» »

LTE modem za Telemach na vasi

LTE modem za Telemach na vasi

DePalmo ::

Ker so prejšnji mesec pri Telemachu odstranili omejitev količine prenosa podatkov in ker še vedno nimam ADSLja in slabo kaže da bo kdaj, vse bolj resno razmišljam o LTE modemu. Trenutno, sicer že skoraj dve leti, dostopam do interneta preko hotspota ki ga naredim s telefonom, ampak bi imel kaj bolj fiksnega in malce hitrejšega. Sicer preko telefona dela, ampak so slabosti kot naprimer da moram telefon puščati v sobi če se mi kaj pomembnega izvaja za službo, baterija na telefonu peša in če je telefon na mizi je vredu, zvečer ko ga imam pri postelji je pa hitrost v k.

Nekaj sem že gledal in sem opazil da ste včasih bili zanesnjaki ki ste lovili GSM oddajnike, ampak je to že nekaj časa mrtvo tako da ne vem kje točno je oddajnik v moji okolici. Sicer glede na to kje točno sem ga direkt ne bom videl, bi pa vsaj imel predstavo na katero stran hiše bi postavil modem in nato dodal antene, če bi nanesla potreba. Torej, kako ugotoviti kje točno je oddajnik in katere tehnologije podpira?

Ogledal sem si modem Huawei B535-232. Ima kdo z njim izkušnje? Ali je kaj boljšega v tem cenovnem razponu? Mikrotik in Teltonika nekako odpadeta ker so cene kjer pač so, si pa vseeno želim če bi lahko zaklenil frekvenco in stolp, seveda v primeru če je okoli mene več oddajnikov.

Scorpy84 ::

Tukaj si poglej bazne postaje okrog sebe: https://gis.akos-rs.si/
Če so bazne postaje okrog tebe neobremenjene, ni potrebe po zaklepanju na celico oz. bazno postajo, če ti je na telefonu ok delalo, ni potrebe, da se s tem obremenjuješ. Glede na to, da praviš, da je v drugi sobi že slabše, očitno nimaš drugega oddajnika v bližini. B535 je ok, pa če je potreba, lahko daš zunanjo anteno. V tem primeru greš z mobilnim telefonom v bližino bazne postaje, pa pogledaš podnevi, ter večernih urah, če bi sploh dovolj pridobil, če ojačaš signal z anteno. Velikokrat so bazne postaje omejene, odvisno koliko število prebivalcev pokriva in tudi koliko jih uporablja to bazno postajo. V primeru, da si ogleduješ drug router, obvezno glej da podpira cat6 in seveda še višje številke ali drugače povedano, da lahko uporabljaš LTE-A . Nikakor ne glej tiste z cat4, teh najlažje določiš da imajo max. lte hitrost 150 mbps, v resnici je 3x nižja, ker je ta meritev na 100m, ob preobremenjeni bazni postaji pa še 15x nižje. Seveda so tudi pri cat6,7... nižje hitrosti, ampak vseeno daleč boljše deluje, ce bazna postaja podpira LTE-A. Teh je vedno več, ampak na manj naseljenih območjih se še vedno najdejo oddajniki, ki ne podpirajo LTE-A.

anglez ::

Koliko pa bi z npr cat7 dosegel realno/teoreticno prenosa?

Ker moj cat 4 dela isto hitro kot cat 6, so razlike odvisno od vremena in koliko najstnic v okolici je na tinderju.

Scorpy84 je izjavil:

lahko daš zunanjo anteno.


Samo to obvezno rabis da ti pridejo prej pomeriti in strokovno dolociti okolico. Jaz sem s temi anteni samo smetarjem delal promet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anglez ()

Scorpy84 ::

Dvomim da z cat4 glede hitrosti prides na cat6. Cat7 se ne splaca, ok ce je vredu cena, pridobis samo upload v primerjavi z cat6, download je isti pri cat6/7. Ampak to je spet omejitev operaterja in obremenjenost bazne postaje. Pri cat8 pridobis sele download... ce ti ze zdaj pocepne pri cat4, se ze splaca iti na cat6.

Za antene, prosim te, ne rabis neke strokovnjake za dolocati. Ce je antena usmerjena, je dober da usmeris proti oddajniku.

Anglez: Ce imas cat4 router, a si sploh preprican, da router podpira zunanje LTE antene? Ker imas veliko teh routerjev z cat4, ki imajo zadaj prikljucke in so v bistvu samo za wi-fi antene. 4 leta nazaj so operaterji kot je a1 hr, prodajali modeme z cat4, ki tega niso vedeli in so folku se antene prodajali zraven.

DePalmo ::

Scorpy84 je izjavil:

Tukaj si poglej bazne postaje okrog sebe: https://gis.akos-rs.si/

Hvala za tole povezavo! Sam je nisem našel ... Torej je na mojem območju dobesedno en oddajnik in moja lokacija označena kot "dobro" pokrita.

Kako pa bi lahko ugotovil če oddajnik podpira LTE-A? Nekaj aplikacij sem že probaval, pa mi nobena ni povedala nič pametnega ali jih pa jaz narobe berem. Testiram pa na Huawei P20 Pro telefonu, kateri podpira 4G+, torej če prav sklepam, LTE-A. In v sobi kjer delam se mi večkrat poveže tudi na 4G+. Zanimivo mi je samo to da ko se poveže na H+, internet ne dela oz. deluje zelo počasi, slabše kot v starih časih na 2G.

Modem pa kolikor sem gledal je Cat. 7 in podpira do 300/100 Mbit, torej naj bi bil eden izmed boljših.

anglez ::

Ja je bilo za lte anteno.

Sicer sedaj ze par let nisem vec na mobilnem internetu.

Jaz nisem videl direkt oddajnika in so mi eni prisli pomerit in usmerit. So mi pa takrat rekli da ze kabel ki sem ga imel ni bil za nikamor.

Po strokovnem posegu sem imel v slabem vremenu se zmeraj znosen internet, prej je marsi kdaj pocepnilo.

Je pa s tem mobilnim zelo odvisno od stevila drugoh uporabnikov na oddajniku, tako da kdaj res ni veliko opcij.

DePalmo je izjavil:


Kako pa bi lahko ugotovil če oddajnik podpira LTE-A?


Obstaja ena internetna stran ki je v bistvu google maps z vsemi oddajniki in ferkvencami ki jih podpira.

Na zalost se ne spomnim naslova, ampak ce malo pogoglas lte tower map ali kaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anglez ()

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Scorpy84 ::

DePalmo je izjavil:

Scorpy84 je izjavil:

Tukaj si poglej bazne postaje okrog sebe: https://gis.akos-rs.si/

Hvala za tole povezavo! Sam je nisem našel ... Torej je na mojem območju dobesedno en oddajnik in moja lokacija označena kot "dobro" pokrita.

Kako pa bi lahko ugotovil če oddajnik podpira LTE-A? Nekaj aplikacij sem že probaval, pa mi nobena ni povedala nič pametnega ali jih pa jaz narobe berem. Testiram pa na Huawei P20 Pro telefonu, kateri podpira 4G+, torej če prav sklepam, LTE-A. In v sobi kjer delam se mi večkrat poveže tudi na 4G+. Zanimivo mi je samo to da ko se poveže na H+, internet ne dela oz. deluje zelo počasi, slabše kot v starih časih na 2G.

Modem pa kolikor sem gledal je Cat. 7 in podpira do 300/100 Mbit, torej naj bi bil eden izmed boljših.


Oddajnik pa kot si sam ugotovil, ti podpira LTE-A. 3g pa sploh ne glej, ker je to čas že zdavnaj povozil.

Glede modema izmed boljših glih ni, ampak za normalno uporabo je ok. Sam ga imam na morju, pa se še kar obnese. Upam, da gledaš na bolhi, ker ga dobiš za 50 evrov in tukaj nimaš kaj za razmišljati.

Ales ::

Kaj pa je narobe z Huaweijem B535?? Ni to najboljši Cat7 LTE modem / router z AC Wi-Fi v svojem cenovnem razredu? Pa ne mislim samo na papirju, zadeva je tudi dejansko stabilna v praksi?

50 EUR za rabljenega je dobra cena, tudi za tujino, kaj šele za Bolho.

Zelo soliden Cat6 modem / router AC Wi-Fi je tudi Huawei B525.

V-i-p ::

Sam sem imel oba, b525 in b535. Za tak denar lahko rečem top zadeva, brez problemov sta delala oba kot urca.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

DePalmo ::

V-i-p je izjavil:

Je tole? https://maps.svetidej.com/country/slove...

To sem našel že prej, ampak je na strani lepo napisano da
Zadnja posodobitev: nedelja, 12 julij 2015 08:33

Torej je zadeva 7 let zadaj in vsi vemo da čeprav se stvari premikajo počasi, premikajo se pa le.

OK, hvala vsem za komentarje. B535 je izbran. Sem gledal bolho ampak bom vzel drugje, 70e pa podjetje ga prodaja rabljenega. Sicer je cena 70e, ampak mi odtehta da ga lahko vrnem če ne bom zadovoljen.

Čisto tako informativno, kateri pa se smatra kot boljši? Pa da ni ravno 150e.

Scorpy84 ::

Sicer ne spremljam kaj dosti te routerje, ampak routerji s podporo lte, jih ni veliko, vsaj ne tako kot navadnih. Še vedno se prodaja za 120 evrov, router s cat4, ki je izšel pred 6-7 leti in je dosti slabsi od tega izbranega. Sicer ta b535 podpira dosti, mogoče ni toliko hiter, če recimo rabiš vpn, ki zna biti počasen, še vedno so to dual core procesorji. Pri meni ta b535 kdaj počepne pri gledanju dva tv-ja, pa če so še tri-štirje, včasih več naprav gor. Rešim tako, da dam zraven wifi ojačevalec, povezana prek kabla in mi na ta način precej razbremeni router. Če gledamo navaden, quad core router, ki so okrog 150e, je tak z lte že skoraj 300 evrov. Ampak ta že podpira cat12 itn... v tem primeru se že splača počakati na 5g routerje, ko bojo 200-300e, ampak spet imajo prešvoh procesorje itn... Skratka s tem ne boš zgrešil, če boš pa imel željo pretakanju, več naprav itn., vpn, enostavno dodaš zraven drug zmogljiv ruter pa uporabljaš za kar rabiš.

Daniel ::

B535 lahko vržeš tudi v bridge in dodaš zadaj svoj router. Podpira pa tudi L2TP VPN. Hitrosti ob dobrem signalu in oddajniku gredo čez 100 Mbit.

DePalmo ::

Hvala za obrazložitev. Torej sem pravilno sklepal da je tista trditev da podpira do 64 wifi naprav bolj kot ne teorija. Tako kot marsikateri router ki ga dobiš zraven ADSLja kateri počepne če ga bolje obremeniš, ampak se to lepo reši kot ste že omenili, daš svoj router in B535 naprimer uporabiš samo za modem, takrat pa bo zadeva bolje laufala. VPNja pa ne uporabljam.

Sicer take uporabe pri nas ne bo, 100% bo povezan en PC, nato občasno do trije telefoni, tako da mislim da bo zame dovolj dobro laufalo.

Daniel ::

B535 bo za to več kot dovolj. Z ustreznim ukaznim nizom ga lahko v brskalniku pripraviš tudi do tega, da uporablja samo določene frekvence, ne moreš pa ga zakleniti na bazno postajo.

Daniel ::

Tole shraniš kot zaznamek v Chrome in ko si v vmesniku B535, se ti odpre zgoraj dodatna vrstica za nastavljanje frekvenc.

javascript:ftb();function currentBand(){1!=suspend&&($("#dhcp_mask").show(),$("#dhcp_dns").show(),$.ajax({dataType:"text",type:"GET",async:!0,url:"/api/device/signal",error:err,success:function(e){for(signal=e,vars=["rssi","rsrp","rsrq","sinr","dlbandwidth","ulbandwidth","band","cell_id","plmn"],i=0;i<vars.length;i++)window[vars[i]]=extractXML(vars[i],e),$("#"+vars[i]).html(window[vars[i]]);setgraph("rsrp",rsrp,-130,-70),setgraph("rsrq",rsrq,-16,-3),hex=Number(cell_id).toString(16),hex2=hex.substring(0,hex.length-2),enbid=parseInt(hex2,16).toString(),$("#enbid").html(enbid),"22201"==plmn&&(plmn="2221"),"22299"==plmn&&(plmn="22288"),"22250"==plmn&&6==enbid.length&&(plmn="22288"),link_lte="https://lteitaly.it/internal/map.php#bts="+plmn+"."+enbid,$("#lteitaly").attr("href",link_lte)}}),getNetmode(),getStatus(),getAntenna())}function getAntenna(){$.ajax({dataType:"text",type:"GET",async:!0,url:"/api/device/antenna_type",error:err,success:function(e){antenna1type=extractXML("antenna1type",e),antenna2type=extractXML("antenna2type",e),"1"==antenna1type?$("#a1").html("EXT"):$("#a1").html("INT"),"1"==antenna2type?$("#a2").html("EXT"):$("#a2").html("INT")}})}function getNetmode(){$.ajax({type:"GET",dataType:"text",async:!0,url:"/api/net/net-mode",error:err,success:function(e){netmode=e,lteband=extractXML("LTEBand",e),$("#allowed").html(_4GType(lteband))}})}function getStatus(){$.ajax({type:"GET",dataType:"text",async:!0,url:"/api/monitoring/status",error:err,success:function(e){status=e,is4gp=1011==extractXML("CurrentNetworkTypeEx",e)?1:0,is4gp?$("#mode").html("4G+").css("color","red"):$("#mode").html("-").css("color","#aaa")}})}function err(e,n,t){alert("Communication Error"),console.log(e),console.log(n),console.log(t)}function extractXML(e,n){try{return n.split("</"+e+">")[0].split("<"+e+">")[1]}catch(e){return e.message}}function setgraph(n,t,a,i){t=parseInt(t.replace("dBm","").replace("dB")),x=(t-a)/(i-a)*100,xs=String(x)+String.fromCharCode(37),e="#"+n+"b",$(e).width(xs),$(e).html(n+" : "+window[n]),x<50?$(e).css("background-color","yellow").css("color","black"):(85<x?$(e).css("background-color","orange"):$(e).css("background-color","green")).css("color","white")}function _4GType(e){for(data_out="",x=0;x<90;x++)tb=Math.pow(2,x),color=BigInt("0x"+e)&BigInt(tb)?(data_out+="B"+String(x+1)+"+","#686"):"transparent",$("#cb"+String(x+1)).css("background-color",color);return data_out=data_out.replace(/\++$/,""),data_out}function ltebandselection(e){if(mainband=mainband&&null,0==arguments.length){if(null==(n=(n=prompt("Please input LTE bands number, separated by + char (example 1+3+20).If you want to use every supported bands, write 'AUTO'.","AUTO"))&&n.toLowerCase())||""===n)return}else var n=arguments[0];var e=n.split("+"),a=0;if("AUTO"===n.toUpperCase())a="7FFFFFFFFFFFFFFF";else{for(var t=0;t<e.length;t++){if(-1!=e[t].toLowerCase().indexOf("m")&&(e[t]=e[t].replace("m",""),mainband=e[t]),"AUTO"===e[t].toUpperCase()){a="7FFFFFFFFFFFFFFF";break}a+=Math.pow(2,parseInt(e[t])-1)}a=a.toString(16)}if(mainband)return _2ndrun=e,void ltebandselection(String(mainband));suspend=1,$("#t").html("! PLEASE WAIT !").show(),$.ajax({type:"GET",dataType:"text",async:!0,url:"/html/home.html",error:err,success:function(e){var e=e.split('name="csrf_token" content="'),n=e[e.length-1].split('"')[0],t="00";$("#force4g").is(":checked")&&(t="03"),setTimeout(function(){$.ajax({type:"POST",async:!0,url:"/api/net/net-mode",headers:{__RequestVerificationToken:n},contentType:"application/xml",data:"<request><NetworkMode>"+t+"</NetworkMode><NetworkBand>3FFFFFFF</NetworkBand><LTEBand>"+a+"</LTEBand></request>",success:function(e){$("#band").html('<span style="color:green;">OK</span>'),_2ndrun?window.setTimeout(function(){ltebandselection(_2ndrun.join("+")),_2ndrun=!1},2e3):(suspend=0,$("#t").hide(""))},error:err})},2e3)}})}function ftb(){$(".color_background_blue").css("background-color","#456"),$(".headcontainer").hide(),$("body").prepend('<style> #rsrq,#rsrp,#rssi,#enbid,#sinr,#cell_id,#band,#allowed,#a1,#a2{color:#b00;font-weight:strong;} .f{float:left;border:1px solid #bbb;border-radius:5px;padding:10px;line-height:2em;margin:5px;} .f ul{margin:0;padding:0;} .f ul li{display:inline;margin-right:10px;} #mode{margin-right:0 !important;} #enbid{font-weight:bold;text-decoration:underline;} .p{border:1px solid #ccc;width:auto;height:20px;} .v{height:20px;} .sb{padding:10px;border-radius:10px;display:inline-block;margin:10px 0 10px 10px;} #t{color:white;background-color:#888;margin:10px;padding:25px;border-radius:10px;display:none;text-align:center;font-weight:bolder;} .v{padding-left:20px;} </style> <div class="p"><div class="v" id="rsrpb"></div></div> <div class="p"><div class="v" id="rsrqb"></div></div> <div style="display:block;overflow: auto;"> <div id="t"></div> <div class="f"> <ul> <li><a style="font-weight:bolder;background-color: #448;color:white;padding: 10px;border-radius:10px;" onclick="ltebandselection()">SET</a></li> <li><label>Force 4G</label><input id="force4g" type="checkbox"></li> </ul> </div> <div class="f"> <ul> <li>RSRP:<span id="rsrp"></span></li> <li>RSRQ:<span id="rsrq"></span></li> <li>RSSI:<span id="rssi"></span></li> <li>SINR:<span id="sinr"></span></li> <li>Ant:<span id="a1"></span>/<span id="a2"></span></li> </ul> </div> <div class="f"> <ul> <li id="mode">Che la banda sia con te! Miononno &#9829;</li> </ul> </div> <div class="f"> <ul> <li>ENB ID:<a id="lteitaly" target="lteitaly" href="#"><span id="enbid">#</span></a></li> <li>CELL ID:<span id="cell_id">#</span></li> <li>MAIN:<span id="band"></span>(<span id="dlbandwidth"></span>/<span id="ulbandwidth"></span>)</li> <li>ALLOWED:<span id="allowed"></span></li> </ul> </div> ')}mainband=null,_2ndrun=null,suspend=0,status="",netmode="",signal="",version="3.1",console.log("Code by Miononno - v"+version),console.log("type: netmode , signal , status"),window.setInterval(currentBand,2500);

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

DePalmo ::

Super, najlepša hvala za tole!

Daniel ::

DePalmo je izjavil:

Super, najlepša hvala za tole!


Oz. ko si v vmesniku, klikneš še na zaznamek in se odprejo dodatne možnosti.

anketar ::

katere dodatne antene so ustrezne za b535, notranje antence ne zunanje?

_Denny_ ::

Notranje so čisto vse zanič (izkušnje). Najbolj smešno je, ko ti dodatna antena celo za -10 dBm poslabša signal; bi kar rekel, da lažejo in dejansko prodajajo take za 2.4GHz wifi namesto oglaševanih LTE 800-2600MHz.

Ostani na modemovih internih, če že ni opcije za zunanje antene.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

anketar ::

hvala

starfotr ::

Koliko baznih postaj imaš okoli sebe in od katerih operaterjev?

krop ::

DePalmo ::

O tem se je govorilo že od samega začetka, a jih je sistem očitno zajebaval in ni bilo aktivirano. Sedaj je, ampak jih še vedno heca. SMS dobim, ampak hitrost je včasih omejena, včasih pa ni. Včasih ko pošljem SMS se hitrost ponastavi, včasih moram pa modem resetirat.

Sicer sem se preselil ampak tukaj ni optike, tako da bom tole še naprej trpel. Ko pa dobim drugo opcijo, naredim prehod, pa si naj sami sebi pošiljajo ta sporočila.

krop ::

Mam enake probleme. Ne razumem zakaj ne ponudijo nek dodatek, da bi se za neko protivrednost tega znebil

link_up ::

Hehe, ze tako v riti omrezje, potem pa se to. :)
In and Out

Goran231 ::

Mene pa zanima če mi lahko kdo pomaga, kupil sem ta Huawei router B535 od Hoferja in mi ne uspe odpreti skritih DNS nastavitev. Ko poženem komando "$("#dhcp_dns").show()" v konzoli dobim nazaj napako. Če poženem komando brez show() mi pa vrne null. Imam občutek da so preimenovali to sekcijo. Ima kdo podobne izkušnje?

Daniel ::

No, to, da na B535 obstaja skrita DNS sekcija moram reči, da slišim prvič. Tisti, ki bi se radi igrali s takimi stvarmi bi bilo bolje, če bi nabavili HAP AX lite LTE6 od Mikrotika. Tam lahko počneš vse kar si lahko zamisliš. Me prav res zanima več informacij o tem DNS.

Goran231 ::

Ja, izgleda so določene nastavitve skrili in se jih potem s pomočjo skript odkriva. Kaj točno želim narediti si lahko prebereš tukaj. Sem bil pa prepričan da mi boš lahko ti pomagal Daniel, saj je ta nastavitev omenjena znotraj tvoje JS skripte, ki si jo objavil zgoraj. Žal mi tudi tistega ne uspe izvesti na moji napravi.

Bom še malo razmislil glede predlaganega routerja. A ima sicer ta Mikrotik boljše antene?

_Denny_ ::

Napaka je, da stvar tretiraš kot router, ko pa je dejansko njena primarna funkcija modem. Zmožnost uporabe kot router je bolj "bonus" in še recimo v B525 z modificiranim firmwarom in čisto vsemi odklenjenimi opcijami nimaš toliko nastavitev kot jih ima kak 20€ router s stock firmwarom.

Torej, nabavi nek router, v B535 mu dodeli statični IP (npr. 192.168.8.2) in le-tega dodaj v DMZ, potem pa Huawei-ja ignoriraj in nastavljaj vse na routerju. DMZ dejansko niti ni potreben, ker si itak za CGNAT-om in ni razlike, če imaš double NAT ali ne...sem vseeno omenil za primer, če si kdaj premislijo in nekoč dobiš lasten IP z odprtimi porti.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Daniel ::

Na B535 sicer obstaja bridge mode, torej DMZ ni potreben.

Moram preveriti na svojem ali ta zadeva deluje, ker sem že imel primer pri nekom, da se skripta ni odprla, se pa sedaj ne spomnim, kaj točno je bil razlog za to.

Okrog boljših anten ne vem kako stvari stojijo, bi pa glede na dejstvo, da je Hap AX Lite LTE6 praktično 1x manjši od B535 predvidel, da je sprejem na B535 nekoliko boljši. Sicer imaš pri Mikrotiku cel kup naprav za tole, nekatere so tudi same kot zunanja antena (če moraš loviti res slab signal) reximo LHG ali ATL modeli, pa tudi SXT in so namenjene za zunaj ampak potem rabiš notri še dostopno točko, ker vse nimajo vgrajenega WiFija. Paziti je treba tudi, ker vse nimajo gigabitnega porta.

Je pa po novem v vsakem vgrajen tudi Wireguard dostop s katerim lahko potem preko Back to Home aplikacije od zunaj dostopaš so naprave tudi, če je ta za CG-NATom (kdor pač to rabi).

Malo razmisli kaj točno rabiš, ker opcij je polno.

_Denny_ ::

Daniel je izjavil:

Na B535 sicer obstaja bridge mode, torej DMZ ni potreben.

Ne vem kako je s B535, a na B525 je bridge mode neuporaben, zato ga nisem omenjal; vse kar stvar naredi je, da ti izklopi DHCP in web interface. Dejansko ne pridobiš nič, le možnost za pregled ter nastavljanje parametrov LTE povezave in opcijo pošiljanja/prejemanja SMS-ov izgubiš.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Daniel ::

Zanimivo, torej nisi dobil CG-NAT IPja na LAN priklopu? Ni ravno neke logike.

_Denny_ ::

Točno tako, vse isto kot prej, edino 192.168.8.1 interfaca ni več odprlo (kljub nastavitvi statičnega ip-ja modema, do factory reseta). Verjetno je zato tudi Huawei v kasnejših fw verzijah bridge mode odstranil in ga B525 uradno ne podpira, nastavitev pa lahko vseeno dobiš nazaj s custom fw-jem, npr. "Huawei RELOADED 2021 by jhowel22".
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Daniel ::

Pa si poskusil nastaviti LAN interface na računalniku na 192.168.8.10 recimo, če bi dobil nazaj dostop do modema?

Nekaj se bledo spomnim, da sem enkrat testiral B535 v bridge in je delalo, nisem pa 100%.

_Denny_ ::

V zafrkavanje s tem je šlo kar nekaj ur zaradi testiranja različnih custom fw-jev, dodajanja OpenVPN clienta, ročnega spreminjanja fajlov prek Telneta in vklapljanja IPv6 (veselo je, ko kasneje ugotoviš, da ga Telekom podpira oz. je podpiral samo na 3G in nedelovanje sploh ni težava modema)...nisem nov v tem. Na koncu sem obupal in pač pustil tako kot je, dokler mi RUNE ne potegne kabla bo ok.

Drugače pa kot sem rekel - to velja za B525, mogoče so v B535 popravili.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Daniel ::

Ah, jaz se temu nisem tako zelo posvetil, zgolj tisti hack za izbiro frekvence pa je bilo to to. Letos pa sem za potovalne namene in rezervo nabavil AX Lite LTE6, tam pa tako lahko delaš skoraj vse kar želiš.

Goran231 ::

Daniel, ja moje potrebe so predvsem da bi imel čim cenejši setup. Mogoče bi zaenkrat vztrajal s trenutnim Huawei routerjem pa po potrebi kupim anteno če bo potrebno.

A ti je mogoče uspelo pogledati kaj narediti če ta skripta ne deluje? Našel sem še par drugih verzij te skripte, vendar mi žal nobena ne deluje. Razmišljam če je FW na mojem Huawei napačne verzije

Daniel ::

Nisem še preverjal.

Goran231 ::

Mi je pa medtem uspelo najti kripto ki deluje! Nahaja se tukaj. Je pa avtor teh skript Italijan, ki jih ima več na voljo če komu pride prav.

CyberPunk ::

Tudi meni javi isto oz. ne dela, sem pa tudi sam iskal, kje spremeniti DNS (da bi dal npr. na AdGuard). Ali pa ko bi imel še podporo, da posodobi na AdGuard IP, ko se ta zamenja (pri Telemachu vidim da na 12 ur).

Manjka mu pa tudi ena precej elementarna zadeva: prikaz aktualnega zunanjega IPja (to ima na voljo samo na strani za fiksen WAN/ethernet).

Sicer pa dokaj solidna naprava, če nimaš "naprednejših" želja...

Daniel ::

CyberPunk je izjavil:

Tudi meni javi isto oz. ne dela, sem pa tudi sam iskal, kje spremeniti DNS (da bi dal npr. na AdGuard). Ali pa ko bi imel še podporo, da posodobi na AdGuard IP, ko se ta zamenja (pri Telemachu vidim da na 12 ur).

Manjka mu pa tudi ena precej elementarna zadeva: prikaz aktualnega zunanjega IPja (to ima na voljo samo na strani za fiksen WAN/ethernet).

Sicer pa dokaj solidna naprava, če nimaš "naprednejših" želja...


mojip.si ko si s telefonom povezan na njegov WiFi?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom hibridni modem - izkušnje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
17237703 (769) zlabra
»

Kater LTE modem? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1088418 (649) WaterBoy
»

slab internet na lokaciji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
634639 (2759) Tech909
»

Huawei B535-333 A1 LTE router?

Oddelek: Omrežja in internet
405212 (3575) rogerg
»

LTE Internet

Oddelek: Omrežja in internet
232255 (1305) Scorpy84

Več podobnih tem