» »

Električna kitara

Električna kitara

1 2
3
»

c3p0 ::

Trenutno usam Axe FX 3 in se mi zvok zdi kakšnjo stopnjo nad vsemi plugini, kar sem jih testiral (Bias FX, Amplitube, razni standalone VSTs, ipd.).

Tube ampi so super (pa tudi kak valvestate ima svoj namen), a ne moreš vedno nažigat, pri low volume so pa meh. Aja, imam tudi Torpedo Captox X za igranje real riga pri low volumes, pa vseeno ni to to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Zvezdica27 ::

jaz sem igral samo kemperja in je ... recimo, da kemper 2 kupim tkaoj, ko vun pride.

Za axe pa vsi pravijo, da jih je težko lepo naštelati, da je pač treba biti znalac za sistem... forumi...

zz

innerspace ::

Axe in Kemper sta oba kul ampak se vedno je razlika med digital ali "pravimi"(tube) ampi, predvsem v zivo.
Sploh feedback in deloma dinamika se precej razlikujeta, seveda je dosti odvisno od sloga in tehnike igranja.
Ce koncertiras, se splaca imeti 40-60W lampasko glavo s tube preampom, full stacki so za pozerje ali foto sessione za endorserje :) Po navadi imas na koncertu vedno nek box, zato je bolje imeti glavo kot combota.
Poznam nekaj kitaristiv, ki furajo Axe + tube glava(loop return) kot power stage ali Kemper glave, se vedno je slisati razliko, tube glava ima skoraj vedno bolj poln, zaokrozen zvok.
Kar se tice pa demo snemanja in domacega nabijanja... digital all the way. Edino feedback ni to to, vse ostalo pa je skoraj praviloma boljse(lazje). Ok, nek lag bo vedno ampak se navadis.

BTW, kitare od Thomanna - Harley Benton so presenetljivo dobre za entry level in celo visje. Ocitno trzna selekcija deluje in si nihce ne upa vec prodajati vesel s strunami :)
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Evo sem sel pobrskati po zgodovini eventov in sem nasel band, ki sem ga omenjal. Vse preko pluginov.

Vidim, da imajo fantje kar nekaj materjala na youtubu.

Pa se en live sem nasel. V zivo je to res zgalo tako kot mora. Sem kar cukasto gledal ko so namesto ojacevalcev nosili laptope po odru.


Bi jih probal kako kontaktirati, da vidim katere plugine imajo, da je tapravi sound.

c3p0 ::

innerspace je izjavil:

Ok, nek lag bo vedno ampak se navadis.


Dvomim da lahko zaznaš tam ~3ms lag.

innerspace ::

"Dvomim da lahko zaznaš tam ~3ms lag."

Ne bom rekel, da je moteč ampak je zaznaven, sploh če si še malo bolj oddaljen od zvočnika.
Vsekakor pa je za home recording ok 3ms, komot editiras ce je treba.

Je kak band, ki uporablja izkljucno plugine ali kemper style ampe, pa da ne igrajo metala?
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Fly2Sky ::

Na zalogi odlična nova kitara!!! (dobava takoj)
Ibanez SA360NQM-SPB Sapphire Blue
Cena: 450,00€ z ddv

https://www.facebook.com/intely.d.o.o
Binance: https://www.binance.com/?ref=16631711 (Ref.ID: 16631711)
https://www.mexc.com/register?inviteCode=1bZR5

c3p0 ::

innerspace je izjavil:

"Dvomim da lahko zaznaš tam ~3ms lag."

Ne bom rekel, da je moteč ampak je zaznaven, sploh če si še malo bolj oddaljen od zvočnika.
Vsekakor pa je za home recording ok 3ms, komot editiras ce je treba.

Je kak band, ki uporablja izkljucno plugine ali kemper style ampe, pa da ne igrajo metala?


Hja, cca. 3 ms laga doda vsak meter od zvočnika, prvi meter torej "časti" lag v FX :) Axe FX mislim, da je na 1-2ms.

Fly2Sky je izjavil:

Na zalogi odlična nova kitara!!! (dobava takoj)
Ibanez SA360NQM-SPB Sapphire Blue
Cena: 450,00€ z ddv


Hmm, too cheap, mora malo zabolet v denarnici, da lahko ljubim kitaro. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

ginekk ::

innerspace je izjavil:

"Dvomim da lahko zaznaš tam ~3ms lag."

Ne bom rekel, da je moteč ampak je zaznaven, sploh če si še malo bolj oddaljen od zvočnika.
Vsekakor pa je za home recording ok 3ms, komot editiras ce je treba.


Moraš bit kar car da slišiš šestnajstinke pri 250BPM (da ne govorim o točnem igranju), in vsaka traja celih 60ms (60/1000s), torej je 3ms zanemarljivo.

Pa zvok prepotuje v treh milisekundah, približno meter razdalje. Torej če greš meter bolj stran od zvočnika, je takoj dodatnih 3ms zamika.

Kogar to resnično moti, bolj ali manj naklada ali pa je netopir.

kriptobog ::

ginekk je izjavil:

innerspace je izjavil:

"Dvomim da lahko zaznaš tam ~3ms lag."

Ne bom rekel, da je moteč ampak je zaznaven, sploh če si še malo bolj oddaljen od zvočnika.
Vsekakor pa je za home recording ok 3ms, komot editiras ce je treba.


Moraš bit kar car da slišiš šestnajstinke pri 250BPM (da ne govorim o točnem igranju), in vsaka traja celih 60ms (60/1000s), torej je 3ms zanemarljivo.

Pa zvok prepotuje v treh milisekundah, približno meter razdalje. Torej če greš meter bolj stran od zvočnika, je takoj dodatnih 3ms zamika.

Kogar to resnično moti, bolj ali manj naklada ali pa je netopir.


To so ljudje, ki kupija kable z zlatimi konektorji in pravijo, da je razlika proti navadnemu kablu res ogromna in da se ful slisi razliko.

Zvezdica27 ::

lp,

ne boš verjel, razlika v kablih je, smo probavali, zaznavna. sam da je to velika razlika... jaz bom takole rekel: včasih prav hočeš lo-fi zvok, saj ne znam razložiti, tako da to zna biti faktor. je pa tako... v pajzlu 20x 15m in 200 ljudi noter nobenga ne boli kita ali imaš ti super signal ali ne iz kabla... da se razumemo. Vsekakor pa razlika med najbolj cheap kabli najbolj top obstaja. Pridemo tkao daleč, da je odvisno od vhodne impedance ampa, ali bo signal nekega ampa sploh not spustil. Tako smo zlotali neverjeno drag kabel in kvaliteten kabel, ki pa ga Gallien Krueger ni spustil not, hehe. Tišina. Na lampaših pa je šlo (dober sound). Nikoli ne bom pozabil. Odtlej me kabel ne zanima več niti 1%. Dela ali ne dela, to je to. Će šumi, pač šumi, boli me.

Zdaj pa: zavedaj se, ker sem prelotal mnogo kitar, da je najbolj beden možen kabelček prvih 5 cm iz zadnjega potenciometra do output jacka (kjer je stik z jackom minimalen). Tko da ;) Pa da pri stratih magneti visijo na plastiki, tko da vibracije lesa so bullshit...

Jaz bom rekel: dober amp, dobri magneti, dobro lotanje. Vse ostalo...

Isto velja pri hifi audiofilih - če hočeš določen zvok: izvoli. Plačaj. Danes da fakin prenosni BT zvočnik ven neverjetno dober sound pri nizkih glasnosih...

zz

kriptobog ::

Zvezdica27 je izjavil:

lp,



Zdaj pa: zavedaj se, ker sem prelotal mnogo kitar, da je najbolj beden možen kabelček prvih 5 cm iz zadnjega potenciometra do output jacka (kjer je stik z jackom minimalen). Tko da ;) Pa da pri stratih magneti visijo na plastiki, tko da vibracije lesa so bullshit...

zz



Hja, ko sem prvic nesel Gibsonko na servis mi je majster najprej prelotal kitaro, potem se je pa lotil ostalega :))

Zvezdica27 ::

res je! Fender ima sicer boljše drajte not (pa še to bi se lahko kregali), sam vseeno... tudi drajtki od magnetov do potov... lej, redko kateri imajo opleten in oreng kabel. Dimarzio recimo. Da ne omenim da mnogokrat niti baker ni ampak raznorazne aluminijeve variante. Pa noben ne jamra. Aja... ene kitare pa celo imajo vse preko PCB... v glavnem... tisti kabel do kitare...

V glavnem... je razlika, sam pretiravat ni treba pri nobeni stvari, pa bo vse OK: na katerikoli opremi bo Clapton še zmeraj Clapton - ti pa pač ne boš ;)

zz

acookook ::

kriptobog je izjavil:

Slab plugin. Jaz imam lepou plugine in recabinet. Vse skupaj povezano v Cantabile performer.
Lepou plugini so free in res vrhunski
https://plugins4free.com/dev/258/

Zadnja plosca od Satrianija je posneta s plugini, sicer ne vem s katerimi. Sem pa pred nekaj leti bil na enem metal festivalu, kjer je en slo band uporabljal laptope na odru. Takrat se Kemperji niso bili in. Sem kar cukasto gledal, sound so imeli pa dober za popizdit. Moram pobrskati kater band je ze bil.

A je kak demo za tale recabinet?
.

ReRMh ::

eno vprašanje... moderatorji so vljudno naprošeni, da vsa jnekaj dni pustijo tole preden pobrišejo.

en dolgoletni znanec je bil na obisku, je šlo pač ,7l vodke in 2l pomarančenega soka in ko sva se nehala smiliti samemu sebi in trpljenju ob nežnem spolu... sva se pogovarjala o električnih kitarah, ker da bo nekaj kupil svojemu tastarejšemu, ki je tudi težki metalec in wannabe snowboarder... in je rekel, da yamaha erg 121 črna ni več v redu, da mu je to rekel en resnobnež... pa da so tudi marshall ojačevalci od elektronk boljši od tranzistorskih boss za prave nastope?

naš tamlad je nekakšna vodilna kitara nekakšnega gimnazijskega benda (rock, sicer je sam bolj metal)... se da najti na youtube, ja... in je bilo rečeno, da je sterling stingray 30 že polprofi in da je yamaha je pač *121* mimo...

ker sem jaz samo nekakšen hišnik - je dobro tamladega usmerit v te stingraye, ker sam do sedaj ni dajal pritožb glede yamahe navkljub raznim solom naprej od hotel, stairway, unforgiven pa tisto od acdc, ratm, rhcp in to - da ne bi bil prehitro zadovoljen zaradi (sorazmerno) nezahtevnega gimnazijskega občinstva?

še to bi vprašal, ker imajo kitaristi načeloma svoje ojačevalce, vokalisti pa pojejo preko mikrofona na dvoransko ozvočenje in imajo prednost, kako se to najbolj uredi, ker nimajo resnega mešalca, saj gre bolj za male dvorane do 500 gostov zaenkrat?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

kriptobog ::

Tube ampe se se igra? Pozabi na to. Zdaj so v igri plugini, ajde mogoce Kemper, ce ne zaupas ravno laptopu, ceprav je tudi tam notri PC. Za zgat neko distorzijo je cisto vseeno katera kitara je, glavno je da je njemu kul za igrta in da drzi uglasitev. Ce pa zeli drugo ga pa pleji v kako vecjo trgovino pa naj potestira nekaj kitar.

NE razumem pa kako imajo vokalisti prednost? Ojacevalec se tudi ozvoci na ozvocenje

ReRMh ::

menda ni problem, ampov namenoma ne dajo na maksimum - če sploh kaj, je bolj točkasti izvor zoprnija...

zdaj je želja za schechter kitare, samo ni nič v sloveniji za terenski preskus, niti pri največjih?

na thomann.de ponudbo imajo in lahko vrneš po 30 dnevih, tudi neke x lepe popuste ampak to ni zanesljivo... je kje kakšen price tracker, da dobim nekaj občutka - na hitro ne najdem nič resnega...

ah, muziker ponudba ni zanimiva...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

c3p0 ::

Največja jeba je, če sam sebe ne slišiš, ali z zamikom. To velja še predvsem za vokaliste in dvoransko ozvočenje, kjer ni nujno da se na odru jasno sliši.

Kitara je skoraj vsaka dobra za ta nivo. Celo mogoče boljše, da ne igraš na top class kitari že kot začetnik. Schechter so zelo dobre za svoj denar, p/p je kar pri vrhu. Sem eno imel na probi, tam za 1300 fičnikov. Ravno iz Thomanna, sem jo bp vrnil.

SR30 pa ni ravno polprofi zadeva, je bolj začetniški setup.

Tube ampe se še kar igra, sploh na odru in se ne bo kar nehalo. Dober frfr setup je lahko še precej dražji.

Vanich ::

ReRMh je izjavil:

menda ni problem, ampov namenoma ne dajo na maksimum - če sploh kaj, je bolj točkasti izvor zoprnija...

zdaj je želja za schechter kitare, samo ni nič v sloveniji za terenski preskus, niti pri največjih?

na thomann.de ponudbo imajo in lahko vrneš po 30 dnevih, tudi neke x lepe popuste ampak to ni zanesljivo... je kje kakšen price tracker, da dobim nekaj občutka - na hitro ne najdem nič resnega...

ah, muziker ponudba ni zanimiva...



Imam 2 Schecterci: C1 Elite z kvazi Seymor Duncan magneti (designed by) in pa Hellraser C7 z aktvnimi EMG 707 - narejeni v Koreji. Setup je (baje) izveden v USA - kar se tudi pozna, ker so intonacija, vrat in akcija v nulo uštimane. Po moje z srednjo/višjo klaso Schecter gitar ne morš falit - sploh ti novi modeli z Fishman magneti.

ReRMh ::

ok, hvala, se bo tamlad odločil, moje pristojnosti se zaključijo z nakazilom...
samo je trd metalec, za gim pač mora igrat nekaj bolj človeškega, klasični orkester je pustil s covidom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ReRMh ()

Vanich ::

ReRMh je izjavil:

ok, hvala, se bo tamlad odločil, moje pristojnosti se zaključijo z nakazilom...
samo je trd metalec, za gim pač mora igrat nekaj bolj človeškega, klasični orkester je pustil s covidom.


Korejske so kvalitetne, USA še bolj, samo, to bo verjetno predrago. Za nižje modele Made in China pa ne vem.
Čeprav so se tudi Kitajci dosti popravili - sem za zadnji črni petek pri Thomannu v DE kupil eno luštno Stratocaster Squierico Contemp Strat, ki ima nenavaden razpored in funkcije single coil mganetov , ker je bila pač 50% sconto - in moram reči, da je čisto ok. Pravzaprav, jo še najraje vzamem v roke.;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

ReRMh ::

ne vem, koliko (pre)drago bo izbrano, je še v procesiranju, vzeti je potrebno še kovček v stilu... sem videl pri thomannu znižanja iz 2k na 1k za določene šehterice... dvomim, da bo izbrano, čeprav bi jaz navijal iz cenovnega vidika - morda pa, kdo ve... pa da ne pozabim metaldays čez mesec in pol :D
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Naučimo se igrati kitaro (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Sedem umetnosti
763511644 (80321) c3p0
»

Električna kitara

Oddelek: Kaj kupiti
495787 (4527) jype
»

izbira kitare

Oddelek: Kaj kupiti
203706 (2710) Backup22
»

El. kitara

Oddelek: Kaj kupiti
363268 (2269) icek
»

Električna kitara

Oddelek: Loža
193321 (3084) (sic)

Več podobnih tem