» »

Težave z Realtek AC97 AUdio

Težave z Realtek AC97 AUdio

tomo ::

Zivjo!

Imam sorazmerno nov racunalnik (Intel P4, 2.4Mhz z Iwill matično ploščo). Zvočna kartica Realtek AC97 je integrirana na plošči.OS: windows XP. Načeloma dela vse OK, težav se pojavijo pri uporabi nekaterih programov - pri instalaciji javijo, da zvočna kartica ni nameščena in praviloma končajo. Gre na primer za program Moje prvo čudovito raziskovanje sveta, Čudovite živali (oba sta od DZS multimedije) in podobno. Če se ne motim, so omenjeni programi prvotno pisani Win98 - kljub temu so mi na prejšnjem računalniku, prav tako pod XP delali.

Morda kdo ve, v čem je težava?

Hvala in lp, Tomo

Hammer ::

Naloži najnovejše gonilnike klik

CaqKa ::

z desnim klikom na izvršilno datoteko programa nastavi v xpjih compatibility mode na windows 98

mymoon ::

meni ta zvočna crkovala v špilih, po instalaciji novih driverjev se to ne dogaja več.

tomo ::

Hvala za nasvete, toda zal ne pomaga. Se vedno dobim sporocilo "program za zvok ni nameščen ali pa je ustavljen"; program Moje prvo cudovito raziskovenj sveta (tudi DZS) pa napiše "program za dekompresijo zvoka ni nameščen".

Ideje? lp, Tomo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomo ()

SavoS ::

Mogoče čisto mimo, ampak a si probal kakšen winamp ali pa real player al pa windows media player gor instalirat.......
pač ravno tako kot ti neveš tudi mi tebi tukaj težko pomagamo, vendar res več glav več ve......poglej v task managerju ali zvočno že uporablja drug program mogoče.....
Lahko je 1000 možnosti.......>:D
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

motorist ::

Mene je ta zvočna tudi ful zafrkaval, občasno ni več dajala zvoka. IN vsi problemi so izginili z novimi gonilniki. Je pa res da imam v nekaterih igrah težave z prostorskim zvokom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iščem učne programe, ki smo jih imeli v OŠ

Oddelek: Programska oprema
102634 (366) WhiteAngel
»

Programi DZS v WinXP SP2??!

Oddelek: Programska oprema
83345 (1924) ToniT
»

igre za malo mlajše?

Oddelek: Igre
215297 (4931) ffka
»

Igre za otroka (7+let)

Oddelek: Igre
274799 (4401) jype
»

formatiranje in zvok

Oddelek: Pomoč in nasveti
11844 (756) dmikl

Več podobnih tem