» »

NACIONALKA IMA VELIKO DENARJA

NACIONALKA IMA VELIKO DENARJA

blue96 ::

Torej, prav ste prebrali. Omenjam vam, da ce 2 000 000 ljudi, Slovencev vsak mesec placa 1000 sit nacionalki, torej tv hiši, dobi ta na mesec 2 milijardi tolarjev. plača še nekaj davka in na koncu to znese 24 000 000 000 sit. ja 24 milijard sit. In njihov program je zelo slab, razen nekaj dobrih oddaj in South Parka ter Simpsonovih. Ostale tv hise skupaj nimajo tako velikega dohodka na leto in imajo veliko boljsi program, predvsem filme. Nacionalka pa samo šport in nekaj oddaj. Torej, kaj če tem Janezom Čadežom, Lidiji Hren, Slavku Bobovniku, in vsem drugim na RTV ne bi več plačevali prispevka. Prihranili bi 12000 sit na mesec. Zamislite se.;(;(;(;((
.

Elemen_T ::

Ni tako kot praviš.
1. Pol tistega denarja ki ga daš nacionalki pobere država
2. PopTV (kanala) imata veliko večji dohodek kot TVS 1 in TVS 2 saj ima VELIKO več oglasov in še več fiksnih sponzorjev.
Vsi TV programi imajo visok dohodek...razen verjetno TV3 :P

OZZY ::

Jest se čisto s teboj strinjam, da so slovenski programi (slo1+2) za en ku***. Edino kar je uredu je šport. Poptv in a kanal jih po kakovosti po celi črti prehitijo. Dol z nacionalko.>:D
Go with the flow.

Tjulenj ::

nisem preprican ampak pomojem se tv ne placuje po osebi ampak po gospodinjstvu.

glede programa pa... ja veliko dnarja res zmecejo stran za razno razne bedarije. ampak so pa se vedno na kolikor toliko kvalitetnem programu. ok, kaksen zoom in podobno malo izpade, ampak dokumentarci pa vecina filmov je pa visoko nad pop-tv in kanal a-jevskim mozgane-unicim-takoj sranjem (mehiske nadaljevanke, oprah in podobno amerisko sranje, 100x ponovljeni filmi in nanizanke...)

Matty ::

tjulenj... res je, TV se ne placuje po OSEBI, ampak po drugacnem kljucu (gospodinjstvo, stanovanje, ...). Ce to pogledamo drugace, placa v Sloveniji v najboljsem primeru max. 750 000 ljudi narocnino (namesto 2Mio).

RTV porabi MNOGO vec denarja, kot pa dobi iz narocnine, saj je to le en vir iz katerega pridobivajo sredstva. Namrec produkcija domacih oddaj je zelo draga in tisti denar iz narocnine je premalo. Poleg tega nacionalna DRAZJE kupuje filme, kot pa POP TV, sportni prenosi so pa izredno dragi...

Primerjava med POPTV in RTV? POP TV ti je bolj vsec samo zato, ker ma veliko nadaljevank in filmov... Si mogoce vedel da POPTV filme dobi mnogo ceneje kot nacionalka (ker ima njegov "tuji" lastnik v lasti tudi produkcijske hise v USA). Tudi oni zmecejo ogromno denarja v sport, npr. kosarko, medtem ko so f1 dobili prakticno zastonj (alisic & co.).

Domaco produkcijo pa mora imeti tudi POPTV, saj je to pogoj eurovizije... Ja, strinjam se tudi, da je kakovostno RTV se vedno nad POPTV (to se pac ne meri po stevilu holivudskih zvezdnikov na teden v filmih), medtem ko se gre pri POPTV samo za RATINGE oz. gledanost. Predvajati morajo pac tisto, kar raja gleda, in kar ni nujno tudi kvalitetno (telenovele, neskocna ponavljanja nadaljevank... sej mi je mash vsec, ampak kar je prevec je pa prevec)

Tomi ::

Tjulenj, prav imaš, naročnina se plačuje za vsak električni priključek ( sicer je malo skregani z logiko, ker ni nujno, da imaš TV, če imaš elektriko, npr. jaz v Ljubljani ).
Mulc: Poleg tega po novem zakomu, katerega sprejetje ovirala celo LDS se plačuje od naročnine še en delež za lokalne in regionalne postaje, tako da tega spet ni veliko. Poglej pa še to, koliko ljudi je zaposlenih in koliko stane oprema.. Pa Mišine obleke:\
Nacionalka ima, po mojem mnenju še vedno boljše DI oddaje, edina stvar, ki jo pa gledam na PopTv je pa milijonar ( s tem, da Jonas ne seže do pet Guntherju Jauku ( ne vem, če je prav napisano ) na RTL, ihmo )..
metrodusa.blogspot.com

Pretorijanec ::

Fantje jz sm o zadevah na nacionalki zloooo dobr seznanjen. Clo bolš kot si sploh lahk predstaulate! Nacionalka pobere velik dnarja in ga tut ma. Sam kam gre ta dnar? Na žalost v privatne žepe. Če ste v zadnjem času kej bral časopise, veste, da se ena skupina novinarjeu (Gerič, Slak, Hren,...) bori proti Čadežu. Čadež je namreč en kmet, ki ogrooooomno dnarja pokrde. Koncesije daje svojim sorodnikom namesto najbolšim ponudnikom, nakazuje si dnar na račun,... Zato ga tut parlament ni podpru. Podpru ga je svet, ker jim je Čadež (pod mizo) obljubil podkupnine. Če bi se nacionalka Čadeža znebila bi se odprla pot čiščenju nacionalke. Podobno pokvarjen naprimer je tut programski direktor Lombergar. Samo novinarji Slak, Gerič, Hren pa NISO pokvarjeni! Se borijo PROTI korupciji in kraji Vašega dnarja!

frudi ::

pop-tv pa a-kanal da mata boljši program, kot nacionalka? ne me v smeh spravljat no.
pa poglejmo:
šport - komentatorji na popu in a-kanalu so v glavnem obupni, z ališičem na čelu. tud pri košarki in tenisu ni dosti boljše. nacionalka vsaj premore par solidnih reporterjev/komentatorjev. tud športne oddaje na nacionalki se mi bolj dopadejo kot 'najbolj športna oddaja', ampak to je bolj subjektivno mnenje.
informtativne oddaje - ma tu sploh ni konkurence. primerjat nacionalkin dnevnik in 24-(k)ur je kot da bi primerjal delo in slovenske novice. da odmevov, tednika, zrcalo tedna (a to je še na sporedu?)... sploh ne omenjam.
dokumentarci - na nacionalki so dokumentarne oddaje redno na sporedu in to kvalitetne in z raznih področij - lonely planet, raging planet, national geographic... kaj ma a-kanal? divja amerika, malo reklame za top-shop... no comment
filmi - no, celo popu se vserje, da predvajajo kakšen pameten film - schindler's list, the professional, people vs. larry flint... ampak v glavnem sučejo standardni ameriški bull-shit. pa še to vsak film ponavljajo v nedogled, od združitve a-kanala in popa je nabava novih filmov padla praktično na nulo. na nacionalki si lahko vsaj ogledamo kake primerke neodvisne produkcije in precej evropskih filmov. pa tud kake stare filme kdaj zavrtijo.
o nadaljevankah, ki jih sučeta pop in a-kanal pa tak ni vredno zgubljat besed. še najboljše so humoristične serije (mash je edina svetla stalnica na popu), pa še kvečjemu kaka urgenca.
kaj še? razvedrilni program - to je pa itak povsod podn, edino jonasove oddaje so vedno ble kul.

pop-tv in a-kanal boljša od nacionalke?? dajte no, od slo-techovcev bi pa res pričakoval malo manj plehkosti...
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Rott-von-weiler ::

jas sn član ene od tv družin pa na te stvari gledam malo drugače sploh ne gledam kaj preveč na to ker ma svaka tv svojo politiko nacionalka pač še večino državne vendar ji že dolgo teče voda v grlo če pa bojo sprejeli zakon da morajo iz naročnine financirati privatne tv-je pol pa so spušli na celi črti .
Pa na center za pomoč naročnikom od nacionalke sem poslal dopis da nimam niti enga tv sprejemnika pa so prišli preverit z nalogom nekaj napisali pa šli pol pa tv-je spet nazaj in si oproščen naročnine pa še reko sn tem serviserjem -mene plača kokakola tebe pa jaz -pa so samo debelo gledli pa saj je vseeno ko jih je**:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

tejo ::

Bom zelo kratek: TVS1 S*X, TVS2 S*X. Povrh pa moramo še plačevat, če pa je skoraj nič ne gledamo. Edino mama gleda tisti b****t ZOOM, ki ga vodi tist p***r!!!>:D>:D>:D

Rott-von-weiler ::

tisti pe**r je boljša polovica od ališiča lep kompletek ne:O
-------------------------------
piši kao što govoriš

jRk0 ::

Nacioanalka je za en drek.vse kar je dobrega v programu je south park, pa simsonovi (ki jih vec ni::'() in sem jih gledal vsaki dan.pa se kaka oddaja se najde na seznamu dobrega..to je pa le bogih 6 ur pametnega programa an teden..da ne govorimo o filmih..
You fuck up once, you loose two teeth.

tejo ::

Saj res, enkrat sem tudi sam gledal South Park...

||_^_|| ::

southpark pa studio city ma učas tut kej finga.
Drgač pa mislm da nekateri plačujejo naročnino tut za radio v avtu, saj učasih je blo tko.

Horhe ::

Ej sam tok.. ce realno pogledas, kok ma POP TV , dobrga programa ?
Zjutri so ponovitve, ene 20 x vmes je TOP SHOP, pol so ceu dopoldan ponovitve od uceri, pa ceu popoldan mehiške čorbe na obeh POP TV in KANAL A, pa se neki..en dokumentarc k je res dobr na SLO 1 al pa 2, po mojem tok stane k en mesec unih kurcevih nadaljevank, k so vse iste, sej ce mal bolj pogledas so isti igralci sam razlicne nadaljevanke >:D...heh za une filme jih pa k***c gleda mam pa ze tok divx-ov , da lahk za 10 let naprej gledam kar hocem...
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

Yohan del Sud ::

Hja mogoče Horhe, ampak je zastojn (če ne upoštevaš dejstva da je čas dnar, tle ti itak vsak program krade).

Niti z učem ne bi trznu, če bi nacionalko preprosto ukinil. Taka kot je so navadni paraziti ljudstva. Živijo od uporabikov elektrike ne pa od gledalcev. Kje je tu logika. Ja, ja kultura pa to, pa dvojezične odaje, kakšen športni dogodek... Vse to bi se dal rešit drugače. Nacionalka se obnaša kot ta zaden birokrat in to ni v redu. Sam sem delal na pop tv in vem da tam ni čisto vse v redu. Ampak je imel v najboljših časih 200 zaposlenih (akanal 50) + nekaj honorarcev. Nacionalka pa ob naj cajtih 4000... In še vedno jih nima dosti manj...


Torej sem za ukinitev ali temeljito prestrukturiranje nacionalke...

JLP ::

Se čist strinjam s Horhejem. Mi je nacionalka velik bol k pa en kretensk POPTV. Res da za dokumentarce raj uporabm Discovery, National Geographic al pa Animal planet. Sam kaj pa tisiti, ki nimajo teh programov. Nim samo nacionalka ostane. Jest osebno neb trznu z učem če bi POPTV ukinl.
Live long and prosper!

BigFoot ::

v bistvu sta tako nacionalka kot POP TV (+ A kanal) en kup gnoja.

Thomas ::

Bomo itak kmalu fajle menjavali z oddajami. TV distributorjev pa ne rabili vec. 8-)

Produkcijo fajlov pac! 8-)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

miranpozar ::

Vsaka TV ima svoje dobre in slabe oddaje.

POPTV in KA vas poneumljajo z "american way" nanizankami, top-shop sranjem, zastarelimi filmi (Karate kid?!? Mislim, halo!) in mehiškimi limonadami, imajo pa zato Jonasa, en dober film na mesec, pa dobre humoristične oddaje (Seinfield).

SLO pa ima predvsem South Park (yes!!), odlične dokumentarce ter informativne in oddaje o politiki, ostalo je pa res zanič, še posebno "razvedrilni program".



Thomas... ob tvojih pogledih na prihodnost mi srce vedno veselo zaigra... res upam, da imaš prav!



Kar se pa tiče pobiranja naročnine pa je to ena navadna KRAJA! Ker človek ni dolžan plačati, nekaj kar noče gledat!

Banda lopovska, skorumpirana!



Torej... vsi imate doma napravico, ki se ji pravi "DALJINC", pa ga uporabite za to, da gledate to kar vam je všeč... še najboljši pa je tisti rdeči gumb... pritisnite ga in se raje usedite pred računalnik.



Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Thomas ::

Ja no ... sej kaj pa rabim - TV kartico lahko že dobim, ftp-ja se mi lahko 80KB/s ene 80.000 sekund. 6GB na dan bi se dalo dobiti dol.

Samo še na Discovery Channel morajo zagotovit en server z njihovimi oddajami v eni spodobni kvaliteti - da mi ne bo treba čakat kdaj bo kaj.

Naša nacionalka ima pa tudi par ur programa vrednega ogleda na teden.

Doable ... doable ...

Na www.cryopolis.com imajo en tak 3D chat ... mesto na otoku. S svojim avatarjem, ki je lahko tvoja slika ali kakršnakoli druga, se lahko sprehajaš med drugimi in se gledaš z njimi in chataš.

Ko sem enkrat lani poleti spet zajadral tja sem videl množico avatarjev, ki tokrat niso bili zbrani v krogu na glavnem trgu, pač pa pred nekim panojem. Na njem so ravno predvajali prenos finala svetovnega nogometnega prvenstva.

Takrat sem začel odštevati zadnjih 1000 dni televizije. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Morpheus ::

No in kolk dni je se od takrt ostal?:D
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

abcde7 ::

Sam nekj! Če ne bi blo slo1 in slo2, ne bi blo NIČ nogometa, pa še samo malo več kot 100000 ljudi prijavljenih za naročnino

Morpheus ::

O bi bil nogomet. Drugi ga nimajo zato k slo TV drzi licenco, no sej zdej bo svetovno prvenstvo prenasal POP TV, pa fuzbal ma tut zdej neki TV3. Glede une pripombe da je pa mal vec kt sto tisoc prjavljenih na narocnino ni res. Sej na to se ne mors prjavt. To ti kr zraven elektrike odstejejo.
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

JLP ::

Ja če bi le na kermu SLO programu vrtel Star Trek bi kuj ratov moj najljubši.
Live long and prosper!

blue96 ::

jap, nacionalka s tolk dnarja ne naredi skoraj nic......

pop tv odkupu f1

akanal evroligo in tako dalje, da ne nastevam.
.

Dr.Miha ::

Če še ne veste, A-kanal in POPTV vztrajno kršita pravice oglaševanja (pa sam poglejte kolk je reklam, pa to ni res no....skoraj 10 minut na uro programa!Drugače je omejitev 6 (ali 3) minute, zej ne vem, morm strica prašat ki to študira)...
in firma ki ima čez POP, je drugo najbolj zapufano podjetje v Sloveniji, z 2 milijardama dolga....
Za domovino z Nintendom naprej!

Thomas ::

Me prav zanima, kdo in zakaj sme omejevati komercialni TV postaji % reklam?!

Ko bodo imeli same reklame - jih ne bo gledal noben - in ostali bodo brez oglasov. :D

Naj se zadeva sama zregulira. Ne pa da jim velepametni birokrati predpisejo 673 sekund reklam na dan - potem pa ker od tega ne morejo zivet - taisti birokrati njihove dolgove naprtijo proracunu. Davkoplacevalcem.

Socializem umira tezko.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

abcde7 ::

Men si reklame čist ql, sam s top-shopi mi ne hodt!!!
Prej so jih samo komecialke mele, zej jih pa že en cajt ma že nacionalka!!!;((

Freak ::

reklame sovražim tud jst, pa še tistim miljardam je treba prištet še tist kar zaslužjo z reklamami!

Mitja 34 ::

Kaj pa Anime...?
Sam sprašujem :)

McWolf ::

A ni po zakonu da ne smejo bit reklame na nacionalki?:D
Go tell it on the mountains!

abcde7 ::

Valjda da smejo bit, drgač bi mi po 5k plačval!:( Sam jih pa more bit (po mojem mnenju) manj kot na Pop in Kanal A in drugih komercialkah!

A je kdo gledov kdaj teve Loka-> cel dan reklame vrtijo:D

Lunik ::

glede reklam se mi zdi, da je določeno da so lahko v oddaji do ene ure enkrat reklame, naprej se mi pa zdi da na vsake pol ure al nekaj tacga. nisem pa čisto siguren.

od tvja pa gledam samo ... ponavadi pol miljonarja v soboto, fuzbal (tekme slovenija, man utd), pa kdaj kakšen film. ker je tv brezveze.

glede naročnine pa tole: vsi ki se tukajle tako pritožujete, pa kok je draga, pa kok bi plačal, kolk vas je že kdaj z lastnega žepa plačalo naročnino na tvs?

blue96 ::

ja reklame!!!

za pop tv in kanal a, tv 3 sicer razumem, ker so zastonj. zato so reklame.


ampak nacionalka, to je pa en ku*ac!
.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bowling.for.Columbine vrtijo na HT1

Oddelek: Sedem umetnosti
191645 (1336) pivmik
»

Nacionalka - drugič

Oddelek: Sedem umetnosti
302007 (1389) PersonaRudis
»

Kdo sestavlja sporede slovenskih TV postaj??

Oddelek: Sedem umetnosti
264502 (3860) flipflop
»

Bedasti "filmi" na Kanal A (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5725910 (24731) fRiK0
»

Reklame

Oddelek: Loža
322782 (2524) _Mortal_

Več podobnih tem