» »

Maxtor disk "nagaja"

Maxtor disk "nagaja"

PPG78 ::

Pozdravljeni,
Pred kakim tednom sem si omislil nov disk, MAXTOR 120G/8M. Zamenjava je poteka povsem normalno, tudi inštalacije brez problema (nameščen imam W98SE). Nato pa se mi je dvakrat zgodilo da je na ekran vrgel modro barvo in napisal nekaj takega: Na pogon C ni mogoče pisati, mogoče so vaši podatki izgubljeni ... (upam da sem zadevo vsaj približno zadel). nato je pomagal samo reset. Scandisk ni našel slabih sektorjev.

Zanima me če je kdo imel podobne probleme!!?? Na Maxtorjevi strani ni nobene uporabne informacije.

LP, Peter

nodes ::

Na kakšno plato si to instaliral?

PPG78 ::

Disk je priključen na MB Matsonic tip MS7177CT, inštaliral pa sem tudi zadnji service pack za to palto iz interneta.

nicjasno ::

Poglej ce so kabli vredu. Jaz sem mel enkrat ta problem, da se mi je na enem ide kablu malo zascitna plastika okoli zick odrgnila in se je vidlo bakren prevodnik (tak minimalno je blo to, da je blo tezko opazit, ampak dovolj da ni delalo). To je blo dovolj da je zadeva zacela taka in drugacna sporocila vun metat in podatke unicevat.

cdflip ::

Preveri temperaturo. Imel sem enake težave , ki pa sem jih odpravil z samo enim dodatnim ventilatorjem, ki piha v disk.:\

Lith ::

pa še nekaj,
če imaš windowse že eno leto instalirane in še vedno delaš z njimi si lahko sploh srečen, da ni še kaj drugega, ker je meni znano, da se 98 kr spomnijo in začnejo na disku delat slabe sektorje, pa moraš vse formatirat z disketo MaxBlast (od Maxtorja) in na novo instalirat, pa je spet vse ok (3 primere sem imel take in vsi so se rešili na ta način - en 40GB IBM disk, 80 GB WD in 120GB Maxtor)
predvsem se to dogaja takim, ki so veliko igric nalagali, pa tudi potem brisali/deinstalirali - pa čeprav ne demo
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

McHusch ::

Lith: You're talking nonsense.

Windows 98 ne delajo nobenih bad sectorjev. Oziroma, da smo natančni, lahko jih pri shutdownu, če imaš hiter disk in ne naložiš popravkov.

PPG78 ::

Hvala za odgovore. Treba bo preverit kable (imam novega že na mizi) in pa temperaturo diska.

Ali je drugače kaj važno kje na kablu se nahaja master in kje slave (sredina oziroma konec kabla)??

LP, Peter

boštjan ::

master in slave opcijo nastavljaš z jumperom na samem disku,z priključitvijo na plato pa izbereš IDE1 IN IDE2.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je narobe z diskom?

Oddelek: Strojna oprema
403319 (2597) Mesar
»

Trdi disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
383325 (2552) Voluharr
»

Težava z diskom

Oddelek: Pomoč in nasveti
101243 (1181) SkIDiver
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201857 (1533) sirotka
»

Visoka temperatura diska in preveliko obremenjevanje procesorja!

Oddelek: Pomoč in nasveti
221248 (960) rockeye

Več podobnih tem