» »

Ethernet signal preko elektrike

Ethernet signal preko elektrike

dunda ::

Pred dobrim letom sem kupil par (torej dva) FritzPowerline PLCja 1220E.
Zadeva je dober mesec iz garancije in sedaj je eden odpovedal poslušnost. Ni mreže, ni lučke, elektriko pa vtičnica ima (torej jo tudi omogoča naprej).
Poskusil sem z resetom, ki ga opisujejo na svojih straneh, pa ni pomagalo. Zadeva ni bila poceni (135 evrov), pa človeka pogreje.
Posameznega ne moreš kupiti (UPDATE: vidim, da v Nemčiji se ga dobi za 67 EUR plus poštnina), na Bolhi tudi ni nobenega. Servis sem danes očitno zamudil, pa tudi dvomim, da bo cenovno v nekih mejah sprejemljivosti.
Zanima me, ali bi delovalo, če kupim samo en adapter iz kakšne druge jate? Recimo D-Link vidim, da se lahko kupi samo eden.
Načeloma bi moralo.
https://www.kacnje.eu
  • spremenil: dunda ()

V-i-p ::

Sem nedolgo nazaj bral na nekem forumu, da folk to prakticira in dela bp. Če na glas razmišljam. Naroči si enega takega preko spletne trgovine, pazljivo z njim in škatlo, pa ga vrni, če ne bo šlo.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

dunda ::

Si bom verjetno kakšnega izposodil. Ampak me je res pogrelo. Spet zgodba, ki se nam ponavlja. Ko je zadeva izven garancije, je precejšnja verjetnost, da bo šla rakom žvižgat.
https://www.kacnje.eu

starfotr ::

Napelji si kabel.

dunda ::

Tehnično sicer najboljša rešitev, se strinjam.
Žal so vse potencialne cevi v stenah zasedene (starejša hiša), gre tudi preko nekaj sob ... pa še tisti kabli mi gredo na živce. Doslej sem (že precej let) imel iz modema kratek ethernet kabel do PCLja in na drugi strani hiše PCL v vtičnici. Nobenih težav, nikoli. No, razen ko zadeva crkne.
Seveda je tehnično ethernet kabel boljša rešitev.
https://www.kacnje.eu

hojnikb ::

https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte...

tale komplet si nabavi pa si golden.
#brezpodpisa

dunda ::

Tnx.
https://www.kacnje.eu

Han ::

Za +4 eur dobiš nerabljen par...

https://www.mimovrste.com/mrezni-adapte...

alba ::

Omogoča omenjeni adapter prenos samo po isti fazi ali po vseh fazah ?

ToniT ::

Vsi adapterji omogočajo prenos samo po isti fazi.

Han ::

Pri nas ima Big Bang dobro ceno, cent manj kot 30 eur. :P

NeSeKregat ::

Če praviš da je star manj kot 2 leti, potem še mora biti v garanciji. Vrni ga prodajalcu in naj ti popravijo/menjajo ali vrnejo denar.

dunda ::

Ni. Imam pred seboj "garancijski list" in piše "eno leto". Žal.
https://www.kacnje.eu

robo125 ::

ToniT je izjavil:

Vsi adapterji omogočajo prenos samo po isti fazi.


V bloku to pomeni tudi v druga stanovanja?

NeSeKregat ::

dunda je izjavil:

Ni. Imam pred seboj "garancijski list" in piše "eno leto". Žal.

Nima veze, 2 leti je zakonsko določeno minimalno obdobje garancije.
https://europa.eu/youreurope/citizens/c...

"Računalnik, ki sem ga kupil pred dobrim letom, se je pokvaril. Trgovec se strinja, da gre za napako, vendar ga noče brezplačno popraviti, ker je proizvajalčeva garancija veljavna samo eno leto. Kaj naj naredim?

Vaš trgovec omenja proizvajalčevo oziroma tržno garancijo, kar ni isto kot zakonsko obvezna garancija, ki trgovca zavezuje dve leti.

Če se trgovec strinja, da ima računalnik napako, ga mora brezplačno popraviti ali nadomestiti ter zadevo urediti s proizvajalcem. Če z odgovorom trgovca ne boste zadovoljni, se lahko obrnete na evropski potrošniški center v svoji državi ali na potrošniški center v državi, kjer ste računalnik kupili."

kloko ::

NeSeKregat je izjavil:

Nima veze, 2 leti je zakonsko določeno minimalno obdobje garancije.

Ima zelo veliko vezo, samo tebi ni jasna razlika med garancijo in stvarno napako...

L.p., Kloko

Gagatronix ::

Jaz ze nekaj let koristim nek TP-Link powerline adapter pa mi deluje bp.

mtosev ::

Jaz imam Linksys-a že od 2015 in od tedaj dela 24/7 bp. Prej sem imel nek Trust, ki je tudi dobro delal potem pa crknil.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Gagatronix ::

Trust, v ironicnem nasprotju z imenom, ni vreden zaupanja.

dunda ::

Včeraj sem poklical na servis. Jim zadevico pošljem, da vržejo oko nanjo, če je slučajno kaj manjšega.
Sicer sem prej vsaj 10 let uporabljal eno ceneno zadevo (še od Amisa, če se ne motim). Sedaj pa leto dni Fritza (ki ima sicer všečen ekosistem).
https://www.kacnje.eu

mtosev ::

Več let je delal brez težav. Ni bil tolk slab celo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

eventyrer ::

dunda je izjavil:

Pred dobrim letom sem kupil par (torej dva) FritzPowerline PLCja 1220E.
Zadeva je dober mesec iz garancije in sedaj je eden odpovedal poslušnost. Ni mreže, ni lučke, elektriko pa vtičnica ima (torej jo tudi omogoča naprej).
Poskusil sem z resetom, ki ga opisujejo na svojih straneh, pa ni pomagalo. Zadeva ni bila poceni (135 evrov), pa človeka pogreje.
Posameznega ne moreš kupiti (UPDATE: vidim, da v Nemčiji se ga dobi za 67 EUR plus poštnina), na Bolhi tudi ni nobenega. Servis sem danes očitno zamudil, pa tudi dvomim, da bo cenovno v nekih mejah sprejemljivosti.
Zanima me, ali bi delovalo, če kupim samo en adapter iz kakšne druge jate? Recimo D-Link vidim, da se lahko kupi samo eden.
Načeloma bi moralo.


vzemi si čas, potegni UTP kabel in ga pospravi lepo v plastične kanalčke pa ti bo internet delal zanesljivo. Nikdar nisem razumel zakaj ljudje uporabljajo tele wifi extenderje ki preko električnega omrežja prenašajo signal namesto da bi si proper uredili omrežje z UTP kabli.

Zgodovina sprememb…

svecka ::

to ni wifi extender...signal še zmeraj potuje po kablu.

Gagatronix ::

eventyrer je izjavil:

dunda je izjavil:

Pred dobrim letom sem kupil par (torej dva) FritzPowerline PLCja 1220E.
Zadeva je dober mesec iz garancije in sedaj je eden odpovedal poslušnost. Ni mreže, ni lučke, elektriko pa vtičnica ima (torej jo tudi omogoča naprej).
Poskusil sem z resetom, ki ga opisujejo na svojih straneh, pa ni pomagalo. Zadeva ni bila poceni (135 evrov), pa človeka pogreje.
Posameznega ne moreš kupiti (UPDATE: vidim, da v Nemčiji se ga dobi za 67 EUR plus poštnina), na Bolhi tudi ni nobenega. Servis sem danes očitno zamudil, pa tudi dvomim, da bo cenovno v nekih mejah sprejemljivosti.
Zanima me, ali bi delovalo, če kupim samo en adapter iz kakšne druge jate? Recimo D-Link vidim, da se lahko kupi samo eden.
Načeloma bi moralo.


vzemi si čas, potegni UTP kabel in ga pospravi lepo v plastične kanalčke pa ti bo internet delal zanesljivo. Nikdar nisem razumel zakaj ljudje uporabljajo tele wifi extenderje ki preko električnega omrežja prenašajo signal namesto da bi si proper uredili omrežje z UTP kabli.


1) To ni Wi-fi extender.
2) Napeljava novega kabla ni vedno mozna.

starfotr ::

eventyrer je izjavil:

dunda je izjavil:

Pred dobrim letom sem kupil par (torej dva) FritzPowerline PLCja 1220E.
Zadeva je dober mesec iz garancije in sedaj je eden odpovedal poslušnost. Ni mreže, ni lučke, elektriko pa vtičnica ima (torej jo tudi omogoča naprej).
Poskusil sem z resetom, ki ga opisujejo na svojih straneh, pa ni pomagalo. Zadeva ni bila poceni (135 evrov), pa človeka pogreje.
Posameznega ne moreš kupiti (UPDATE: vidim, da v Nemčiji se ga dobi za 67 EUR plus poštnina), na Bolhi tudi ni nobenega. Servis sem danes očitno zamudil, pa tudi dvomim, da bo cenovno v nekih mejah sprejemljivosti.
Zanima me, ali bi delovalo, če kupim samo en adapter iz kakšne druge jate? Recimo D-Link vidim, da se lahko kupi samo eden.
Načeloma bi moralo.


vzemi si čas, potegni UTP kabel in ga pospravi lepo v plastične kanalčke pa ti bo internet delal zanesljivo. Nikdar nisem razumel zakaj ljudje uporabljajo tele wifi extenderje ki preko električnega omrežja prenašajo signal namesto da bi si proper uredili omrežje z UTP kabli.



Nihče nima 20 m podaljškov in razdelilcev po stanovanju namesto vtičnic in stikal. Nihče nima vrtne cevi napeljane v kopalnico in kuhinjo.

Samo ko pridemo do interneta so vse povsod napeljane vrtne cevi in podaljški. Tudi jaz ne razumem tega fenomena.

dunda ::

Ne maram tistih kablov. Četudi v kanaletah, je tega toliko, ko gre preko več prostorov, da je grdo, pa en kup nepotrebnega dela. Preko elektrike dela kot šus, brez problema. Razen, ko ne :-)
Skratka, čeprav razumem, da je delovanje boljše, mi to niti približno ne odtehta vsega dela s kablovjem. Že tako je teh kablov preko glave. Ni potrebe po podvajanju - razen, če bi imel seveda zahteve po visoki kakovosti. Ampak dokler mulci brez težav igrajo svoje (zahtevne) igrice in gledajo filme, res ni potrebe.
https://www.kacnje.eu

Gagatronix ::

Nekateri si pac radi ustvarjajo dodatno delo po nepotrebnem.

azislo ::

Na Telekomovih Innbox PLC500 POE adapterjih je bilo velikokrat potrebno zamenjati kondenzator, da so spet delovali. Popravil dva kompleta na tak način.
PS: Kakšno si imel dejansko hitrost na teh adapterjih, si kdaj meril? Jaz na svojih Tendah PH3 (kao do gigabita) nisem prilezel čez 100mbit, ko sta bila vtičnici čisto zraven (v razdelilcu seveda, drugače gre itak do omarice in nazaj, praviloma).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: azislo ()

hojnikb ::

azislo je izjavil:

Na Telekomovih Innbox PLC500 POE adapterjih je bilo velikokrat potrebno zamenjati kondenzator, da so spet delovali. Popravil dva kompleta na tak način.
PS: Kakšno si imel dejansko hitrost na teh adapterjih, si kdaj meril? Jaz na svojih Tendah PH3 (kao do gigabita) nisem prilezel čez 100mbit, ko sta bila vtičnici čisto zraven (v razdelilcu seveda, drugače gre itak do omarice in nazaj, praviloma).


da nisi bil slucajno omejen z 100mbit mrezo ;)
#brezpodpisa

Gagatronix ::

Ponavadi je hitrost mreze tista, ki omejuje zadeve, ja.

azislo ::

Ne, mreža je bila gigabit (nazivna), tam do 120mbit je šlo v realnosti, testirano preko jperf-a.
Bom danes še enkrat poskusil...

bbbbbb2015 ::

dunda je izjavil:

Pred dobrim letom sem kupil par (torej dva) FritzPowerline PLCja 1220E.
Zadeva je dober mesec iz garancije in sedaj je eden odpovedal poslušnost. Ni mreže, ni lučke, elektriko pa vtičnica ima (torej jo tudi omogoča naprej).
Poskusil sem z resetom, ki ga opisujejo na svojih straneh, pa ni pomagalo. Zadeva ni bila poceni (135 evrov), pa človeka pogreje.
Posameznega ne moreš kupiti (UPDATE: vidim, da v Nemčiji se ga dobi za 67 EUR plus poštnina), na Bolhi tudi ni nobenega. Servis sem danes očitno zamudil, pa tudi dvomim, da bo cenovno v nekih mejah sprejemljivosti.
Zanima me, ali bi delovalo, če kupim samo en adapter iz kakšne druge jate? Recimo D-Link vidim, da se lahko kupi samo eden.
Načeloma bi moralo.


Kolikor imam jaz izkušnje s takimi stvarmi, je morda slučaj, da ti je eden odpovedal. Vendar se zna zgoditi, da ti bo še kak.
Problem so prenapetosti, če imaš elektriko po zraku napeljano (nevihte) ali pa nihanja napetosti, če npr. je trafo postaja švohtna.

Imel sem kolega, ki je poskušal to isto, pa je po 4+ letih in treh pregorelih adapterjih odnehal.
Tudi sama garancija ti še nič ne pove.

Rutinirano ti bodo rekli, da je prišla prenapetost, kar je (verjetno) tudi res. Glede na vse povedano, probaj še z enim takim, kupi ga ali kupi par. Z garancijo se jaz ne bi zajebaval, ker imajo oni več stavkov že v naprej pripravljenih.

Če se ti bo še enkrat zgodilo isto recimo v roku 2-3 let, potem pač nimaš sreče. Te powerline zadeve niso za v tvojo hišo. Poznal sem dve poslovni stavbi, kjer so enako krpali vezo med dvema stavbama (da ne prekopavajo), pa jim je pobralo več parov adapterjev.

Zgodovina sprememb…

dunda ::

azislo je izjavil:

Na Telekomovih Innbox PLC500 POE adapterjih je bilo velikokrat potrebno zamenjati kondenzator, da so spet delovali. Popravil dva kompleta na tak način.
PS: Kakšno si imel dejansko hitrost na teh adapterjih, si kdaj meril? Jaz na svojih Tendah PH3 (kao do gigabita) nisem prilezel čez 100mbit, ko sta bila vtičnici čisto zraven (v razdelilcu seveda, drugače gre itak do omarice in nazaj, praviloma).


Sem vprašal sina in pravi, da je imel tam nekje okrog 80-90 Mbit stabilno. Je pa res na drugi strani hiše in gre preko omarice z varovalkami.
https://www.kacnje.eu

Tero ::

Če sem rahlo offtopic:
Mogoče ve kdo na kakšne razdalje delajo te zadeve? Za eno turistično prireditev na prostem bomo potegnili kabel za elektriko od nekekga soseda. Približno 100m. Za pos terminale bi potrebovali internet. GSM oziroma 4g slicer vleče ampak razmišljam da bi raje to uporabljal ker pač ljudi je veliko in vsi instagramajo in lahko kaj pos terminali jebejo. Da ne omenim da vsi POS-i imajo samo ethernet in zadevo zakomplicira.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

ToniT ::

robo125 je izjavil:

ToniT je izjavil:

Vsi adapterji omogočajo prenos samo po isti fazi.


V bloku to pomeni tudi v druga stanovanja?


Ne! Vmes je števec. Preko števca ne gre oz. gre zelo počasi.

mr_chai ::

Pošlji privat DM administratorju BigWhale-u, on je v štrom vodah, ti ziher lahko zastojn popravi adapter.

V-i-p ::

ToniT je izjavil:

robo125 je izjavil:

ToniT je izjavil:

Vsi adapterji omogočajo prenos samo po isti fazi.


V bloku to pomeni tudi v druga stanovanja?


Ne! Vmes je števec. Preko števca ne gre oz. gre zelo počasi.

Lahko za laika razlago prosim, zakaj števec zyebe vso zadevo, oz. upočasni? Thx.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

l0g1t3ch ::

Ne vem štrmarsko zakaj je tako, se pa spomnim vsaj dveh člankov, ko so dejansko testirali ali se napravi povežeta v sosednjih stanovanjih pa se nista.

Sploh pa jih je treba ob prvi uporabi uparit, in tudi če bi signal šibal ven iz tvoje bajte/stanovanja to ni tak hud problem. V končni fazi ti tudi wifi signal nese skozi tvoje stene in k sosedom.

Meni je sicer TP-link model 1200Mbps v praksi deloval z okoli 250Mbps, med kletjo in mansardo. Enostavna in neproblematična povezava ISP modema z ruterjem.

dunda ::

mr_chai je izjavil:

Pošlji privat DM administratorju BigWhale-u, on je v štrom vodah, ti ziher lahko zastojn popravi adapter.

Danes ga nesem na servis, da pogledajo, če gre za kakšno manjšo (beri cenejšo) težavo.
https://www.kacnje.eu

ToniT ::

V-i-p je izjavil:

ToniT je izjavil:

robo125 je izjavil:

ToniT je izjavil:

Vsi adapterji omogočajo prenos samo po isti fazi.


V bloku to pomeni tudi v druga stanovanja?


Ne! Vmes je števec. Preko števca ne gre oz. gre zelo počasi.

Lahko za laika razlago prosim, zakaj števec zyebe vso zadevo, oz. upočasni? Thx.


Zaradi tega, ker moderni števci pošiljajo signale centrali in s tem motijo ethernet.

dunda ::

Neposlušni PLC je bil na servisu. Pravijo, da "ne dela". Sem pojasnil, da je bil to tudi razlog mojega obiska.
Niso ponudili popravila, garancija je minila ... skratka sedaj sem še najbližje Telekomovi ponudbi, ki se mi zdi kar ugodna: Telekom PLC.
To je v letu dni 12 evrov, v treh letih 36 evrov - nič dosti cenejši niso paketi v trgovini. Pa je zadeva v najemu, kar očitno pri tej robi tudi ni za odmet, saj tudi strele rade razmetavajo z elektroni v naši bližini.
https://www.kacnje.eu

joze67 ::

eventyrer je izjavil:

vzemi si čas, potegni UTP kabel in ga pospravi lepo v plastične kanalčke pa ti bo internet delal zanesljivo. Nikdar nisem razumel zakaj ljudje uporabljajo tele wifi extenderje ki preko električnega omrežja prenašajo signal namesto da bi si proper uredili omrežje z UTP kabli.

starfotr je izjavil:

Nihče nima 20 m podaljškov in razdelilcev po stanovanju namesto vtičnic in stikal. Nihče nima vrtne cevi napeljane v kopalnico in kuhinjo.

Samo ko pridemo do interneta so vse povsod napeljane vrtne cevi in podaljški. Tudi jaz ne razumem tega fenomena.

Marija Antoaneta ima veliko sledilcev v teh krajih. Če ne gre UTP, pa naj optiko potegne, mar ne? (Slaba šala - optični kabel je včasih lažje povleči, če ni strašnih ovinkov na poti. Mimo teh pa tudi UTP ne gre rad.)

Sam sem imel - v najetem stanovanju - PLC povezavo med stanovanjem v 5. nadstropju in kletjo 3 nadstropja pod zemljo. Veliko veselja pri organizaciji vlečenja kabla po infrastrukturi, ki ni tvoja in katere lastnik in upravnik ne vidita prave dodane vrednosti v tvojem kablu.

Ampak to je ekstremen primer. Dovolj je najeto stanovanje in kabli niso več tako enostavni za vleči.

Blodnje o vrtnih ceveh in 20m podalških pa so pač blodnje. Stanovanja in hiše, če niso hudo podstandardna, pač imajo osnovno napeljavo (in zgoraj omenjeno stanovanje je imelo delujoč mrežni priključek v vsaki sobi - ne pa tudi v kleti). Če pa ne bi, bi se dalo videti marsikaj.

starfotr ::

Saj bo še večje veselje čez kako desetletje ali 2 ali 3, ko bo treba kake energetske kable za elektro avte vleči po skupnih prostih v blokih ipd.

Optično vrvico lahko z lahkoto potegneš, skozi marsikaj. Samo nevedni, neuki in taki, ki nikoli niste vlekli optike ne veste, da optika zdrži marsikatero zlorabo in da ni tako občutljiva.

Recimo en podatek iz podatkovnega lista je, da je minimalni polmer 25 mm za vodnik, ki bi bil primeren za tako rabo. Tak podoben podatek je tudi za UTP kable ipd.

Za elektro kable imaš pa ta podatek približno 10x-15x zunanji premer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Powerline adapter internet

Oddelek: Omrežja in internet
493792 (2376) MrStein
»

Ali bi mi delal powerline (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
559075 (5877) next3steps
»

Katere PowerLine adapterje??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7718203 (15586) Furbo
»

Kako spraviti internet v klet bloka

Oddelek: Omrežja in internet
224539 (3191) Arctander
»

Internet preko električne napeljave

Oddelek: Omrežja in internet
4115993 (14155) lojze8

Več podobnih tem