» »

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne

Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne

««
3 / 11
»»

IL_DIAVOLO ::

Veganstvo je najbolj omejena prehrana, ki si jo lahko zamislis.

bbbbbb2015 ::

Raptor F16 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Dej delat budalo iz sebe... A si ti kdaj videl kaksnega vsejedca, ki v trgovini pred policami z zelenjavo predvaja hrup, kako trava joka?
Grow a brain.


Ekstremisti obstajajo na obeh straneh, to pa še ne pomeni, da prevladujejo.


Tale tard bo enkrat zelo kmalu fasal hudo salmonelo.


Jah. Zatem bo fasal kampilobakter. Verjetno bakterije že v vrsti stojijo.

judoka ::

Tvoji predsodki, da se imajo vegani za boljše, da se imam jaz za boljšega, čeprav sploh ne veš, če sem vegan ali ne, da je vsak, ki se za nekaj bori narcis, povejo zadosti. Prav tako tvoja logična izpeljava, da je etični=boljši, boljši pa je = narcis, torej je etični=narcis. Toliko o logični nekonstitenci in zlorabi besede narcis. Poglej kakšno mentalno gimnastiko si pripravljen izvajati, samo da bi povedal nekaj proti veganstvu in veganom, čeprav v tej temi ni noben napadal vsejedce, napadi na vegane so se začeli prej, kot je že pogosta praksa.



Glej lahko ti omenjas predsodke in premetavas in podtikas besede kolikor hoces ampak je dejstvo da me ne razumes ali se bolj verjetno noces razumet. Rekel sem da NEKATERI vegani kazejo extremni narcisizem in ti sam si objavil tole izjavo: Boljši ne, etični pa definitivno


Globalno so po tvoje bolj eticni ergo boljsi. Nesporen fakt je da v vesolju stvar a umre zato da stvar b zivi. A tu se pri veganih zacne kvazi znanost in obcutek pomembnosti.

Jaz pravim da je to bucka in da ne razumes kaj etika pomeni. Izvoli spisat se en krog "razlag" ampak ne dvomim da ne bos povedal nic novega in bos zopet omenjal neke napade.

To da me ne razumes in da ti logika sepa je lepo razvidno v zgornjem citatu, zato ne bom dodatno razlagal.

Tudi ti, ker se noben filozof, ki se ukvarja z etiko/moralo, ne bo strinjal s tabo.


Se en primer narcisizma in arogance. Govoris v imenu x ljudi.

Aquafriend ::

Slovenci so ocitno bili do nedavnega staroverci, ki so bili proti ubijanju na sploh, tudi zivali in verjeli so v reinkarnacijo. Eden zadnjih ljudi starovercev, ki so se upali povedat, da so staroverci, so videni se leta 1980. Morda so ziveli celo do osmosvojitve slovenije.

Tako, da vasi predniki so bili v originalu najverjetneje vegetarijanci. Kasneje so jih preganjali razni sistemi in tuje ideologije, ki so jim vsilile drugacen nacin zivljenja. Ce ne ves kdo si, ce ne poznas zgodovine se te lazje manipulira. Zato je dobro vedet vec o porekli vasih prednikov.

Ali kdo ve kaj vec o starovercih na zahodu Slovenije?

c3p0 ::

m0LN4r je izjavil:


Cry me a river :)
Najboljse je itak cim manj procesirano meso, od fasirane stefani pecenke do lepega socnega falata govejega zrezka.
Zajci, svinje, kokosi, fazani, divje svinje, jeleni, srne, koze, ovce, goske, race itn. mmmmmmmm


Bush avstralcu so najboljši črvi iz drevesa, veliki, sočni, mmm. Get the point?

mahoni je izjavil:


Ce ne bi tvoji predniki jedli mesa, ti danes ne bi klofal po tastaturi...toliko o mesu.


Če greš dovolj daleč nazaj, so tvoji predniki jedli plankton. Če ne bi jedli planktona, ti zdaj ne bi klofal po tipkovnici. Toliko o planktonu.
(MOD: neumen post, kot tisti na katerega repliciram)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

c3p0 ::

Dr_M je izjavil:


Dej delat budalo iz sebe... A si ti kdaj videl kaksnega vsejedca, ki v trgovini pred policami z zelenjavo predvaja hrup, kako trava joka?
Grow a brain.


Ker trava nima možganske kvalitete sploh procesirati kaj je bolečina, tudi če se pojavi, višje razvita bitja pa to ne počnejo nič slabše od človeka.

Razen če boš uspel najti možgane pri solati (čeprav ima glavo ;) in vzpostavit komunikacijo. Nobelova time.

Akira_ ::

Ljudje se preveč obremenjujemo z nekim predalčkanjem.
Ja preveč mesa je škodljivo za okolje in telo in trenutno na zahodu marsikdo res pretirava. Ampak tudi venganstvo je skrajnost samo na drugem koncu spektra.

Jaz čez palec, bi rekla da so moji obroki zardeljeni nekako tako:
- 50% vegeterjanskih
- 35% veganskih
- 15% mesnih

V praksi to pomeni da imam 1x tedensko za kosilo nekaj z mesom, in isto za večerjo 1x tedensko, medtem ko za zajtrk mogoče 1x ali 2x na mesec.

Aquafriend ::

Glede bolecine rastlin. Ce rastlini odtrgas samo plod ali list, jo pustis ziveti. Saj ji pustis korenine. Po nacelu starodavnih ljudstev in karme je najboljse se hraniti s plodovi, semeni in deli rastlin, ki ne vplivajo na smrt rastline.

Uizi ::

Natakar kolk accountov maš ti?

Akira_ ::

Jaz bi bila dokaj enostavno vegetarijanec, precej težko pa vegan.
Jajca, mleko, smetana, sir, med,...

Danes za kosilo sem imela odlično juho iz hokaido buče v katero pa vedno damo še eno tamalo sladko smetano, 250ml za sicer nekje 3,5L goste juhe.
Brez smetane bi bilo vegansko tako pa je vegeterjansko.

c3p0 ::

Imaš tudi t.i. frutarijance, ki jedo le plodove. Pa presnojedce (tudi mesne), ki jedo le surovo.

sass628 ::

Aquafriend je izjavil:

Glede bolecine rastlin. Ce rastlini odtrgas samo plod ali list, jo pustis ziveti. Saj ji pustis korenine. Po nacelu starodavnih ljudstev in karme je najboljse se hraniti s plodovi, semeni in deli rastlin, ki ne vplivajo na smrt rastline.



po tej logiki si lahko potem vegetarijanec npr. pomolzeš kravo.

A-242 ::

Akira_ je izjavil:

Jaz bi bila dokaj enostavno vegetarijanec, precej težko pa vegan.
Jajca, mleko, smetana, sir, med,...

Danes za kosilo sem imela odlično juho iz hokaido buče v katero pa vedno damo še eno tamalo sladko smetano, 250ml za sicer nekje 3,5L goste juhe.
Brez smetane bi bilo vegansko tako pa je vegeterjansko.


Namesto smetane dodaj buckino olje. Bo precej bolj okusna, samo omenim ;)

Vegetarianci, ki so se odlocili za vegetarianstvo iz eticnih razlogov slej ko prej postanejo vegani. Ko enkrat ugotovijo, kaj pomeni pridobivati mleko (v ZDA je btw, dovoljena kolicina gnoja od vnetij v mleku ~2 kapljice na 2 dcl, pri niti nisem sel iskat koliko, me lahko hitro kaj prime...), kaj pomeni pridobivati jajca...
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Raptor F16 ::

A-242 je izjavil:

v ZDA je btw, dovoljena kolicina gnoja od vnetij v mleku ~2 kapljice na 2 dcl


Obožujem dramatiziranje. Somatske celice aka. bele krvničke. Toda ne. Raje rečemo gnoj.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

A-242 ::

Raptor F16 je izjavil:

A-242 je izjavil:

v ZDA je btw, dovoljena kolicina gnoja od vnetij v mleku ~2 kapljice na 2 dcl


Obožujem dramatiziranje. Somatske celice aka. bele krvničke. Toda ne. Raje rečemo gnoj.


Seveda, jaz pa minimaliziranje. In vse so tako ali tako atomi. Kaj bi si clovek belil glavo. "Eat shit". Saj ni pomembno.

(btw, samo da bo jasno, nisem ne vegan ne vegetarianec, razumem pa ljudi, ki se odlocajo za to, kakor tudi razumem, zakaj probajo druge prepricati v enako pot - in imajo prav, vsi ostali pa ne)
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Raptor F16 ::

A-242 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

A-242 je izjavil:

v ZDA je btw, dovoljena kolicina gnoja od vnetij v mleku ~2 kapljice na 2 dcl


Obožujem dramatiziranje. Somatske celice aka. bele krvničke. Toda ne. Raje rečemo gnoj.


Seveda, jaz pa minimaliziranje. In vse so tako ali tako atomi. Kaj bi si clovek belil glavo. "Eat shit". Saj ni pomembno.


Ker mleko tvoje mame je bilo pa sterilno... ;((
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

A-242 ::

Raptor F16 je izjavil:

Ker mleko tvoje mame je bilo pa sterilno... ;((


Saj ti pravim, vse so samo atomi. In kravje mleko je prekuhano, tako da kaj bi se sekiral... srbi imajo tudi govnovacu (zganje iz gnoja), saj je distilirano, zakaj pa ne.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Akira_ ::

A-242 je izjavil:

Akira_ je izjavil:

Jaz bi bila dokaj enostavno vegetarijanec, precej težko pa vegan.
Jajca, mleko, smetana, sir, med,...

Danes za kosilo sem imela odlično juho iz hokaido buče v katero pa vedno damo še eno tamalo sladko smetano, 250ml za sicer nekje 3,5L goste juhe.
Brez smetane bi bilo vegansko tako pa je vegeterjansko.


Namesto smetane dodaj buckino olje. Bo precej bolj okusna, samo omenim ;)

Vegetarianci, ki so se odlocili za vegetarianstvo iz eticnih razlogov slej ko prej postanejo vegani. Ko enkrat ugotovijo, kaj pomeni pridobivati mleko (v ZDA je btw, dovoljena kolicina gnoja od vnetij v mleku ~2 kapljice na 2 dcl, pri niti nisem sel iskat koliko, me lahko hitro kaj prime...), kaj pomeni pridobivati jajca...



Mi ni všeč, ostajam pri smetani.
Dodam pa popečena bučna semena potem v juho ko jo že serviraš.

Zimonem ::

A-242 je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Ker mleko tvoje mame je bilo pa sterilno... ;((


Saj ti pravim, vse so samo atomi. In kravje mleko je prekuhano, tako da kaj bi se sekiral... srbi imajo tudi govnovacu (zganje iz gnoja), saj je distilirano, zakaj pa ne.

Ne razumeš nič. Ne razlikuješ somatskih celic, ne gnoja. Niti sterelizacije. Kako le uboga teleta preživijo z kravjim mlekom. Spet en pameten iz garsonjera.

Sicer je pa starše , ki terajo otroke v veganstvo za pozapret. Dovolj otrok so pomorili.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

A-242 ::

Zimonem je izjavil:

Ne razumeš nič. Ne razlikuješ somatskih celic, ne gnoja. Niti sterelizacije. Kako le uboga teleta preživijo z kravjim mlekom. Spet en pameten iz garsonjera.


Ne, ti ne razumes masine za molsti mleko, probaj si jo priklopit na velecenjenega (kar si nedvomno ze probal, in, je isti obcutek kot telicek ali ne?), veckrat na dan, za kaksno leto ali dve, pa mi bos razlozil kaj o "somatskih celicah", pa se debelejsega in daljsega bos imel. Pa zlezi iz svojega kupa gnoja in nehaj kikirikati, nisi nic posebnega, samo glasen kmecki petelin.

To, da primerjate industrijsko pridobivanje mleka z "telicki" je pac vas problem razumevanja na prvo zogo.

Pa raptor, tudi vnetja zaradi nenehnega sesanja mleka preko strojev se da hitro omiliti, kravi das malo antibiotikov mar ne? Pa je hitro "somatskih celic" manj v mleku in si pod tistima dvema kapljicama. Saj so samo atomi...
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Zimonem ::

A-242 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ne razumeš nič. Ne razlikuješ somatskih celic, ne gnoja. Niti sterelizacije. Kako le uboga teleta preživijo z kravjim mlekom. Spet en pameten iz garsonjera.


Ne, ti ne razumes masine za molsti mleko, probaj si jo priklopit na velecenjenega (kar si nedvomno ze probal, in, je isti obcutek kot telicek ali ne?), veckrat na dan, za kaksno leto ali dve, pa mi bos razlozil kaj o "somatskih celicah", pa se debelejsega in daljsega bos imel. Pa zlezi iz svojega kupa gnoja in nehaj kikirikati, nisi nic posebnega, samo glasen kmecki petelin.

To, da primerjate industrijsko pridobivanje mleka z "telicki" je pac vas problem razumevanja na prvo zogo.

Pa raptor, tudi vnetja zaradi nenehnega sesanja mleka preko strojev se da hitro omiliti, kravi das malo antibiotikov mar ne? Pa je hitro "somatskih celic" manj v mleku in si pod tistima dvema kapljicama. Saj so samo atomi...

Očitno ne veš da med zdravljenjem in karenco ni odajanja mleka???

A-242 ::

Zimonem je izjavil:

Očitno ne veš da med zdravljenjem in karenco ni odajanja mleka???


Seveda ga ni, ker bi slo cez dve kapljice. Do takrat je pa se vredu.

Pa tule bos tudi se zvedel kaksen trik, kako povecati proizvodnjo, sploh pod "Vrednotenje in zaključki o razmerju med koristmi in tveganji".
https://www.ema.europa.eu/en/documents/...

Ampak ni pomembno, tako ali tako tvojega mleka ne bom nikoli pil, ker pijem madzarskega, tvojega pa se izvaza. Mi bos razlozil kako to pocnejo oni? Kaj pa Poljaki? Cehi? Romuni?

Dejstvo je, da jemo in pijemo samo svinjarijo, vprasanje je samo kako mocan zelodec ima kdo in vec ko je takih, ki imajo "jeklene zelodce" (saj so samo atomi) slabse bo.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Zimonem ::

Ne ker se mleko kontrolira. Vzamejo se vzorci in dajo v analizo. Nikomur tudi na pamet ne pride , da bi se šel kakšne mahinacije. Niso to tvoji spam strežniki s katerimi širiš kugo po internetnih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

PacificBlue ::

Kolkrat se pa kontrolira?

Na oddajnih mestih ne vsaki dan;)

Zimonem ::

PacificBlue je izjavil:

Kolkrat se pa kontrolira?

Na oddajnih mestih ne vsaki dan;)

1x do dvakrat mesečno. Količina pa bolj ali manj redno. In če se znajde kaj nedovoljenega v cisterni je pizdarija za vse. Potem se vzame vzorec pri vseh.

IL_DIAVOLO ::

Akira_ je izjavil:

Ljudje se preveč obremenjujemo z nekim predalčkanjem.
Ja preveč mesa je škodljivo za okolje in telo in trenutno na zahodu marsikdo res pretirava. Ampak tudi venganstvo je skrajnost samo na drugem koncu spektra.

Jaz čez palec, bi rekla da so moji obroki zardeljeni nekako tako:
- 50% vegeterjanskih
- 35% veganskih
- 15% mesnih

V praksi to pomeni da imam 1x tedensko za kosilo nekaj z mesom, in isto za večerjo 1x tedensko, medtem ko za zajtrk mogoče 1x ali 2x na mesec.


Jaz pa tak cez palec:

7x tedensko meso, v nedeljo celo dvojno. V primeru obiska tudi tri vrste mesa.

Kak bos te naredo kosilo brez mesa.

Aston_11 ::

Kaj spet 5 strani prisiljevanja, kaj naj kdo je?

A-242 ::

Zimonem je izjavil:

Ne ker se mleko kontrolira. Vzamejo se vzorci in dajo v analizo. Nikomur tudi na pamet ne pride , da bi se šel kakšne mahinacije. Niso to tvoji spam strežniki s katerimi širiš kugo po internetnih.


Smo videli kontrolo v primeru zadnje mesne afere ja.

Me prav zanima, kdaj bo prisel cas za kaksno zelenjavno afero, preprican sem, da tudi v zelenjavo tlacijo marsikaksno nemarnost, pa ne govorim o skropivih.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

fuck_it_ ::

>Ali je vsak lahko vegan? Zakaj nekateri uspejo in nekateri ne

eni pač pogruntajo da nima smisla bit vegan.

Aston_11 je izjavil:

Kaj spet 5 strani prisiljevanja, kaj naj kdo je?


jap.

če je nekdo vegan se morajo mu vsi prilagoditi in vsi ga morajo prepričati da naj ne bo vegan.

vedno ista zgodba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

Zimonem ::

A-242 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ne ker se mleko kontrolira. Vzamejo se vzorci in dajo v analizo. Nikomur tudi na pamet ne pride , da bi se šel kakšne mahinacije. Niso to tvoji spam strežniki s katerimi širiš kugo po internetnih.


Smo videli kontrolo v primeru zadnje mesne afere ja.

Me prav zanima, kdaj bo prisel cas za kaksno zelenjavno afero, preprican sem, da tudi v zelenjavo tlacijo marsikaksno nemarnost, pa ne govorim o skropivih.

Katere mesne afere?

A-242 ::

Zimonem je izjavil:

A-242 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ne ker se mleko kontrolira. Vzamejo se vzorci in dajo v analizo. Nikomur tudi na pamet ne pride , da bi se šel kakšne mahinacije. Niso to tvoji spam strežniki s katerimi širiš kugo po internetnih.


Smo videli kontrolo v primeru zadnje mesne afere ja.

Me prav zanima, kdaj bo prisel cas za kaksno zelenjavno afero, preprican sem, da tudi v zelenjavo tlacijo marsikaksno nemarnost, pa ne govorim o skropivih.

Katere mesne afere?


Ja dobro vprasanje, katere mesne afere, samo prvih nekaj rezultatov iz duckduckgo in statistika bi povedala, da je to samo zgornji del gaussove krivulje, tako da ti kmetijo kar malo zavidam, vsaj ves kaj jes:

https://www.delo.si/novice/slovenija/pu...
https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...
https://siol.net/novice/slovenija/nov-p...

Tudi, ce bi pri nas 100% vse stimalo, se vecina mesa uvaza in mleka tudi, tako da =/
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

kajetan ::

jaz sem lahko vegi 2 leti
jaz sem lagko vegan 5 let

a ko bo na mizo pado stejk se mi bodo se vedno sline cedile.


bodi vegan ampak prosim ne mi s temi veganskimi klobasami in sunkami.
klobasa je izraz za mesni izdelek.najdite si svoje izraze.

veganska klobasa za zar z aromo dimljene klobase. LOL

Uizi ::

Jaz jem vse kar je bilo do kolen v gnoju, od ribe si prej zmatran kot sit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

A-242 ::

kajetan je izjavil:

a ko bo na mizo pado stejk se mi bodo se vedno sline cedile.


A mislis, da se veg* ne? Saj niso nehali jesti mesa zato ker bi jim bilo zanic. So se kaksni drugi razlogi kot "cedenje sline".

Uizi je izjavil:

Jaz jem vse kar je bilo do kolen v gnoju, od ribe si prej zmatran kot sit.


KANIBAL! Pusti kmete pri miru!
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Zimonem ::

A-242 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

A-242 je izjavil:

Zimonem je izjavil:

Ne ker se mleko kontrolira. Vzamejo se vzorci in dajo v analizo. Nikomur tudi na pamet ne pride , da bi se šel kakšne mahinacije. Niso to tvoji spam strežniki s katerimi širiš kugo po internetnih.


Smo videli kontrolo v primeru zadnje mesne afere ja.

Me prav zanima, kdaj bo prisel cas za kaksno zelenjavno afero, preprican sem, da tudi v zelenjavo tlacijo marsikaksno nemarnost, pa ne govorim o skropivih.

Katere mesne afere?


Ja dobro vprasanje, katere mesne afere, samo prvih nekaj rezultatov iz duckduckgo in statistika bi povedala, da je to samo zgornji del gaussove krivulje, tako da ti kmetijo kar malo zavidam, vsaj ves kaj jes:

https://www.delo.si/novice/slovenija/pu...
https://www.24ur.com/novice/slovenija/o...
https://siol.net/novice/slovenija/nov-p...

Tudi, ce bi pri nas 100% vse stimalo, se vecina mesa uvaza in mleka tudi, tako da =/

Vse je iz uvoza. In Salmonela je stvar predelave in skladiščenja, ne pa vzreje na kar si namigoval zgoraj. Vsako leto jo precej najdejo tudi v sladoledih.

Uizi ::

Surov piščanec ima skoraj vsak salmonelo, zato se ga ne je surovega, za razliko od govedine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

KAVINSKY ::

A-242 je izjavil:

Tudi, ce bi pri nas 100% vse stimalo, se vecina mesa uvaza in mleka tudi, tako da =/


Sadje in zelenjava pa pade sterilno, kot mana in nebes direkt v celofan vrečko. Da o restavracijah in predelovalnih obratih ne začnemo.

A-242 ::

KAVINSKY je izjavil:

A-242 je izjavil:

Tudi, ce bi pri nas 100% vse stimalo, se vecina mesa uvaza in mleka tudi, tako da =/


Sadje in zelenjava pa pade sterilno, kot mana in nebes direkt v celofan vrečko. Da o restavracijah in predelovalnih obratih ne začnemo.


Daj pomiri salabajzer. Se en, ki se je prisel kregat z vegiji... NISEM VEGI... kako se vsi nakurcijo, ko jim kdo kaksno cez meso rece, ne, kar zrite ga, privosim vam ga, v cimvecjih kolicinah s cimvec rasnimi hormoni in antibiotiki, prej ko se stegnete bolje bo.

in:

A-242 je izjavil:

Me prav zanima, kdaj bo prisel cas za kaksno zelenjavno afero, preprican sem, da tudi v zelenjavo tlacijo marsikaksno nemarnost, pa ne govorim o skropivih.
The world has enough for everyone's needs, but not everyone's greed.
- Mahatma Gandhi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: A-242 ()

Zimonem ::

Tega je dost. Že citrusi nafilani z citronsko(pa se nihče ne spotakne), pa od tu dalje. Sicer pa če nucaš maščobe ni ravno treba iztrebiti orangutanov , da zadovoljiš potrebe po lipidih.

sreda ::

Uizi je izjavil:

Samo vegani širijo svoje prepričanje in moralizirjo ter vsiljujejo.

Ste kdaj videli vsejedca takole pisati in moralizirati po forumu?
Ste kdaj videli vsejedca izpostavljati to na facebooku in med družbo zunaj?

NE. Jejte kar vam paše.

McDonalds, Jata, Perutnina Ptuj, Mlekarne .... vsak dan vsiljujejo svoje srečne kravice in pujske, jejte še mesa...
Ne jejte tisto, kar lahko pojeste mirne vesti, brez slepenja in samoprepričanja v stilu 'saj drugi tudi'.

Zimonem ::

sreda je izjavil:

Uizi je izjavil:

Samo vegani širijo svoje prepričanje in moralizirjo ter vsiljujejo.

Ste kdaj videli vsejedca takole pisati in moralizirati po forumu?
Ste kdaj videli vsejedca izpostavljati to na facebooku in med družbo zunaj?

NE. Jejte kar vam paše.

McDonalds, Jata, Perutnina Ptuj, Mlekarne .... vsak dan vsiljujejo svoje srečne kravice in pujske, jejte še mesa...
Ne jejte tisto, kar lahko pojeste mirne vesti, brez slepenja in samoprepričanja v stilu 'saj drugi tudi'.

Dajmo pobit vse orangutane za prehrano otrok vegansko norih staršev.

Med tem ko je prehrana govedi v travnati pokrajini povsem avtohtona. Dajmo zjebat vse habitate zavoljo vegancev.

sreda ::

ne razumem kaj hočeš povedat

Zimonem ::

Da po stepah in zmernem pasu ne rastejo palme.

sreda ::

1. vegani se izogibamo izdelkom, ki vsebujejo palminovo olje. Palminovo olje se uporablja v večini prehrambenih izdelkov splošne uporabe. Od poceni čipsa dalje....
2. Za futranje govedi se na veliko uvaža soja iz Brazilije.
3. Da si vegan, ni potrebno uživati eksotične hrane. Leča, fižol, soja, proso, krompir, zelje, paprika, paradiožnik, solata, buče, oreščki... rastejo tudi pri nas v Sloveniji

IL_DIAVOLO ::

sreda je izjavil:

1. vegani se izogibamo izdelkom, ki vsebujejo palminovo olje. Palminovo olje se uporablja v večini prehrambenih izdelkov splošne uporabe. Od poceni čipsa dalje....
2. Za futranje govedi se na veliko uvaža soja iz Brazilije.
3. Da si vegan, ni potrebno uživati eksotične hrane. Leča, fižol, soja, proso, krompir, zelje, paprika, paradiožnik, solata, buče, oreščki... rastejo tudi pri nas v Sloveniji


1.Kaj ima to veze z nami, ki jemo vso razpolozljivo ZDRAVO hrano?

2. Govedina ki jo kupujem jaz in meni podobni, jejo seno in travo.

3. Nasteta hrana ima zelo malo beljakovin.

Uizi ::

sreda je izjavil:

Uizi je izjavil:

Samo vegani širijo svoje prepričanje in moralizirjo ter vsiljujejo.

Ste kdaj videli vsejedca takole pisati in moralizirati po forumu?
Ste kdaj videli vsejedca izpostavljati to na facebooku in med družbo zunaj?

NE. Jejte kar vam paše.

McDonalds, Jata, Perutnina Ptuj, Mlekarne .... vsak dan vsiljujejo svoje srečne kravice in pujske, jejte še mesa...
Ne jejte tisto, kar lahko pojeste mirne vesti, brez slepenja in samoprepričanja v stilu 'saj drugi tudi'.


To dela MARKETING, ti pa izvajaš osebni marketing veganstva.. Nimam TVja, meni nihče nič ne vsiljuje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Uizi ()

Silici ::

Vegan na en uč ne obstaja, 3 leta ližem korenince pa ni slabo.

Raptor F16 ::

IL_DIAVOLO je izjavil:



3. Nasteta hrana ima zelo malo beljakovin.


Fižol jih ima precej so pa stranski učinki napenjanja po "boraniji" ali pasulju občutni :D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

feryz ::

Fižol je odličen hitri korona test.
Zvečer se ga naješ in takoj, ko se zjutraj zbudiš, enega spustiš. Če ga zavohaš, greš lahko v službo, če ga ne, v karanteno.

Uizi ::

LoL :)) kolko plinov proizvedejo vegani, kje je etičnost in morala do ostalih, ki vohajo vaše prdce?
««
3 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posedi in varna hrana (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10413182 (10704) jype

Biti vegan (strani: 1 2 3 420 21 22 23 )

Oddelek: Problemi človeštva
1144233028 (212558) BigWhale

Več podobnih tem