» »

Dimenzije gum ?

Dimenzije gum ?

mrTwelveTrees ::

v kleti mam 4 zimske gume dimenzije 185 / 65 R 14

Na novem avtu pa so zdaj letne (orginal) 185 / 55 R 15 (platišča 15 col)

Vprašanje: če kupim 14 colske feltne, in dam te gume (zimske) gor, ali bo vse OK - dimenzije ?

||_^_|| ::

Za kateri avto gre?

mrTwelveTrees ::

hyundai getz, sam mislim da to ni pomembno...

te gume (zimske) mam za porabit... kupu bi platišča,...

sam da ne bo kej narobe z dimenzijami... števec pa to...

Alec999 ::

jst sm se tko enkrat zaj*** k sm kupu tocen to dimenzijo po so ble pa prevelke za na Alfo 33 mislm da names 65 bi mogla bit 60. Tko da ti svetujem da se pozanimas preden bos kupu feltne.

SkIDiver ::

Odstopanja od števca bodo, če nimaš teh dimenzij podanih v knjižici o uporabi vozila oz navodilih. Če imaš notri priporočeno dimenzijo 165 R14 potem bo števc kazal pravilno in ne bo odstopanja. Če pa nimaš podanih točno teh potem bo neka minimalna razlika realna hitrost z prikazano. Bolj pomembno od vsega je da se prepričaš, da boš lahko take gume uporabljal (bo dost prostora pod blatnikom in pa da boš lahko zavijal, da se ne bojo kam zapele slučajno!).

xy! ::

Če sem prav zračunu, bo premer zimskih gum okol 12mm večji. Vprašanje pa je, če se ti splača kupovat nove feltne.

Tody ::

Hm nevem pojdi v trgovino z gumo ali pa vsaj z številkami in naj ti prodajalec pove če pašejo ali ne. Če ti vuklanizer ne bo mogel dati gor gum prodajalcu vrži ugalvo feltno in pojdi drugam !>:D

krneki0001 ::

Poglej si na strani www.avtomobilizem.com, tam je kar nekaj linkov do internet strani, kjer vpišeš dimenzije in ti zračuna razliko na števcu.

LP
Nebivedu

sidney ::

Ko kupujes gume se prvo prepricaj ce ti homologacija to dovoljuje, sej so kolega zagnal na tehnicnem pregledu, ker ni imel pravih gum ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Loki ::

ce imas v prometnem, da imas lahko gume teh dimenzij, potem jih lahko das na avto.
platisca bos pa itak moral kupiti, ker 14" gume ne pasejo na 15" feltne.

mrTwelveTrees ::

ja... feltne nameravan kupit tako ali tako, te gume ki pa jih mam v kleti pa nameravam zrabit še to zimo, tako da se mi splača - danes sem šel vulanizerju, pa mi je poveda pravilno: gume ki jih mam v kleti so malo večje - pašejo gor, in se mi jih splača ponucat.. števec mi bo kazal 10% manj kot je v resnici - če bom vozil 50 po števcu bo realno 55, če bom vozil 100 po štecu bom v resnici 110...

nasledno leto pa bom za zimo kupil prave - ki morajo biti - to je 175 / 65 R14

pač bo teba pazit kako - koliko hitro se bo vozilo :)

menda pa da se bo moč motorja malo zmanjšala ??? avto mam 105 konjev... a je to kaj narobe za mašino ?

še to: kje bi dobu feltne - po dobri ceni (ne rabim litih) ali pa rablene ?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

alu platišča za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
639798 (6265) šernk
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10624000 (19854) Domobrancek
»

Katere letne pnevmatike

Oddelek: Na cesti
246745 (5452) ;-)
»

Optimalne dimenzije zimskih pnevmatik (majhne-velike/tanke-debele) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7120539 (16803) GrimReaper
»

Kje dobiti solidne letne gume in seveda katere vzeti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11020920 (12836) Brane2

Več podobnih tem