» »

Internet prek LTE in zanesljivost, kvaliteta delovanja

Internet prek LTE in zanesljivost, kvaliteta delovanja

Ray0 ::

Živjo.

Je kdo tukaj uporabnik "fiksnega" internet priključka, katerega mu ISP zagotavlja prek LTE? ali pa je vsaj del povezave zagotovljen prek brezžične tehnologije - ne mislim, od Wi-Fi ruterja do končne naprave :) ampak, npr. da ISP na poti od vira do odjemalca, vmes zagotavlja nekaj prek brezžične tehnologije. Kako se obnese? oz. obstaja kakšna analiza kako zanesljivo je delovanje ali pa je kdo kaj delal na to temo?

Kakšna dokumentacija topologija Telekomovega omrežja javno dostopna?

Telekomov paket NEO Brezžični
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...
  • spremenilo: Ray0 ()

6151 ::

150/50 imaš za 40€ na mesec, samo si moraš svoj modem kupiti. Telekom.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Ray0 ::

6151 je izjavil:

150/50 imaš za 40€ na mesec, samo si moraš svoj modem kupiti. Telekom.

Si uporabnik tega? Kako se obnese, npr. ob različnih vremenskih pogojih? Kakšen je ping? Si spremljal delovanje s kakšnim monitoring orodjem?

6151 ::

Dela vredu, tudi če imaš slab signal. Vreme na signal ne vpliva kaj dosti. Ping je cca 15ms večji kot na optiki v istem kraju, hitrost pa odvisno od bazne postaje na katero si connectan :)
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

lonewolf_ ::

Sem bil nekaj časa na A1 pa je bilo tak tak. Ob večerih oz deževnih dneh ko je folk doma je signal padel tudi na eno črtico in je bila hitrost 4/2, čeprav je bila zakupljena 20/5, če se ne motim. Poleg zakupljenih 200gb/mesec... ko si porabil je padla hitrost na 2/1 :') Potem sem pa vzel Ario paket 30/3 pa je bilo konstantno brez problemov. Ko je bila res močna nevihta je tu pa tam zmanjkalo, ali pa ko je snežilo, sem moral počistit sprejemnik na krožniku :) Zdaj sem pa na 500/30 pa se čudim kako sem sploh shajal takrat z 30/3..
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

mm&r ::

6151 je izjavil:

150/50 imaš za 40€ na mesec, samo si moraš svoj modem kupiti. Telekom.


Zakaj namesto tega nebi vzel 5G paket za 27 EUR, predvidevam, da dela z istim modemom?

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

profesjonalc ::

Jaz uporabljam od A1 LTE paket, mislim da je povezava 10/2 če se ne motim, je soliden nadomestek za žično povezavo, ampak ni isto, recimo če več uporabnikov hkrati brska po netu, se ping močno poveča - težava če gejmaš :)

6151 ::

mm&r je izjavil:

6151 je izjavil:

150/50 imaš za 40€ na mesec, samo si moraš svoj modem kupiti. Telekom.


Zakaj namesto tega nebi vzel 5G paket za 27 EUR, predvidevam, da dela z istim modemom?

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...


Nimaš neomejeno podatkov tukaj
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Apple ::

6151 je izjavil:

150/50 imaš za 40€ na mesec, samo si moraš svoj modem kupiti. Telekom.

Kater paket je to? Jst mam en paket z neomejenim prenosom in hitrostjo 50/15, teoreticno seveda... iscem se nekaj hitrejsega...
LP, Apple

6151 ::

3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

mm&r ::

6151 je izjavil:

mm&r je izjavil:

6151 je izjavil:

150/50 imaš za 40€ na mesec, samo si moraš svoj modem kupiti. Telekom.


Zakaj namesto tega nebi vzel 5G paket za 27 EUR, predvidevam, da dela z istim modemom?

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...


Nimaš neomejeno podatkov tukaj


To je seveda res, pa si mogoče kdaj preveril koliko prenosa podatkov sploh potrebuješ?
Jst ponavadi kar pridem skozi z cca 200GB, tukaj imaš 300GB, kar je 10GB na dan.

Apple ::

6151, tnx.

Jaz pokurim cca 700GB/mesec, tako da tale 5G paket se ni zame :)
LP, Apple

6151 ::

mm&r je izjavil:

6151 je izjavil:

mm&r je izjavil:

6151 je izjavil:

150/50 imaš za 40€ na mesec, samo si moraš svoj modem kupiti. Telekom.


Zakaj namesto tega nebi vzel 5G paket za 27 EUR, predvidevam, da dela z istim modemom?

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...


Nimaš neomejeno podatkov tukaj


To je seveda res, pa si mogoče kdaj preveril koliko prenosa podatkov sploh potrebuješ?
Jst ponavadi kar pridem skozi z cca 200GB, tukaj imaš 300GB, kar je 10GB na dan.


Okrog 1TB/mesec
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

Dtrader ::

Imam A1 LTE s zakupom Neomejene količine, 20/5, 24€. Od te hitrosti dobim približno 10/5, tudi 5/5, malokdaj zjutraj od 6.00 pa do 11.00 prileze do 18/5. Popoldan pa več kot 8/5 ne morem dobit. V marcu se mi izteče vezava, grem na Telekom, sem ga izmeril pa je večino časa 20/5. Zame je to dovolj hitro, da je le 70% dneva taka hitrost pa je OK, cena pa bo 27€.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

Apple ::

Men pa Telekom pocepne ob cca 20.00h vsak dan, tako da imam vcasih samo cca 1Mbps DLja, cez dan je cca 40Mbps.
Vzel sem si se paket na A1, tako da iz skupnih obljubljenih 90 Mbps dobim cca 80 Mbps, ob 20.00h imam pa cca 40 Mbps (verjetno od A1) :).

Tale nov Telekomov paket ni slab, ima prakticno neomejen prenos (prej nisem tega videl), edino imajo ta paket samo za fizikalce.

A mogoce kdo ve, ali ima Mikrotik ze kksen 5G modem?
LP, Apple

mm&r ::

Telekom je na svojem omrežju 5G testiral Huawei CPE Pro2 5G modem, še v novembru so jih obljubljali, potem pa so jih umaknili iz ponudbe predvidevam, da verjetno zaradi situacije z Huaweiem.

 Ponudba telekom

Ponudba telekom

beta1 ::

Huawei CPE Pro2 5G je predrag modem za naš trg.

Žal pa ima eno veliko pomanjkljivost, da nima priključka za zunanje antene.

Tudi sam drug teden preidem iz paketa mobilni net neomejeni 50/10 na mobilni net neomejeni 5G. Poročam kak bo delalo na 4G+. Pričakujem 80/40 glede na vse parametre.
Huawei LTE CPE master.

kumino ::

Pozdravljen prijatelj.
Si dobil in si zadovoljen z delovanjem ali imaš kakšne težave?

beta1 ::

Že prej je delalo 50/10 ko šus. Sedaj je pa na 4G+ odprto. Povprečno dela 80/30mbit na isti opremi. Ponoči 140/45mbit. Zjutraj 110/40mbit. Zvečer dela 70/20Mbit.

3 EUR ceneje kot prej. Super dok nebo optike.
Huawei LTE CPE master.

mm&r ::

beta1 je izjavil:

Že prej je delalo 50/10 ko šus. Sedaj je pa na 4G+ odprto. Povprečno dela 80/30mbit na isti opremi. Ponoči 140/45mbit. Zjutraj 110/40mbit. Zvečer dela 70/20Mbit.

3 EUR ceneje kot prej. Super dok nebo optike.

beta1:: 24. feb 2021, 10:21:25
Prodam dva modema (lahko posamično), ker smo dobili priklop na optično omrežje. Odklenjena sta na vsa omrežja.


Kaj sedaj, ali ste dobili optiko ali ne v enem postu praviš, da ste jo dobili v enem pa ne?

Drugače me pa zanima za zgornje rezultate s katerim modemom si testiral in koliko stran od Telekomovega oddajnika si?

beta1 ::

Imam dve hiši na dveh lokacijah.

Ena je dobila optiko.

Ena pa bo še dobila optiko.

Trenutno prodajam B535. Na lagerju pa imam še 2x B525.

LP

Glede testiranja.

Od Telekom LTE800/1800/2600 sem oddaljen zračno 3,5km. Brez nobenih ovir. Zunanje antene Iskra P56. Modemi testirani in uporabljeni samo Huawei B525 in B535.

Same hitrosti razmeroma enake med njimi. Je pa B525 bolj odprt modem, lahko kaj po svoje naštelaš. Sploh frekvence.

Tak da vseeno priporočam bolj B525 modem in tega tudi sam uporabljam naprej.

Morem se teh modemov znebit, preveč je tega pri bajti. B535 kupi kdo?
Huawei LTE CPE master.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

SaXsIm ::

4G je ok nadomestek, če nimaš druge možnosti, ni pa popolnoma enakovreden nadomestek optiki ali bakru. Pasovna širina se namreč dinamično alocira glede na zasedenost bazne, mobilne podatki niso prioriteta št. 1. Z 5G bo to šlo, tako da bo dosti bolje.

Če nimaš direktne zračne linije, se zna precej poznati razlika med letnimi časi, čez leto prihaja do precej dodatnih odbojev zaradi listja na drevesih, tako da so pozimi dejanske hitrosti višje.
SaXsIm

Invictus ::

5G ni rešitev za zanič 4G, če dela na istih frekvencah... Malo bolje je, ampak nekih 20%.

Tisti, hitri 5G, je namenjen res kratkim razdaljam...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

SaXsIm ::

Če nimaš signala, nimaš signala. A sem kje napisal, da bo 5G delal, če nimaš 4G signala? Ne. Napisal sem, da se bo na 5G dalo rezervirati pasovni širino, kar se na 4G ne da. In na 5G zato ne rabiš mmWave.
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ario ponudnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5415280 (2987) markasaso12
»

Najcenejši ponudnik solo interneta

Oddelek: Omrežja in internet
2412846 (3156) Groove
»

Domači internet preko LTE GSM-a

Oddelek: Omrežja in internet
81713 (1487) starfotr
»

Internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
141108 (851) Scorpy84
»

Paket trojček - najcenejši ponudnik

Oddelek: Omrežja in internet
295360 (3618) alexz

Več podobnih tem