» »

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

NVIDIA Lovelace (GPU 5nm)

Temo vidijo: vsi
««
76 / 79
»»

Meizu ::

Telbanc je izjavil:

Prrhajajo grafični pogoni, ki bojo potrebovali več V rama za delovanje, ni sam 8K.

Zdi se mi mal tko, zaj ko vidim grafe po 600 evrov z 8 GB Vrama. Ko bo 8K mal bolj dostopna zadeva, ga bo hotu vsak met. Tko ko maš zaj 4k qled za drobiž.

Da ne pozabmo, 8K TV je zaj po 1500 evrov.



Triple A naslovi, ki so danes med najbolj popularnimi se ne igrajo na 4k. 2k oziroma še raje 1080p 24 col je zlati standard. Ostalo je bonus ampak ja, vsaj 4k mora GPU hendlat še normalno. Večja resolucija od tega je pomoje že presegla limit potrebnega, ker imaš diminished return za ogromno večjo potrebo po procesorski moči.

blackbfm ::

1080p 24 col je zlati standard.


tvoji standardi so enih 10 let zadaj

:))

zlati standard bo zdj 4k @ 27/32"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Meizu ::

Ja, za igranje simsov in ostalih iger, kjer je 60fps dovolj.

V competitive svetu iger npr. je 1080p 24' standard, nimaš kaj.

Hočem rečt, da ni glih razloga, da matraš GPUje na 8k za 30 colski monitor. To je totalen nesmisel.

blackbfm ::


V competitive svetu iger npr. je 1080p 24' standard, nimaš kaj.


to rečejo uni k majo skill issues

Meizu ::

Itak, ja.

Telbanc ::

Meizu je izjavil:



Triple A naslovi, ki so danes med najbolj popularnimi se ne igrajo na 4k. 2k oziroma še raje 1080p 24 col je zlati standard. Ostalo je bonus ampak ja, vsaj 4k mora GPU hendlat še normalno. Večja resolucija od tega je pomoje že presegla limit potrebnega, ker imaš diminished return za ogromno večjo potrebo po procesorski moči.


Torej sem mal pogledal okol, kupujem TV. Vidim da se lah stegnem do 8K, ki se začne 1500 ojrov. Zakaj bi zaj kupoval grafo za 700 evrov z 8 GB Vrama. Zvečer mi pižame ne zavežejo zadaj. Rad bi kaj zašpilal na 8K, k to bo zaj standard, seveda ne za sirote. Torej bo treba 24 GB Vrama.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Telbanc ::

Meizu je izjavil:



V competitive svetu iger npr. je 1080p 24' standard, nimaš kaj.

Hočem rečt, da ni glih razloga, da matraš GPUje na 8k za 30 colski monitor. To je totalen nesmisel.


Zaj mam 43 monitor.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Magic1 ::

8K sploh ne bo problem, ker se bo upcsalalo. Seveda se pa bo rabilo grafično, ki bo zmogla 4k@60hz+ pri visokih detailih za dober rezultat. 16GB rama je že danes za to na meji.
Magic

Buggy ::

8K procesiranje slike se za VR ne rabis ta trenutek, kaj sele za flat screen po moznosti manjsi kot 50", kjer ni sans da opazis razliko med 4K in 8K razen v performance loss-u.
Se 4090 ni zmozna zadovoljivo poganjat novejsih spilov na vseh detajlih v 4K eni telebani bi pa 8K solid performance pricakovali na midrange GPU-jih za jurja...svasta picka rodi :))

moj nasvet za 8K junake ...se za ene 2 generacije GPU-jev ali do nekje leta 2030 se lahko pocasi in nezno boza po glavi, da bo lazje sprejel realnost.

Telbanc ::



Čist komot bo šlo na 8K, še mal se popegla gonilnike, seveda ne z 8GB Vrama. Za 8K bo treba 24 GB Vrama.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Magic1 ::

8K seveda ne boš fural na 30". To bo imel folk na 65"+ TVjih.
Magic

Buggy ::

ocitno imamo razlicna merila...tebi ustreza 8K in 20fps...jaz grem na visjo resolucijo sele, ko bo vecina novih spilov z vsemi detaljli na ON z aktualnim GPU-jem delovalo okoli 120fps+, kot je bilo pri razvoju tudi zamisljeno. Za staro 3080 12GB je ze 1440p vcasih prevec... 4080S bi bila zdej za 1440p glih prav, tudi za spile ki prihajajo na UE5 enginu in 16GB je tukaj polna kapa, ampak mislim da je bolj smiselno pocakati nextgen GPU v zacetku 2025.

Do 4K kaj sele 8K bo pa vsaj pri meni seeeeee trajalo.

Telbanc ::

Pač za jurja evrov se da pač dobit grafo z 24 GB Vrama, ki poganja 8K, namesto da vzameš neki za jurja z 12 gb Vrama. Z boljšimi gonlniki, bo pač zadeva igralna...tud čez leta, ko boš ti zamenjal grafe, iz 2 na 4 GB pol na 6 gb pol na 8 pol na 10, na 12gb Vrama, pa na 16, pa na 18...bo tist ki bo zaj al pa čez par mesecev ubodu grafo z dost Vrama, recimo 24 gb Vrama to mel dost časa. Tud za 8K TV, ki bo drug let za sičo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Magic1 ::

Buggy je izjavil:

ocitno imamo razlicna merila...tebi ustreza 8K in 20fps...jaz grem na visjo resolucijo sele, ko bo vecina novih spilov z vsemi detaljli na ON z aktualnim GPU-jem delovalo okoli 120fps+, kot je bilo pri razvoju tudi zamisljeno. Za staro 3080 12GB je ze 1440p vcasih prevec... 4080S bi bila zdej za 1440p glih prav, tudi za spile ki prihajajo na UE5 enginu in 16GB je tukaj polna kapa, ampak mislim da je bolj smiselno pocakati nextgen GPU v zacetku 2025.

Do 4K kaj sele 8K bo pa vsaj pri meni seeeeee trajalo.

Jao, ti še nisi slišal za upscaling? S 4080 in 4090 danes čist ok igraš na 4K. Če to upscalaš na 8K bo delalo čisto normalno na 100Hz. Seveda boš moral izbirati med RT in resolucijo. Vse res ne gre na enkrat. Samo nekaterim je pomembno eno, drugim drugo. Ti si pač mahnjen na all max in moraš furat nižjo resolucijo.
Magic

Buggy ::

mislis DLSS 2 upscaling, kjer (vsaj) v Starfieldu in EA WRC-ju prakticno ni razlike v fps je pa v kvaliteti slike ali DLSS 3, kjer bom nabil umetne fps...vse bo pa se vedno sluggish?

Magic1 ::

A v tistem Starfieldu, kjer je AMD sponzor in DLSS sploh ni bil v štartu omogočen? V glavnem enim so pomembne ene zadeve, drugim druge. Nekateri trznejo na 240Hz, drugi na 8K. Meni je super 1440-4K s 100Hz. Na Rt pa ne trznem, fake frames so pa tudi brez veze.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Buggy ::

Tako je...in kot si sam ugotovil upscaling dela al pac ne, zanasti se nanj je meni bedarija. Ko pa pristejes v igro RT si pa itaq zmagal kar se fps dipa tice.
Pod crto pa ponavljam, kupovati zdej mid-high range GPU z mislijo na 8K ali highfps 4K gaming v prihodnosti ter zato nergati nad premalo rama je najmanj... ce se lepo izrazim - cudno.

Machete ::

Buggy je izjavil:

mislis DLSS 2 upscaling, kjer (vsaj) v Starfieldu in EA WRC-ju prakticno ni razlike v fps je pa v kvaliteti slike ali DLSS 3, kjer bom nabil umetne fps...vse bo pa se vedno sluggish?


Jaz 4K igram že od relisa 3080. Res da bolj BF in Cod pa kak HLL kar se MPja tiče. Skoraj vse navito do maxa, skratka 60-120 FPS, malo odvisno od serverja in situacije na bojišču in zaenkrat je meni za pub server relax čisto ok. Kaj novejšega bi bila mogoče kriza, ampak raje kaj drugega spustim kot resolucijo, sploh pri 55'' in minimalni razdalji sedišča.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Oporabnek ::

VRAM ti kaj dosti ne koristi, če imaš počasno kartico. Kupovati za 10 let naprej za 16K je pa res totalno idiotsko. Strojna oprema se amortizira na dve leti!!!

Magic1 ::

Kdaj se komo amortizira je zelo odvisno. Za igranje po par uric na teden, je lahko to kar dolgo časa. Kot da bi rekel, da z avtom naredim 10kkm na leto in se amortizira v petih letih:))
Pa sej sploh nima veze, Nvidina politika je da dajo minimalno količino rama, ki še gre skozi za posamezni razred in boš prisiljen se prilagajat količini s časom. Tisti ki menjajo vsaki dve leti v vsakem primeru, pač ni njihov problem. 4080 stane 1200EUR, ni glih denar da bi se spraševal ali imaš dovolj rama. Za 4070Ti s 12Gb za 900EUR je bil pa sploh smeh.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Telbanc ::

Za 1200 evrov dobiš rtx 7900xtx z 24 gb Vrama.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Magic1 ::

Vse razen 7800xt je bolj meh. Za to se mi zdi, da je še dokaj vse uravnoteženo, seveda pod pogojom, da jo dobiš za 500EUR. Idealno bi bilo da AMD vse poceni v odgovor na super in da cena 7800 pade pod 500EUR. Samo še vedno ni nič kaj pametnega v rangu 300-400EUR, kjer bi večina nakupovala.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

LeQuack ::

Zakaj bi kupil grafično če lahko kupiš PS5, ki je boljši od ekvivalentne kartice, kaj šele kartice+PC.
Quack !

FlyingBee ::

Miška plus tipkovnica.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Telbanc ::

LeQuack je izjavil:

Zakaj bi kupil grafično če lahko kupiš PS5, ki je boljši od ekvivalentne kartice, kaj šele kartice+PC.


Bom takoj kupil PS5 ko bom lah z njo urejal slike. :D
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

kriptognoj ::

Magic1 je izjavil:

Kdaj se komo amortizira je zelo odvisno. Za igranje po par uric na teden, je lahko to kar dolgo časa. Kot da bi rekel, da z avtom naredim 10kkm na leto in se amortizira v petih letih:))
Pa sej sploh nima veze, Nvidina politika je da dajo minimalno količino rama, ki še gre skozi za posamezni razred in boš prisiljen se prilagajat količini s časom. Tisti ki menjajo vsaki dve leti v vsakem primeru, pač ni njihov problem. 4080 stane 1200EUR, ni glih denar da bi se spraševal ali imaš dovolj rama. Za 4070Ti s 12Gb za 900EUR je bil pa sploh smeh.

Verjemi, da to ni njihova strategija. Kvečjemu mečejo igre zaradi slabe izdelave, neoptimiziranih portov iz konzol ipd. slabo luč na podjetje, ki dela res dobro strojno opremo. Kmalu bo verjetno tudi največ vredno podjetje na svetu. Gaming segment delajo trenutno bolj za šalo kot zares, ja?

Magic1 ::

Zna postat najbolj vredno podjetje, za kratek čas. Potem bo pa .com 2.0 bubble pop in bo vrednost šla nazaj na bolj realna tla. Tudi Tesla je bil že daleč "največji" avtomaker pa zdaj tam, kot 4 leta nazaj.
Magic

LeQuack ::

Telbanc je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Zakaj bi kupil grafično če lahko kupiš PS5, ki je boljši od ekvivalentne kartice, kaj šele kartice+PC.


Bom takoj kupil PS5 ko bom lah z njo urejal slike. :D


Za urejanje slik je dosti integrirana grafična.
Quack !

Telbanc ::

Magic1 je izjavil:

Vse razen 7800xt je bolj meh. Za to se mi zdi, da je še dokaj vse uravnoteženo, seveda pod pogojom, da jo dobiš za 500EUR. Idealno bi bilo da AMD vse poceni v odgovor na super in da cena 7800 pade pod 500EUR. Samo še vedno ni nič kaj pametnega v rangu 300-400EUR, kjer bi večina nakupovala.



Smo kr blizu, da v ta okvir pade kaka u redu grafa.

https://www.mindfactory.de/Hardware/Gra...
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Magic1 ::

Rx6800 za 400€ res zgleda ok.
Magic

LeQuack ::

A se men samo zdi ali te Super kartice ne bodo nič pomagale Nvidii. Ker kolikor so boljše, toliko so tudi dražje, tako da realno je isto kot prej. A je dejansko nekdo tolk nor da jih kupi po teh cenah?

Nvidia RTX 4070 Super sales are so bad even scalpers don't want it
"Gamers are reportedly not rushing out to buy the latest Nvidia mid-range GPU, with GeForce RTX 4070 Super sales being described as a "disaster" by Nvidia graphics card maker, and scalpers reportedly canceling their orders. The new GPU was launched earlier this week for $599, adding more cores and faster clock speeds to the original RTX 4070 specs to improve gaming performance, but the new launch doesn't look like it's going well. "
https://www.pcgamesn.com/nvidia/rtx-407...
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Magic1 ::

Probavajo na različne načine, da bi ja maksimiziral marže. Samo kaj ti pomagajo dobre marže, če malo posledično prodaš zaradi previsoke cene. EVGA že ve zakaj so zaključili s grafičnimi. Intel je začel ubijat PC trg, zdaj grafični nadaljujejo. Folk gre pa raje na konzole posledično.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Oporabnek ::

Fejk news je da se Super kartice prodajajo slabo. Prav nasprotno. Prodaja je štartala res dobro in kaže na popolno dominacijo nad AMD karticami. AMD mora res agresivno znižati cene, da bo pariral novim Supercam. 7900 XTX morajo znižati na 650€!

Telbanc ::

RTX 4070 Super ma sam 12 gb Vrama. In sem že napisal, da se od 12 GB Vrama zaj poslavljamo. 16 Gb je nek minimum za karto do 400 evrov.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Oporabnek ::

Nima veze vram, če je kartica počasna in imaš 80% ljudi, ki uporabljajo ločljivost 1080p. Na taki ločljivosti ne prideš čez 5 GB.

Nekje 10% gamerjev uporablja 1440p in 2% uporablja 2160p. Na 2 odstotka uporabnikov se lahko proizvajalci gladko požvižgajo.

Telbanc ::

Super, da si mi odpru oči. Bom prodal 43" Monitor in kupo 17" ter grafo z 2 gb Vrama.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

D3m ::

Ahahahahaaaha
|HP EliteBook|R5 6650U|

Magic1 ::

Govora je o grafični za 700€. Zakaj pa misliš, da se ne prodajajo?!? Če bi bila 4070 350-450€, se ne bi nihče obregnil ob 12GB rama. Da pa Nvidia hoče danes za 16GB vsaj 850€, je pa že smešno.
Drugače je čist normalno, da je za večino že 8GB čez glavo, ko pa ima več manj kot 10% igralcev. Zakaj ima večino ljudi prastaro grafično? Zato ker so se kar odločili, da je do 500€ entry level in folk preprosto ne kupi. Monopolni trg v vsem sijaju.
Magic

wolverine22 ::

Jaz sem si po več kot desetletju zanalašč zgradil sistem z RX7900XTX... Za 1440p je več kot dovolj, bila je 200€ cenejša od RTX4080, s katero se več kot kosa v surovi moči.
Raytracing je super zadevica, ampak menim, da tudi to generacijo v igrah še ni dovolj razširjen in pobere veliko preveč moči, da bi se za moj okus splačalo.
Me pa zanima kaj se bo zgodilo z naslednjo generacijo GPUjev...
Če bo raytracing postal bolj razširjen, in ga bojo novi GPUji lažje furali, prešaltam na nVidio, 5080class.
Razen, če se ji AMD po nekem hudem presenečenju zelo približa 8-)8-)

kriptognoj ::


Še enkrat. 97% igra na nižji ločljivosti od 4K. Tistih nekaj, ki vas joka okoli količine VRAMa, pomoje sploh ne igra iger. Glavno da se tarna nad cenami...

Zgodovina sprememb…

FlyingBee ::

Praktično gre ves silicij v a100 in h100. Seveda Geforci še vedno prinašajo milijarde pa vendar.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

D3m ::

Wow.

Jaz spadam pod redke.

1920 x 1200 :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

FlyingBee ::

Pisarniški človek, pač.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Telbanc ::

kriptognoj je izjavil:


Še enkrat. 97% igra na nižji ločljivosti od 4K. Tistih nekaj, ki vas joka okoli količine VRAMa, pomoje sploh ne igra iger. Glavno da se tarna nad cenami...


Če že 9 let kupuje folk grafe z 8 GB Vrama, na kiri resoluciji pa če igrat. Če je pač grafa z 8 GB 600 evrov, je še to čudež.

Zaj se pač obeta, da bojo grafe z Več rama na grafah, in se bo tud ta resolucija počas povečala. Če pač Nvidia ne bo dala gor vsaj 16 GB, pol se kaže, da bo folk raj kupval Intela, ali AMD. Za 330 evro zaj dobiš arca ki ma gor 16 Gb , za 400 evrov radeona 6800 16 gb.......Se počas oblikuje nov srednji razred za 250 - 300 evrov. Z 16 gb Vrama. In to je to.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Jarno ::

Poraba VRAM-a ne skalira linearno s številom pikslov pri resoluciji. Požrešne so predvsem teksture in mape.

Več o mapah:
https://professional3dservices.com/blog...

Dostikrat je hakeljc v tem, da igra ob višanju resolucije uporabi kvalitetnejše teksture/mape in tako viša porabo VRAM-a.

Glede bufferjev v velikosti resolucije igranja je tako, da je navadno razlike zgolj za nekaj sto megabajtov med 1080p in 4k.

Če je igra garbage optimizirana oz. tester vse tišči na ultra, potem se pričara občutek, da je 8GB občutno premalo.

V resnici si lahko v večini primerov ustvariš lepe igralne izkušnje tudi z manj VRAM-a.

Lep primer tega je igra Diablo 4, kjer si lahko DL-jaš opcijske boljše assete za 4k, medtem ko lahko lepo igraš tudi brez tega.

Seveda je več VRAM-a super za to, ker tudi šibkejši grafični procesor prebavi kvalitetne teksture/mape, problem tukaj zna biti zgolj pomnilniška arhitektura posamezne kartice (bandwidth, cache...).
#65W!

blackbfm ::

Zaj se pač obeta, da bojo grafe z Več rama na grafah, in se bo tud ta resolucija počas povečala.


fortnite komot igraš na zmaxan 4k (brez raytrace), pa sploh ne rabiš neke specialne grafe.. ampak vi hočete igrat neoptimizirane bugaste kvazi AAA špile z oversized teksturo kaj češ

Telbanc ::

Za 300-350 evrov čem met grafo srednjega razreda z eno normalno količino rama na njej. In te cajti zaj prhajajo. Jaz bi si lepe igralniške občutke pričaral raj z več Vrama kdor če, lah proba z manj in da 600 ojrov za 8 gb.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FlyingBee ::

Mislim, da jih ne gane kaj dosti.
P200 MMX, 32mb ram, 2gb HDD, s3 virge 2mb, 14" CRT 640x480
New Sphincter Kvartet:
Roko Spestner, Namaž Zlevčar, Daje Heading, Maraje Spetan

Buggy ::

Telbanc je izjavil:

Za 300-350 evrov čem met grafo srednjega razreda z eno normalno količino rama na njej. In te cajti zaj prhajajo. Jaz bi si lepe igralniške občutke pričaral raj z več Vrama kdor če, lah proba z manj in da 600 ojrov za 8 gb.


Za ta denar/perf je edina logicna izbira IGPU.

Pravi gaming se pocasi iz flat screen prestavlja v VR. Do takrat pac ni treba zganjat panike, ker je vse kar je sedaj na trziscu za DGPU nad 500EUR good enough, ce vztrajas na PC gamingu zaradi recimo wheel supporta, bass shakerja in podobnih hecov, ki jih sicer ni drugje...sicer imas alternativo na konzolah.

...ce se se tako oklepamo misli izpred 10 let...low-mid range 300 je sedaj 500EUR pa se na glavo postavite!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

meho7 ::

Ja pa kaj se. Teli APUji od AMDja so precenjeni do amena. Poglej si od HUBa review, ti da malo za mislit.

Cele tedne nabijal fanboji ala Gamer meld kako neverjeten performance bo to na koncu je pa igpu pocasnejsi od rx 470. Pa kje ti zvis? :))
««
76 / 79
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nvidia predstavila geforce RTX 40 Super (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
559773 (6321) Mr.B
»

Nvidia predstavila RTX 4070 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
657829 (2505) FlyingBee
»

Nvidia še pred izidom umaknila in preimenovala RTX 4080 12 GB (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
1019935 (5582) FlyingBee
»

Cene nVidia kartic na trgu danes (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
789675 (6535) ziga1990

Več podobnih tem