» »

9600pro ali 5600ultra?

9600pro ali 5600ultra?

ferdo ::

upam da sem jasen z vprašanjem.
Zanima me pa predusem, + oz. - za vsako grafično.
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

swar ::

Trenutno so radeoni IN,geforci pa OUT :D

ferdo ::

ja vidim po cenah.

boštjan ::

ferdo,če boš kje dobil 5600ultra final verzijo s t.i. flipchip GPU,ti svetujem da jo kupiš.samo je pa tudi dražja od 9600pro.zdaj kako od zunaj prepoznat tako karto ne bi vedo,je pa na netu mali miljon testov te 5600ultra,jaz ti jih bom podal per: Test na hardcop ,kjer je lepo slikovno in textovno prikazana razlika med staro 5600ultra in novo.Vido boš tudi, kaj si zamudo,ko nisi 9500pro kupo,glede na to da sedaj po 9600pro povprašuješ. Beyond3d ti bo nazorno pokazal razliko med staro 5600ultra in novo. Še en test na hexus.net strani.Moraš pa vedet,da se 9600pro noro navija.

ferdo ::

skeptičen sem do 5600ultra.
nekako me nemorejo prepričat, če dajejo na čipe tak velke/glasne hladilnike in dodatno napajanje.

zanima me kakšne rame dajejo na gainward 5600ultra?

zanima me hercules 9600pro kake rame ma in kje se ga da kupit pri nas v kokoški?

ker zdej na 8500LE od herculesa pa mam hynix-4ns grejo lepo čez 300MHz seveda Vmod. zato bi, če grem v nabavo nove, tut kaj več profteru pr ramih. ker se bi spravu voltažo predelat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

boštjan ::

gainwardowe golden sample garfikulje so znane daleč naokoli pa tovarniško navitih karticah,recimo 450/450(900) za 5600ultra.
Tudi hercules je znan po tem da se ga da odlično navijat,poglej še gigabytko,ki je nekje v rangu herculesa,a cenejša. Lahko pa počakaš da vidiš kaj zmore 9600XT,ki izide 1.11. in naj bi delal pri 500MHz in bil boljši od 9700pro v vseh pogledih.Če bi jaz sedaj kupoval,bi počakal na 9600XT.

iskra ::

Sem slišal, da je ATI za igrce, NVidia pa tudi za nekatere 3D modelirnike (recimo SolidWorks, AutoCAD, ...). Če boš šopal igrice, dej ATI, če si bl resn pa NVidio - ATIja namreč omenjeni programi ne podpirajo.:\

ferdo ::

aja?
dobr da si povedu, kr nism pričakoval 9600TX tako kmalu. seveda, bo pa cena temu primerna, in se bo bolj splačalo 9600pro kupit in jo malo naspiderat na višji voltaži. malo se poigraš, vendar prišparaš za pivo:D
nekaj se bo že našlo zame. konc koncev se lahko še počaka 3mesece, samo da se začne spremlat cene in nove kartice.

iskra: od kje tebi take informacije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

boštjan ::

200$ v ZDA naj bi bila cena,tako da mislim da bo začetna cena pri nas okol 55k.

ferdo ::

daš roko v ogenj?, če to nebo res?:D

dvomim. zihr bo tako, da bodo te obstoječe cene obstale oz. konstantno padale kot se to spodobi, cena novih XT kartic bo pa višja. ko so žemljice vroče se jih splača prodajat! to je to.računaj na 60-70k sit za ala hercules varjanto.

morphling1 ::

XT serije se ne splača čakat, ker se da praktično vsakega Pro-ja z malo truda spravit na tiste hitrosti.
Glede 3D modelirnikov z Atijem že delajo, res pa je da ima Nvidia neprimerno boljše gonilnike, ko gre za profi openGL programe.
Btw. nekje sem videl Conect 3D 9600 pro za 37.000 sit kar je hudo dobra cena, sem skoraj siguren, da gre za typo v katalogu samo, ko sem klical tja so mi rekli, da cena drži :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

37k za 9600pro je noro dobra cena.
ferdo,bomo vidli ko bo veni,roke pa ne dam v ogenj,ker samo špekuliram lahko glede cene pri nas.

ferdo ::

pa ta Conect3D je vredu? al gor namečejo poceni rame, ki se slabo navijajo?
to me grize, kr nečem kupit mačka v žaklu:\

http://www.pc-onlineshop.com/shop/ Conect3D 9600pro 128DDR 184eur =43k SIT

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

boštjan ::

jaz mam 9500pro od connect3d in mam gor infinion 3.0ns rame.res pa da karta zgleda kot da je prav od ATi-ja in ne od te firme.Digit-life pa je spisal test novih kartic od connect3D.In gor ma 3.3ns samsung rame.

ferdo ::

morphling1: si se že ali se boš lotil kakega Vmoda, in za katero grafično se boš odloču?

Area_51 ::

Da ne odpiram novega topica bom kar tukaj vprašal. Kero grafično se najbolj splača kupiti v cenovnema razredi ki je RAdeon 9600 PRO, ker mam cca 60.000sit na voljo za grafično, tako da me zanima kaj bi lahko s tem kupu in kolko bi za ta denar dobu.

LP
Area 51

ferdo ::

jzt si bi, če bi imel 60k samo z agrafično, si bi kupu hercules9600pro za 55k ki ga majo pri JAE. Zdaj ta moment.in malo kasneje naredu Vmod za to grafično.

lahko pa kupiš, kje pač prodajajo Conect3D 9600pro, ki je malo cenejši, pa tudi dobra kartica, KER je videt da je kopija referenčne od ATi-ja.

Med tema dvema se bi odloču, in tista, ki ima boljše rame, tisto bi kupu.
veš, splača se še druge proizvajalce pogledat, kaj ti nudijo, nenasedaj raznim dodatkom, ki so priloženi v škatli, ker kupuješ grafično kartico, ne CDjev.
Če maš 60k se ti nebo teško odločit, bolj boš meu probleme, kolko bi lahko tam in tam pršparu:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

mato22 ::

V BOF-u majo Hercules radeon 9600pro za 49.990,00 sit.

boštjan ::

fantje al pa počakate na 9800SE.in če gledam da je cena 9800 79900,pol bo 9800SE okoli 65k-70k.

AtaStrumf ::

Če imaš 60k si kupi kako rabljeno 9700 ali pa v Mlacomu imajo na ceniku novga za 65k, pa se malo pozanimaj kaj to sploh je pa če ga majo na zalogi itd. Saj se najdejo rabljeni, samo je treba imeti malo potrpljenja pa pogosto gledati male oglase in bolha.com.

Če pa ne moreš več čakat pa vsekakor 9600Pro in naviješ. Nekako ne verjemem, da bo tale 9600XT kaj bistveno novega (razen cene :), ker itak sam nekaj obljubljajo pol ni pa nič iz teh obljub. Pomoje bo samo mal navit 9600Pro.

Wolfram ::

Kje se dobi Connect3D 9600pro za 37k?
www.igralec.com

morphling1 ::

Toliko o ATijevih napovedih da bo 9600 XT hitrejša od 9700 pro :\
9700 pro je gladko, povsod skoraj za 30% hitrejša od 9600 XT, glede na to da v tujini dobiš te kartice za skoraj enak denar, je izbira jasna za tiste, ki bodo vsaj približno naredili domačo nalogo. Večina bo pa seveda spet padla na finto. 5600 ultra v tem trenutku ni dober nakup 9600 pro je skoraj povsod hitrejša, samo glede nato da je naslednjik 5700 zelo blizu in da ne gre samo za clock refresh, pač pa tudi za kar konkretno spremembo arhitekture, je mislim da vredno počakat. Še vedno bo pa kaka poceni 9700 kartica predstavljala dosti bolj future proof nakup. Kakšne so pa 9800 SE variante pa mi še ni čisto znano, če ima 128bitno spominsko vodilo gre v bistvu za malo bolj optimiran R9500 pro, če pa naj bi po enih govoricah imela samo štiri cevovode, je pa zadeva že vprašljiva, ker potem ni nič drugega kot 9600 mogoče s 256 bitnim vodilom, samo da se gpu clock zaradi R300 velikosti in 0.15 mikrona niti slučajno ne bo tako dobro navijal in si spet na začetku.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Za vse tiste, ki se odločate med nakupom naj vam povem, da je na voljo nov test v katerem nastopata Radeon 9600 XT proti GeForce FX 5700 8-O :D . Branje obvezno Hehe ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

morphling1 ::

Kako branje, a tvoje novice :D Drugič vsaj direkt link pripopaj sem ;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Hehe:D , kaj praviš na zmogljivost?

morphling1 ::

First round nV36 clear win :) Zgleda kar dobro, detonatorji so 52.14 so zgleda končno dodelani in performanse so ok. V AA in Aniso je NV36 sploh super. Overclockanje NORO, pri 500 MHz jedru nisem mislil, da se lahko obe navijeta še za celih 100 MHz, pri spominu pa NV odpelje svojo pot, kar na 1000 MHz so spravili rame v primerjavi s 670 pri 9600XT, zgleda da so gor ene 2.5ns zelo kvalitetni čipi.

ps. čeprav mene še vedno moti 4/1 design teh kartic, zato sem v pričakovanju R9800 s katero imam določene načrte, kot so vmods in full water cooling, ma da pade 500+ MHz iz gpu-ja, vmes pa my eyes on nV until spring 2k4 >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Mr.B ::

France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DjTonic ::

@Morphling detonatorje so meli 52.16 :D Zgleda, da so res že ful dodelani in, da lahko kmalu pričakujemo uradno različico 50.xx. Sem pa kr malo presenečen, da se je NV36 tako dobro odrezala v primerjav s FX-om 5600. ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
534104 (3269) sid911
»

Katero graficno kupit(do cca 60.000 SIT) in kje

Oddelek: Kaj kupiti
91072 (887) boštjan
»

kaj moram pazit ob nakupu FX5600 Ultra/760 TV 128MB DDR?

Oddelek: Kaj kupiti
111151 (884) b-rabbit
»

ati radeon 9500 ali ati radeon 9600pro ali geforce fx5600

Oddelek: Kaj kupiti
291614 (1145) boštjan
»

grafična kartica

Oddelek: Kaj kupiti
351380 (1157) boštjan

Več podobnih tem