» »

EON Smart Box WiFi?

EON Smart Box WiFi?

SL4FKO ::

Pozdravljeni.

Zanima me, ali je kdo že pogruntal kako se enabla wifi na eon boxu od Telemacha? Po samih specifikacijah boxa najdenih na internetu sumim, da so nastavitve enostavno samo skrite zaradi prilagojenega launcherja, wifi čip pa je vseeno vgrajen. Delovati bi pa moralo vseeno tudi prek wifija, saj Box ne zahteva več svojega iptv kanala na modemu marveč samo data (se pravi ali Ethernet ali wifi...).

Študiram, da bi poskusil s sideloadom drugega launcherja, saj gre vseeno za čisto navaden Android Box!
  • spremenilo: SL4FKO ()

errhec ::

dd

Cupakabra123 ::

Najlazje bos resil tako da instaliras EON app, ce imas smart tv ali pa kak Android box.

L1nK ::

Jaz sem tudi pogrešil wifi in našel ta vodič, naložil potrebne aplikacije, dal box v developer mode in debugging on, omogočil delovanje button mapperja in nova launcherja, poženem na daljincu ta setup (.connectivity.setup.WiFiSetupActivity), pa mi ne najde nobenega brezžičnega omrežja. Tudi ročno nastavljanje ne deluje. Dosegljiva so mi vsaj tri. Je komu uspelo? Vprašanje, če ni v kakšnem software updatu telemach še bolj onemogočil te opcije.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Lightning5 ::

Priporočam Chromecast with Google TV z EON aplikacijo

L1nK ::

TO je set top box, ne? Vem, da lahko kupim takšne zadeve, samo trenutno me nakup alternativnega boxa ne zanima. Je pa zanimiv izdelek. Bolj me zanima ta konkretna situacija z eon boxom ktsb6020.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Daniel ::

Potem boš pa vlekel kabel.

L1nK ::

:(

sem ga že začasno :)

kaj ima telemach od tega, da onemogoči wifi na napravi?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Daniel ::

Drastično zmanjšano število klicev na helpdesk "Zakaj mi slika na TV prekinja" pri vseh, ki imajo več kot 1 steno med modemom in TVjem.

starfotr ::

Operaterji so si tudi precej sami krivi. Vedno so dajali opremo na reverz, bila je najcenejša možna - torej slaba in zanič. Namesto, da bi zaračunali priklop in napeljali inštalacijo ter s tem

1. zaslužili.
2. drastično zmanjšali težave in klice na helpdesk.

Sedaj pa otežujejo dostop do helpdeskov - nekatere je prav težko kontaktirat, če nimaš ravno podpisanega SLA. Hkrati pa hočejo biti "in" ter uvajajo nek AI bulšit.

Odločitev za ukinitev wifi je seveda najboljša možna.

L1nK ::

Lightning5 je izjavil:

Priporočam Chromecast with Google TV z EON aplikacijo


je to najboljša opcija za ta denar ali dobim podobno zadevo, ki bo delala iz škatle brez težav z EON aplikacijo (namestitev iz play stora, ne da moram nameščati kakšne hacked custom apk-je), za manj?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Daniel ::

Na Chromecast TV dela EON aplikacija brez težav, namestitev iz Play Store.

kuglvinkl ::

se komu sanja, kaj je USB port na tem boxu? en od USB portov na TV mi ne dela več, tako da bi tega uporabil, če se da.
Your focus determines your reallity

Daniel ::

Jaz sem enkrat vanj priklopil Logitechovo kamero in je delala, torej bi najbrž s kakšno appikacijo lahko bral tudi USB. Sicer imam gor KODI, vendar nisem preverjal, če bere USB.

L1nK ::

usb ključke lahko bereš, jaz za to uporabljam file manager+

PS: ko smo ravno pri EONu - kje za vraga se skrivajo nastavitve, kjer vidiš naprave, ki imajo aktivirane EON app, kjer vidiš seznam, lahko odstraniš itd? Včasih so bile te opcije v moj.telemach, zdaj je ta portal zelo okleščen, skoraj ničesar več ni tam, samo računi, vmesnik je povsem spremenjen. Je temu zdaj namenjen EON connect?
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

V-i-p ::

Tam, kjer piše EON Postpaid klikneš na svoj naslov in se ti odpre meni. Notri imaš razdelek Aplikacija in potem naprave.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

L1nK ::

Shit, hvala, čisto sem spregledal.
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Lightning5 ::

L1nK je izjavil:

Lightning5 je izjavil:

Priporočam Chromecast with Google TV z EON aplikacijo


je to najboljša opcija za ta denar ali dobim podobno zadevo, ki bo delala iz škatle brez težav z EON aplikacijo (namestitev iz play stora, ne da moram nameščati kakšne hacked custom apk-je), za manj?


Meni se zdi, da je to najboljša zadeva za ta denar. Sicer obstajajo neki drugi android boxi (glej sosednjo nit), ki so lahko cenejši (morda nekateri tudi bolj zmogljivi), ampak poganjajo navadni android in ne Android/Google TV. Chromecast with Google TV je najboljša in poceni rešitev, ki je hkrati tudi certificirana za npr. Netflix in preprosto dela. Imam dva z EON aplikacijo in dela tako kot mora.


P.s. Imam tudi enega viška, originalno zapakiranega in bi ga z veseljem prodal

Ales ::

Lightning5 je izjavil:

L1nK je izjavil:

Lightning5 je izjavil:

Priporočam Chromecast with Google TV z EON aplikacijo


je to najboljša opcija za ta denar ali dobim podobno zadevo, ki bo delala iz škatle brez težav z EON aplikacijo (namestitev iz play stora, ne da moram nameščati kakšne hacked custom apk-je), za manj?


Meni se zdi, da je to najboljša zadeva za ta denar. Sicer obstajajo neki drugi android boxi (glej sosednjo nit), ki so lahko cenejši (morda nekateri tudi bolj zmogljivi), ampak poganjajo navadni android in ne Android/Google TV. Chromecast with Google TV je najboljša in poceni rešitev, ki je hkrati tudi certificirana za npr. Netflix in preprosto dela. Imam dva z EON aplikacijo in dela tako kot mora.


P.s. Imam tudi enega viška, originalno zapakiranega in bi ga z veseljem prodal

Imaš tudi druge Android boxe z Android/Google TV, praviloma z boljšim HW. Imamo namensko temo tudi za njih. Je pa potrebno paziti, da so certificirani za 4k Netflix in podobno, če je to pomembno, to pa.

MrStein ::

Kako na Cisco 4682DVB box-u dela predvajanje preteklih oddaj brez LAN kabla?

Oziroma: kaj ne dela na EON boxu, če nima mrežnega kabla priklopljenega?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mitko25 ::

Cisco 4682 prejema signal in epg preko koasialnega kabla in za ogled nazaj ne potrebuje lana, med tem ko EON box potrebuje LAN za ogled za nazaj in koaks za ''live'' TV. Če pa izklopiš LAN na EON Boxu, ti bo delal samo ''live'' TV, ki gre preko koaksialca.

MrStein ::

Torej ima cisco vgrajen docsis modem? Ali uporablja kak poseben protokol?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Daniel ::

Vgrajen docsis modem. Na optiki pa se za ogled nazaj uporabi LAN kabel.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Eon Telemach in Android box (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15449611 (1365) Ulixes
»

Chromecast 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
32960490 (2375) Ulixes
»

Smart TV in aplikacija EON (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Zvok in slika
341139637 (11428) zitrus

Več podobnih tem