» »

Google testira nov nacin trackanja brez cookijev v Chromu

Google testira nov nacin trackanja brez cookijev v Chromu

pffff ::

Ker je google ugotovil, da mora sesuti konkurenco na podrocju sledenja uporabnikom z izklopom 3rd party cookijev v Chromu,
hkrati pa nujno potrebuje informacije o vasi stevilki noge, potencialnih tezavah z inkontinenco, spolno usmerjenost, vase
najljubsi vzdihi med opravljanjem velike potrebe,... se je odlocil, da je pa to potrebno urediti. Zdaj vas bo spremljal kar
browser, ki je sicer ze prej bil spyware, zdaj pa je to postal se na "old school" nacin.

https://www.eff.org/deeplinks/2021/03/g...

(naj samo omenim, da je morda cas, da poizkusite Firefox, odkar ste ga zadnjic uporabljali (10 let nazaj in se vedno nabijate
vase obcutke od takrat) se je precej spremenil.
  • predlagal izbris: Ganon ()

shadeX ::

Uporabljam FF in Chrome. FF mi ne pase ker se skoz hvali da blokira neke requeste za tracking, potem pa na FBju ne dobivam relevantnih reklam na to kar sem iskal v FFju.

Prejsni teden me je resil oglas na fbju za kopacico za vrt, ker sem bil ravno pred nakupom za eno k ne podpira dodatnih prikljuckov. Dodal se 50e in vzel tisto z oglasa in s plugom, ki ga drugace nebi dobil. Pa bi vrgel stran 400eur

Chrome pa sicer ram zere ampak zaenkrat ga mam dovol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

satfinder ::

Z brave browserjem, firefoxom (skonfiguriranim) zaenkrat zadovoljen.
Kot tudi s testiranima chromium Version 89.0.4389.90 (Official Build),
QT-Otter browserjema. Vsi browserji so v portable razlicici.
Korak do konca in Naprej :).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: satfinder ()

pffff ::

shadeX je izjavil:

Uporabljam FF in Chrome. FF mi ne pase ker se skoz hvali da blokira neke requeste za tracking, potem pa na FBju ne dobivam relevantnih reklam na to kar sem iskal v FFju.


Izklopi. Saj ves... Preferences... Pa ce se prav spomnim ni po defaultu vklopljeno.

shadeX ::

Nastavitev nisem spreminjal. Bom pogledal.

Drugace pa za stvari za katere nocem sledenja je duckduckgo app odlicen.

dunda ::

Firefox in iskalnik StartPage. Ko želiš še malo več, pa uMatrix, CanvasBlocker (ta verjetno niti ni več potreben) in Privacy Badger. Niso požrešni plugini, itak pa zraven človek potrebuje le še Besano. Lahko vse skupaj pelješ tudi preko Pi-hole.
Seveda ni popolno, je pa res precej solidno.
https://www.kacnje.eu

Master_Yoda ::

shadeX je izjavil:

Nastavitev nisem spreminjal. Bom pogledal.

Drugace pa za stvari za katere nocem sledenja je duckduckgo app odlicen.



Se boljse za te case je tor browser.
Dovie'andi se tovya sagain.

HotBurek ::

Jst sem pa opazil, da so linki pri iskanju sedaj kar direktni. Prej so delal redirect, da so vidli, kdo je kliknil na kater link. Zdej tega ni več.

Mogoče so pokrili že toliko trackinga (npr. remote font v WP in podobne jajce), da vejo na katero stran greš brez redirecta. Je pa tam ene event, za katerega pa ne vem, kaj naredi.

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

HotBurek ::

Kurbe jedne fašistične.

root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

veteran ::

škoda da takih novic ni več na slo-tech... pol pa beremo xda. Floc je super ideja. :))

Ja, saj imaš Bromite na mobilcu, ta je očiščen. Firefox je na telefonu, starem ali novem, vedno počasnejši kot Kiwi, Bromite. Pa ne pozabi zamenjat še SystemWebView z bromite varianto. :)

Navadni ljudje itak rabijo Google, ker brez google aplikacij ne morejo živet. Vsaj 99,9% uporabnikov rabi Drive, Photos, Maps... AndroidAuto. Ta vojna je že izgubljena.

Saj vidiš odzive, nekateri hočejo prilagojene oglase na FB. :/

dunda je izjavil:

Firefox in iskalnik StartPage.



Startpage so prodali že jeseni 2019, pejt stran.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: veteran ()

dunda ::

veteran je izjavil:


Startpage so prodali že jeseni 2019, pejt stran.


Ne razumem.
StartPage - Wikipedia
2019 so pa dobili finančno injekcijo. Oni od Googla kupujejo ...
https://www.kacnje.eu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dunda ()

veteran ::

Hja, lastnik je System1, oni živijo od oglaševanja...

Naj verjamem, da so šli v nakup zaradi humanitarnih motivov in srčne dobrote?? :) Precej močna pravljica, rahlo spominja na zgodbo o lisici, ki čuva kokoške v kurniku.

System1 on the other hand, is a pay-per-click advertising company that "has developed a pre-targeting platform that identifies and unlocks consumer intent across channels including social, native, email, search, market research and lead generation rather than relying solely on what consumers enter into search boxes."

dunda ::

Upam, da nisem naiven :D, vseeno pa mislim, da oni služijo z reklamami. Tudi pri njih so na prvih mestih pogosto zadetki, vendar zgolj povezani z iskalnim pogojem in (recimo) naj ne bi bilo povezani s teboj. Recimo, da je tako, doslej so se mi zdeli zelo korektni.
Seveda pa uporabljam še prej navedene zadeve, ki bi jim tudi v primeru zlorabe zaupanja, otežkočalo povezovanje z menoj.

Se pa strinjam, da je "better safe than sorry"
https://www.kacnje.eu


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mac OS Catalina

Oddelek: Operacijski sistemi
273321 (2342) dunda
»

Google bo po novem iskal različno na mobilnih in namiznih napravah

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
176895 (4308) mtosev
»

Mož, ki je razkril največje prisluškovanje na svetu: Edward Snowden (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / NWO
11843281 (33465) Hayabusa
»

Alternativni spletni iskalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211912 (10903) matej_jack
»

Internetni brskalniki

Oddelek: Programska oprema
304343 (2721) masterpsi

Več podobnih tem