

polde66 ::

Stvar posameznika kaj in kako mu odgovarja, ne zgleda pa švoh. Sicer nikjer ne vidim katere funkcije ima daljinec, če bi imel še giroskop pol bi bla pa zmaga. Funkcij na daljincu je pa kar nekaj.
polde

chucki ::

Kateri android box priporočate za eon aplikacijo?

https://www.amazon.de/-/en/Android-Blue...

Ta bi bil vredu?
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

polde66 ::

Ne ker je slab na vse možne naćine. Pa še greje se precej. Če že hočeš prišparat potem mogoče tole: https://www.geekbuying.com/item/TANIX-T... eon pa na njem deluje bp. boš pa potreboval neko miš zraven
polde

chucki ::

Hvala za info... rabim samo za eon,youtube in netflix... gledal se bo pa zelo malo, ker imam to za apartma na morju. Mi priporocas kaksnega iz mimovrste ali podobno, ker grem v sredo na morje in ga ze rabim...:(
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

polde66 ::

Maš na ZS, na mimovrste je pa drago ali pa zanič
polde

polde66 ::

Do srede ga boš dobil verjetno edino na bolhi z osebnim prevzemom.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Bwaze6 ::

Kako predvajate lokalne datoteke (se pravi nestreamanje)?

Uporabljam Android generičen predvajalnik T95Z Plus (S912, 2GB+16GB). Za starejša gledalca uredim datoteke s slovenskimi podnapisi, jih dam na USB ključek in tega v predvajalnik - edino to je konsistentno predvajalo datoteke s podnapisi s slovenskim kodiranjem.

Preko UPnP, DLNA predvajanju iz diska v PCju sem imel vedno težave, tudi ko je pri nekaterih datotekah to že delovalo. Pa sem preizkusil na PC strani z Windows 10 Media Share ter nekaj zastonjskimi DLNA strežniki, na android strani pa z VLC ter Kodi. Še najbolj konsistentno je bilo zapakiranje srt podnapisov v mkv, a je s tem precej dela. Če pa je srt podnapis le priložen, pa so običajno kar problemi - tudi DLNA strežniki, ki naj bi načeloma podpirali prenos podnapisa, se zmedejo, če je npr. datoteka mkv s svojim podnapisom...

Kako to uredite vi? Vem, specifične zahteve, stvar je v bistvu polomljena že desetletje oz. specifikacija UPnP, DLNA tega ni predvidela, ker v ZDA tako ali tako nihče ne bere podnapisov...

Brute force rešitev je tudi transkodiranje na strani DLNA strežnika, tako da so podnapisi hardcoded, a to se mi zdi malo potratno, pa tudi precej neodzivno potem vse postane.

Je kakšna opcija, da bi dostopal do pomnilnika na Android boxu preko mreže, ali celo ključka na njem? To bo bilo še najenostavnejše.

Kot gledam, tudi z nakupom kakega novejšega pripomočka ne bi dosti pridobil - še izgubil bi možnost priklopa USB diska - npr. Chromecast 4, moje težave pa ostanejo...

NejcSSD ::

Download na folder na Plex strežnik, dostop vsi v mreži bp. Podnapisi v UTF8. Free Plex, razmišljam o Plex pass permanent ker ima hw transcoding.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

polde66 ::

Tale tipson @chucki je nategator in je dal neobstoječ naslov za pošiljanje. Verjetno mu je to v posebno veselje, da folk nateguje. Poslano po pošti ter vrnjeno zaradi neobstoječega naslova. Dobr si sine dobr.
polde

Bwaze6 ::

Plex app na T95Z žal ni predvajal avdia mnogo datotekam, tudi ko sem zamenjal firmware na Poison Rom v4.3. Workaround, izklop AC3 kodiranja, ni deloval. Mogoče bi moral vseeno zamenjati to škatlico.

Frenky ::

Meni se je valjal en raspberry pi 3. Dal sem notri en usb kljucek in naredil server ter torrent klient. Porabi zelo malo elektrike, predvajanje video vsebine dela pa s katerim koli predvajalnikom na android tv. Pa se nekih usb kljudckov ne rabis prenasat. Vse na pc uredis

Badwolff ::

Beelink, zeta torrent, rss site, zunanji disk, nova video

gig ::

Zanima me mnenje o A95X F4 Smart TV Box Android 11 Amlogic S905X4 npr. 4GB/64GB. A ga je že kdo spobal?
LP, gig
««
2 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138741 (10532) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144908 (9237) ruski76
»

Xiaomi Mi TV Stick

Oddelek: Zvok in slika
153679 (2254) rejven

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561089138 (349145) Mavrik

Več podobnih tem