» »

Problem z monitorjem in blizu postavljenemi zvočniki

Problem z monitorjem in blizu postavljenemi zvočniki

Tero ::

Torej računalnik sem si priklopo na glasebeni stolp in sem zvocnike da na vsako stran monitorja in presenečen ugotovil da se na monitorju pojavi taki vijolčna "packa". če se ne motim je to zaradi magnetov v zvočnikih. Ima kdo kako idejo kako bi to rešil? Zvočnike ne morem dat bolj stran, polega tega pa seveda nakup drugih ni rešitev. Obstaja mogoče kaki posebni material katerega bi dal med zvočnik in monitor?
Upam da to sploh gre kak rešit.:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Slowenc ::

Hmmmm. Kakor jaz vem elektromagnetno polje prehaja čez različne snovi. Tako da ti ne bi znal povedat kaj moraš dat med zvočnike in monitor, da ne boš imel več motenj.
Vkolikor ti je kaj do monitorja, odmakni zvočnike stran, ker mu to škoduje.

ALi pa kupi LCD monitor>:D . Tam ne boš imel teh motenj.
Skiny gate.

Pudding ::

Zakaj mu skoduje?

jest10 ::

Namagneti mu mrežico(tam ker rata slika na ekranu) in potem imaš stalno mavrično ali pa zamaknjeno sliko

schurda ::

Rabu bi antiferomagnetno snov, te pa zaenkrat še niso pogruntali. Žal nimaš sreče.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

matias ::

Kolikor vem, imajo določeni računalniški zvočniki in ostali dražji zvočniki to magnetno zaščito... Še ni nihče videl zvočnikov, ki visijo na monitorju? No, ne bi vedel, kako je tam to porihtano, ampak vsekakor SE DA. Tudi sam sem imel nekaj časa precej močne zvočnike čisto zraven CRT monitorja, pa ni blo nič pack... dokler se po pomoti nisem približal z namagneteno konico izvijača :|; takrat moj monitor še ni imel Degauss funkcije :\ Potem pa veste, kaj sledi :)

zlabo ::

Lahko probaš z faradayevo kletko. Zvočnike(škatle) če se da razdri in jih od znotraj obleči z pločevino, to pa potem poveži z maso (ozemljitev)

schurda ::

Faradayeva kletka je za električno polje, tu pa je problem z magnetnim. Razen za železo, krom in nikelj, je večina snovi prozornih za magnetno polje.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

A7V133-VM ::

Najlažje je to rešiti, da daš okoli magneta zvočnika en pleh al pa kej podobnega.Več plasti kot daš bolje bo.

Jaz sem to tako anredil, da sem narisal krog, s šestilom na pleh, krog izrezal in na vsaki strani vrezal še vreznino, ki je dovžine magneta.

Nato sem ta krog dal gor na magnet in zavihke zavihal na vsaki strani.Ker je med zavihki še nekaj lufta narediš še en tak krog in ga na isti način pritrdiš gor le, da ga malo zamakneš.

Tako sem jaz pri subwooferju naredo in stvar je bila rešena.

slawc ::

a7v...
a si mogoce kdaj probal ce se ta pleh kaj greje in koliko?
LP, Slawc

A7V133-VM ::

ne tega pa nisem sprobal, ker sem po tem, ko sem dal gor pleh samo dal zvočnik (brez box-a) zran monitorja in gledo kaka je slika zaj

in slika je bila zelo manj popačena, malo je še vedno bila na robovih vendar dosti manj kot prej s tem, da sem dal zvočnik 10cm zran monitorja

potem sem pa zvočnik samo dal v box in nisem nič gledal ali kaj greje ali ne

zakaj smatraš, da bi se pelh grel?

BigWhale ::

Skoda monitorja, da bi ga kvaril s tem, da das zraven zvocnike, ki niso magnetically shielded. Res skoda. Lahko pa probas tako, da enostavno razmagnetis monitor, takrat ko so zvocniki v blizini. Degauss pomaga pri manjsih magnetnih poljih. Probaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

trdi disk in magneti na blagajnah v trgovini

Oddelek: Strojna oprema
214906 (4527) bluefish
»

LCD+magnetno pole=?

Oddelek: Strojna oprema
121814 (1523) darkolord
»

Odbita ideja- jekleni boxi ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151780 (1378) T0RN4D0
»

Disk blizu napajlnika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243736 (3272) Pyr0Beast
»

Zgoraj Sonyev trinitron spodaj pa 350W subwoofer?

Oddelek: Pomoč in nasveti
61141 (981) Sandi79

Več podobnih tem