» »

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Android TV naprave [Nvidia Shield, Mi Box, Nexus,.... ]

Temo vidijo: vsi

DePalmo ::

Po nasvetih iz te teme sem se pred časom odločil za nakup Xiaomi Mi TV Box 2nd gen in sem zadovoljen ker je sedaj TV dejansko uporaben. Sicer sem se kar nekaj časa hecal kako vsebino spravit iz PCja preko wifija do TV Boxa, a mi je tudi to uspelo. SMB pač ni zanesljiv protokol in sem imel težave, FTP deluje odlično. Za predvajanje uporabljam Kodi, ker mi je všeč da predstavi vsebino kot knjižnico in ne kot en velik kup map in datotek.

Ker mi počasi zmankuje placa na laptopu (2 TB disk), razmišljam v smeri zunanjega diska priklopljenega direkt na TV Box. Kolikor sem bral nekaterim USB Hub priklopljen na tv box dela, drugim pa pač ne, zato nebi šel to pot, bi pa kupil čimvečji HDD kjer bi imel gor vso medijo. Ampak ne najdem podatka kako veliko disk ta tv box podpira, zato me zanima če je kdo že priklapljal nanj več kot 4 TB in kako je zadeva laufala. Tuhtam v smeri 10 TB diska, če pa dobim kaj ugodnega, mogoče celo več.

USB 2.0 mislim da ne bo težava, vse filme katere imam v arhivu so med 1.2GB in 4GB, skoraj vsi 1080p, h264 ali raje h265, mkv. Če je mp4 se občasno kakšen zatika in če samo spremenim "container" mp4 v mkv, predvaja gladko. Bolj me skrbi da če bi na tv box priklopil 10 TB disk, da ga nebo prepoznalo ali ga nebo bralo.

GupeM ::

Ne vem, kako je z Mi Box, ampak meni SMB dela povsem OK. Na NAS-u imam filme, na linux serverju imam Jellyfin server, ki preko SMB protokola bere filme in serije z NAS-a. Nato pa z Jellyfin clientom (TV, Shield, telefon, tablica, laptop, whatever) lahko brez težav gledam kjerkoli. Celo s slabo WiFi povezavo v hrvaškem kampu preko VPN povezave mi je zadeva delala super. Mogoče je bil loading time nekoliko daljši, ko je pa enkrat začelo, je pa zadeva špilala.

Kakorkoli, z SMB nisem imel nobenih težav. Lahko pa, da je implementacija SMB na Androidu kaj čudna in ne dela tako kot bi morala.

krop ::

Kupi poceni nas pa si rešen. Meni ds 214se star ko zemlja predvaja prek kodija odlično

ruski76 ::

se pridružujem ? imam ds214 in ds414, ki vec kot dovolj dobro "servirata" vso arhivo... pusti neke usb diske ipd. ? nas si pa na willhaben ugodno poisci, ker na bolhi prevec pretiravajo s cenami

DePalmo ::

No, meni ni. SMB je stregel Windows 10 preko wifija in je dobro delalo mogoče kakšen dan, nato sem moral router ponovno zagnat. Če ga nisem, je Kodi postal zelo počasen in negledljiv in sem vedno gledal napis "buffering" ali "source not fast enough" (oz. nekaj takega). Mogoče je implementacija SMBja boljša na linuxu, nisem probaval. Odkar imam na Windowsu FTP server, Kodi dela tudi če routerja ne zaženem ponovno cel teden ali več.

Sem pogledal omenjen nas DS214 in max. kapaciteta je 8TB? To je dejansko res? A ni potem boljše kupiti en relativno star PC, kjer lahko notri zmečem diskov olala in ga uporabim kot server? Dejansko ne vidim prednosti v NAS, razen to da je namenska naprava.

USB disk sem pa hotel iz preprostega razloga: kakšna naprava manj in bi pričakoval da bo manj težav. Če vzamem NAS, je treba še tisto konfigurirat in je zajebavat z njegovimi muhami.

polde66 ::

Na win10 je smb čisto ok, Preko wifi6 gledam preko ene sobe na Fire stick 4k max vse, zadnjič tudi 63 gb velik film brez zatikanj. Seveda je odvisno kako imaš mrežo speljano in hitrost wifija. Pc imam mini in laufa 24/7/365, na njem pa 2x 2tb ssd m.2 nvme in 1x 265 nvme za sistem. To je za sheranje čisto dovolj, pogledaš zbišeš ali pa shraniš kaj na zunanji disk če je to potrebno. Na vrt imam speljan signal preko Deco x60 od tp linka. Tam se s projektorjem preko wifi gleda vsa zaloga. 63 gb velik fajl je v kodiju štekal na sredini vendar projektor ni wifi6, če pa bi dal zraven fire tv stick z wifi6 pa vprašanje če nebi bilo ok.
Sprobaj na xiaomiju wifi signal z kakim speedtestom. Več kot 250 itaq ne bo šlo. Keter ruter imaš oz ali wifi uporabljaš 5.8 mhz ali 2.4? Če bi dodal recimo usb hub z lanom pa več kot 100 mb ne bo šlo ker je usb 2.0.
polde

DePalmo ::

Speedtest sem delal, ampak je tega že nekaj časa in se ne spomnim točnih rezultatov. Se pa spomnim da je ob ponovnem zagonu modema bilo vse vredu, cca. dva dni kasneje pa ogromen ping in packet loss. Modem je LTE Huawei B535 katerega imam tudi za wifi omrežje. Računalnik je sposoben, tako da on ni težava, priklopljenih naprav na wifi je do 3.

Vedno in brez izjeme je pri meni bilo z SMB bilo takole. Ko sem restartal modem, je filme predvajalo gladko. Dan kasneje sem in tja kakšen zatik, dva ali več dni negledljivo. Če sem slučajno pomislil na previjanje, je zgledalo kot da je vse skupaj zmrznilo. Ko sem modem restartal, je zadeva zaživela in laufala kot je treba.
Odkar sem si postavil FTP server (hardware je ves isti), zadeva laufa gladko, filmi se mi ne zatikajo in jih lahko previjam kolikor želim.

Po napisanem bi lahko rekel da je wifi težava ampak kot sem že napisal, FTP je pri meni rešil zadevo, pred tem sem hotel vse skupaj zagnati skozi okno. Debugat SMBja in wifija se mi pa ne da več, sem izgubil dovolj živcev.

Tsunamii ::

ruski76 je izjavil:

se pridružujem ? imam ds214 in ds414, ki vec kot dovolj dobro "servirata" vso arhivo... pusti neke usb diske ipd. ? nas si pa na willhaben ugodno poisci, ker na bolhi prevec pretiravajo s cenami


Jaz sem dobil DS213j - mislis, da bo to peljalo Plex..? To je staro orenk.. sicer moram se kaksne diske dobit za njega da sprobam :P

krop ::

Nebo. Ne rabiš plex. Uporabi kodi, da ti naredi knjižnico

Tsunamii ::

krop je izjavil:

Nebo. Ne rabiš plex. Uporabi kodi, da ti naredi knjižnico

Tnx za nasvet. Kodi it is 8-)

ruski76 ::

DePalmo je izjavil:

No, meni ni. SMB je stregel Windows 10 preko wifija in je dobro delalo mogoče kakšen dan, nato sem moral router ponovno zagnat. Če ga nisem, je Kodi postal zelo počasen in negledljiv in sem vedno gledal napis "buffering" ali "source not fast enough" (oz. nekaj takega). Mogoče je implementacija SMBja boljša na linuxu, nisem probaval. Odkar imam na Windowsu FTP server, Kodi dela tudi če routerja ne zaženem ponovno cel teden ali več.

Sem pogledal omenjen nas DS214 in max. kapaciteta je 8TB? To je dejansko res? A ni potem boljše kupiti en relativno star PC, kjer lahko notri zmečem diskov olala in ga uporabim kot server? Dejansko ne vidim prednosti v NAS, razen to da je namenska naprava.

USB disk sem pa hotel iz preprostega razloga: kakšna naprava manj in bi pričakoval da bo manj težav. Če vzamem NAS, je treba še tisto konfigurirat in je zajebavat z njegovimi muhami.


8tb je najvecja velikost storage poola. ce vtaknes not 2 vecja diska, bos pac moral nastaviti vec storage pool-ov.

OK.d ::

Respect za 8 let staro napravo.
https://support-shield.nvidia.com/andro...
LPOK.d

polde66 ::

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
cena nokie 8010 na črni petek.
polde

polde66 ::

polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

polde

ruski76 ::

OK.d je izjavil:

Respect za 8 let staro napravo.
https://support-shield.nvidia.com/andro...


Ta stara naprava iz leta 2015 se zmeraj najbolj tekoce zene programje izmed vseh android box-ov (in TV-jev) :)

polde66 ::

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
Poceni zadeva z googleTV ter podporo dolby atmos in vision ter seveda L1. Kake posodobitve verjetno ne bo, kar ima pa več od xiaomija je lan vhod ter ddr4 namesto ddr3 in 16 gb prostora. Procesor y4 namesto x4 kar ne predstavlja neke razlike. https://charlestech.fr/test-strong-leap...
polde

orreel ::

Polde ali obstaja kaj uporabnih in varnih spletnih strani z mod apk za android TV boxe ?

polde66 ::

Seveda apktime.apk. Tu dobiš uporabne in manj uporabne programe. Odvisno kaj je komu pomembno. Meni recimo mxplayer pro, tune in pro, nexttube, plex...
polde

orreel ::

YouTube brez reklam vsekakor,kodi,pa HDO BOX,Eva iptv,dezor,Spotify če sploh obstaja za Android TV boxe.

polde66 ::

Spotify vem da je, IPTV je , HDO box je, Deezertudi in cel kup drugih aplikacij za gledanje serij in filmov, Magellan tv, športni, xxx... Naloži pa boš videl.
polde

orreel ::

Kateri app pa priporočate za prenos apk iz telefona na Android TV box ?

Katero kodi verzijo priporočate ?

Pa tale stran je varna za uporabo ?
https://apkmb.com/android-tv/

polde66 ::

Jaz uporabljam PC pa usb ključ.
polde

Ales ::

polde66 je izjavil:

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B...
Poceni zadeva z googleTV ter podporo dolby atmos in vision ter seveda L1. Kake posodobitve verjetno ne bo, kar ima pa več od xiaomija je lan vhod ter ddr4 namesto ddr3 in 16 gb prostora. Procesor y4 namesto x4 kar ne predstavlja neke razlike. https://charlestech.fr/test-strong-leap...

LAN žal samo 100 Mbit, zato pa USB 3.0. In seveda Wi-Fi AC. Dobra zadevica tole, za to ceno.

polde66 ::

Za to ceno ni švoh ampak mislim da je usb 2.0, ker čipovje z y4 procesorjem ne podpira usb 3.0. Kolikor imam pa izkušenj s temi boxi, ima pa wifi odličen. Moti me edino googleTV OS.
polde

Ales ::

Eh, imaš prav, površno sem pogledal test. Pravzaprav ne omenja izrecno USB verzije, napisano je da je ena prejšnjih verzij imela USB 3.0... tako da je najbrž le 2.0, in to en sam USB 2.0 port. Škoda!

polde66 ::

V bistvu ni ker če bi uporabljal usb 3.o skupaj z wifi, wifi nebi delal. Neka bugasta zadeva z usb 3.0. Tako imam na mecoolu km2+ problem in na ugoosu x4q pro. Slučajno sem nekje na enem forumu spotoma prebral. Na morju sem pa povezoval km2+ na net z hdd v usb 3.o pa ni bilo signala. Še dobro da sem se spomnil na to. Ko sem pretaknil na usb 2.0 je net začel delat. Vse pa lahko gledaš z usb 2.0 brez problema. Z hako pro tega problema ni bilo ker ima y4 procesor in 2x 2.0 usb vhoda.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Danes prejel Strong LEAP-S3. Majhna android tv škatlica z googleTV sistemom. Box podpira dolby vision, atmos av01, daljinec je enak mecoolovim. Presenečen nad samo škatlico, ki je sorazmerno težka glede na njeno velikost in ni s poceni plastike, daje dober občutek in kakovost. Priklopi optika, 1x usb 2.0, 1x lan vhod in seveda HDMI. Po inštalaciji programov, ki v primerjavi z xiaomijevim mi box S 2nd gen poteka vidno hitreje in je tudi odzivnost samega sistema hitrejša kot na xiaomiju sem sprobal dolby vision na HBO max, hrd vsebine preko diska in vse deluje lepo in tekoče. Precej bolje kot na xiaomiju. Tudi hitrost wifi je boljša (od xiaomijevih 250 gre tu na 430 pri moji povezavi 500/100). Zelo prijetno presenečen. Na amazon.de še vedno 48 eur. Dobra cena. Tudi NBA aplikacija na tem boxu deluje čeprav na xiaomiju ter marsikaterem certificiranem androidTV ne. Deluje na nokii 8010 in shildu.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Scorpy84 ::

ruski76 je izjavil:

OK.d je izjavil:

Respect za 8 let staro napravo.
https://support-shield.nvidia.com/andro...


Ta stara naprava iz leta 2015 se zmeraj najbolj tekoce zene programje izmed vseh android box-ov (in TV-jev) :)


No ja, moj sony tv filme od 40gb in vec veliko boljse prebavlja in tudi atmos deluje. Pri shieldu je pa zrebanje ce bo sploh player spustil atmos.

Kodrnusa ::

polde66 je izjavil:

Danes prejel Strong LEAP-S3. Majhna android tv škatlica z googleTV sistemom. Box podpira dolby vision, atmos av01, daljinec je enak mecoolovim. Presenečen nad samo škatlico, ki je sorazmerno težka glede na njeno velikost in ni s poceni plastike, daje dober občutek in kakovost. Priklopi optika, 1x usb 2.0, 1x lan vhod in seveda HDMI. Po inštalaciji programov, ki v primerjavi z xiaomijevim mi box S 2nd gen poteka vidno hitreje in je tudi odzivnost samega sistema hitrejša kot na xiaomiju sem sprobal dolby vision na HBO max, hrd vsebine preko diska in vse deluje lepo in tekoče. Precej bolje kot na xiaomiju. Tudi hitrost wifi je boljša (od xiaomijevih 250 gre tu na 430 pri moji povezavi 500/100). Zelo prijetno presenečen. Na amazon.de še vedno 48 eur. Dobra cena. Tudi NBA aplikacija na tem boxu deluje čeprav na xiaomiju ter marsikaterem certificiranem androidTV ne. Deluje na nokii 8010 in shildu.


A stremanje sloflix in jelyfin (sloflix) deluje?

polde66 ::

seveda, tole je v bistvu pomanjšana nokia. Vse deluje kot treba
polde

Ganon ::

Scorpy84 je izjavil:

No ja, moj sony tv filme od 40gb in vec veliko boljse prebavlja in tudi atmos deluje. Pri shieldu je pa zrebanje ce bo sploh player spustil atmos.


Česa tako trapastega že dolgo nisem prebral.

Kodrnusa ::

polde66 je izjavil:

seveda, tole je v bistvu pomanjšana nokia. Vse deluje kot treba

Kje se to kupi? A samo 1 usb vhod ima, potem je problem za misko najbrz ce mas disk ali kljucek notri. Hvala za info.

polde66 ::

https://www.amazon.de/dp/B0BZJP5FYW?ref...
Pa vzameš en bluetooth daljinec z aliexpresa, 10 eur: https://www.aliexpress.com/item/1005005...
ta plav mora bit al pa nekaj v tem stilu. Tega imam pa je čist ok
polde

misek ::

polde66, katera verzija linux kernela teče na tem strongu?

polde66 ::

Kje to vidim?

Amazon ima free pošiljko nad 59 eur.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

polde66 ::

Edina zadeva ki jo pogrešam pri teh ostalih boxih z googleTV je prilagoditev ekrana. Xiaomi to ima ostali kar sem jih sprobal ala mecool km7+ in realmi stick 4k pa ne. Ni tako hudo moteče ampak meni na oledu bi pasalo mal zmanjšati sliko.
polde

Presky ::

Kaj se ne da pač prilagajati velikost format slike v nastavitvah TVja?
BIOHAZARD 4

misek ::

polde66 je izjavil:

Kje to vidim?
Nekje pod About piše Kernel version:
 kernel version

kernel version

polde66 ::

RTTO.210829.002.P2.4.8_20221217 če bi to bilo to.
polde

MK99 ::

polde66 je izjavil:

Edina zadeva ki jo pogrešam pri teh ostalih boxih z googleTV je prilagoditev ekrana. Xiaomi to ima ostali kar sem jih sprobal ala mecool km7+ in realmi stick 4k pa ne. Ni tako hudo moteče ampak meni na oledu bi pasalo mal zmanjšati sliko.


Kaj ne moreš na TVju prilagoditi slike? Jaz imam na vseh tvjih moznost prilagoditve za vsak source posebaj..

polde66 ::

Misliš okvir slike?
polde

MK99 ::

Ne, pac celo sliko. Lahko povecam/pomanjšam, lahko tudi raztegnem/stisnem v obe smeri. Za GTKingPro prek hdmi2 imam npr povecano sliko za cca 7% ker drugace ne zapolni ekrana. Ostali viri ostajajo nespremenjeni, eon box na hdmi1 npr ne potrebuje nobene spremembe, je ze v osnovi od roba do roba in 1:1 pixel.

polde66 ::

Pri meni se te škatle tako hitro menjajo, da za svojo potrebo tega ne rabim. Beelink pa ima v nastavitvah možnost uokvirjanja slike. Skratka vsi boxi to imajo le google tv z izjemo xiaomija tega nima. V osnovi je plus oz bi bi ta funkcija mogla biti dodana vsakemu boxu. Npr FHD tv je treba zmanjšat screen position kot se to uradno imenuje na 92% na moje oledu na 96%. Če nosiš box okoli marsikatera stara tv nima te funkcije. Zato pravim da je taka nastavitev slike na boxih zelo dobrodošla oz bi morala biti nujna. Ni moteče če to ne opaziš ampak če pa poznaš te stvari pa je malce. Pri vseh 4k tv-jih pa tega ne rabiš.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

misek ::

polde66 je izjavil:

RTTO.210829.002.P2.4.8_20221217 če bi to bilo to.
Ne: nekaj v stilu 5.4.xxx.

polde66 ::

Če ti tole kaj pomaga:


polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Ales ::

Kernel je jedro, različica na tem boxu je 5.4.180.

Zgleda, da je ta kombinacija OS-a nastala sredi decembra 2022, posodobitev po tem pa ni bilo več.

polde66 ::

Ta box ni nova stvar, edino cena je drugačna. Ampak na sprobano, rezultat in ceno sem si naročil še enega.
polde

Scorpy84 ::

Ganon je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

No ja, moj sony tv filme od 40gb in vec veliko boljse prebavlja in tudi atmos deluje. Pri shieldu je pa zrebanje ce bo sploh player spustil atmos.


Česa tako trapastega že dolgo nisem prebral.


Ja enako, zato je shield romal v spalnico, ker se mi ne da jebat, ali bo film delal oz. imel prave barve, zvok al ne. Full hd pa vse prebavi.

Oldi ::

Ne vem če sem prav prišel, @polde66 me je napotil na temo o Android TV boxih, kjer bom vse izvedel o boxih za Xplore TV od A1. https://slo-tech.com/forum/t766387/p809...
Skratka rabim box za Xplore TV. Do kakega leta nazaj mi je delal na Tanix TX3 mini, nakar so pri A1 to možnost zablokirali.
V čem je fora. Hkrati bi še tule ponovil vprašanje: Na čem Xplore TV dela dobro in hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15449061 (815) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341138765 (10556) zitrus
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144916 (9245) ruski76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561089235 (349242) Mavrik

Več podobnih tem