» »

Biblos in Kobo problem

Biblos in Kobo problem

tt1024 ::

Pri registraciji v Biblos gre vse bp, tudi knjigo si lahko izposodim. Ob namestitvi Adobe digital editions gre tudi vse bp. Tam potem avtoriziram računalnik in Kobo bralnik. Potem pa ko grem na izposojeno knjigo in kliknem ''prenesi'' se mi avtomatsko spet zažene Adobe digital editions instalacija. Če kliknem ok, mi najprej javi, da Adobe digital editions že teče v ozadju. Če ga v task managerju potem zaprem, mi spet ob kliku na prenesi knjigo zažene installer in tako v nedogled.
Poskusil sem v Chromeu in edgeu, poskusil sem deavtorizirati bralnik in računalnik in ponovno od začetka vse skupaj - vse isto.
Klicala sem na biblos tehnično pomoč, kjer so rekli, da tega primera še niso imeli in da nimajo pojma kaj bi bilo...

Ima kdo od vas še kakšno idejo, kaj lahko poskusim. Z drugim računalnikom bom poskusil, vendar bo to še trajalo in ni dolgoročna rešitev.

dragana ::

Prenesi knjigo (file) in jo nato s funkcijo (drag & drop) prestavi v Adobe digital editions.

tt1024 ::

Desni klik ali kako? Ker ko kliknem na prenesi, mi ne da nobene druge opcije, ampak zazene adobe

Groot ::

Če pravilno razumem, se ti zatakne ko na strani od Biblosa klikneš prenesi? Praviloma bi ti v tem trenutku moralo downloadati knjigo in jo potem med najdeš med downloads oziroma kjerkoli imaš nastavljeno shranjevanje. Potem pa moraš to datoteko dodati v Adobe, lahko tako kot je predlagala @dragana z drag&drop ali pa pač poklikaš v Adobe (add book ali kako že gre). Tam pa jo nato kopiraš v Kobota, ki more biti priključen na računalnik in povezan z Adobe (to ti je očitno uspelo).

Glede na opis težav, poizkusi morda pobrisati piškotke ali pa preveriti nastavitve kaj ti naredi ob prenosu datotek iz brskalnika (sumim, da imaš nastavljeno avtomatsko odpiranje in ti zato vedno odpira takoj Adobe). Problem je očitno pri sami spletni strani / brskalniku in ne readerju.

tt1024 ::

Hvala, dober predlog. Poskusim še to.

Han ::

Če ne bo šlo, si pomagaj s Calibre.

Groot ::

Han je izjavil:

Če ne bo šlo, si pomagaj s Calibre.


Calibre mu ne bo pomagal, ker če se ne motim lahko knjige na Kobota nalagaš zgolj preko Adobe Digital Editions.

Ales ::

Knjige iz Biblosa imajo DRM, ja... Ostalo pa seveda lahko nalaga od koder kod, iz Biblosa in podobnih pa ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Kaj kupiti
726110273 (2059) Srakopir
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214604 (7093) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628873 (12562) GupeM
»

epub bralnik za win 7?

Oddelek: Pomoč in nasveti
191886 (1645) kumer

Več podobnih tem