» »

Težave z RAM-om in napajalnikom

Težave z RAM-om in napajalnikom

bluefish ::

vilonja ::

Kupil in sestavil sem računalnik, a zdaj imam težave z RAMom. Kupil sem 16GB Trident Z rama, ki ga oglašujejo kot "ryzen compatible", a mi ga nikakor ne uspe usposobiti, da bi deloval na tested frekvenci (3200mhz) ampak mi ga zmeraj vrže na SDP speed, kar je 2133mhz. Vsakič ko v BIOSu poskusim spremeniti hitrost postane računalnik neodziven ter moram vzeti ven iz matične baterijo, da popolnoma resetiram matično. To da mi deluje na nižji frekvenci me ne bi motilo, če mi računalnik po približno 1 uri igranja ne bi crashal, RGB lučke na RAMu pa po tem, ko se ugasne še nekaj časa svetijo, preden se popolnoma ugasnejo, čeprav je vidno, da so ostale komponente že izključene. Matično imam MSI mpg x570 gaming pro carbon wifi, procesor ryzen 5 5600x, točni model RAMa pa je f4-3200c16d-16gtzrx. Mogoče veste kaj lahko še poskusim, ali bo potrebno zamenjati RAM?

Zgodovina sprememb…

edi45 ::

vilonja je izjavil:

Kupil in sestavil sem računalnik, a zdaj imam težave z RAMom. Kupil sem 16GB Trident Z rama, ki ga oglašujejo kot "ryzen compatible", a mi ga nikakor ne uspe usposobiti, da bi deloval na tested frekvenci (3200mhz) ampak mi ga zmeraj vrže na SDP speed, kar je 2133mhz. Vsakič ko v BIOSu poskusim spremeniti hitrost postane računalnik neodziven ter moram vzeti ven iz matične baterijo, da popolnoma resetiram matično. To da mi deluje na nižji frekvenci me ne bi motilo, če mi računalnik po približno 1 uri igranja ne bi crashal, RGB lučke na RAMu pa po tem, ko se ugasne še nekaj časa svetijo, preden se popolnoma ugasnejo, čeprav je vidno, da so ostale komponente že izključene. Matično imam MSI mpg x570 gaming pro carbon wifi, procesor ryzen 5 5600x, točni model RAMa pa je f4-3200c16d-16gtzrx. Mogoče veste kaj lahko še poskusim, ali bo potrebno zamenjati RAM?


BIOS imaš najnovejši? Možno da je tudi kaj z ramom narobe

Zgodovina sprememb…

D3m ::

BIOS update obvezno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

BIOS update mi je omogočil delovanje RAMa na želeni frekvenci, a računalnik se mi še zmeraj ugaša. Še nekaj je, kar mi ne gre v račun. Na matični plošči imam za CPU 1x8pin in 1x4pin connector, a nikjer ne najdem takega kabla. Ali je mogoče težava v tem, da imam MSI RTX 3080 SUPRIM X (rec. 850W PSU), jaz pa uporabljam 750W PSU ali, da CPU ne dobiva dovolj elektrike, ter v tem primeru kje se tak kabel sploh dobi?

Zgodovina sprememb…

Mr.B ::

Kateri PSU imaš.
Kdaj se t ugaša, med igro. Potem je "skoraj" zagotovo prešvoh PSU.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

kater napajalc mas?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Za CPU rabiš samo 8-pin konektor ki ga ima vsak napajalnik. Za grafično rabiš 2x8 oz. v tvojem primeru 3x8. Enega vzameš od GPU2 in to je to. Ta grafična ne pije čez 350W tako da tvoj sistem v polni obremenitvi ne pije čez 600W.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Imam LC-Power LC750 80+ Platinum.

Ter ja, ugaša se mi med igro.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

po specsih bi sicer mogu bit dovolj, ampak glede na nekvaliteto lcpowerjov me nebi cudl, ce bi bil problem
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Lahko preizkusiš z drugim napajalnikom?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Huh, tole bi potem res znal bit napajalnik, čeprav imaš kao platinuma, a je še vedno znamka LC.

Ampak imaš najbolj požrešno različico 3080, ki pije 400W. A si še kaj dodatno navil grafo oz. procesor?

Probaj znižat power limit kartice in boš dobil odgovor.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Kabli so vsi pritrjeni in lepo sedijo na matični, CPU in GPU?

Možnost ostaja, da je LC-Power problem vendar moraš preizkusiti z drugim, če je možnost.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

vilonja ::

Power limit bom dal na 90% ter probal če bo kaj drugače, na žalost nisem vedel da so LC napajalnik za en kurac, spesci so mi zgledali čisto solidni. Prejšni PSU je pa 650W tako, da mi ne bo podal dobre primerjave.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
Tale mi pa ne bi smel povzročati nobenih težav kajneda?

Zgodovina sprememb…

gddr85 ::

vilonja je izjavil:

Power limit bom dal na 90% ter probal če bo kaj drugače, na žalost nisem vedel da so LC napajalnik za en kurac, spesci so mi zgledali čisto solidni. Prejšni PSU je pa 650W tako, da mi ne bo podal dobre primerjave.
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
Tale mi pa ne bi smel povzročati nobenih težav kajneda?

hm, ta lc, če dela bp, bi moral bit več kot ok, razen če imaš zraven še kak 200w+ cpu..

Zgodovina sprememb…

Senior Dev ::

Napajalnik je več kot dober. Kako si priklopil grafično kartico?
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

videc ::

Napajalnik. Imel LC-ja 650 in se je računalnik prav tako ugašal med igranjem Metro Last lighta.
Kupi napajalnik kakšne bolj renomirane firme.

Highlag ::

Ni videti kakšno grafiko imaš...
Never trust a computer you can't throw out a window

Senior Dev ::

Je pa tudi res da je bil MSI Suprim velik vpoklic kartic. Lahko da si dobil to serijo. Preveri.
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin

vilonja ::

Imam Msi Suprim X grafično kartico. Zdaj sem stopil v stik z Mindfactoryem a pravijo da bi moral sam kriti pošiljalne stroške. Za koliko mislite, da bi lahko prodal ta 1 teden star napajalnik?

Senior Dev ::

Za 15€ ga raje pošlji nazaj v Mindfactory kot pa da ga takega podtakneš nekomu.
https://posljipaket.si/
ZenaDeva d.o.o. - Oddaja nepremičnin


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411417 (8458) Gapi
»

Kompatibilnost matične z napajalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
211271 (915) hojnikb
»

Tih in zmogljiv računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
261892 (1087) hojnikb
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510575 (9531) Predator X
»

Pomoč pri nakupu grafične (gamerji help!) :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9410203 (8229) Kaj

Več podobnih tem