» »

Siljenje z alkoholom

Siljenje z alkoholom

1
2
3 4 5

111111111111 ::

Miki N je izjavil:

Najbolj tečno je, ko so že dovolj nažgani, da silijo, ampk ne še toliko, da lahko kar zlivaš/daješ kozarce stran.

Pri meni je zadeva ravno obratna. Ko se ga kdo pošteno nakresa, pravi da sem pravi steber, ko nič ne pijem in da on bi bil tut tak pa ne more. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

VeganCyclist ::

Pjanc se zaveda svoje nesreče in hoče tut druge potegnit vanjo, da ne bo sam v njej. Stevilke alkoholikov v Slo so bizarne. Niso pjanci sam tisti pod mostam z litro.

sparklyslo ::

Bolj se je za vprašati, kaj se dogaja v glavah vseh ljudi,
ki se na raznih praznovanjih, porokah, obletnicah,... ne znajo zabavati brez alkohola.
Nekaj je pivo a za žejo, drugo je to, da moraš spiti alkohol, da se na zabavi lahko "sprostiš" kot je pogosto slišati...

IL_DIAVOLO ::

Zaradi nekaj kozarckov pa res nisi pijanček. Mood je drugacen, to je pa tudi vse.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

49106 ::

Če piješ zato, da si vinjen (mood), si pijanček, teh pa imaš več sort.

shadeX ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Doma bodi, ce ne mores na praznovanju se malo sprostit in vkljucit v druzbo.

.


+1 drgac. OP je tisti ki je mimo ker ve da gre v tako druzbo. Ce ne pije alkohola naj ne hodi k ljudmi ki pijejo in tako visajo svoj energijski nivo.

Naj si najde svojo klapo ki pac ima iste interese. Za druge ki pijejo je v tem pogledu cuden ker je edini na zurki ki je "megla". Zavestno namrec tezko dvignes energijo do te mere da se brez alkohola zabavas tako kot tisti z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Miki N ::

Ok, tukaj je treba biti objektiven - sem bil trezen že na kar nekaj zabavah in dejansko se pogosto zgodi, da so trezni ljudje dolgočasnejši in slabši sogovorniki od RAHLO okajenih. V bistvu se vzpostavi neke vrste Gaussova krivulja zanimivih ljudi z zateglimi "profesorji" na eni strani in koma supermani na drugi. S tem da vrh gaussovke je nekje ravno okrog meje za legalno upravljanje motornega vozila, po mojih izkušnjah.

EDIT: tukaj govorim o krivulji okajenosti vs. zanimivost - NE o števuilu subjektov!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

shadeX ::

49106 je izjavil:

Če piješ zato, da si vinjen (mood), si pijanček, teh pa imaš več sort.


Predlagam da si na netu preberes definicijo pijancka oz alkoholika.

sparklyslo ::

Ok, tukaj je treba biti objektiven - sem bil trezen že na kar nekaj zabavah in dejansko se pogosto zgodi, da so trezni ljudje dolgočasnejši in slabši sogovorniki od RAHLO okajenih. V bistvu se vzpostavi neke vrste Gaussova krivulja zanimivih ljudi z zateglimi "profesorji" na eni strani in koma supermani - s tem da vrh je nekje ravno okrog meji za legalno upravljanje motornega vozila, po mojih izkušnjah.


Potemtakem neumnem prepričanju je:
zabava + alkohol = boljša zabava
zabava - alkohol = slabša zabava

Likalnik ::

shadeX je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Doma bodi, ce ne mores na praznovanju se malo sprostit in vkljucit v druzbo.

.


+1 drgac. OP je tisti ki je mimo ker ve da gre v tako druzbo. Ce ne pije alkohola naj ne hodi k ljudmi ki pijejo in tako visajo svoj energijski nivo.

Naj si najde svojo klapo ki pac ima iste interese. Za druge ki pijejo je pa cuden.


Tako je...to je isto kot, da bi jaz šel na swing party in se potem tam pritoževal, ko mi nekdo ženo poriva....oziroma mene sili, da to delam, vendar mi to ni v redu....ne hodi na take zabave....prav tako ne hodim na gay zabave/parade...ker pač mi to ni ql.

Ko se pa dobim s kolegi na zabavi parkrat na leto...takrat se ga pa naližem, da rabim bolniško...ker pač mi je to ql...in je družba taka (kolegi katere poznam celo življenje), da se imamo takrat super....bolj me je sram naslednji dan...boljš aje bila žurka:) posebej, če so v družbi pravi kolegi in družina takrat načeloma ni zavor.....drugače je, če bi prišel kar v eno družbo...takrat bi bilo zmerno.
Recimo moja boljša polovica pa ne pije alkohola...in je ob vseh teh zabavah zraven vedno trezna...in s tem nima ne ona težav ne jaz....problem je samo to, da se ona vse spomne kaj se je dogajalo prejšni dan jaz pa ne:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

shadeX ::

sparklyslo je izjavil:

Ok, tukaj je treba biti objektiven - sem bil trezen že na kar nekaj zabavah in dejansko se pogosto zgodi, da so trezni ljudje dolgočasnejši in slabši sogovorniki od RAHLO okajenih. V bistvu se vzpostavi neke vrste Gaussova krivulja zanimivih ljudi z zateglimi "profesorji" na eni strani in koma supermani - s tem da vrh je nekje ravno okrog meji za legalno upravljanje motornega vozila, po mojih izkušnjah.


Potemtakem neumnem prepričanju je:
zabava + alkohol = boljša zabava
zabava - alkohol = slabša zabava


Odvisno v katero druzbo gres in kaksna prepricanja imas sam. Ce si preprican da se brez alkohola ne mores zabavati potem to drzi. Isto velja obratno.

Npr otroci se znajo izjemno zabavati brez alkohola :). Da to ne ostane tudi v adsolenci je kriva druzba in drugacen pogled na svet. (Odrasli mozgani potrebujejo drugacno vrsto zabave kot otroski)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

IL_DIAVOLO ::

Tudi jaz drugače ne pijem drugega kot vode, ampak ce grem kamorkoli na obisk, spijem pivo, tudi ko vozim 100km daleč.

Gorenjci se pa tak nazaj držijo, kot da so v službi. Na dopustu, ko prideš na obisk, vedno. Komu na cast? Kdo bo se hodil k takšnim dolgocasnezem?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

filip007 ::

Ja z alkotom sem zaključil, zdaj kaj spijem samo enkrat letno, sem si postavil datum, 15 april, takrat ko sem bil pri zdravniku. Tako, da 2x pivo in špricar, pa sem dober za leto dni.

Pri siljenju je tako, da je najbolje ignorirati in nazdraviti z 0,0 pivo pa je, druge ni.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Jerry000 ::

Mentaliteta slovencev da se "mora" piti. Tudi jaz sem taki kot OP, pa nimam nič proti alkoholu, spijem pol kozarca vina (redko ker mi večina ni dobrih) da se nazdravi, pa še to po večini kar z vodo ali sokom :D. Ampak siljenje, tle mi pa živc potegne. In če nekdo ful sili, vzamem kozarc in ga zlijem stran. Reakcija njih je priceless, jaz pa rečem al v mene al pa na tla, kozarec prazen v vsakem primeru. In za foro rečem "daj še enega", potem pa ne težijo več :D

Blinder ::

Zdej ko berem to temo me je primla volja, da bi se napil s cim mocnim
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 3050 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

shadeX ::

Jerry000 je izjavil:

Mentaliteta slovencev da se "mora" piti. Tudi jaz sem taki kot OP, pa nimam nič proti alkoholu, spijem pol kozarca vina (redko ker mi večina ni dobrih) da se nazdravi, pa še to po večini kar z vodo ali sokom :D. Ampak siljenje, tle mi pa živc potegne. In če nekdo ful sili, vzamem kozarc in ga zlijem stran. Reakcija njih je priceless, jaz pa rečem al v mene al pa na tla, kozarec prazen v vsakem primeru. In za foro rečem "daj še enega", potem pa ne težijo več :D



Ti si tisti, ki je čuden, pa še bedak po vrhu (no hate)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

;-) ::

Razloži jim, da si ozdravljen alkoholik in teh problemov neboš imel.

IL_DIAVOLO ::

Takšnih weirdotov se pač ne vabi sploh, pa se lahko počutiš kul kolko hoces, ko jim zabijes kajlo lol.

Zato velja pravilo napijmo se ga vsi ali noben.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Likalnik ::

Ponavadi je tako, da ljudje kateri ne pijejo gredo zelo hitro potem tudi že domov...(pač jih zastopim), kaj bo delal na žurki do 5ih zjutraj, ko ostanejo samo še najbolj prbiti.
Na začetku zabave je še vse v redu...vsi še trezni in tudi non alko folk se lepo vključi v družbo...ko je ura že bolj pozna in je čas za odhod...gredo družinice in non alko folk domov in real party se šele začne:)

shadeX ::

Pravilo je da kdor ne pije naj ne hodi v druzbo kjer pijejo, ker bo tisti samo nizal energijski nivo drugih. Drugi oz vsaj gostitelj se bo pocutil slabo ker bo mislil da je zurka slaba in situacijo bo reseval tako da bo tistemu se ponujal alkohol v upanju da se bo razvedril. S svoje perspektive zeli samo dobro ceprav mogoce tega ne dela.

Ce si pa tako izjemen da znas svoj energ level dvigniti na nivo "pijanckov" je dovolj da si v kozarec nalijes jabolcni sok (aka vino) in pades v tak flow kot tisti nazgani. Ce tega ne zmores in istocasno ne pijes pac ne gres v tako zurko ker samo cuden izpades in pa uzival ne bos.

Sicer ni nobene potrebe po tem da gostitelju zadas se zadnji noz v srce ko zlijes pijaco proc. Izpades primitivno, bolj kot tisti nazgani.

Jerry000 ::

shadeX je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mentaliteta slovencev da se "mora" piti. Tudi jaz sem taki kot OP, pa nimam nič proti alkoholu, spijem pol kozarca vina (redko ker mi večina ni dobrih) da se nazdravi, pa še to po večini kar z vodo ali sokom :D. Ampak siljenje, tle mi pa živc potegne. In če nekdo ful sili, vzamem kozarc in ga zlijem stran. Reakcija njih je priceless, jaz pa rečem al v mene al pa na tla, kozarec prazen v vsakem primeru. In za foro rečem "daj še enega", potem pa ne težijo več :D



Ti si tisti, ki je čuden, pa še bedak po vrhu (no hate)

Argumentiraj zakaj sem jaz bedak, če 100x rečem da ne bom pil in vedo da ne pijem pa vseeno silijo. Res me zanima :)

Likalnik je izjavil:

Ponavadi je tako, da ljudje kateri ne pijejo gredo zelo hitro potem tudi že domov...(pač jih zastopim), kaj bo delal na žurki do 5ih zjutraj, ko ostanejo samo še najbolj prbiti.
Na začetku zabave je še vse v redu...vsi še trezni in tudi non alko folk se lepo vključi v družbo...ko je ura že bolj pozna in je čas za odhod...gredo družinice in non alko folk domov in real party se šele začne:)

Ni res, jaz ne pijem pa ostanem do konca, men je pač brez alkohola kul pa se zjbavam. Je pa odvisno od družbe itak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

49106 ::

shadeX je izjavil:

49106 je izjavil:

Če piješ zato, da si vinjen (mood), si pijanček, teh pa imaš več sort.


Predlagam da si na netu preberes definicijo pijancka


Pijanček je manjšalnica besede pijanec, tako da je izjava na mestu.


shadeX je izjavil:

Pravilo je da kdor ne pije naj ne hodi v druzbo kjer pijejo, ker bo tisti samo nizal energijski nivo drugih.


Verjento si mislil, da je pravilo pijancev.... In ker bo nižal energijski nivo drugih pijancev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Likalnik ::

Jerry000 je izjavil:

shadeX je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

Mentaliteta slovencev da se "mora" piti. Tudi jaz sem taki kot OP, pa nimam nič proti alkoholu, spijem pol kozarca vina (redko ker mi večina ni dobrih) da se nazdravi, pa še to po večini kar z vodo ali sokom :D. Ampak siljenje, tle mi pa živc potegne. In če nekdo ful sili, vzamem kozarc in ga zlijem stran. Reakcija njih je priceless, jaz pa rečem al v mene al pa na tla, kozarec prazen v vsakem primeru. In za foro rečem "daj še enega", potem pa ne težijo več :D



Ti si tisti, ki je čuden, pa še bedak po vrhu (no hate)

Argumentiraj zakaj sem jaz bedak, če 100x rečem da ne bom pil in vedo da ne pijem pa vseeno silijo. Res me zanima :)

Likalnik je izjavil:

Ponavadi je tako, da ljudje kateri ne pijejo gredo zelo hitro potem tudi že domov...(pač jih zastopim), kaj bo delal na žurki do 5ih zjutraj, ko ostanejo samo še najbolj prbiti.
Na začetku zabave je še vse v redu...vsi še trezni in tudi non alko folk se lepo vključi v družbo...ko je ura že bolj pozna in je čas za odhod...gredo družinice in non alko folk domov in real party se šele začne:)

Ni res, jaz ne pijem pa ostanem do konca, men je pač brez alkohola kul pa se zjbavam. Je pa odvisno od družbe itak


verjamem, da ste tudi taki, da ste lahko do konca tudi brez alkota in, da se lepo vključite v družbo...kar je super in pohvalno...jaz osebno sem probal kar nekajkrat, da bom šel na zabavo na kateri ne bom konzumiral alkota...in ja nisem zdržal do konca in sem se kmalu pobral domov...pač tudi takrat je bilo super na zabavi..še posebej naslednji dan, ko sem se zbudil kot prerojen

GupeM ::

Tole, da zliješ pijačo proč in rečeš da naj da še enega, je pa dobra ideja. Ne ko ti ponudi prvič. Če mu pa jasno poveš da danes ne piješ, ker voziš recimo, pa te še kar sili, pa reče: "Ah, saj tukaj ni policajev," potem pa pač vzameš in zliješ stran. Bo hitro nehal težit. Saj nisem trezen zaradi policajev, ampak zaradi sebe, otrok in žene, ki sem jih pripeljal s sabo in jih imam plan tudi nazaj domov pripeljat. Pred leti so pa namesto žene in otrok bili kolegi.

Raptor F16 ::

shadeX je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Doma bodi, ce ne mores na praznovanju se malo sprostit in vkljucit v druzbo.

.


+1 drgac. OP je tisti ki je mimo ker ve da gre v tako druzbo. Ce ne pije alkohola naj ne hodi k ljudmi ki pijejo in tako visajo svoj energijski nivo.


Žlahte si ne izbiraš sam. Sorry.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

energetik ::

shadeX je izjavil:

Pravilo je da kdor ne pije naj ne hodi v druzbo kjer pijejo, ker bo tisti samo nizal energijski nivo drugih. Drugi oz vsaj gostitelj se bo pocutil slabo ker bo mislil da je zurka slaba in situacijo bo reseval tako da bo tistemu se ponujal alkohol v upanju da se bo razvedril. S svoje perspektive zeli samo dobro ceprav mogoce tega ne dela.

Ce si pa tako izjemen da znas svoj energ level dvigniti na nivo "pijanckov" je dovolj da si v kozarec nalijes jabolcni sok (aka vino) in pades v tak flow kot tisti nazgani. Ce tega ne zmores in istocasno ne pijes pac ne gres v tako zurko ker samo cuden izpades in pa uzival ne bos.

Sicer ni nobene potrebe po tem da gostitelju zadas se zadnji noz v srce ko zlijes pijaco proc. Izpades primitivno, bolj kot tisti nazgani.
Velikokrat si pač na žurki, ker je del dogodka, npr. poroke. Potem imaš varianto samo še odit po večerji.
Sicer pa meni na vseh feštah rata dolgčas po par urah. Pa če sem trezen ali če kaj spijem. Enostavno ne vem več kaj bi počel, glupih for se mi ne da gledat in poslušat, muzka je preglasna za pogovarjanje, plesat ne maram. Zato mi sploh ni jasno, kako lahko folk zdrži tam do jutra.

Na srečo v našem krogu sorodstva tega ni, 3/4 jih sploh ne pije, pa še tisti ki ja, gre za 1-2 pira, kozarca vina, nikoli ni noben nažgan do konca. Noben nikogar ne sili vpitje, vedno se vpraša, kaj bi kdo pil in to je to. Sploh pa zdaj, ko so mali otroci.

Sicer pa glede alkohola je meni najljubše, ko si sam doma zvečer natočim kozarček dobrega stouta ali viskija in ga počasi srkam ob ogledu dobrega filma. To je to. Ne pa neko brezglavo pitje neke scalnice samo zato da si nažgan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Xserces ::

Ko berem tole temo vidim da so nekateri še zmeraj na ravni opic...
Sam pijem res malo alkohola in sem to v družbi / žlahti rešil tako da sem 2x vstal in šel iz praznovanja in med tem ko sem šel povedal zakaj grem. Od takrat noben več ne sili.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Likalnik ::

Raptor F16 je izjavil:

shadeX je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Doma bodi, ce ne mores na praznovanju se malo sprostit in vkljucit v druzbo.

.


+1 drgac. OP je tisti ki je mimo ker ve da gre v tako druzbo. Ce ne pije alkohola naj ne hodi k ljudmi ki pijejo in tako visajo svoj energijski nivo.


Žlahte si ne izbiraš sam. Sorry.


to imaš čisto prav...sicer pa ne zastopim, da te žlahta sili z alkoholom..ponavadi je ravno obratno in te bremzajo...ne poznam primera, da bi fotr silil mulca....piiiij tamau.

49106 ::

Bremzajo, če so normalni, ne pa tudi, če so alkoholiki.

Raptor F16 ::

Likalnik je izjavil:



to imaš čisto prav...sicer pa ne zastopim, da te žlahta sili z alkoholom..ponavadi je ravno obratno in te bremzajo...ne poznam primera, da bi fotr silil mulca....piiiij tamau.


Pr men so me zagovorl, branil, če so vidl da sem se branil alkohola. Drugo je blo, če sem alkohol sprejel ampak naslednje jutro me je fotr še zanalašč že ob 6.00 zbudil da sem šel odpaden material v firmo mlet in tega je blo običajno za kake par ur dela tko da mi je do južne bobnelo v ušesih. Ali pa pozimi takoj na mraz sneg kidat, al pa vinograd kosit... zmer je neki najdu.

Prešvican, sfukan, z glavobolom... o ja. Good times. Rezultat je tak da mogoče spijem še kako pivo ali kozarec vina ampak to je res za eno merico, največ dve na teden in še to običajno zvečer preden grem spat.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Meiniken je izjavil:


Zdej mi pa nekako ne uspe priti do zaključka zakaj so ljudje tako težki kar se alkohola tiče. Je res tako težko razumet tisti ne?


običajno zato ker so tisti ki se absolutno silijo v ne-pitje alkohola ponavadi na žurkah zelo tiho in imajo metlo v riti.

V bistvu so ti želeli reči da se sprosti.....kar so seveda počeli na absurdno beden način s tem da so te silili piti ogaben alkohol (omg, limonce so gnusne) :D

Vsaj takšne izkušnje imam jaz. Če sem bil na zabavi družaben in zgovoren so ponudili enkrat in je bilo te tematike konec.
Če sem bil totalno zadrt in "zrel" in se delal "vzvišenega" ker jaz pa ne pijem alhokola pa sem vsaj 20x na pol ure slišal ponudbo da bi kaj spil.

Samo misel ti dam na mizo, lahko da sem totalno falil in da si bil dejansko v družbi alkoholikov.

Zgodovina sprememb…

vnetidebater ::

Likalnik je izjavil:


to imaš čisto prav...sicer pa ne zastopim, da te žlahta sili z alkoholom..ponavadi je ravno obratno in te bremzajo...ne poznam primera, da bi fotr silil mulca....piiiij tamau.


Običajno ponujanje alkohola nima prav nobene veze z alkoholom ampak s tem da bi se človek "vživel" v družaben dogodek, v zabavo. Pač mislijo da ti bo to pomagalo da ne boš tako zadrto in resno tam sedel ampak da se boš tudi ti imel "fajn".

Dvomim da ti kdo kaj slabega hoče, samo drugače kot s ponujanjem alkohola ti ne znajo pomagat. Želijo pa da bi se tudi ti imel tam fajn z njimi, ne pa da zadrto sediš nekje v kotu in scrollaš slo-tech.

Zgodovina sprememb…

Jerry000 ::

GupeM je izjavil:

Tole, da zliješ pijačo proč in rečeš da naj da še enega, je pa dobra ideja. Ne ko ti ponudi prvič. Če mu pa jasno poveš da danes ne piješ, ker voziš recimo, pa te še kar sili, pa reče: "Ah, saj tukaj ni policajev," potem pa pač vzameš in zliješ stran. Bo hitro nehal težit. Saj nisem trezen zaradi policajev, ampak zaradi sebe, otrok in žene, ki sem jih pripeljal s sabo in jih imam plan tudi nazaj domov pripeljat. Pred leti so pa namesto žene in otrok bili kolegi.

Jasno da ne prvič ko ponudi. Saj nisem asshole. Ampak da pa 10x rečem izrecno da NE bom in on še vedno teži pa sorri, bom pa drugače razložil da ne bom pil in zlijem stran. VEDNO je to delovalo ker je njim pač škoda alkohola, men ne :D

vnetidebater ::

Jerry000 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tole, da zliješ pijačo proč in rečeš da naj da še enega, je pa dobra ideja. Ne ko ti ponudi prvič. Če mu pa jasno poveš da danes ne piješ, ker voziš recimo, pa te še kar sili, pa reče: "Ah, saj tukaj ni policajev," potem pa pač vzameš in zliješ stran. Bo hitro nehal težit. Saj nisem trezen zaradi policajev, ampak zaradi sebe, otrok in žene, ki sem jih pripeljal s sabo in jih imam plan tudi nazaj domov pripeljat. Pred leti so pa namesto žene in otrok bili kolegi.

Jasno da ne prvič ko ponudi. Saj nisem asshole. Ampak da pa 10x rečem izrecno da NE bom in on še vedno teži pa sorri, bom pa drugače razložil da ne bom pil in zlijem stran. VEDNO je to delovalo ker je njim pač škoda alkohola, men ne :D


ah ne, ni to. Pač ne želijo se več ubadat s tabo saj vidijo jim nisi zanimiv.
Kar je zate seveda win saj si dosegel svoje.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

shadeX je izjavil:


Ce si pa tako izjemen da znas svoj energ level dvigniti na nivo "pijanckov" je dovolj da si v kozarec nalijes jabolcni sok (aka vino) in pades v tak flow kot tisti nazgani. Ce tega ne zmores in istocasno ne pijes pac ne gres v tako zurko ker samo cuden izpades in pa uzival ne bos.


Komot lahko padeš v tak flow, vsaj jaz, ampak trezen vidiš, kak dolgčas je vse skupaj, nezanimive vedno enake zgodbice, dretje, ki mu rečejo nekateri petje, neartikulirani gibi, delanje bedaka iz sebe. V bistvu si z alko znižaš IQ, da so ti zabavne bedarije. Saj ne rečem, smo dali vse to skozi, ampak sčasoma prideš "k pameti", ali pa ne.

Likalnik ::

Raptor F16 je izjavil:

Likalnik je izjavil:



to imaš čisto prav...sicer pa ne zastopim, da te žlahta sili z alkoholom..ponavadi je ravno obratno in te bremzajo...ne poznam primera, da bi fotr silil mulca....piiiij tamau.


Pr men so me zagovorl, branil, če so vidl da sem se branil alkohola. Drugo je blo, če sem alkohol sprejel ampak naslednje jutro me je fotr še zanalašč že ob 6.00 zbudil da sem šel odpaden material v firmo mlet in tega je blo običajno za kake par ur dela tko da mi je do južne bobnelo v ušesih. Ali pa pozimi takoj na mraz sneg kidat, al pa vinograd kosit... zmer je neki najdu.

Prešvican, sfukan, z glavobolom... o ja. Good times. Rezultat je tak da mogoče spijem še kako pivo ali kozarec vina ampak to je res za eno merico, največ dve na teden in še to običajno zvečer preden grem spat.


Pri meni je bilo zelo podobno...vedno je našel neki za delat po prekrokani noči....se spomnem ko smo pesjak gradili...v soboto ponoč sem se ga napil...v nedeljo zjutraj sem moral jarek kopati na roke....če pa ni bilo pesjaka je pa našel kaj okoli hiše kakšno fizično delo

Jerry000 ::

vnetidebater je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

GupeM je izjavil:

Tole, da zliješ pijačo proč in rečeš da naj da še enega, je pa dobra ideja. Ne ko ti ponudi prvič. Če mu pa jasno poveš da danes ne piješ, ker voziš recimo, pa te še kar sili, pa reče: "Ah, saj tukaj ni policajev," potem pa pač vzameš in zliješ stran. Bo hitro nehal težit. Saj nisem trezen zaradi policajev, ampak zaradi sebe, otrok in žene, ki sem jih pripeljal s sabo in jih imam plan tudi nazaj domov pripeljat. Pred leti so pa namesto žene in otrok bili kolegi.

Jasno da ne prvič ko ponudi. Saj nisem asshole. Ampak da pa 10x rečem izrecno da NE bom in on še vedno teži pa sorri, bom pa drugače razložil da ne bom pil in zlijem stran. VEDNO je to delovalo ker je njim pač škoda alkohola, men ne :D


ah ne, ni to. Pač ne želijo se več ubadat s tabo saj vidijo jim nisi zanimiv.

Tud prav če tko razumejo, fajn se mamo vseen, teži pa noben več :)
Sicer pa ni res, jim je dejansko škoda alkohola, se vid ko jim rečem naj še en kozarec dajo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

vnetidebater ::

c3p0 je izjavil:

shadeX je izjavil:


Ce si pa tako izjemen da znas svoj energ level dvigniti na nivo "pijanckov" je dovolj da si v kozarec nalijes jabolcni sok (aka vino) in pades v tak flow kot tisti nazgani. Ce tega ne zmores in istocasno ne pijes pac ne gres v tako zurko ker samo cuden izpades in pa uzival ne bos.


Komot lahko padeš v tak flow, vsaj jaz, ampak trezen vidiš, kak dolgčas je vse skupaj, nezanimive vedno enake zgodbice, dretje, ki mu rečejo nekateri petje, neartikulirani gibi, delanje bedaka iz sebe. V bistvu si z alko znižaš IQ, da so ti zabavne bedarije. Saj ne rečem, smo dali vse to skozi, ampak sčasoma prideš "k pameti", ali pa ne.


Ni nobene potrebe po tem da se totalno naliješ. Pač sprejmeš prvi kozarec in ga mlaskaš dokler si tam, problem rešen. Ni treba vsakega kozarca, ki ga dobiš, takoj zliti vase. :)
No, vsaj tako se jaz znajdem, zraven pa si pač družaben in se smejiš z njimi in te nihče več ne bo silil da še kaj spij.

Jerry000 ::

vnetidebater je izjavil:

c3p0 je izjavil:

shadeX je izjavil:


Ce si pa tako izjemen da znas svoj energ level dvigniti na nivo "pijanckov" je dovolj da si v kozarec nalijes jabolcni sok (aka vino) in pades v tak flow kot tisti nazgani. Ce tega ne zmores in istocasno ne pijes pac ne gres v tako zurko ker samo cuden izpades in pa uzival ne bos.


Komot lahko padeš v tak flow, vsaj jaz, ampak trezen vidiš, kak dolgčas je vse skupaj, nezanimive vedno enake zgodbice, dretje, ki mu rečejo nekateri petje, neartikulirani gibi, delanje bedaka iz sebe. V bistvu si z alko znižaš IQ, da so ti zabavne bedarije. Saj ne rečem, smo dali vse to skozi, ampak sčasoma prideš "k pameti", ali pa ne.


Ni nobene potrebe po tem da se totalno naliješ. Pač sprejmeš prvi kozarec in ga mlaskaš dokler si tam, problem rešen. Ni treba vsakega kozarca, ki ga dobiš, takoj zliti vase. :)
No, vsaj tako se jaz znajdem, zraven pa si pač družaben in se smejiš z njimi in te nihče več ne bo silil da še kaj spij.

To tudi jaz delam. A kaj ko ti še vedno vleti nekdo in hoče dolit, pa ne razumejo da maš dost :) Ampak ok, takrat ne zliješ stran, takrat pač ga ignoriraš al pa mu poveš malo bolj ostro da ne boš. Zamer ni

vnetidebater ::

Jerry000 je izjavil:



Tud prav če tko razumejo, fajn se mamo vseen, teži pa noben več :)


:D

Za takšne primere je fajn rečt če imajo kak viski. recimo kak Lagavulin ali pa Ardbeg. Če tega nimajo pa vprašaš po Chivas 18 let staranem. Takšna roba je tako draga da ti bodo vedno ponudili le kozarec ali dva, če ga sploh imajo.
Ti pa ne boš izpadel "beden" ampak boš "poznavalec ki ne pije brozge".

ps.: seveda to vprašaš zgolj če znaš tak viski spiti brez da potem jočeš ko ti zažge grlo ker si ga zlil vase kot coca-colo.. :D

Pač to finto jaz standardno uporabljam. Če dobim dober viski sem hudo zadovoljen pa še mir imam potem cel večer.

Problem solved.

Zgodovina sprememb…

c3p0 ::

>> Ni nobene potrebe po tem da se totalno naliješ. Pač sprejmeš prvi kozarec in ga mlaskaš dokler si tam, problem rešen. Ni treba vsakega kozarca, ki ga dobiš, takoj zliti vase. :)

Odvisno, nekateri radi "presekajo" in vleti vsake pol ure z nekimi kratkimi, rožica, ooooopa in tako dalje. Nisem v takih družbah, ampak vem kako je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Jerry000 ::

vnetidebater je izjavil:

Jerry000 je izjavil:



Tud prav če tko razumejo, fajn se mamo vseen, teži pa noben več :)


:D

Za takšne primere je fajn rečt če imajo kak viski. recimo kak Lagavulin ali pa Ardbeg. Če tega nimajo pa vprašaš po Chivas 18 let staranem. Takšna roba je tako draga da ti bodo vedno ponudili le kozarec ali dva, če ga sploh imajo.
Ti pa ne boš izpadel "beden" ampak boš "poznavalec ki ne pije brozge".

Mah, ne da se mi pretvarjat, saj vejo...a vseen težijo s pijačo ali da dolijejo :D če pa ne vejo pa zvejo, vseeno mi je :D
Pa saj ni panike, še nikoli ni blo nobenih zamer, še veseli so bli ker sem jaz bil eden redkih ki je lahko peljal domov koga :D

3p ::

WizzardOfOZ je izjavil:

harvey je izjavil:


Vsako posiljevanje v družbi, bodisi z alkoholom ali pa siljenje vegetarijancev z meson je znak totalnega primitivizma.


Al pa posiljevanje LGBT z raznimi pohodi po mestih in podobno. To je vse eno in isto. Pač primitivizem.


Ne ni. Mogoče ne veš, ampak ko gre LGBT parada mimo, nikogar ne silijo, da bi jim vlekel tiče.

Raptor F16 ::

Likalnik je izjavil:



Pri meni je bilo zelo podobno...vedno je našel neki za delat po prekrokani noči....se spomnem ko smo pesjak gradili...v soboto ponoč sem se ga napil...v nedeljo zjutraj sem moral jarek kopati na roke....če pa ni bilo pesjaka je pa našel kaj okoli hiše kakšno fizično delo




:D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

3p ::

Meiniken je izjavil:

Včeraj sem bil na praznovanju nečakovega rojstnega dneva in mi je žlahta ves čas pod nos tiščala limonce. Alkohola ne pijem (in ja, vejo da ne pijem alkohola). Bolj kot sem razlagal da ne bom, bolj so bili tečni v stilu "kaj si taka mona, rukn enga" (ko bi vsaj le eden bil).

Največja težava je, da se to ne zgodi ampak dogaja. Ni važno za kakšne vrste praznovanje gre, ljudje tiščijo pijačo pod nos za vsako ceno. Ajde, razumem da iz vljudnosti ponudijo ampak da tečnarijo je pa že kaplja čez rob.

Zdej mi pa nekako ne uspe priti do zaključka zakaj so ljudje tako težki kar se alkohola tiče. Je res tako težko razumet tisti ne?


To je ta naša "kultura". Če se priključiš in ga cukaš, je ok. Služi funkciji prebijanja zidov med preveč zadržanimi ljudmi. Brez alkohola bi nas bilo Slovencev res le milijon, se bojim. Če ti pa cukanje res ne diši, je pa nadležno. Zaradi teženja. In ker se moraš resno potruditi, da se brez substanc spraviš na nivo pijane druščine.

Mogoče naslednjič v tako družbo res odnesi tri pecilne zapakirane v prozorno vrečko, pa kreditno kartico. Ko bojo začeli siliti z alkoholom, jih sili nazaj. :))

VeganCyclist ::

Kr neki. Res mogoce mladci ulivajo, da dvignejo nivo zabave ampak ostal folk pa pije ker je stalno zivcn,zgaran in pod stresam. Sef te jebe cel tedn, se napijes da za moment pozabis, zena te jebe, gres s frendi ven na pjaco, da jo za 2h odklops, mas kredite, dolgove, se usujes, da pozabis, poj to kmal rata sred tedna k prides domov iz shitty sihta al pa si mel heben dan, rabis litra,...da se saj malo nasmejes, ker se brez pjace verjetno ze leta nisi. To je problem fantje. To okolje. To je tisto k razlagam, da so alkoholiki eni nesrecniki. Kake 10let tega in si zabredu tok globoko, da sam ne bos vec vn prsu.

kow ::

sparklyslo je izjavil:


Potemtakem neumnem prepričanju je:
zabava + alkohol = boljša zabava
zabava - alkohol = slabša zabava


Zabava z alkoholom je gotovo boljsa zabava. Saj to je poanta alkohola. Vecina ljudi ne rabi veliko alkohola, da se sprosti.

IL_DIAVOLO ::

VeganCyclist je izjavil:

Kr neki. Res mogoce mladci ulivajo, da dvignejo nivo zabave ampak ostal folk pa pije ker je stalno zivcn,zgaran in pod stresam. Sef te jebe cel tedn, se napijes da za moment pozabis, zena te jebe, gres s frendi ven na pjaco, da jo za 2h odklops, mas kredite, dolgove, se usujes, da pozabis, poj to kmal rata sred tedna k prides domov iz shitty sihta al pa si mel heben dan, rabis litra,...da se saj malo nasmejes, ker se brez pjace verjetno ze leta nisi. To je problem fantje. To okolje. To je tisto k razlagam, da so alkoholiki eni nesrecniki. Kake 10let tega in si zabredu tok globoko, da sam ne bos vec vn prsu.


What a sad humanbeing.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

showsover ::

Kar nekaj ste zapeli zdaj, delate si probleme, kjer jih ni.
Naj vam jaz povem, ker sami najbrž ne veste - ne boste živeli večno.

Če vas res tako moti, pač ne hodite več na takšne žurke, očitno je bilo vredno cele teme, torej vam je to zelo moteče.
Sam pijem (recimo) zmerno, najraje kakšno žganico, da malo zapeče, pa malo mi pri fokusu pomaga.
Vino sicer ob svečanostih in v družbi (sploh ob kakšni plošči fino paše), recimo.

Ko dobro premislim, sploh nisem glavni dekadentnež v soseki, tako da... :-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

vnetidebater ::

VeganCyclist je izjavil:

Kr neki. Res mogoce mladci ulivajo, da dvignejo nivo zabave ampak ostal folk pa pije ker je stalno zivcn,zgaran in pod stresam. Sef te jebe cel tedn, se napijes da za moment pozabis, zena te jebe, gres s frendi ven na pjaco, da jo za 2h odklops, mas kredite, dolgove, se usujes, da pozabis, poj to kmal rata sred tedna k prides domov iz shitty sihta al pa si mel heben dan, rabis litra,...da se saj malo nasmejes, ker se brez pjace verjetno ze leta nisi. To je problem fantje. To okolje. To je tisto k razlagam, da so alkoholiki eni nesrecniki. Kake 10let tega in si zabredu tok globoko, da sam ne bos vec vn prsu.


ja in taki ljudje potem prepričujejo da naj pijejo z njimi zato da bi se oni sami imeli še bolj fajn.
Pa tudi če rečeš da ne piješ se za moment počutijo kot alkoholiki....izhoda iz tega sta samo dva. Da še ti kaj spiješ da se oni ne bi počutili slabo ker pijejo ali pa da oni nehajo piti. :D

showsover je izjavil:

Kar nekaj ste zapeli zdaj, delate si probleme, kjer jih ni.
Naj vam jaz povem, ker sami najbrž ne veste - ne boste živeli večno.

Če vas res tako moti, pač ne hodite več na takšne žurke, očitno je bilo vredno cele teme, torej vam je to zelo moteče.
Sam pijem (recimo) zmerno, najraje kakšno žganico, da malo zapeče, pa malo mi pri fokusu pomaga.
Vino sicer ob svečanostih in v družbi (sploh ob kakšni plošči fino paše), recimo.

Ko dobro premislim, sploh nisem glavni dekadentnež v soseki, tako da... :-)



Ja saj to pravim...to je bistven problem tule. Ljudje ne razumejo da jim nekdo ponuja alkohol zato da bi se skupaj imeli fajn. Ne zato ker bi jih dejansko hotel siliti piti alkohol..

Ampak nekaterim je to hudo naporno saj se nočejo nikdar sprostiti, sploh pa ne v tako (po njihovem mnenju) slabi družbi.

Pač če se imaš fajn brez alkohola nihče ne bo imel razloga da ti ga sploh ponudi.

Zgodovina sprememb…

1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družba "pogojena" z alkoholom?

Oddelek: Loža
413595 (2310) zobnik
»

alkohol, trda droga? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13622892 (19648) GrX

18. rojstni dan-help !! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18240259 (34487) BigWhale
»

Ali pijete? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14935484 (31760) Dr_M

Več podobnih tem