» »

Izrael

Izrael

1
2
»

_sas_ ::

seveda je res, da palestinci potrebujejo to vojno ... pač so našli krivca za bedo v kateri živijo.

samo ta beda ne bo izginla, če/ko bodo dobili svojo državo ... žal. kdo bo krivec takrat?

undefined ::

> so našli krivca za bedo v kateri živijo.

Kaj ni to povod vsakega, ki začne vojno? Tudi Busha. :)

Daedalus ::

>seveda je res, da palestinci potrebujejo to vojno ... pač so našli krivca za bedo v kateri živijo.

In kje tu vojna pride zraven? Našli so krivca - kaj jim je šele zdaj postalo jasno, da je Izrael njihov okupator? Daj če že pišeš take izjave, jih vsaj utemelji:P

Da se pa na to stvar pogledat tudi takole:

Izrael tud potrebuje to vojno - vsaj njihovi orožarski lobiji ne bojo dovolili hitrega konca. Je prehud biznis, vsakih nekaj let naredit novo revizijo Merkave pa jo prodat vojski.

Pa si kdo upa trdit, da to vsaj delno ni res?

Dejstvo je, da so na vsaki strani skupine, ki si ne želijo miru, ker jim trenutno stanje preveč ustreza. Tak da bol težko bluzit o domnevnih ewil Arabcih, ker so Izraelci prev isti kurci. Oboji so črni. Če bi pa htel zdaj ugotoviti krivdo za nastalo situacijo, jo pa lahko najdeš zgolj v politiki in sprevrženih osebnih interesih, pa naj bo to metat Izraelce v vodo al pa quest for Arafat by Ariel Sharon. Mir pa bo ratal takrat, ko se bojo skrajneži na obeh straneh umaknili zmernim politikom, ki ne bojo zgolj trmoglavili vsak po svoje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

_sas_ ::

iz kje si ti razbral, da jaz trdim, da izrael ne nosi svojega deleža krivde?

moj post je bil odgovor tarzanu, ki je v prvih stavkih napisal, da "palestinci te vojne ne potrebujejo, ampak jo potrebujejo izraelci" ... sem pač pozabil citirat :8)

konflikt pa potrebujejo oboji - desne struje v izraelski izraelski in skrajne islamske organizacije na palestinski strani.

segi ::

Hitler je že vedel zakaj je pobijal vse Jude... >:D >:D

P.S.: Povedano metaforično. Seveda zgodovina trdi malo drugače... Metaforika pač! :D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Tarzan ::

Narobe sem se izrazil, amapk sem pa 100% prepričan, da ta konflikt dosti bolj poterbujejo Izraelci. Čeprav zaradi tega nimajo oštimanega turizma, produktivnost jim pada, v glavnem nič jim ne gre po načrtih. So pa od nekdaj imeli radi ceneno palestinsko delovno silo, prav zato se čudim, zakaj gradijo tisti butast zid. Tak zid kot obramba pred samomorilskimi "bombermani"? don't think so.

Zdajšnja Izraelska oblast je zelo nevarna in tega se začenjajo zavedati celo nekateri Izraelci. Upam samo, da se bodo kmalu spametovali, da se razmere vsaj malo izboljšajo.

Tarzan ::

Spet sem se narobe izrazil. Ne potrebujejo ga izraelci.... potrebuje ga Šaron in izraelska oblast.

Keyser Soze ::

Čimprej zid.

Saj se tako ali tako ne marajo. Ali bo kakšna slaba stvar v tem če je med njimi zid. Zid brez vrat!

Je pa jasno, da Izraelu paše trenutno stanje.
Tam je vojaška industrija tako močno razmahnjena, da bi normalizacija razmer verjetno pomenila veliko težavo.

Čeprav bi verjetno potem lahko američanom začeli prodajati Merkave;)

Iskati krivca za trenutne razmere je tip(k)anje v temi. Je preveč skritih razmerij za konfliktom, da bi lahko našli rešitev.

Vseeno pa se osebno bolj nagibam k Izraelu. Če ne zaradi drugega zato, ker Palestina uporablja tako ekstremne ukrepe. Bi rekel, da so jih je šolala CIA:\
OM, F, G!

Thomas ::

Če Arabci slučajno "zmagajo" in preženejo Američane iz Iraka, potem bo zid moral obkrožiti celo Arabijo. Toda to se ne bo zgodilo in izolirati bo potrebno le najbolj okužene. Saudijo, Alžirijo, Palestino ... Tudi ne bo potrebno ravno fizičnega zidu v vseh primerih.

Sicer pa moram povedat, da ni nujno ravno Islam vzrok za vse norosti v Arabiji. So me prepričali, da bi lahko bil še nek globji vzrok, čeprav Islam seveda ni nedolžen. Poročanje bratrancev s sestričnami v nedogled.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Double_J ::

Kaj, a da so genetsko deformirani? Potem pride pa v poštev zgolj fizična odstranitev?8-O

Thomas ::

Ne ... niso genetsko deformirani. (Tudi če bi bli, bi jih s kakšno ultratehnologijo spravili k sebi.) Ampak to dela take močne klane, ki se gredo medsebojne vojne. Pa za svobodne posameznike niti nočejo slišati. Malo kot pri čebelah že. Čisto malo, pa vendarle. Zanimivo je, da se je ista moda hotela oprijeti v Evropi, pa jo je izkoreninila Katoliška cerkev. Dovolili so jo le tavišjemu plemstvu, tako kot razporoke.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Mici bo znoru, če tole prebere! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Barakuda1 ::

A je možno brez osebnih provokacij :)

Hvala
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izraelsko-arabska vojna se bije tudi na medmrežju (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Varnost
11613646 (10165) Pšenični

Izrael vs. Palestina (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Problemi človeštva
85244668 (28237) Stepni Volk

Arabci (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
1519519 (7442) Barakuda1
»

Palestisnko-Izraelska kriza (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
18413704 (11157) jype

Več podobnih tem