» »

Katere ribe v konzervi?

Katere ribe v konzervi?

1 2 3
4
»

mtosev ::

Jaz imam rad Rio mare mexicana.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

LeQuack ::

Konzervirane ribe so predrage.
Quack !

Ganon ::

ecopro je izjavil:


Očitno, kot v številnih drugih primerih, je za nas Balkance dobra tudi tretjerazredna roba, čeprav za višjo ceno.


Jedel sem italijansko in slovensko. Enak zdriz, nevreden imena tuna. Ne vem pa, kaj uvažajo k vam na Balkan.

c3p0 ::

Rio mare je s temi insalatissime zmagal. Tune za vzorec, cena je pa skoraj že 4 EUR/konzervo. Očitno ljudje radi kupujejo drag kuskus in druge žitarice.

mojsterleo ::

ecopro je izjavil:

Sardine Adriatic Queen so pri "najboljšem" sosedu precej podražili. Zdaj je redna cena 2,29 €, prej se jih je dalo dobiti za 1,59 €.
Če niso kaj spremenili, so v Leclercu še vedno po "nižjih" cenah.
Drugače pa si lahko nabaviš katero od trgovinskih znamk (Tuš/Špar/Mercator), ker so vse od Sardine Postire. Eurospin jih ima tudi v oljčnem olju, cena je okrog euro.

ecopro je izjavil:

Tudi sardine z zelenjavo Eva so se poslabšale. Zadnjič je bila vsebina konzerve tako slana, da ni bila užitna. Meso je povsem mehko in ne daje vtisa kakovosti.
Težave s slanimi sardinami so se začele ene dve leti nazaj s firmo Parma fish doo iz Splita. Ta je bila nekakšen naslednih Ostree iz Stankovcev, kjer so fabriko zaradi neustreznih pogojev proizvodnje ribe zaprli. Jaz sem nekaj časa po trgovinah prav lovil sardine iz Parma fish (imele so oznako B na pločevinki). Meni je slana sardina dobra. Sedaj prodajajo v Sloveniji izključno pločevinke iz Mirne (oznaka A na pločevinkah).

ecopro je izjavil:

Za nekatere verjetno nikakršno presenečenje, a preverjeno na lastni koži pred nekaj tedni.
Italijanska konzerva navadne tunine Rio mare v oljčnem olju je nekaj povsem drugega kot tista iz naših trgovin.
Italijanska ima dejansko okus po oljčnem olju, meso je bolj čvrsto in kakovostno, nenazadnje je tudi cena nižja.
Očitno, kot v številnih drugih primerih, je za nas Balkance dobra tudi tretjerazredna roba, čeprav za višjo ceno.
Za razliko od ekstra deviškega, Kvaliteta rafiniranega oljčnega olja izjemno niha, na kar ima proizvajalec omejen vpliv.
Glede tune je tako, da tiste okrogle konzerve s koščki in drobci tune so avtomatsko slabe kvalitete. Drugič kupi tuna fileje.

dunda ::

c3p0 je izjavil:

Rio mare je s temi insalatissime zmagal. Tune za vzorec, cena je pa skoraj že 4 EUR/konzervo. Očitno ljudje radi kupujejo drag kuskus in druge žitarice.

To sem pa tudi sam že večkrat razmišljal. Včasih (še v prejšnjem tisočletju) je bilo notri precej drugačno razmerje. Sedaj pa ceneno zelenjavo napolnijo (sploh koruze je vsako leto več v tistih mehiških) in dodajo za vzorec tunine in drago prodajajo. Meni so sicer mehiške še vedno vsaj solidne, ampak daleč od nekdanje vsebine. Predvsem pa grenak priokus zaradi prikritega spreminjanja sestave.
https://www.kacnje.eu

starfotr ::

Te zadeve bi se uredile čez noč, če bi bili ljudje kritični in načelni.

Ob nategu bi morali to javno objavit in prenehat kupovat. Za vedno. Tudi, če se popravijo na prejšnje stanje.

Tako pa imamo razne organizacije kot je ZPS, ki tuli o tem kako se je receptura spremenila, kako se je embalaža skrčila in kako so se sestavine zamenjale s cenejšimi, hkrati pa še višja cena. Na koncu je pa to samo dodatna brezplačna reklama za vse te nategune in prodaja tega šrota še bolj zraste.

c3p0 ::

Potrošnik še vedno raje stisne tazadnjo in kupi, kuhat tako ne zna. Sam tune ne jem pogosto, pa občasno raje v ribarnici kupim steak in ga pripravim po svoje, z zelenjavo po izbiri.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera tuna v olivnem olju ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16834167 (3381) mitkos
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28467279 (61353) ...:TOMI:...
»

Lidl kvaliteta...? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19157275 (44724) darkolord
»

Ribe z zelenjavo

Oddelek: Loža
205935 (5338) whatever

Več podobnih tem