» »

amd vs.intel

amd vs.intel

surfy ::

Helou!

Sem ze iskal po forumu , pa nisem nic konkretnega nasel. Prosim ce mi lahko pomagate pri odlocitvi.


varianta 1:

AMD Athlon XP 2500+ Barton = 27.000
Abit NF7-s = 31.000

varianta 2:

AMD Athlon XP 2800+ = 49.000
Abit NF7-s = 31.000

varianta 3:

P4 2.4 Ghz = 49.000
Abit IT7-max2 = 34.000

varianta 4:

P4 2.4 Ghz = 49.000
Asus P4P800 Intel 865 = 35.000

varianta 5 (sam ta je ze mal predraga:\ ):

P4 2.4 Ghz = 49.000
Asus P4C800 Intel 875 = 51.000


Ali ima kdo kaksen drug predlog?:))


Zraven bom dal se 2x256 rama, fx5200 128 mb graficno, cd-rw, dvd-rom, bo na ADSL pa v mrezo s s eno slabso masino povezan.


Aja, mogoce bo pomagal zakaj bom masino rabu: za net, divxe dol vlect, pect na cd-je, gledat na TV-ju, obdelavo glomaznih dokumentov v wordu, kaksna access baza, pa na vsake tolk cajta, ce mi bo kaj casa ostal tudi kaksna dirkalna simulacija. Glavno mi je, da bo masina dobr laufala (ker ne mislm tistih dokumentov v wordu veckrat popravlja, ker se mi bo masina sesuvala) in da bo v redu se cez kaksna tri leta. Ne mislim pa vseh najnovejsih spilov sprobavat.

Overclockat ne mislm!:8)

Thx

frenk ::

jest bi ti priporoču P4 čeprav zagovarjam AMD, ampak P4 ma pač boljšo prepustnost pomnilnika, ki pa jo ti po mojem mnenju za tvoje delo potrebuješ...namest fx5200 pa vseeno raj vzam r9100pro, ker fx5200 je baje čist v kurcu in te zna zajbavat tud pr kšni preprosti simulaciji dirkanja:)

surfy ::

Mam omejen budget, pa razmišljam, da bi namesto P4 sistema vzel amd-ja al pa mogoče mal cenejšo plato ob p4 in raje zamenjal grafo z eno 9600pro za razliko v denarju. Kaj je bolj pametno dobr vzet? Boljšo matično ali boljšo grafično?

frenk ::

jest bi ti priporočil potem nforce2, barton2500+ in r9600pro...seveda je spet odvisno al daš prioriteto igrcam al programom

surfy ::

Predvidevam da je grafična bolj pomembna za igre, procesor in plata pa za programe. Sej, vem da sprašujem butasta vprašanja ampak.....

frenk ::

pravilno predvidevaš...ampak to še ne pomeni da procesor in plata nista pomembna za igre...more bit neko razmerje...recimo ne morš met zlo dobrga proca in totalno zanič grafične, ker bo grafična preprečevala da bi se sistem dokonca izkoristu

...to je recimo kot zanič člen v verigi...temu členu se moramo prilagoditi in zato se veriga ne sme preveč nategovat...če mamo pa notr en člen ki je premočn je pa spet narobe, ker smo porabil preveč dnarja za ta člen in vseeno nismo nč prdobil, ker ne dobimo nič močnejše verige če damo notr en močnejši člen...torej mora bit neko razmerje

najbol je če nam zaupaš kolk približno dnarja si prpravlen vržt v comp pa bomo skup vrgl eno kišto:)

...aja pa povej še katere komponente kupuješ...al samo grafo, plato in proc al boš kupval tud ram?

surfy ::

Kupujem cel sistem. Za skatlo sem mislu dat ok. 170k, pol pa se monitor za 50k (samsung syncmaster 957MB).

Frenk res hvala za pomoc. Ce bi lahko predlagov nek soliden sistem bi blo super.

zile ::

Varianta 1 + hiter disk (recimo WD 80Gb, 8Mb cache) +R9600pro. Za 3 leta bo. :)

frenk ::

tko kot zile prav:)...zravn daš eno mrežno(eno ima matična že) za cca. 2k sit, ram daš pač 2x256 pc 3200(seveda najcenejšega če ne mislš navijat) kar pride cca. 26k sit, cdrw bo liteon pomoje čist vredu za cca. 12k sit, ohišje pač do nekje 10k sit + napajalnik 300W(chieftec ali enermax)...za miško in tipkovnico nej pa kdo drug pove ker jest dam miški in tipkovnico najmanjšo prioriteto:)

frenk ::

če boš divx-e downloadal verjetno dvd-ja ne boš rabu:\

surfy ::

A pol ste vsi za varianto 1 pa radeona 9600pro? Kaj pa gf 4 ti-4200? Pa nujno moram 2x256 vzet, da se izkorist dvojni dostop al kaj je že to, a ne?

Tipkovnico bom itak mitsumi vzel, ki je najcenejša, pa fine tipke ma. Glede miške pa hočem bit mal fancy pa kupt brezžično, da bom lahko na deleč z divxi uradiral. A kdo pozna kakšno ugodno varianto, ker 15.000 pa zanjo glih ne mislim dajat.

Disk mal mislim na Maxtorja 120 gb 7200 8mb. Baje je ful dober, sam ni glih najcenejši. A mislte, da bi bil tud kakšen cenejši dober?

Rabm dva pogona, da lahko direkt kopiram, pa mislm dat 5 k vec, da mam se moznost DVDje brat, ce se bo kaksen nasu.

Aja, pa se eno bistveno vprasanje - kje kupt! Ali kdo ve, kje se da ugodno dobit taksno zadevo?

Hvala

boštjan ::

dual channel na AMD platformi ne da takega pospeška kot na intel,tako da ti svetujem eno palčko 512MB rama.in vseeno sem tudi jaz za varianto1 z 9600pro

frenk ::

ti4200 je v surovi moči precej dobr...ampak šele ko naviješ:)...torej če ne mislš navijat kar r9600 pro nabav

Zheegec ::

Če misliš navijati se zelo izplača XP2100+ na 8Rda+ ter R9600pro, ki se dobro navija.
RAM vzemi 1*512 MB PC3200 (Glej Boštjanov post).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Grey ::

Vzemi to svojo 4. varianto, še najboljš. Čeprov bi ti js priporoču Epox 4PDAI 865PE 29.400 SIT, ker se jo da tut lepo navit če misliš navijat. Za grafo pa počaki da pride nasledn let vn nova generacija pa takrat kupi to generacijo al pa novejšo. Kerse da zdržat z GF FX5200, ker jo imam sam. Nekje maš lahko vklopljen AA in AF ne kje pa pač ne. Vse ma svoje limite.

frenk ::

pravi da ne bo navijal

Grimlord ::

Abit NF7-S
Barton 2500+
2x256MB PC3200
Radeon 9600 PRO 128MB

;)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

Fury ::

isto k grimlord sam da bi 1x512 da bo vec placa za future upgrade, cenej je, pa se isto hitro (1% pac ni nobena razlika)

Grey ::

Ja to na AMD mašini, na Intel mašini se pa kr precej pozna razširitev bandwitha.

Grimlord ::

Jap, lahko nardiš tudi tako kot je Fury predlagal. 8-)
Iz malenkosti nastane popolnost in popolnost ni malenkost.

BoLhCa ::

varianto 5 mam jest, res da je draga sam sluzi tko k je treba!
drugace pa varianta 4!
pa omenil si da mas ze 2x256Mb rama, tko de ce bi hotel se ram optimalno izkoristit rabis p4 sistem.

lep pozdrav

OldSkul ::

Tudi jaz priporočam 4 varjanto.

frenk ::

glede na to da je proračun omejen bi jest P4 totalno izključu...vzam r9600pro ali bolšo grafično...totalno brezveze je pa namest dobre grafe uzet pentiuma:|

Fury ::

res je.

velik bols je 2500+, nf7-s pa r9600pro kot pa p4 pa plosca pa slabsa graficna

BoLhCa ::

varjanta 4 + fx5200 ali R9000Pro ali R9100 ali R9200!
Ne mislim pa vseh najnovejsih spilov sprobavat.

grafika mu ni pomembna in ni res de bi graficno blokirala sistem, sploh pa ne te ki sem jih nastel!
Kaj a grafa bremza proc pr convertanju iz mp3-ja v waw al kaj?
lepo TE prosm.

frenk ::

Mam omejen budget, pa razmišljam, da bi namesto P4 sistema vzel amd-ja al pa mogoče mal cenejšo plato ob p4 in raje zamenjal grafo z eno 9600pro za razliko v denarju.


torej mu igre le niso nepomembne kajne bolhca:)

surfy ::

Hvala vsem za predloge. Zaenkrat vas je najvec za 1 ali pa 4 varianto. Tud meni se zdita najboljsi, s tem, da bom gotovo dodal 9600 pro, zanekat se pa kar bolj nagibam k amd-ju. Cekini pac.... Problem je da spliov ne igram velik ampak ce pa ze so pa to dirkaske simulacije, ki pa kar rabjo eno mocno zadevco.

surfy ::

Aja, se nekaj. Baje se da NF7-s pa AMD 2500+ Barton lepo navijat. Sam nekaj ste omenjal ene rame. Katere bi moral vzet, da ne bi imel problema pri navijanju, ce bi se mogoce odlocil zanj (itak da DDR 400)? A se kaj druzga?

Hvala

BoLhCa ::

torej mu igre le niso nepomembne kajne bolhca


:\ :\ :\
nism vidu...

pol pa le vzemi prvo varjanto, pa R9600Pro pa uzivi=)
ja rame kr vzem 400, pa navij bartona na 200 fsb-ja, pa bos mel zmogliv sinhron sistem:D

Lep Pozdrav, .bolhca.

surfy ::

Tja zdej mam pa problem:\ . Mal sem posiljal zahteve za predracune naokrog pa me spodnja konfiguracija pride vsaj 265.000. Tkole clovk mal naokrog pogleda pa je ze za 25k nad limitom8-O . Ali je Radeon 9600pro vreden ok. 25k razlike od 9100pro oziroma ok. 15k od ti-4200 in fx5600?

Kaj pa ce bi po vseh stacunah pogledal in komponetne kupil tam kjer so najcenejse :)) pa sam sestavil? Pomoje bi se dal tako kaksnih 15k prisparat. Problem je pa da tega nisem se nikoli delal. Moje izkusnje obsegajo montazo pekacev pa mreznih kartic...:'(

- osnovna plosca ABIT NF7-S
- procesor AMD Athlon XP 2500+ Barton
- graficna kartica ATI Radeon 9600pro 128MB
- 512 DDR 400 Mhz ram
- trdi disk Maxtor 120GB 7200rpm 8MB
- Teac CD-RW 52/52/24
- Teac DVD 16x
- Teac FDD 1.44 MB
- mrezna kartica
- najosnovnejsa tipkovnica
- opticna, brezzicna miska
- ohišja midi tower 300W
- monitor Samsung SyncMaster 957MB

Hvala vsem, ki mi pomagate!

Cau, Surfy

BoLhCa ::

disk uzem 80Gb, pa brez 8mb cacha pa mas ze par presernov, pol grafo menjaj z Ti4200 ali pa R9100, mrezno kartico mas ze na plati, tko de ne rabs se ene verjetn>:D
mislim, de z mojim klescenjem pridobis kake 30.000 sit>:D

lep pozdrav, .bolhca.

Zheegec ::

DVD-ROMa ne rabiš, grafo LAHKO vzameš TI4200, rabiš še hladilnik (recimo Zalman 6000AlCU), monitor vzemi NF varijanto če se le da -- saj veš, monitor je najbolj pomembna stvar pri PCju :D
Aja, pa žično miško vzemi, dobra brezžična je draga.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

frenk ::

bolhca: rab dve mrežni ker bo povezan na adsl in na en star comp

sej je itaq sam 2k sit:)

frenk ::

grafično lahko vzameš ti4200, pekač lahko liteon, trdi disk 80giga 8MB predpomnilnika(zarad več garancije), dvd-ja ne rabš, miška nej bo optična žična...tako bi jest naredu:)

surfy ::

frenk, bolj kot gruntam, bolj resnicen je tistle tvoj stavcic. Denar pac razblini nase sanje... Takle mamo. :\

Sam nekaj mi se povejte. Sedaj imam dva cd pogona, ker sem pac pekac kasneje dokupil. Logicno da pecem "on the fly". Kako pa gre, ce imas samo en pogon? Ali traja bistveno dlje?|O

Pomoje bom pri miski pa dvd pogonu prisparal, malo stisnil zobe in si kupil tahudo konfiguracijo. 8-)

thx

frenk ::

surf: ja denar je res zajebana zadeva ampak delno to rešimo z navijanjem, tako da kar pogumno:)

jest mam liteon 52x24x52 in vse pečem prek tega(brez cd-roma)...snemanje 700MB cd-ja traja tm ukol 5 min...odvisno kolk hitr zamenjaš cd:D...sej to ni tolk hudo...velik bol hudo je če ti špile ne delajo tko kot bi mogle:\

...kera pa je po tvojem mnenju tahuda konfiguracija...pomoje je p4 brezveze kupvat...ostani na bartonu:)

p.s.:če mislš navijat kup bartona od malecky-a...prav da ma trenutno ene hude modele...se dobr overclockajo:)

surfy ::

frenk, si me cist preprical. Na P4 sploh ne pomislm ne vec. Tahuda konfiguracija je tista z amd pa radeon 9600pro.

Kva pa je to "malecky"? Greenhorn pac, kva ces :\

Aja, kako pa folk tukaj kupuje racunalnike? Vse v eni stacuni, da ti ga se sestavjo ali pa si jih sami sestavljate doma? Sam kako je pa pol z garancijo?

frenk ::

malecky: to je en tip k sprobava proce ki se dobr overclockajo in jih potem prodaja...piš mu mail na maleckyNO@SPAMmuha.cc(no spam morš zbrisat)

tukaj dele kupujemo po delih oz. v različnih trgovinah...garancije pa pol pride tolk kot je komponenta ima...torej če ma monitor 3 leta garancije ma pač tri leta...cdrom ima recimo 1 leto in to je to:)...se morš pozanimat kolk garancije ma vsaka komponenta posebej, ker so razlike

BoLhCa ::

)...snemanje 700MB cd-ja traja tm ukol 5 min...odvisno kolk hitr zamenjaš cd...


ne me jebat, ker HUD stavk:D :D
si mi prou polepsal jutro...
A, rabs dvej mrezni... hmn... ej pa dva jurja ni tko mal, ce ti 60-krat ostanejo si lohk kupis R9800Pro>:D
zber si par trgovinc (jae, comtron, izid, anni,...) pa čekiri kje je najcenej pa tam kup! bos kr dost prsparu=)

frenk ::

bolhca: s snemanjem sm mislu na čisto kopijo cd-ja...torej branje cdja in pisanje cd-ja...vmes morš pa cd-ja zamenat:D

BoLhCa ::

ja sej to sm kopcal.
sam tisto je smeha k si reku de je hitrost peke odvisno s kaksno hitrostjo menjas cd.
vic leta...:D

lep pozdrav


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vaše mnenje o sistemu

Oddelek: Kaj kupiti
401484 (1177) Grey
»

Athlon 2.6 ali p4 2.6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
523255 (2652) asPeteR
»

Intel ali AMD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
634787 (3941) Zheegec
»

nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
13962 (769) Zheegec
»

SOS: Nov comp - 250k

Oddelek: Kaj kupiti
111266 (1077) Grimlord

Več podobnih tem